Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tableti i e-readeri
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Tableti i e-readeri Tablet računari i e-readeri

Pregled rezultata glasanja: Koji uređaj koristite za čitanje e-knjiga?
Amazon Kindle 2,3,4 28 16,09%
Amazon Kindle DX 3 1,72%
Amazon Kindle Paperwhite 21 12,07%
Amazon Kindle Touch 9 5,17%
Barns & Nooble Nook 8 4,60%
Kobo 2 1,15%
Prestigio PERXXXX 4 2,30%
Sony PRS-5XX-6XX 2 1,15%
Sony PRS-T1/T2 4 2,30%
Tablet (Ipad, Nexus i ostali LCD tableti) 47 27,01%
PC 45 25,86%
Ne čitam knjige u elektronskom formatu 20 11,49%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 174. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.1.2012, 23:00   #521
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Posve je normalno da u vreme praznika roba sedi na carini dosta duze nego inace.
U svakom slucaju, i dalje preporuka za nabavku futrola sa DealExtreme, cene su daleko nize nego preko Amazona a isporuka ide obicnom postom,ume da potraje i mesec dana, ali je gotovo besplatna.
Kindle 3
Kindle 4
Kindle Touch
Cene su kao sto se vidi ispod 1000din.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2012, 1:42   #522
nikiiiva
Novi član
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Pozdrav svima,
interesuje me da li je neko skoro narucivao kindle, zbog cimanja oko spedicije i DHL-a ili UPS-a? Danas sam kontaktirao amazon customer service i pitao da li postoji mogucnost da mi ne salju DHL-om nego UPS-om. Oni su mi odgovorili da vise uopste i ne salju DHL-om, ali da ne mogu da biram kojom drugom kurirskom sluzbom ce poslati. Pa me zanima zna li neko da li su kod nas do sada i slali uopste nekim drugim sluzbama osim DHL-a i UPS-a?
Hvala
nikiiiva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2012, 0:51   #523
Kaozar
Novi član
 
Član od: 4.11.2011.
Poruke: 17
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: e-readeri

E sto bi me to obradovalo... Ako bi se tako ispostavilo. Prosto ne mogu da se pomirim da placam nepotrebno raznim lopovima. Nisam licno narucivao ali vec neko vreme pratim po netu iskustva nasih ljudi-cini mi se da nisam primetio da je neko pominjao neku trecu kurirsku sluzbu... Naravno,bolje da ti odgovori jos neko ko ima iskustvo.
Kaozar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2012, 8:23   #524
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Veoma interesantan intervju sa Isakom Asimovim iz 1988, gde prica o buducnosti ucenja putem racunara i interneta. Prosto neverovatne ideje za to vreme. I slozio bih se sa njime u mnogim pogledima.
Isak Asimov intervju
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2012, 14:19   #525
Zmajodkaraburme
Član
 
Član od: 3.2.2011.
Poruke: 244
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 61 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Posto je moj prvi Kindl konfiskovala moja devojka (verujem da mnogi imaju slicne probleme) resio sam da narucim cetvorku za nju da bih dobio svoj konacno nazad
Vrlo brzo je mi je stigao, sve na sve na amazonu sa postarinom me je izaslo 130$ sto je velika razlika u odnosu na moj prvenac kindle 3 koji sam bio platio 180$ (sa postarinom). DHL je bila courier sluzba, sto me je malo uplasilo na pocetku jer sam mislio da cu platiti vise ako su oni, medjutim nisam platio ni dinara ( veoma prijatno iznenadjenje posto sam za prosli platio oko 65e kad je stizalo preko njih). Da li je nesto znacilo to sto sam cekirao da je gift pri kupovini pa nije pisala cena ili sam samo imao neverovatnu srecu to ce ostati misterija.
Izgleda da nema pravila, carinjenje robe je jos uvek lutrija.

Poslednja ispravka: Zmajodkaraburme (30.1.2012 u 14:53)
Zmajodkaraburme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2012, 12:34   #526
graja
Novi član
 
Član od: 11.3.2010.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Pozdrav svim korisnicima e-book readera medju koje spadam od pre par meseci i ja (Kindle 4).

Vec odavno mi se na HDD-u vuku Alan Fordovi koji su skenirani po dve strane na jednom JPG-u, znaci vrlo neprakticno za citanje na Kindle-u. Znam, postoji Calibre (btw, nisam ga jos koristio) ali konvertovati stotinak brojeva Alan Forda je rad koji bih pokusao da izbegnem.

U prikazu Kindle-a 4 u SK-u 1/2011 je prikazana fotografija na kojoj se vidi samo jedna strana stripa na citacu. Uprkos mom trudu nisam uspeo da nadjem tako skenirane Alan Fordove na netu.

Posto sam zagovornik teorije da knjige (i stripove, casopise itd...) treba da procita sto je moguce vise ljudi, bicu zahvalan svima koji mi pomognu svojim misljenjem i/ili savetom gde bih mogao da nadjem/narucim/kupim stripove koji su kovertovani u elektronski format tako da jedna strana (ili jos bolje, jedna slika, tj. pola strane Alan Forda - godine stizu/dioptrija raste) odgovara jednoj strani PDF-a.

@ Mario Pavicevic: postovani gospodine Pavicevicu, mozda biste Vi mogli da mi pomognete, prikaz ste pisali Vi, pa se nadam da mi mozete ukazati kako da i ja dodjem u posed tako konvertovanog Alan Forda? Pitanje Vam postavljam u okviru diskusije na forumu a ne u PP jer smatram da je interesantno vecem broju citalaca.

Pozdrav,
Graja
graja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2012, 18:23   #527
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Bilo kojim programom podeli skenirane slike na po jednu stranicu, nasnimi svaku stranicu kao poseban jpg, najbolje da nazivi budu brojevi stranica (1.jpg, 2.jpg...), zip-uješ i preimenuješ ekstenziju iz .zip u .cbz. Onda to uvezeš u Calibre i konvertuješ u .mobi.
Pričam napamet pošto nisam kod kuće, ali čini mi se da je tako, proveriću večeras...
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.1.2012, 21:06   #528
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Hmm moracu da proverim odakle je potekao taj konkretan Alan Ford u tom obliku, znam da se vukao po nekim diskovima po redakciji, odakle su dosli i kako su tu zavrsili ne bih znao da ti kazem, stirpove ne citam, ali cu priupitati kolegu koji je Alana Forda ubacio na njega radi slikanja pa ces dobiti informaciju kako ne bi morao da se bakces sa konverzijom
Ipak, citanje stirpova je daleko komfornije na tablet racunaru, ako imas mogucnosti za nabavku nekog solidnog, toplo bih preporucio takav postupak.
E-ink je nezamenjiv kada je tekst u pitanju, ali je prosto premali za komforno citanje stripova osim Alan Forda i slicnih koji su u originalu bili na malom formatu.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2012, 2:37   #529
dido2
Novi član
 
Član od: 19.3.2011.
Poruke: 26
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: e-readeri

Video na amazonu Kindle od 79$ With special offers, čitao sam da se ovi ne šalju u Srbiju, nego samo ovi od 109$?
Zanima me ako kupim ovaj od 109$ koliko bi poštarina i carina otprilike izašla i kako je najbolje da šalju?
Do koje cene sam oslobođen carine 50e ili 70 e?
dido2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2012, 23:06   #530
Zmajodkaraburme
Član
 
Član od: 3.2.2011.
Poruke: 244
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 61 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Amazon kindle touch je konacno dostupan za ljude van USA http://www.amazon.com/Kindle-Touch-W...pf_rd_i=507846
Zmajodkaraburme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zmajodkaraburme na korisnoj poruci:
dido2 (7.2.2012)
Stara 7.2.2012, 0:45   #531
dido2
Novi član
 
Član od: 19.3.2011.
Poruke: 26
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: e-readeri

To je to, samo me zanima koliko će se to cariniti i da li je limit 50 e ili 70 e za pošiljke koje se ne carine?.Hvala
dido2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2012, 10:28   #532
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

Kupljena roba se carini ako je njena vrednost preko 50 eura a roba dobijena od fizickog lica ukoliko je njena vrednost veca od 70.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
boki999 (13.2.2012), dido2 (7.2.2012), Oggy (8.2.2012)
Stara 13.2.2012, 2:38   #533
freesoftwareman
Novi član
 
Član od: 12.2.2012.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

jel zna neko gde ima da se nabavi Sony Reader PRS-T1,ili da moze da se naruci preko kreditnih kartica (visa electron),ima na Sony sajtu za 99 dolara ali to je samo za USA, a cuo sam da ima u nekoliko evropskih zemalja,ako neko nabavlja za njega ili kako vec ,neka se javi.
freesoftwareman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2012, 15:06   #534
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Ljudi hitno mi treba pomoc i savet Ovako,hteo sam samo da proverim da li bi slali Kindle u Srbiju a posto vec imam nalog na amazonu porucio sam Kindle u vrednosti od 130$ i ukucao podatke sa kartice na kojoj nema novca trenutno ali je vazeca inace. Racunao sam da ce mi pkazati da li hoce da salju medjutim kada sistem "vidi" da na kartici nema novca,obustavice narudzbinu. Medjutim,sta s desava,iako nemam novca na kartici narudzbina je prosla uspesno
a dobio sam i confirmation email! Da li to znaci da isplata ide u keshu kada mi predmet stigne ili sta? Ako je to onda da trcim na nalog da kenselujem? Hvala unapred. I da,salju kindle u Srbiju :P
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.2.2012, 19:00   #535
Zmajodkaraburme
Član
 
Član od: 3.2.2011.
Poruke: 244
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 61 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Ljudi hitno mi treba pomoc i savet Ovako,hteo sam samo da proverim da li bi slali Kindle u Srbiju a posto vec imam nalog na amazonu porucio sam Kindle u vrednosti od 130$ i ukucao podatke sa kartice na kojoj nema novca trenutno ali je vazeca inace. Racunao sam da ce mi pkazati da li hoce da salju medjutim kada sistem "vidi" da na kartici nema novca,obustavice narudzbinu. Medjutim,sta s desava,iako nemam novca na kartici narudzbina je prosla uspesno
a dobio sam i confirmation email! Da li to znaci da isplata ide u keshu kada mi predmet stigne ili sta? Ako je to onda da trcim na nalog da kenselujem? Hvala unapred. I da,salju kindle u Srbiju :P
Kada njihovu potraznju za novcem odbije tvoja banka zato sto nemas para za stvar koju si kupio, Amazon ce ti poslati mail da ima problema sa naplatom sredstava sa tvoje kartice i da ce ti opciju da promenis nacin placanja ili da jednostavno otkazes porudzbinu.
Zmajodkaraburme je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zmajodkaraburme na korisnoj poruci:
cages (17.2.2012)
Stara 17.2.2012, 19:14   #536
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Dobio sam taj mail pre par sati i otkazao porudzbinu,hvala za odgovor u svakom slucaju
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 9:35   #537
badboys
Novi član
 
Član od: 21.11.2011.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Neznam da li je u skladu sa pravilima, pa ako nije neka moderatori obrisu...

Naisao sam na povoljan oglas za nase uslove:
Nov Kindle 4 - 95€
i jos jedan "povoljan" Polovan Kindle 3 - 200€
badboys je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 11:16   #538
acambas
Novi član
 
Član od: 31.1.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Da li je iko imao iskustva sa vracanjem kindle-a zbog kvara, imam garanciju i dalje ali ne znam sta da radim.
acambas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 11:59   #539
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: e-readeri

A sta ti je sa Kindle-om?
Sto se tice reklamacija, troskovi slanja padaju na tebe, a ne bi bilo cudno da te nasa carina opet udari po dzepu kada ti ga budu vracali sa popravke, tako da to moze biti nezgodno dok se objasnis da ti se uredjaj vraca sa popravke.
Amazon je poznat kao jedan od najboljih kada je u pitanju popravka/zamena neispravnog uredjaja.
Moja preporuka prvo posalji mejl tehinckoj podrsci, proveri sta ce ti reci za slanje i reklamaciju.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
acambas (20.2.2012)
Stara 20.2.2012, 13:12   #540
acambas
Novi član
 
Član od: 31.1.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Kvar je takav da mi pola ekrana ne menja boju, a kindle radi najnormalnije. Citao sam po netu i dosta ljudi je imalo taj problem i svima je amazon izvrsio zamenu, stvar je u tome sto su ti ljudi iz Amerike.
Dopisivao sam se sa amazonom oni su mi rekli da probam da punim kindle 4h pa da vidim da li ce se ista promeniti mada mislim da nece.
acambas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com