Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Pregled rezultata glasanja: Da li redovno ulažete u komp radi gejminga?
Da, kad' god mogu radim upgrejd na PC i nemam konzolu! 30 62,50%
Ne, koristim stariju konfiguraciju i konzolu! 13 27,08%
Ulažem u novi hardver i u nove konzole! 5 10,42%
Glasova: 48. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.7.2017, 18:02   #161
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ako su tako navikli i ne smeta im.. ok. I ja se uglavnom zaebavam dok ne podesim kako mi odgovara, posle se ne preopterećujem.

Btw, planiram ponovo da obrnem Fallout New Vegas; nabacio sam nekih četrdesetak modova, texture pack-ove i putem DSR-a forsirao QHD rezoluciju. Ovako igra izgleda sjajno, neuporedivo je lepša, bolja, igrivija, ispeglanija, bogatija sadržajem i atmosferičnija od vanile. Na konzolama čovek mora da vadi Xbox i PS3, igra siromašnu i bagovitu vanilu u 720p. To je za mene nezamislivo..
Naravno u toj situaciji je PC ne bolja, već jedina opcija. Doduše ako je igri potrebno 40 modova + svašta još da bi ličila na nešto, jel to izbačena na tržite u alfa fazi?
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 18:06   #162
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
PC ekskluzive ne postoje (a da su nove i bitne a hardverski zahtevne igre)
Uskoro izlaze Pillars of Eternity 2, Mount and Blade 2, Escape From Tarkov, Star Citizen, Insurgency Sandstorm, Quake Champions, BattleTech.. A imaš i Civ VI, Total War Warhammer, Rising Storm 2..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 18:08   #163
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Uskoro izlaze... Star Citizen...
Izvor?
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 18:11   #164
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Izvor?
Derek Smart.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 18:45   #165
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Bloodborne ima osetne i ne tako retke framerate dropove, Mortal Kombat X secne tu i tamo, Trackmania oce da ucitava kao da se poradja. Iskreno sam se zacudio i razocarao jer sam od PS4 ocekivao tu fluidnost performansi jer treba da istera 30fps-a u pleb rezoluciji, a ni to ne moze da uradi kako treba.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 19:05   #166
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Andross kaže: Pregled poruke
Bloodborne ima osetne i ne tako retke framerate dropove,
Da bi se sagledala dubina "problema"...(druge 2 nisam igrao so, no comment)

ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 19:35   #167
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Problem je što se javljaju ljudi koji su PS4 videli samo na rafu prodavnice, pa sude na osnovu rekla-kazala. Niko nije koristio konzolu.

Da jesu, znali bi koje sve "bagove" ima u odnosu na PC. Ako pod bagovima podrazumevamo cenu, izradu, i fluidnost u performansama.

Ako nešto nisi koristio, nemoj ni da sudiš.
Da na rafu (gde nije 220 eur kao što si ti naveo nego 40000+ din) i na forumima, YT i sličnim mestima (znaš, na istim onim mestima gde si ti video PCeve od 2000+ eur, 4k gaming, razlike između 30/60/120 Hz...). Pošto se sećam nekih tvojih postova (recimo kad je Bayonetta izašla za pc), realno i ne očekujem od tebe bilo kakav ozbiljan argument.

Ja se isključujem iz dalje rasprave sa ovom konstatacijom:
-konzole imaju svoje mesto i treba da postoje i ko može i želi da ih priušti, svakako to treba da uradi i ima razloga za to (eksluzive, manje cimanja oko izbora hardvera, instalacije sistema i slično)
-pc gaming jednostavno nudi mnogo više, od žanrova, preko podrške za stare naslove (uz pojedine izuzetke, ali je često i za to moguće naći lek), izbor koliko želiš da uložiš i da sam proceniš šta ti je bitno a šta ne (da li hoćeš na max podešavanja na 60/30fps, high na 60hz, medium na 120 ili bilo koja varijanta koja nije navedena), a ne da ti se servira uglavnom ''cinematic expirience'' od 30 fps. Takve igre koje se izbace na PC uglavnom budu uvaljane u katran i perje, jer PC igrači znaju da to može i mora bolje.

Naglašavam opet, ne smeta meni ako neko više voli konzole, ali ako kreneš da me ubeđuješ kako ja i meni slični grešimo što preferiramo PC, onda imamo problem. Jer isto kao što ima PC igrača koji će pljuvati po konzolama (koji su po meni idioti) imate i konzolaše koji čak nije mrzelo da naprave peticiju da GTA 5 ne izaće na PC.

Iako sam od samog starta znao (kao, verujem, i većina) i u kakav shit-show će ovo da se pretvori, ja ovde odustajem, sve jače boli me glava.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 19:56   #168
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
A postavlja se pitanje da li je to uopste i bitno? PC ekskluzive ne postoje (a da su nove i bitne a hardverski zahtevne igre), ekskluzive za konzole itekako postoje.
Ti to ozbiljno?

Napisah ceo sastav kako me PC platfoma privlaci bas zbog tih "ekskluziva", tj. da ne bih mogao da zamislim da koristim neku drugu platformu na kojoj igre kakve mogu da nadjem samo na PCu ne bih mogao da igram.

Inace neke od najzahtevnijih igara su bile PC "ekskluzive" ili igre naknadno portovane na konzole. Originalni Farcry i Crysis, Witcher 1/2, Metro igre, itd... Tada kada su te igre bile aktuelne, vecina portova sa konzola iz istog doba je izgledalo tehnicki smesno i zastarelo.

Mada to nisu u pravom smislu ekskluzive. Tj. te igre nisu na PCu samo zato sto je neko platio da budu samo tu, nego su postojali razni drugi razlozi zasto nisu izdate na konzole (zanr, kontrolna sema, troskovi razvoja, itd...).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 20:15   #169
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

@Makiem - ti gresis jer mislis da je ovde rec o nekakvom izboru tj. da ako kazes "konzola" to znaci da je PC "smece" ili obrnuto, ali to me ne cudi jer je odavno "zajednica" postala skup fanbojeva svih boja i vrsta, pa vise nije validno misljenje da ti odgovara, u principu, i jedno i drugo.

Konzola je pristupacnija, slabijih performansi, PC skuplji i sa mnogo vise opcija i snage, ovo stvarno nije nauka..

Sad je samo pitanje kome sta vise odgovara, a vecini nas najvise odgovara PC, sa performansama konzole i "narodnim" verzijama igara.. Kraj.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Matches Malone (21.7.2017)
Stara 21.7.2017, 20:22   #170
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

@Makiem

Citat:
Da na rafu (gde nije 220 eur kao što si ti naveo nego 40000+ din)
U pravu si, u nemačkom MediaMarkt je koštala 199e (Slim model), u martu bila akcija. Tamo sam je i uzeo sa rafa.Imam i fiskalni ako oš'.
Kod nas je 220e od KP prodavaca. Stvarno "skupo".

Citat:
Pošto se sećam nekih tvojih postova (recimo kad je Bayonetta izašla za pc), realno i ne očekujem od tebe bilo kakav ozbiljan argument.
Daj poruku, kontekst barem, stvarno se ne sećam.

Citat:
Iako sam od samog starta znao (kao, verujem, i većina) i u shit-show će ovo da se pretvori, ja ovde odustajem, sve jače boli me glava.
Ne znam šta nije jasno, ljudi diskutuju i daju argumente. Ovakve teme su jako česte na redditu recimo. Nego podeli i argumente izražene u Eur, šta je isplativije, pa da pričamo dalje.

To što tebe boli glava od čitanja samo govori o ozbiljnosti tvog stava.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 20:38   #171
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Hajde da zagrizem...
Kontekst je bio kako se portu bayonette najvise raduju upravo pripadnici pc master race koji pljuju po konzolama i njihovim ekskluzivama.
A glava me boli jer je jako dosadno igrati tenis sa zidom.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 20:42   #172
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
@Makiem - ti gresis jer mislis da je ovde rec o nekakvom izboru tj. da ako kazes "konzola" to znaci da je PC "smece" ili obrnuto, ali to me ne cudi jer je odavno "zajednica" postala skup fanbojeva svih boja i vrsta, pa vise nije validno misljenje da ti odgovara, u principu, i jedno i drugo.

Konzola je pristupacnija, slabijih performansi, PC skuplji i sa mnogo vise opcija i snage, ovo stvarno nije nauka..

Sad je samo pitanje kome sta vise odgovara, a vecini nas najvise odgovara PC, sa performansama konzole i "narodnim" verzijama igara.. Kraj.
Mozda gresim, ali ton teme je na pocetku bio ''kako pravdate 5x ulaganje u pc ako je konzola x a sve ostalo je isto ili bolje''. Sa tim se ne slazem.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 20:48   #173
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Hajde da zagrizem...
Kontekst je bio kako se portu bayonette najvise raduju upravo pripadnici pc master race koji pljuju po konzolama i njihovim ekskluzivama.
A glava me boli jer je jako dosadno igrati tenis sa zidom.
Pa to je i dalje potpuno tačno i relevantno za temu. PCmasterrace gospoda pljuje igru sa konzole sve dok se ne pojavi port za PC. Onda je hvale na sva usta.

Dakle dok je na konzoli igra je loša, kad dođe na PC, postaje odlična.
To ti samo govori o prinicipu i licemerstvu mnogih PC only gejmera.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku helen na korisnoj poruci:
altafir (22.7.2017)
Stara 21.7.2017, 20:56   #174
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Mozda gresim, ali ton teme je na pocetku bio ''kako pravdate 5x ulaganje u pc ako je konzola x a sve ostalo je isto ili bolje''. Sa tim se ne slazem.
To mi je mozda promaklo, i naravno, nije tacno, PC nudi vise, bolje, lepse, ali to zadovoljstvo ima svoju cenu.. Primera radi, kada se pojavio PS4, nVidia je lansirala 780-Ti po $699, AIB modeli i koji dolar preko.. Skoro 2 PS4. Danas ta 780-Ti ima brdo problema sa drajverima i performanse na nivou konzola.

Kao sto rekoh - skupo.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 21:18   #175
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Pa to je i dalje potpuno tačno i relevantno za temu. PCmasterrace gospoda pljuje igru sa konzole sve dok se ne pojavi port za PC. Onda je hvale na sva usta.

Dakle dok je na konzoli igra je loša, kad dođe na PC, postaje odlična.
To ti samo govori o prinicipu i licemerstvu mnogih PC only gejmera.
Kao ti sto si nasao pcmr gospodu koja je pljuvala pa posle hvalila bayonettu ( ne trazim izvor, verovacu ti na rec), tako sam ti i ja nasao konzolase koji su skicali jer gta V izlazi na pc. A vidis ja definitivno nisam u prvoj grupi, a jos uvek verujem da ti nisi u drugoj, i nadam se da je vecina ljudi upravo tu negde u sredini (play and let others play).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
player1 (22.7.2017)
Stara 21.7.2017, 21:58   #176
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ti to ozbiljno?
Inace neke od najzahtevnijih igara su bile PC "ekskluzive" ili igre naknadno portovane na konzole. Originalni Farcry i Crysis, Witcher 1/2, Metro igre, itd... Tada kada su te igre bile aktuelne, vecina portova sa konzola iz istog doba je izgledalo tehnicki smesno i zastarelo.
Lepo si napisao "bile", to su sve igre iz proslosti i to ne novije. Ja igram starije igre na ne bas novom laptopu sada max 150 eur vrednom. Igre su prosto bile bolje. Istina je da me noviji naslovi veoma retko i privuku (Dishonored 1, Deus EX) a njih mogu da igram i na pomenutom laptopu ili PS3, PS4. PC nema vise bitnih ekskluziva koje opravdavaju ulaganje znacajno vecih suma novca u hardver. Bilo nekad sad se pripoveda.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 22:24   #177
Matches Malone
Član
 
Član od: 2.7.2016.
Poruke: 104
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 44 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Pritom, Pillars of Eternity stiže uskoro na konzole, Divinity OS:EE i Wasteland 2 su već tu, a vrlo verovatno će Divinity 2, možda čak i Tyranny u neko dogledno vreme izaći.
Matches Malone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 22:42   #178
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
PC nema vise bitnih ekskluziva koje opravdavaju ulaganje znacajno vecih suma novca u hardver.
Opet ti određuješ šta je bitno a šta ne. Meni su Pillars of Eternity 2, Mount & Blade 2 i Escape From Tarkov (jedino ovo liči na Stalkera) bitniji od bilo koje najavljene konzolaške ekskluzive, izuzev Death Stranding-a, zbog kog ću najverovatnije i kupiti konzolu (volim Kojimine igre). Ništa od E3 igara me nije oduševilo, ma koliko to bilo nafurano, napucano, koliko IGN vlažio gaćice, itd.

I taj ubogi Star Citizen jeste pod velikim znakom pitanja, ali ako ipak ostvari očekivanja, biće to najambicioznija igra današnjice u svakom pogledu. Preko 150 miliona dolara je prikupljeno. To ti je novi Crysis, pod uslovom da ne fejluje katastrofično (što se mene tiče, dovoljna mi je SP kampanja, a nju će najverovatnije završiti). I dovoljno je uložiti novac u hardver zbog pojedinih multiplatform naslova- kada izađe Cyberpunk 2077, biće ti sve jasno.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 22:46   #179
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Ne odredjujem ja nista vec su to cinjenice dopadale ti se ili ne. PC vec neko vreme nema prioritet kao igracka platforma a nema ni neku ekskluzivnost pa je znatno ulaganje u igracki hardver postalo prilicno besmisleno. Ako ce se igrati narodnjaci ok, to razumem, ali legalan moderan gaming se neuporedivo vise isplati na konzolama.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2017, 23:06   #180
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Ne odredjujem ja nista vec su to cinjenice dopadale ti se ili ne.
Za mene nisu činjenice. Mount and Blade 2 godinama iščekujem, a onaj Spajdermen i Days Gone mi deluju dosadno, ne interesuju me..

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
PC vec neko vreme nema prioritet kao igracka platforma a nema ni neku ekskluzivnost pa je znatno ulaganje u igracki hardver postalo prilicno besmisleno.
Ako pod tim 'znatno' misliš na čestu kupovinu novih, skupih komponenti.. onda se slažem. Zato lepo na svakih pet godina kupiš nov komp od 1500 evra i uživaš. Ova investicija se isplati, trust me..

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Ako ce se igrati narodnjaci ok, to razumem, ali legalan moderan gaming se neuporedivo vise isplati na konzolama.
Meni ne, zato što me gaming na konzolama ne zadovoljava. Navikao sam na konja, da skačem na magarca mi ne pada na pamet. I igre su mi skupe.. razmazile su me steam rasprodaje. Nemojte da generalizujete, shvatite da svako ima svoje preferencije..

Citat:
Matches Malone kaže: Pregled poruke
Pritom, Pillars of Eternity stiže uskoro na konzole, Divinity OS:EE i Wasteland 2 su već tu, a vrlo verovatno će Divinity 2, možda čak i Tyranny u neko dogledno vreme izaći.
Lepo. Ali, realno to ili igraš na PC-u ili ne igraš uopšte..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ne mogu da ukljucim komp joolijano Kvarovi 14 25.3.2010 17:49
Nadogradjivanje ili novi komp xp professor Osnovne komponente 5 10.1.2010 19:44
komp je neverovatno spor madjunac Osnovne komponente 8 7.12.2009 17:02
Komp od 500 do 600 evra srđan007 Šta da kupim? 6 24.11.2009 21:07
Komp se ne pali INSANE Kvarovi 5 7.9.2009 20:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com