Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.1.2007, 7:44   #1
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Novo od Frenka Milera: "300 the movie"

Frenk Miler , animator koji je pomogao pri stvaranju filma "Sin City" , je napravio josh jedno delo koje ce posebno zanimati one koji vole antichku istoriju.Film se zove "300" i radjen je po istoimenom stripu od autora Frenka Milera i Lin Varli.
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	300hc.jpg
Viđeno:	279 puta
Veličina:	39,8 KB
ID:	5199

Oficijelni sajt filma na kome se nalaze 2 izvanredna trejlera za premijeru koja se ochekuje u martu a takodje evo i linka na kome se mogu naci slike iz filma , kao i link , za one koji su malo slabiji sa nemachkim , gde se mogu skinuti oba trejlera u 1080 rezoluciji ako nekog vishe zanima jer se ne mogu skinuti sa home sajta filma , barem ja nisam uspeo.Ja , lichno , jedva chekam da nabavim film.Uzivajte.
mad_skillz je offline  
Stara 3.1.2007, 10:55   #2
Marko Belsak
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Novo od Frenka Milera " 300 the movie "

Lepo je sto su resili da snimaju filmove po delima Frenka Milera. Ja sam od njegovih stripova citao samo Dark Knight i Dark Knight Returns. I to jedva. Iskreno, njegov stil crtanja mi je odvratan. Ne trazim fotorealisticne crteze, ali Frenkove skrabotine su ipak previse (premalo) za mene.

Kroz filmove cu moci da se upoznam sa nekim stripovima za koje sam cuo da su dobri, ali nisam hteo da ih citam zato sto nisam mogao da svarim crtez.
Marko Belsak je offline  
Stara 3.1.2007, 12:27   #3
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Novo od Frenka Milera " 300 the movie "

Skinuo sam i pogledao 3 trejlera za 300 i izgleda fantasticno, mislim da ce film biti odlican. Takodje je kao i Sin City, sniman ispred zelenog platna
DorianGrey je offline  
Stara 3.1.2007, 20:24   #4
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Novo od Frenka Milera " 300 the movie "

Citat:
Marko Belsak kaže:
Lepo je sto su resili da snimaju filmove po delima Frenka Milera. Ja sam od njegovih stripova citao samo Dark Knight i Dark Knight Returns. I to jedva. Iskreno, njegov stil crtanja mi je odvratan. Ne trazim fotorealisticne crteze, ali Frenkove skrabotine su ipak previse (premalo) za mene.
Prvo, 'Dark Knight Returns' je proglasen za jedan od najboljih stripova svih vremena

Drugo, Frenk Miler ne crta te stripove, nego radi samo scenarija

Anyway, iako je filmovanje stripova teoretski dobra ideja, retko koji pokusaj je ispao dobro. 'Sin City' je ispao fenomenalan, ali uglavnom zaslugom sjajnog reditelja i odlicne glumacke ekipe.

Ako '300' ispadne cetri puta gori film od 'Sin City'a, ja sam savrseno zadovoljan
Nash Knight je offline  
Stara 3.1.2007, 20:40   #5
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Novo od Frenka Milera " 300 the movie "

Film ce biti vishe nego odlichan posebno shto Leonidu glumi Gerrard Butler kome su takvi zanrovi i uloge specijalnost ako se osvrnemo na film "Atila".
mad_skillz je offline  
Stara 4.1.2007, 1:30   #6
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Novo od Frenka Milera " 300 the movie "

Citat:
mad_skillz kaže:
Frenk Miler , animator koji je pomogao pri stvaranju filma "Sin City"...
Citat:
Nash Knight kaže:
Drugo, Frenk Miler ne crta te stripove, nego radi samo scenarija
Začuđuje me da niste upoznati sa radom g. Milera. Iako jeste i scenarista (radio scenarija za RoboCop-a 2 i 3, između ostalog), čovek je poznati ilustrator i strip-umetnik koji je proslavio tzv. B-strip a ekskluzivac je Marvela, DC Comics-a i Dark Horse-a! Posebno su mu kvalitetne naslovne strane Daredevil stripova.

Dugogodišnji je protivnik cenzure u stripovima a veliku ulogu odigrao je i u prodoru japanske manga scene na američko tržište. U nekim od "svojih" filmova je i ostvario male cameo uloge a uskoro bi trebalo da se oproba i kao režiser.

Prema tome, malo poštovanja molim prema ovakvom umetniku.
Iris je offline  
Stara 4.1.2007, 2:18   #7
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Novo od Frenka Milera " 300 the movie "

Nisam znao da se to karakterishe kao neposhtovanje.
mad_skillz je offline  
Stara 4.1.2007, 2:48   #8
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Novo od Frenka Milera " 300 the movie "

Citat:
Iris kaže:
Začuđuje me da niste upoznati sa radom g. Milera. Iako jeste i scenarista (radio scenarija za RoboCop-a 2 i 3, između ostalog), čovek je poznati ilustrator i strip-umetnik koji je proslavio tzv. B-strip a ekskluzivac je Marvela, DC Comics-a i Dark Horse-a! Posebno su mu kvalitetne naslovne strane Daredevil stripova.

Dugogodišnji je protivnik cenzure u stripovima a veliku ulogu odigrao je i u prodoru japanske manga scene na američko tržište. U nekim od "svojih" filmova je i ostvario male cameo uloge a uskoro bi trebalo da se oproba i kao režiser.

Prema tome, malo poštovanja molim prema ovakvom umetniku.
? Ja sam odlicno upoznat sa delima Frenka Milera i veliki sam fan, i ne razumem kako to nisam iskazao postovanje? Samo sam rekao da je on poznatiji kao pisac strip scenaria nego kao crtac, sto i jeste tacno.
Nash Knight je offline  
Stara 4.1.2007, 13:19   #9
Marko Belsak
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Novo od Frenka Milera " 300 the movie "

I ja sam rekao da su Milerovi stripovi dobri. I scenariji za filmove, kao sto vidim.

Meni je samo problem u njegovim crtezima. Ja sam ih nazvao skrabotinama, iako je mozda pristojnije reci da mu je stil neki ruznjikavi minimalizam. Nije neobicno sto je pomogao prodoru mange izvan Japana. I njihovi crtaci (i animatori) vole minimalizam. Tacnije, skoro da i ne znaju za ista drugo. Ali zato imaju zanimljive price, i drugacije teme.

Zeljno ocekujem Milerove nove projekte. Voleo bih kada bi se on koncentrisao samo na price i scenarije, a vizuelizaciju prepustio nekom drugom. Bilo bi manje posla za njega, a ja bih bio srecniji. Jeste sebicno od mene, ali svi volimo da pravimo neke sebi savrsene kombinacije. Milerova prica, ali crtez od nekog drugog.
Marko Belsak je offline  
Stara 4.1.2007, 14:18   #10
Duxiland
Član
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 31
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Novo od Frenka Milera " 300 the movie "

Citat:
Nash Knight kaže:
Prvo, 'Dark Knight Returns' je proglasen za jedan od najboljih stripova svih vremena

Drugo, Frenk Miler ne crta te stripove, nego radi samo scenarija

Anyway, iako je filmovanje stripova teoretski dobra ideja, retko koji pokusaj je ispao dobro. 'Sin City' je ispao fenomenalan, ali uglavnom zaslugom sjajnog reditelja i odlicne glumacke ekipe.

Ako '300' ispadne cetri puta gori film od 'Sin City'a, ja sam savrseno zadovoljan
Ako tvrdiš da Miler nije crtao Dark Knight Returns onda si se prevario - on je radio olovku a Klaus Janson tuš. Sin City je kompletan Milerov rad (crtež i scenario), a povremene boje radi njegova supruga Lynn Varley koja je radila i Dark Knight Returns i 300. Jeste, on je produktivan i kao scenarista za druge ljude, kao na primer Batman: Year One.
Duxiland je offline  
Stara 4.1.2007, 15:26   #11
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Novo od Frenka Milera " 300 the movie "

Nesrećan izbor reči, nisam mislila nepoštovanje već više nepoznavanje "lika i dela" koje čini nažao čoveku

Na američkom strip nebu nema toliko autentičnih umetnika pa je šteta ne znati više o onima koji svojim kompletnim stvaralaštvom, postavkom stvari i zalaganjem stvaraju razliku. A što se tiče samog stila, sve je stvar ukusa - lično mnogo više volim Simon Bisleya i njegov vizuelni dizajn "superheroja" no to je već offtopic...

Videla sam trejlere za "300", ako film zaista bude u tom duhu dokazaće sve moje tvrdnje za Troju i Gospodara Prstenova, a to je da se i sa relativno nepoznatom glumačkom ekipom i manjim budžetom može napraviti fantastičan film; samo ako imaš smisao i blagu ideju šta %$#/& radiš.
Iris je offline  
Stara 4.1.2007, 15:59   #12
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Novo od Frenka Milera " 300 the movie "

pa dobro u oba filma nije bash nepoznata glumachka ekipa...ali da ce 300 biti odlichan to stoji...
mad_skillz je offline  
Stara 4.1.2007, 16:51   #13
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Novo od Frenka Milera " 300 the movie "

Opet sam se loše izrazila, danas mi baš ne ide... Mamurluk još uvek traje

Poenta je bila da su i Troja i Gospodar Prstenova po meni loši filmovi, a zašto - to sam pokušala da objasnim u okviru brojnih tema na ovom forumu. Zato se nadam da će '300' dokazati da može da se napravi kvalitetan film, iako ne glume Bred Pit ili Liv Tajler, iako budžet nije toliko veliki - dokazaće da je stvar koncepcije i ideje koja ovom filmu, ako je sudeći po trejlerima ide na ruku.

I sad samo treba čekati...

Poslednja ispravka: Iris (4.1.2007 u 17:04)
Iris je offline  
Stara 4.1.2007, 20:18   #14
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Novo od Frenka Milera " 300 the movie "

Citat:
Iris kaže:
Opet sam se loše izrazila, danas mi baš ne ide... Mamurluk još uvek traje

Poenta je bila da su i Troja i Gospodar Prstenova po meni loši filmovi, a zašto - to sam pokušala da objasnim u okviru brojnih tema na ovom forumu. Zato se nadam da će '300' dokazati da može da se napravi kvalitetan film, iako ne glume Bred Pit ili Liv Tajler, iako budžet nije toliko veliki - dokazaće da je stvar koncepcije i ideje koja ovom filmu, ako je sudeći po trejlerima ide na ruku.

I sad samo treba čekati...
Modovi ne bi smeli da piju
Nash Knight je offline  
Stara 4.1.2007, 21:11   #15
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Novo od Frenka Milera " 300 the movie "

Po trejlerima, film izgleda sjajno za sada. Verujem da će mnogi uživati, sve dok ne očekuju istorijski film koji će verno prikazati ovaj sukob.
Ocelot je offline  
Stara 5.1.2007, 3:51   #16
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: Novo od Frenka Milera " 300 the movie "

I nadam se da se nece truditi da docharaju istorijski jer su mishljenja dosta podeljenja neka ostane po stripu i za spartance , meni je i to dovoljno...
mad_skillz je offline  
Stara 15.1.2007, 22:31   #17
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: 300 the movie

http://profile.myspace.com/index.cfm...4-2b4c6b90d277

Sada vidim da ima dosta americkih gluposti.Tipa bilo ih je 300 na milion prema filmu.A vidim da su ubacena i "mitska" bica.Skrnavljenje istorije,...Zarad para!
Ovoliko preterivanje nisu mogli ni sami Spartanci da urade!

Poslednja ispravka: Iris (16.1.2007 u 1:08)
ACHTUNG je offline  
Stara 15.1.2007, 22:37   #18
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: 300 the movie

e ja onu stranu ne mogu da otvorim....btw ja isto obozavam spartance procitao sam par knjiga o njima itd....
Peruzzi je offline  
Stara 15.1.2007, 23:27   #19
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: 300 the movie

Pravljeno je po Millerovom stripu a ne po stvarnom događaju. Odatle mitska bića a biće i drugih čuda u filmu, kako sam čuo.
Nergal je offline  
Stara 16.1.2007, 0:52   #20
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom Re: 300 the movie

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Sada vidim da ima dosta americkih gluposti.Tipa bilo ih je 300 na milion prema filmu.A vidim da su ubacena i "mitska" bica.Skrnavljenje istorije,...Zarad para!
Ovoliko preterivanje nisu mogli ni sami Spartanci da urade!
Citat:
Nergal kaže:
Pravljeno je po Millerovom stripu a ne po stvarnom događaju. Odatle mitska bića a biće i drugih čuda u filmu, kako sam čuo.
upravo to...
mad_skillz je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com