Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.10.2016, 17:23   #30
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Mirror's Edge 2

Citat:
JoXa kaže: Pregled poruke
Pređoh igru. Jednostavno rečeno, ko je voleo prvu igru, svideće mu se i ova igra (moj slučaj), ali važi i obrnuto. Vidim da je ovde glavna polemika oko problema sa performansama, međutim ja, na moju sreću, nisam imao ikakvih problema (na Hyper podešavanjima).

Mirror's Edge je jedinstven slučaj u svetu igara - ne postoji išta slično ovoj igri na tržištu. Samim tim, broj ciljne publike je znatno redukovan. Mogu reći, nakon pređene igre, može se primetiti veliki broj nedostataka: navedeni tehnički problemi, pomalo forsiran open world sa nedostatkom većeg sadržaja, kliše priča sa banalnim krajem i glupim plot-twist elementima... Međutim, dosta toga je činilo i originalni Mirror's Edge - setite se samo teških problema sa AMD karticama, zbog Nvidia PhysX softvera; neinteresantne priče koja je kratko trajala (a igra nije imala open world, tako da je Story mod sve što dobijate)...

Nisam video da je neko pomenuo izbacivanje stripovskog stila cutscene-a, što je (barem meni lično) doprinosilo stilu originala. Grafika je definitivno na visokom nivou, i stilistički verno prenosi atmosferu prvog dela. Soundtrack je, ponovo, na mestu i čini dobar duo sa vizuelnim delom igre.

Čini se da je Mirror's Edge Catalyst igra koja, ponoviću opet, kao i prvi deo, maši centar za malo. Glavna komponenta igre - gameplay, je tu, ali neki propratni elementi i sitnice jednostavno nisu dovoljno dobri i/ili promišljeni.

Ovde sam pisao o ideji da bih preferirao epizodni stil ovog serijala, pošto ne verujem da open world mnogo doprinosi igri, i da story-driven komponenta funkcioniše sasvim dobro za ovaj tip igre. Isto tako, Mirror's Edge se ne uklapa u etalon "blokbaster" naslova sa cenom od 60 američkih dolara. Ali, to bi zapalo u domen nekog ličnog mišljenja i razmišljanja.

Ocena: 84
Koliko ti je trebalo da predjes igru? I jesi li prelazio side-misije?
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mirror's Edge zidan grobar Akcione igre 425 9.4.2016 16:37
Hired Guns: The Jagged Edge Patton Strateške igre 10 14.6.2009 13:24
Mirror's Edge i nVidia PhysX - mit ili istina? Mihajlo77 Grafika 21 9.4.2009 12:08
EXteel KiB0rG3000xII MMORPG igre 96 2.2.2009 9:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com