Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.3.2015, 12:55   #361
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Neki visokobudžetni sf rpg.Mešavinu deus ex-a, blade runner-a i mean streets-a.Da bude open world, sa odličnom pričom i još boljim izvođenjem.Da bude iz prvog lica i da kombinuje više žanrova (rpg, avanuta, šunjanje, pucanje, vožnja)...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
filpan (9.3.2015)
Stara 8.3.2015, 13:44   #362
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Nek EPIC portuje Gears of War 2 za PC. SEGA napravi Streets of Rage 4 i to bi za početak bilo dovoljno...
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2015, 18:00   #363
UpTrack
Član
 
Član od: 27.5.2014.
Poruke: 32
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 11 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Uvek zanimljiva tema. Mene zanima kako funkcionišu ove velike korporativne kuće gaming industrije kada dođe do pitanja ideja i scenarija za buduće igre?
Odnosno, da li može da im se ponudi celokupni scenario (tekst) popraćen sa dizajnom, i kako agenti velikih izdavača reaguju na takve stvari?
Da li možda neko ima iskustva u ovoj praksi, da li je neko nešto radio na ovaj način?

Polazim od toga da je za svaku pravu i kvalitetnu igru potrebna dobra priča, no mora i da se ispoštuje želja korporacija za profitom, razni kompromisi itd.
Kako u sve to mogu da se uklope igrači iz zemalja skoro trećeg sveta, sa svojim idejama?
UpTrack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2015, 18:34   #364
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Ideja ko ideja ne vredi nista,mejlovi vecine developera su predpostavljam zatrpani raznim idejama ... (eh kad se setim kad sam "izmislio" freelancer sajt 2004 )

Doduse razne kompanije imaju jednom godisnje desavanja tog tipa ,vas projekat koncept ideja...

Ali sama ideja i malo artworka i koji storyboard njima ne znaci nista,nece niko ulaze pare tek tako i svi su oni zatrpani rokovima i testiranjima i bla bla

U zadnjem broju je neko pitao bas to i dobio odgovor da se obrati indie sceni i da se direktno umesa u stvaranje igre.


Eto ja bih najradije da igram simulator padobranstva / BASE jumpinga ,sa realnim fizickim modelom. (postoji vec ali matoro nerealno)


Sad se setih : simulacija komunalnog policajca u Beogradu ,e to bi bilo opako

Poslednja ispravka: Markonije (6.4.2015 u 18:55) Razlog: setih se
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Markonije na korisnoj poruci:
UpTrack (6.4.2015)
Stara 6.4.2015, 20:36   #365
UpTrack
Član
 
Član od: 27.5.2014.
Poruke: 32
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 11 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Markonije hvala. Što se tiče indie scene to mi je jasno. Onda sam, sa manjim timom ideš do kraja, ali su prepreka finansije i da li će proizvod biti onakakav kakvog ga zamisliš. Verovatno je ovo srećnija varijanta u odnosu na korporacije, ali nedostatak finansija, uslovi rada i ostalo, da bi možda dobio nešto što si zamislio, hm, rizično. Na kraju, pare i finansije mogu da "pokriju" svaku dobru ideju, ako se slože kockice.


Što se tiče kompanija, storyboarda, artworka i ostalog, jasno mi je da neće niko tek tako da krene da radi nešto. Mnogo je tu faktora uključeno. Ja sam mislio više u pravcu da se određena, ali kompletna razrađena ideja/priča sa artworkom ponudi izdavačima i developerima, da im se ponudi-"proda", a ako je kvalitetno i sadržajno napravljena, možda ne bi tek tako izdavači i gejmerske kuće ostale imune na to. Kao scenarij za film/ili knjiga prilagođen i napravljen za igru.

Mislim, to me takođe zanima, da li gejmerske kuće i izdavači, imaju praksu da sarađuju na taj način sa scenaristima/dizajnerima? Odnosno, da li je realna praksa da se dobra stvar ponudi i proda developerima?
UpTrack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2015, 21:33   #366
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.260
Zahvalnice: 242
Zahvaljeno 1.135 puta na 846 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Pre ces sakupiti pare za igru preko Kickstartera nego sto ce neka kompanija koja pravi igre uloziti finansijska sredstva za pravljenje igre po tvom scenariju. Mozda bi mogao preko nekog poznatijeg indie izdavaca da prodajes igru ali verovatno ni oni ne bi obezbedili novac za pravljenje igre.
Indie igre su curriculum vitae malih studija sa kojim oni pokusavaju da privuku paznju velikih izdavackih kuca i od prodaje igre povrate ulozeni novac. Pre pravljenja igre trebalo bi pokusati preko Kickstartera i Steam greenlighta izreklamirati igru i videti sta ljudi misle o njoj.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Acanen na korisnoj poruci:
UpTrack (6.4.2015)
Stara 6.4.2015, 22:20   #367
UpTrack
Član
 
Član od: 27.5.2014.
Poruke: 32
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 11 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Acanen hvala ti. Ja sve nekako gledam na taj odnos, da se prava ideja, priča, i scenarij kupi, a dalje šta će gejmerske kuće i izdavači s time da rade je njihova stvar. Odnosno, svoju stvar napravljenu u vidu celokupnog scenarija sa artworkom plasiraš, neko kupi i zadržava apsolutna prava nad tom idejom i projektom.

Da li bi onda ja u tom slučaju voleo da se to realizuje? Pa naravno da bi, ali je njihova stvar da li će to tako da realizuju ili ne. Naravno bilo bi šteta ako se radi o kvalitetu da se ne realizuje na pravi način.

Sve nekako imam u glavi, da se velike developerske kuće hoće obezbediti na neki način sa dobrim i razrađenim idejama, i da im je u interesu da imaju "pod svoje" neku dobru stvar/igru koja izlazi iz današnjeg gejmerskog kalupa, a opet zadržava ono što ju čini profitnom, zabavnom, i must have za igrače.
Ako je tako, to onda može da predstavlja dobar teren za one koji imaju ideje, rade na svojim projektima detaljno, i žele to da podele sa drugima i plasiraju na gejmersko tržište.
UpTrack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2015, 3:26   #368
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Inace, to je bas "naopak" nacin kako se pravi igra.

Pravi nacin je da se napravi gameplej prototip.

Znaci bez fensi artvorka i bilo kako price. Videti da li je zabavan i da li moze dalje da se razradi.

E ako jeste, ona pravi artwork i pricu koja odgovara takvom gamepleju.

Gameplay>>>artwork, prica
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Romantic (13.8.2015), UpTrack (7.4.2015), Vlajk@ (29.12.2015), voodoo_ (7.4.2015)
Stara 7.4.2015, 10:52   #369
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Ja bih voleo neku kombinaciju Farming Simulator i Spin Tires. Dakle fizika, deformacije terena, realisticne masine iz Spin tires i sve ostalo iz FS.
E to bi bilo (Y).
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2015, 14:36   #370
UpTrack
Član
 
Član od: 27.5.2014.
Poruke: 32
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 11 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Player1 kako misliš da je to naopak način kako se pravi igra, i da kada se vidi da gejmplej funkcioniše treba da se radi na priči?

Kada sam rekao ranije da je ta ideja i koncept za igru kao scenarij za film, ili knjiga ali prilagođeni video igri, to onda znači da takav koncept treba da uključuje i gejmplej kao jednu od glavnih komponenti video igre. To znači da ideju/koncept koju neko hoće nekome da predstavi, treba da uključuje storyboard (tekst, priču, karakterizaciju, određeni dizajn - artwork) zajedno sa gejmplejom. Taj gejmplej video igru razlikuje od nekog storyboard art projekta, ili screenplaya za film.

Šta dolazi prvo? Rekao bih da svako onaj koji pravi ideju za igru, radi na scenariju, radi na karakterizaciji likova, u isto vreme razmišlja kako će mu se ti likovi ponašati u igri, šta će i kako će da rade, i koji će mehanizmi da se koriste u toj radnji. Da li će likovi da se razvijaju unutar rts, fps, ili rpg žanra.

Da li je gejmplej prvi koji dolazi? Ili će se sve zajedno obuhvatiti tokom procesa stvaranja ideje i razrade koncepta za igru? Mislim da je stvar autora i njegovog pristupa u kreiranju koncepta igre. Ne bih rekao da je nešto pravilo i pravi način u odnosu na drugo.
Sigurno je samo da proizvod koji želi da se ponudi i plasira, uklljučuje sve navedeno, jer je razrađen, dobar i sadržajan. Naravno da je i bitno o kojim se vrstama igre radi. Da li je u pitanju GTA, Super Mario, ili Crvi.

Ja lično nikada nisam voleo online i multiplayer igranje, imao sam neku averziju prema takvom igranju. No, ukoliko bi radio na konceptu svoje zamišljenje igre, svakako bih uključio i online komponentu, jer shvatam koliko je bitna i za igrače i za samu igru. Likovi koji se grade unutar scenarija bi bili razrađeni i kroz multiplayer opciju, odnosno na koji način bi više igrača u mreži mogli da učestvuju u igranju. Suština je, da su svi ovi elementi neodvojivi kada se zamišlja igra, i radi na njenom konceptu i ideji.

Poslednja ispravka: UpTrack (7.4.2015 u 14:44)
UpTrack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2015, 8:32   #371
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Citat:
Malik Tintilinic kaže: Pregled poruke
Neki Graveyard Tycoon bolji od postojeceg. Znaci, grobna mesta, prodaja organa...
Upravo sam nasao igru
Mr. Jone's Graveyard Shift ili Веселый могильщик
http://www.youtube.com/watch?v=IgljiT1UP9Q
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2015, 14:58   #372
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Neku arkadnu voznju poput Split/Second koja podrzava split-screen.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2015, 14:01   #373
JzmA
Starosedelac
 
Član od: 17.12.2012.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 1.761
Zahvalnice: 824
Zahvaljeno 519 puta na 338 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Open world poput Just Causea, samo realniji i sa dobro razrađenim stealthom.
JzmA je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2015, 18:52   #374
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Možda će ti novi MGS odgovarati obzirom na to da će biti open world.

Kad već pišem, neka igra kao Ground Control u modernom ruhu (sa detaljnijim jedinicama, destrukcijom terena i dubljom taktikom) bi mi legla kao šamar budali... GCII i WaC su uveli resource sistem koji je pokvario srž onoga što se meni dopalo...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2015, 13:46   #375
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Voleo bih da probam c/b igru Arabian Lords, jordanske firme Quirkat sa Breakaway Games
http://www.youtube.com/watch?v=ej_TU7v5I0E
http://www.quirkat.com/site/our-games/arabianlords/
http://www.breakawaygames.com/omni_p...arabian-lords/

i rts Quirash, sirijske firme Afkar Media.
http://www.youtube.com/watch?v=DQmz094pEOA
http://www.quraishgame.com/qe_index.htm
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.11.2015, 16:54   #376
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Možda će ti novi MGS odgovarati obzirom na to da će biti open world.

Kad već pišem, neka igra kao Ground Control u modernom ruhu (sa detaljnijim jedinicama, destrukcijom terena i dubljom taktikom) bi mi legla kao šamar budali... GCII i WaC su uveli resource sistem koji je pokvario srž onoga što se meni dopalo...
Wargame je ono sto tebi treba
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Isko na korisnoj poruci:
doctor (2.11.2015)
Stara 3.11.2015, 3:15   #377
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Neki dobar Western!
Sa sve trecim licem, konjima, kocijama, barskim tucama, gomilom razlicitih revolvera, pusaka, dinamita i svega sto ide uz to.
Bilo bi lepo da bude rpg, da razliciti sesiri, kosulje, pantalone, cizme i sve ostalo ima razlicite statistike.
Eh...
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2015, 15:11   #378
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Kakvu biste igru željeli da igrate?

Citat:
Kusta kaže: Pregled poruke
Neki dobar Western!
Sa sve trecim licem, konjima, kocijama, barskim tucama, gomilom razlicitih revolvera, pusaka, dinamita i svega sto ide uz to.
Bilo bi lepo da bude rpg, da razliciti sesiri, kosulje, pantalone, cizme i sve ostalo ima razlicite statistike.
Eh...

Probaj Gun ili Redemption
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2015, 18:08   #379
NikolaDzoni
Član
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 327
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 58 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

Open world trkacku igru sa mnogo razlicitih automobila,lokacija i predela, sa polu arkadnom fizikom...jednom recju Forza Horizon 2 za PC !
NikolaDzoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.11.2015, 19:39   #380
poeta
Član
 
Član od: 6.9.2015.
Poruke: 181
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Kakvu biste igru željeli da igrate?

preživljavanje u divljini iz trećeg lica uz mp opciju igranja. kao ber grils.
recimo prvi nivo - neki četinari
drugi nivo pustinja
treći nivo sneg i led
džungla itd

cilj je stići do civilizacije, ali nemaš mapu i igri, nego pamtiš krajolik kako se ne bi vrteo u krug, plus moraš preživljavati što se hrane, vode, temperature, energije tiče.

posebno je bitno da se u igri životinje ponašaju realistično, a ne kao kamikaze koje kidišu na igrača do iznemoglosti
poeta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta je ono što vas DRŽI da igrate određenu igru? sasha vukelic O igrama uopšte 167 12.11.2008 0:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com