Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.6.2015, 22:14   #2421
Stefan Jovicevic
Član
 
Član od: 9.3.2013.
Poruke: 265
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 20 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Cersei je bila trudna za vreme snimanja tih epizoda
Stefan Jovicevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Stefan Jovicevic na korisnoj poruci:
mesomebody (17.6.2015), voodoo_ (16.6.2015)
Stara 17.6.2015, 0:15   #2422
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Lanikor kaže: Pregled poruke
Fali ti samo

Spoiler za ko nije gledao do kraja nek ne klikce:
Familija Bolton i Maloprstic, oni su ipak i dalje relevantan faktor, u svetlu novih dogadjaja pitanje je sta ce biti sa dogovorom izmedju Sersei i Maloprstica po pitanju familije Bolton, Stanis nije nista uradio koliko sam imao prilike da vidim, a cela ta prica je podrazumevala da se napadne onaj koji pobedi jer ce izgubiti deo vojske itd, a Boltonovi izgleda nisu izgubili nista
Potpuno si u pravu. Od toliko likova za njih sam potpuno zaboravila. Evo šta bi moglo da bude:
Spoiler za naredne sezone:
Čini mi se da će Serseji da se okrene na jug ka Dorni jer će biti opsednuta ćerkom kao i željom za osvetom u Kraljevoj luci. Prepustiće Maloprstiću da se postara za Sansu i Boltone. A tu bi moglo da bude svašta. Severne i Rečne zemlje sigurno ne vole ni jedne ni druge, a bez prave podrške neće dugo opstati. Na kraju, ko će doći glave Boltonima teško je reći. Da li sam Maloprstić, iskreno ne verujem, bar ne direktno, jer su oni trenutno prilično jaki a on ne bi rado rizikovao ili možda Sever (to mi je nekako verovatnije). Ono što je sigurno kao retko šta u ovoj seriji, Maloprstiću će Sansa doći glave. Kako to obično biva, uništiće ga ona koju je stvorio i koju, na neki svoj uvrnut način, voli. Mada na kraju, Maloprstić voli samo Maloprstića.

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
A kad si vec spomenula to , sta mislis da li postoji sansa da se desi ovo

Spoiler za SPOJLER ZA BUDUCE SEZONE:
Da ipak Stannis bude AA?
Mislim da ne postoji ni najmanja mogućnost za tako nešto. Ima dva "dokaza" u seriji:
Spoiler za SPOJLER ZA BUDUCE SEZONE:
1. Melisandra zaista ima moć tog njenog boga i među tim moćima je uvid u budućnost. Ali kako to obično biva sa vizijama one su nedorečene. Ona je iskreno verovala da je Stanis taj, ali ga na kraju napušta. Ne zato što ne veruje u vizije ili zato što se boji smrti pa čim je zagustilo beži glavom bez obzira, već je jednostavno shvatila da je pogrešila. Kada je Davos presreće u poslednjoj epizodi ona je zbunjena i razočarana, ali sabraće se brzo. AA postoji, samo što to nije Stanis. Melisandra ga nikada ne bi napustila da je on taj.

2. Kada Stanis dolazi na Zid, Emon ga dočekuje insistirajući da "vidi" mač. Naravno, Sem su njegove oči i kada Sem opisuje plameni mač, Emon pita da li je vreo. Jer nije fora u vizuelnoj strani plamena, nego u toploti. Vatra je neprijatelj Tuđina, isto kao zmajstaklo i valirijski čelik. Crvena sveštenica je iskoristila svoju moć da "aktivira" najobičniji Stanisov mač. Ne zato što je htela nekog da prevari već zato što je pogrešno razumela. Ona, po meni, kao i svi drugi pravi grešku, smatrajući da je jedino njen bog pravi i da će on poraziti one iza zida. Bog Vatre jeste jak i istinski ali samo isto toliko koliko i Stari bogovi i Sedmoro i ostali. Jedino ako se ujedine imaće šanse, a to nikome ne pada ni na pamet. Tako da nije njen bog trebao da začara mač. Jer da je to pravi mač, on bi bio od prave vatre, a ne od trik plamena. Naravno, da je Melisandra zapalila pravom vatrom mač, Stanis ne bi mogao da uhvati mač jer bi bio previše vruć. Što mene dovodi do zaključka da AA mora imati jaku Targarijensku krv u sebi. Kažem jaku jer ima puno onih sa par kapi takve krvi, ali to nije dovoljno.

Opet, puko nagađanje s moje strane.

Poslednja ispravka: mesomebody (17.6.2015 u 0:23)
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mesomebody na korisnoj poruci:
Kidja (17.6.2015)
Stara 17.6.2015, 13:33   #2423
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Game of Thrones

I ja sam bio sličnog mišljena dok nisam pročitao šta je režiser serije izjavio:

SPOILER ALERT!!!
Spoiler za Izjava:
But GoT director David Nutter set the record straight — as far as his HBO series goes — in an interview with The Hollywood Reporter on June 15, saying point-blank, “Jon Snow is dead.”
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2015, 13:57   #2424
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Spojler za sledeću sezonu:

Spoiler za za sledeće sezone:
Jeste on mrtav. Njegovi ljudi su ga ubili, nema sumnje. Preživeti nekih pet uboda u stomak i jedan u grudi i danas je jako teško a ne sa njihovom medicinom. I još ga ostave na snegu da iskrvari. Mrtav je, nije slagao. Samo što će ga Melisandra oživeti. Jer kao što rekoh, da bi se oslobodio zakletve date Straži, mora da umre. To da ga zapravo ubiju bi bilo ok, kada bi se serija fokusirala isključivo na Igru prestola, međutim oni i više nego otvoreno flertuju sa Tuđinima, a bez Džona ih je nemoguće pobetiti, bio on AA ili ne. Jednostavno, Starkovi, Tirion i Deneris mogu umreti tek u poslednjoj sezoni jer njih od prve scene spremaju za konačni obračun ljudi i te druge rase. Oni su jednostavno najbolje i najjače što carstva ljudi imaju da ponude.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku mesomebody na korisnoj poruci:
Kidja (17.6.2015), player1 (17.6.2015)
Stara 17.6.2015, 14:27   #2425
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pa procitaj izjavu i Kita :
Spoiler za Izjava - Spojleri - naredne sezone:
Rekao je da nece sigurno da se pojavljuje u sledecoj sezoni i da o tome ne moze vise da prica i naravno objasnio je kako su mu saopstili da ubijaju njegovog lik " You are done, Jon is Dead" tako nest ali kako je Kit odgovarao moze se shvatiti da je mislio samo na sledecu sezonu a ne i uopste.Normalno ovo sve ne treba uzeti zdravo za gotovo posto ipak malo odskacu od knjiga.A i ako se ne varam u knjigama se ovde zavrsava Jon-ova prica posto nije napisao sledecu knjigu.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2015, 14:45   #2426
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Naravno da ne tvrdim da sam u pravu, to je samo moje mišljenje, ali po svemu do sad:

Spoiler za Spojler za sledeće sezone:
Uopšte se u seriji ne radi ništa slučajno i napamet. Tek po nekad istrče po malo ali jako retko i neće napraviti suštinski rez. Oni grade ove likove za nešto više od toga da ih prekolju u nekoj prljavoj uličici. Postoje likovi koji se grade za klanje. Npr. Stanisova ćerka. Likovi koji se grade za izdajnike - Oli. Ali već pomenuti se grade za nešto više. Naravno da glumac (ako uopšte i zna a to je veliko pitanje) ne sme ništa da kaže. Džon se vraća. Da li će ga probuditi odmah u prvoj sledećoj epizodi ili čak ne sledeće sezone, ne znam ali sigurno se vraća. Kad kažem sigurno mislim po svemu što sam odgledala i pročitala a ne da su mi scenaristi ili pisac na brzom biranju. Ali da bih ti baš rekla zašto morala bih da ti dam neke stvari iz knjiga, a to nije ovde tema. Tako da neka ostane da je to samo moje nagađanje.

I ja ne mislim da oni odstupaju od knjige uopšte osim u detaljima. To što se nečija sudbina ili putovanje u neki predeo ovde već vidi a u knjizi će do toga doći kasnije ne smatram nekom značajnom razlikom.


Da, još nešto. Ovo što ću napisati je spojler samo za one koji nisu odgledali prvu sezonu.

Spoiler za x:
Smrt Neda Starka su mnogi doživeli kao pokušaj da se publika šokira. Naravno da je to veliki bonus, ali poenta je da se Starkovi uzdrmaju do temelja. Da shvate da je vreme u kojem su se ušuškavali kao gospodari Severa i u miru lovili i sudili, gde su ih većinski poštovali i voleli prošlo. Koliko je neko snažan vidi se tek kada ga pritisnu do granice pucanja. Da li su oni stvarno dobri, hrabri i časni? Jer to se vidi kad ostaneš bez ičega. I koliko su severnjaci zaista čvrsti su pitanja na koja ćemo dobiti odgovore zbog smrti lorda Starka. Kao i da li su Starkovi gluplji do Tirela, Martela i Lanistera ili su samo navikli na drugačije ljude oko sebe. Ned Stark i njegov kraj za posledicu imaju sve ovo. Dakle ništa (bitno) u ovom delu nije slučajno, niti je tu da šokira nekog. To je samo lep bonus, a cilj je da pogura stvari brzo jer za ljude nema vremena da čekaju Starkove vekovima da se opamete i Targarijene vekovima da se vraćaju u Vesteros.

Poslednja ispravka: mesomebody (17.6.2015 u 14:56)
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mesomebody na korisnoj poruci:
Kidja (17.6.2015)
Stara 17.6.2015, 17:01   #2427
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke

Da, još nešto. Ovo što ću napisati je spojler samo za one koji nisu odgledali prvu sezonu.

Spoiler za x:
Smrt Neda Starka su mnogi doživeli kao pokušaj da se publika šokira. Naravno da je to veliki bonus, ali poenta je da se Starkovi uzdrmaju do temelja. Da shvate da je vreme u kojem su se ušuškavali kao gospodari Severa i u miru lovili i sudili, gde su ih većinski poštovali i voleli prošlo. Koliko je neko snažan vidi se tek kada ga pritisnu do granice pucanja. Da li su oni stvarno dobri, hrabri i časni? Jer to se vidi kad ostaneš bez ičega. I koliko su severnjaci zaista čvrsti su pitanja na koja ćemo dobiti odgovore zbog smrti lorda Starka. Kao i da li su Starkovi gluplji do Tirela, Martela i Lanistera ili su samo navikli na drugačije ljude oko sebe. Ned Stark i njegov kraj za posledicu imaju sve ovo. Dakle ništa (bitno) u ovom delu nije slučajno, niti je tu da šokira nekog. To je samo lep bonus, a cilj je da pogura stvari brzo jer za ljude nema vremena da čekaju Starkove vekovima da se opamete i Targarijene vekovima da se vraćaju u Vesteros.
Spoiler za Ned, Dzon, Starkovi, nastavak, itd...:
Ned Stark je morao biti ''ubiven'' da bi njegova deca preuzela glavnu rec tj dosla u prvi plan... Ned, Kal Drogo, King Robert i Jon Erin su morali da se 'sklone' kako be Jon Snezni, Deneris, Rob, Dzofri i ostali uleteli u prvi plan.

Sto se Dzona tice - pa ne mogu da sklone i njega na isti nacina kao 'tata' Ned-a i brata Rob-a... Prica bi izgubila mnogo zbog 1 minuta sokantnog. Po meni je on 'LED',a Deni 'VATRA' - nije realno da oni ne dobiju svojih 5 minuta da udju u legendu i anale Sedam Kraljevstva... nije problem da zaginu na kraju, ALI ne pre nego sto naprave nesto veliko!
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2015, 20:27   #2428
vladmer
Član
 
Član od: 2.3.2012.
Poruke: 104
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 28 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

A koliko jos moramo da se bakcemo sa spoiler tagovima,sezona je gotova,serija i knjige su se,manje vise,preklopile?
vladmer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku vladmer na korisnoj poruci:
Game fever (18.6.2015), miloshbg (17.6.2015)
Stara 17.6.2015, 20:59   #2429
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

+1
Pitanje na mestu. Sezona gotova, ko je pratio i zeljno iscekivao epizodu iz nedelje u nedelju nema vise sta da mu bude spoilovano. Ovi sto su stigli do druge, trece sezone cisto sumnjam da posecuju ovu temu tako da su nebitni, uostalom po kakve to informacije bi takav covek dosao u ovoj temi?!
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku el_corona na korisnoj poruci:
voodoo_ (17.6.2015)
Stara 18.6.2015, 0:24   #2430
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ko da je tesko postavljati spoiler tagove... Nije proslo ni 3 dana od kraja sezone.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Kidja (18.6.2015), Krilce (18.6.2015), malo blesav (18.6.2015), pentraksil (18.6.2015), Zemunelo (18.6.2015)
Stara 18.6.2015, 3:51   #2431
Master Roshi
Član
 
Član od: 1.8.2011.
Lokacija: Nis
Poruke: 56
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Master Roshi
Question Re: Game of Thrones

Ne znam da li ste primetili...

Spoiler za Jon Snow:
U zadnjoj sceni kada prikazuju Jon-a kako lezi na snegu, u poslednjoj sekundi, kao da mu se promenila boja ociju, hm...
Master Roshi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2015, 8:21   #2432
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Master Roshi kaže: Pregled poruke
Ne znam da li ste primetili...

Spoiler za Jon Snow:
U zadnjoj sceni kada prikazuju Jon-a kako lezi na snegu, u poslednjoj sekundi, kao da mu se promenila boja ociju, hm...
Mislim da si se istripovao.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2015, 10:19   #2433
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Evo gledam na youtube snimak scene, i ne vidim nikakvu razliku. Moze li neko da stavi slike kako bi uporedili?

Edit: Vidim da su svetlije malo.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 2:19   #2434
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Spoiler za Džon, sledeće sezone:
Nije Bren, to bi ga ubilo, odnosno, umro bi sa Džonovim telom. Pre je Džon pobegao u svog vuka.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 3:20   #2435
Master Roshi
Član
 
Član od: 1.8.2011.
Lokacija: Nis
Poruke: 56
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Master Roshi
Određen forumom Re: Game of Thrones

Gledao sam i malo po netu, kazu na par mesta da se kao menjaju u ljubicastu ili neku ice boju, mada mozda sam se i utripovao
Master Roshi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2015, 4:57   #2436
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke
Ne verujem da je "Serseji" imala dublerku, ona je onaj tip "slobodnog" glumca, ima mnogo takvih. Ne smatra da je sramota ako je logičan deo uloge.
Citat:
Stefan Jovicevic kaže: Pregled poruke
Cersei je bila trudna za vreme snimanja tih epizoda
Mislim da trudnoća nije razlog s obzirom da je scena snimana početkom oktobra, a rekla je da očekuje devojčicu na leto ove godine. Pre će biti da njoj u ugovoru stoji "bez golotinje". Inače, dublerka je Rebecca Van Cleave.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
voodoo_ (19.6.2015)
Stara 20.6.2015, 13:44   #2437
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Verovatno je korišćena dublerka zbog činjenice da je glumica Lena Headey puna tetovaža:


Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Kidja (20.6.2015), Wolverine (3.7.2015)
Stara 20.6.2015, 14:19   #2438
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.228
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pa da, ona ne bi i mala problem da se skine ali bi publika imala problemcic sa istetoviranom kraljicom Cersei Mozda spreda nije
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2015, 15:01   #2439
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Game of Thrones

Tetovaze nisu problem, lako se prekriju sminkom.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2015, 18:30   #2440
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

ewww sta uradi od koze ,dajte zeni papir i bojice ,paznja na sebe moze da se skrene i drugacije ,tipa gola da seta na kraju GoT sezone
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com