Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.5.2007, 13:13   #121
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Ma genijalno je napisao.Fora sa Hitlerom i sirenom je mnogo ubitacna.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Auror na korisnoj poruci:
PixelTerror (24.5.2007)
Stara 7.5.2007, 21:16   #122
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Evo bash sam obratio paznju shta drnda od komshija starosedelaca i od novopechenih "nazovi" drzavljana Srbije ....

Od ovih prvih iz petnih zila se smenjuje Marija Serifovic-Molitva, Bob Sinclair-Wolrd Hold On , Global DJ's-Stars on 45, onda opet shutiranje sa muzichkim pravcima pa na scenu stupa Igor Djurovic-Josh me peku suze tvoje ....

Iskreno ako se i shutao sa izborom muzike i pravcima ipak svaka pesma je na mestu!

A drugi se bash shutiraju sa pesmama chije izvodjache ni neznam ali sam chuo da se iz mozga (valjda sa TV-a) dere Nedjo Kostic i Jelena na novomn Prelu u Rumi .... pa onda ide refren Mala,mala, zapamticesh kako gari garava mashina ..... Pa se posle toga chuje Sinovi, JUnaci itd. pa potom geografsko odredishte ide , Manjache, iz Krajine itd.... sa refrenima koje nisam uspeo deshifrovati, ali zato je muzichka podloga bila fuzija dubok basa, turbo ritma, i tri do maksimalno cetiri tona/note i tako u nedogled ......

Nema shta Kuzmo, i ja bih takve rado iskorenio, samo shto sebi nedopushtam da opredeljenje muzike rushi most izmedju mene i komshija!


Poslednja ispravka: freeminder (8.5.2007 u 0:04)
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 21:59   #123
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
freeminder kaže: Pregled poruke
Evo bash sam obratio paznju shta drnda od komshija starosedelaca i od novopechenih "nazovi" drzavljana Srbije ....

Od ovih prvih iz petnih zila se smenjuje Marija Serifovic-Molitva, Bob Sinclair-Wolrd Hold On , Global DJ's-Stars on 45, onda opet shutiranje sa muzichkim pravcima pa na scenu stupa Igor Djurovic-Josh me peku suze tvoje ....

Iskreno ako se i shutao sa izborom muzike i pravcima ipak svaka pesma je na mestu!

A drugi se bash shutiraju sa pesmama chije izvodjache ni neznam ali sam chuo da se iz mozga (valjda sa TV-a) dere Nedjo Kostic i Jelena na novomn Prelu u Rumi .... pa onda ide refren Mala,mala, zapamticesh kako gari garava mashina ..... Pa se posle toga chuje Sinovi, JUnaci itd. pa potom geografsko odredishte ide , Manjache, iz Krajine itd.... sa refrenima koje nisam uspeo deshifrovati, ali zato je muzichka podloga bila fuzija dubok basa, turbo ritma, i tri do maksimalno cetiri tona/note i tako u nedogled ......

Nema shta Kuzmo, i ja bih takve rado iskorenio, samo shto sebi nedopushtam da opredeljenje muzike pravi most izmedju mene i komshija!

Uh koliko mrznje u mladom coveku i u toliko malo redova...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2007, 22:26   #124
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

U tom vašem svetu je mnogo bitno ko šta sluša.

Zvučnici vam dođu kao produžetak ega,
a kad se uhvatite za kompjuterski miš, verovatno pomislite
da ste uhvatili boga lično za reproduktivne organe.
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jaguar na korisnoj poruci:
PixelTerror (24.5.2007)
Stara 8.5.2007, 0:06   #125
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Greshka:

Umesto shto sam napisao:

"Nema shta Kuzmo, i ja bih takve rado iskorenio, samo shto sebi nedopushtam da opredeljenje muzike pravi most izmedju mene i komshija!"

Prevideo sam, pa sam trebao ovo napisati:

"Nema shta Kuzmo, i ja bih takve rado iskorenio, samo shto sebi nedopushtam da opredeljenje muzike rushi most izmedju mene i komshija!"

Citat:
U tom vašem svetu je mnogo bitno ko šta sluša.
Ne,vec daje sliku o personi sa kakvim intelektualnim nivoom moze sebi da stvori ugodan osecaj.... Ako moze da mu se u teli pochne da luchi endorfim na refren "mala,mala, zapamticesh kako gari garava mashina" to dosta govori o nemogucnosti razluchivanja kvaliteta,idiotizma itd....

Lepo je to chika Ajnshtajn rekao:

Samo dve stvari su beskonachne .... svemir i ljudska glupost .... mada za svemir nisam siguran

Citat:
Zvučnici vam dođu kao produžetak ega,
a kad se uhvatite za kompjuterski miš, verovatno pomislite
da ste uhvatili boga lično za reproduktivne organe.
"U ovom koraku algoritma, vratite se na prethodni korak pod nazivom "boldovani tekst" "
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2007, 1:59   #126
djuricdjordje
Član
 
Član od: 17.4.2006.
Poruke: 96
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 9 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
freeminder kaže: Pregled poruke
Evo bash sam obratio paznju shta drnda od komshija starosedelaca i od novopechenih "nazovi" drzavljana Srbije ....

Od ovih prvih iz petnih zila se smenjuje Marija Serifovic-Molitva, Bob Sinclair-Wolrd Hold On , Global DJ's-Stars on 45, onda opet shutiranje sa muzichkim pravcima pa na scenu stupa Igor Djurovic-Josh me peku suze tvoje ....

Iskreno ako se i shutao sa izborom muzike i pravcima ipak svaka pesma je na mestu!
A drugi se bash shutiraju sa pesmama chije izvodjache ni neznam ali sam chuo da se iz mozga (valjda sa TV-a) dere Nedjo Kostic i Jelena na novomn Prelu u Rumi .... pa onda ide refren Mala,mala, zapamticesh kako gari garava mashina ..... Pa se posle toga chuje Sinovi, JUnaci itd. pa potom geografsko odredishte ide , Manjache, iz Krajine itd.... sa refrenima koje nisam uspeo deshifrovati, ali zato je muzichka podloga bila fuzija dubok basa, turbo ritma, i tri do maksimalno cetiri tona/note i tako u nedogled ......

Nema shta Kuzmo, i ja bih takve rado iskorenio, samo shto sebi nedopushtam da opredeljenje muzike rushi most izmedju mene i komshija!

Све си представио црно-бело,староседеоци који слушају "фину" музику и дошљаци који се сатиру од неких изопачених ритмова.
Изгледа да имаш огроман проблем са својом околином,а то ти уопште не ваља.
Са таквим снобизмом нећеш далеко догурати
djuricdjordje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2007, 3:40   #127
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
freeminder kaže: Pregled poruke
Lepo je to chika Ajnshtajn rekao:

Samo dve stvari su beskonachne .... svemir i ljudska glupost .... mada za svemir nisam siguran
Kako ti ne pade na pamet da preispitaš samog sebe?

Možda je čika Ajnštajn govorio o ljudima kao što si ti.

Razmisli malo. Ajnštajn nikada nije, niti bi na tako ogavan snobovski
način pljuvao na svoje sunarodnike i sugrađane samo zato što slušaju drugi žanr muzike.
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2007, 7:13   #128
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
djuricdjordje kaže: Pregled poruke
Све си представио црно-бело,староседеоци који слушају "фину" музику и дошљаци који се сатиру од неких изопачених ритмова.
Изгледа да имаш огроман проблем са својом околином,а то ти уопште не ваља.
Са таквим снобизмом нећеш далеко догурати
Daleko bilo,da imam problem sa svojom okolinom
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2007, 11:48   #129
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
freeminder kaže: Pregled poruke
Daleko bilo,da imam problem sa svojom okolinom
Citat:
Jaguar kaže: Pregled poruke
Kako ti ne pade na pamet da preispitaš samog sebe?

Možda je čika Ajnštajn govorio o ljudima kao što si ti.

Razmisli malo. Ajnštajn nikada nije, niti bi na tako ogavan snobovski
način pljuvao na svoje sunarodnike i sugrađane samo zato što slušaju drugi žanr muzike.
Citat:
djuricdjordje kaže: Pregled poruke
Све си представио црно-бело,староседеоци који слушају "фину" музику и дошљаци који се сатиру од неких изопачених ритмова.
Изгледа да имаш огроман проблем са својом околином,а то ти уопште не ваља.
Са таквим снобизмом нећеш далеко догурати
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2007, 0:39   #130
CENTROPEN
Član
 
Član od: 23.11.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 48
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Ako ste "zgradari" moj savet je da se lepo ophodite sa susedima, pogotovo ako ste vec navukli neke negativne reputativne poene.Penzosima otvorite ulazna vrata, u liftu ide obavezno "kako ste (si)", i naravno povremeno odvaljivanje vickastih opaski na stepenistu ali takoda i oni shvate i da im bude smesno.Obavezno pokazivati max. nivo saosecanja za njihove muke!Druga faza kada zadobijete poverenje (cudan al bas je zlatan) je povremeno vajkanje na one negativne nejbere sve sa tuznim tonom glasa i paccenickim izrazom lica.Uz malo srece oni ce vremenom shvatiti neizrecivu (i dosada neopravdano krivu shvacenost) vase preciste dusice i polako pruzati sve vise suporta u obracunima sa necistim dusama.Ukolioko sve ide po planu u slucaju konflikta sa necistima imacete podrsku velikog dela sretne soliterske porodice.Kranji level je ulazak u K.savet i na kraju neprikosloveno vladanje istim. .Naravno uvek moze i silom! .
CENTROPEN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku CENTROPEN na korisnoj poruci:
PixelTerror (24.5.2007)
Stara 9.5.2007, 13:38   #131
Nikola Grbic
Banned
 
Član od: 8.12.2005.
Poruke: 131
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Post Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

znaci kolko sam shvatio par ljudi ovde oce da kaze,kakvu muziku slusham takav sam?Znaci ako slusham Cradle of Filth onda treba da nosim crno i farbam facu?Ili ako slusham Metallicu treba da nosim samo Metallica majce?ili ako slusham Grand treba da pevam : oh tugo tugo?
I nemora da znaci ako je neko doshao iz oblasti van Beograda,da automatski slusha Cecu & co.
A sho se tice Hitlera,vala radije bi njega slushao nego Sabana
Nikola Grbic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Nikola Grbic na korisnoj poruci:
CENTROPEN (9.5.2007), Dreamfall (10.5.2007), PixelTerror (24.5.2007)
Stara 9.5.2007, 19:27   #132
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Onda odvrnes "zvucnjake" do kraja pustis tvoju ziku i bole te tuki sta kaze prvi komsija dok okrece cevape na rostilju uz zvuke baje m. knindze iz svog audija koga je kupio dok je radio kao gastarbajter u ex zemljama Treceg rajha.
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2007, 19:35   #133
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
ForceWare kaže: Pregled poruke
Onda odvrnes "zvucnjake" do kraja pustis tvoju ziku i bole te tuki sta kaze prvi komsija dok okrece cevape na rostilju uz zvuke baje m. knindze iz svog audija koga je kupio dok je radio kao gastarbajter u ex zemljama Treceg rajha.
Mdaaa... verovatno je to prava divota za trećeg komšiju
koji npr. pokušava da uspava svoju bebu.

Prosto se ne zna ko je tu veća "faca", da l' šabani
ili ovi "urbani stubovi civilizacije".

Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Jaguar na korisnoj poruci:
paterfamilias (9.5.2007), PixelTerror (24.5.2007)
Stara 9.5.2007, 19:46   #134
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
Nikola Grbic kaže: Pregled poruke
znaci kolko sam shvatio par ljudi ovde oce da kaze,kakvu muziku slusham takav sam?Znaci ako slusham Cradle of Filth onda treba da nosim crno i farbam facu?Ili ako slusham Metallicu treba da nosim samo Metallica majce?ili ako slusham Grand treba da pevam : oh tugo tugo?
I nemora da znaci ako je neko doshao iz oblasti van Beograda,da automatski slusha Cecu & co
.
Na žalost MK u svojim tekstuljcima koje naziva sasvim nezasluženo kolumnama promoviše banalnost i stereotipe.Nije ni čudo što se ogromna većina reakcija na njegov tekstić svodi na ogovaranje komšija,tzv."došljaka" koji slušaju turbo-folk, i
svođenje sveta na crno-belu sliku odnosno stereotipe.Klasičan stereotip je predstavljanje ljudi koji imaju loš muzički ukus kao nižih ljudskih bića koje treba prezirati ili naučiti pameti sa nekim Hitlerovim histeričnim prenemaganjem.Po MK-u,i većini forumaša ovde na žalost,ti ljudi samo zbog muzike koju slušaju ne zaslužuju nikakvo poštovanje,treba vršiti malu i veliku nuždu po njima,jer se tako postaje "kulturan" i " urban".
Što se mene tiče, najmanje je važna muzika koju ti ljudi slušaju a mnogo je važnije da su to marginalizovani društveni slojevi koji žive na ivici bede i imaju očajan kvalitet života.Ako već društvo i država ne mogu ili neće da im pomognu ne treba još da se na njihovoj bedi iživljava neki kvazinovinar.

MK očigledno mnogo gotivi Hitlera ali skoro ništa ne zna o njemu.Hitlerovi govori nisu ništa naročito,to su besmislena trućanja.Adolfova sposobnost da popali gomilu polupismenih budala i cela njegova harizma bazirali su se na njegovoj gestikulaciji,mimici i scenskom nastupu a sami njegovi govori su gomila besmislica.



Citat:
Nikola Grbic kaže: Pregled poruke
A sho se tice Hitlera,vala radije bi njega slushao nego Sabana
Ne znam na kojeg Šabana misliš.Šaban Bajramović je priznat pevač romske muzike sa mnogim međunarodnim nagradama i neke njegove pesme se rangiraju isto kao i izvorna muzika.
Šaban Šaulić ima niz pesama iz 70-tih i 80-tih koje su postali klasici narodne muzike i koje se ne smatraju kičem ni nekvalitetom već obogaćivanjem izvornog narodnog melosa.Pre 20-30 godina te njegove pesme,kao i pesme Tozovca,Tome Zdravkovića,Topalovića,Miroslava Ilića,Cuna Gojkovića su smatrane primitivizmom i kičom,ali vreme je pokazalo da su to postali klasici i deo naše muzičke baštine.
Naravno to je možda 0.1% ukupne folk-produkcije a ogromna većina je bezvredna,ali slično je i u pop i rok muzici gde se vrlo mali broj pesama može smatrati izuzetnim i naročito kvalitetnim koje će trajati duže od nekoliko nedelja ili meseci.
Ne znam zašto su ovi Šabani postali sinonim loše i primitivne muzike kada su obojica,i Bajramović i Šaulić(ja ne znam da li ima još neki Šaban u narodnoj muzici,možda ima) ipak nešto ostavili iole vredno u muzici,makar pre 20-30 godina.

Poslednja ispravka: paterfamilias (9.5.2007 u 20:08)
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku paterfamilias na korisnoj poruci:
Jaguar (9.5.2007), PixelTerror (24.5.2007)
Stara 9.5.2007, 20:45   #135
CENTROPEN
Član
 
Član od: 23.11.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 48
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Kuzmin clanak ako se dobro secam je nekako krenuo od muzike+komsiluk.Deo forumske price je otisao (a)na temu tipa "ko sta slusa takav je covek" i to u kvalitativnom smislu.Naravno tako se ne moze rasudjivati za ozbiljno.Sa druge strane licno vrlo radosno primam duhovitisti te vrste.Bitno je izbeci nepotreban cinizam, ironiju i satiru.Ako se navedene kategorije koriste moraju biti opravdane vrlo dobrim (i zdravim) humorom.Sto se mene tice kompletna Ausvic-Hitler prica je verovatno malo "frizirana" pa je tako treba i gledati.Bavim se malo i muzikom (valjda ne idem off) i mogu reci da sam u okviru t.z.v. "alternativno-andregraund" scene video mnogo seljacina slicne vrste.Mnogi od njih imaju racunare, torentuju i svasta znaju.Ali avaj....Moram da dodam....K.vragu podela na dodjose i nadjose...ne vodi to nikuda.Da li ce neko da ti cupa nerve blatnjavim rukama ili u belim rukavicama, pa....?

Poslednja ispravka: CENTROPEN (9.5.2007 u 21:12) Razlog: napadaj mozga!
CENTROPEN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2007, 21:05   #136
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
.Što se mene tiče, najmanje je važna muzika koju ti ljudi slušaju a mnogo je važnije da su to marginalizovani društveni slojevi koji žive na ivici bede i imaju očajan kvalitet života.Ako već društvo i država ne mogu ili neće da im pomognu ne treba još da se na njihovoj bedi iživljava neki kvazinovinar.
drzava je mozda htela da im pomogne ali oni i dalje izgleda veruju onima koji su ih na tu marginu i odveli sa sve "home made" turbo folkom i hipnotisanjem (zao mi je na izrazu nhf) "tupavih" "gluperda" koji vole da uz "musli" ritmove "tuguju" u svojoj bedi slobodno ali kada je taj sloj vecina i odlucuje o buducnosti drugih sugradjana onda to postaje opasno
Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
MK očigledno mnogo gotivi Hitlera ali skoro ništa ne zna o njemu.Hitlerovi govori nisu ništa naročito,to su besmislena trućanja.Adolfova sposobnost da popali gomilu polupismenih budala i cela njegova harizma bazirali su se na njegovoj gestikulaciji,mimici i scenskom nastupu a sami njegovi govori su gomila besmislica.
uh o "popaljivanju" polupismenih budala i gomilama besmislica nemoj molim te,istim stvarima se ovde politicari sluze svaki dan a mnogo nam je gore nego nemcima.oni su posle 10-ak godina od drugog svetskog rata bili oporavljeni i sa jakom ekonomijom mi se od nasih besmislenih ratova necemo oporaviti jos 50 godina a ko nam sedi na vrhu skupstine mozda povedemo jos koji rat nikad se ne zna
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ivke76 na korisnoj poruci:
oluja (9.5.2007), PixelTerror (24.5.2007)
Stara 9.5.2007, 21:51   #137
CENTROPEN
Član
 
Član od: 23.11.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 48
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Kao da malo odosmo u politiku...Naravno ni to ne treba da bude tabu tema...Meni to sve lici na bajku "Kraljevic i prosjak" ili film preveden kao "Kolo srece se okrece". Koji put razmisljam o masini koju bihh nazvao "merac istinskog kvaliteta ljudskog bica".Mislim da bi skazaljka (0-100) pokazala svakavih cudesa! Inace zivim u -9 srat. zgr. i za sad bio je jedan konflikt i to zbog prsnute vodovod cevi.

Poslednja ispravka: CENTROPEN (9.5.2007 u 21:53) Razlog: pravo spis
CENTROPEN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2007, 22:00   #138
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Ја мислим да се он само ложи на Швабе због Ww2 игара.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Ghost na korisnoj poruci:
oluja (9.5.2007), PixelTerror (24.5.2007)
Stara 9.5.2007, 23:06   #139
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

Ovaj, a kako to nikome ne ulazi u glavu da su Kuzmine kolumne jednostavno subjektivna mišljenja i osećanja istog, a ne priručnik kako neko treba da se ponaša i razmišlja. Možeš da se složiš sa njegovim mišljenjem, a i ne moraš. U ovom konkretnom slučaju, to zavisi ponajviše od tebe samog, tvojih shvatanja i životnog stila u komparaciji sa shvatanjima i životnim stilovima ljudi iz komšiluka. Postoje ljudi koji su izuetno zadovoljni komšilukom, i koji sa komšijama imaju prisne ili manje prisne odnose, a ima i onih koji ne podnose svoj komšiluk i jednostavno ne žele da ulaze sa njima u neku dublju socijalizaciju. Ja razumem i jedne i druge. Jednostavno, viđao sam primera skladnih odnosa sa komšijama, pa sve do onih gde malo fali da "radi puška". Primera radi, jednom prilikom sam bio u poseti kod jednog ortaka, i dolazi neki njegov komšija, kuca na vrata i lepo pita "Znaš komšija, večeras slavim malom rođendan, pa bismo malo da pustimo glasnije muziku... unajmili bi neki prostor, kafić, ali nismo finansijski u mogućnosti, pa ako to nije problem sa tobom...". To je primer civilizovanog ponašanja, i sasvim je normalno da sa takvim komšilukom budeš u normalnim i fer odnosima (a da li ćeš da produbljuješ te odnose zavisi od tvojih afiniteta). A sa druge strane, imaš i drugačije ljude. Recimo, jedan moj komšija ima neku rodbinu u Nemačkoj i Francuskoj, pa leti kad dođu po mesec-dva svaki dan se roštilja i slušaju narodnjaci do 5 ujutru pojačani do daske (da se razumemo, akcenat nije na narodnjacima, već na "do 5 ujutru pojačani do daske", a to što su narodnjaci samo smanjuje tolerance skill -15 jer ne podnosim tu vrstu muzike). Nit' može da se spava, nit' smeš da okačiš veš na terasi, jer se sve nadimi... Meni to i nije neki problem, ali u komšiluku ima ljudi sa malom decom, pa i bebama... zar ne treba imati barem nekog osećaja za to ? Opet, jedan drugi komšija redovno loži neke stare cipele, gumu, i ko zna šta još... pa kad je vetar (ne)povoljan, smrdi toliko da ne može da se izdrži. Neki su zvali i policiju, ali džaba... i zakon o uznemiravanju ili kako se već zove se u ovoj zemlji poštuje kao i bilo koji drugi... što znači da se ne poštuje uopšte. Plavci dođu i odu, a posle 5 minuta isto. takođe, postoje komšije koje samo skupljaju abrove, pa posle to prepričavaju, naravno izmenjeno i preuveličano, i tako prave konja od tebe. E sad, šta čovek da radi u takvoj situaciji ? Može da im se sveti na isti način, pa da pojačava muziku i loži go*na i time uznemirava i ostale komšije, može da bije, ili jednostavno te ljude drži na distanci i ne socijalizuje se previše sa njima. Sit gladnom ne veruje, tako da neko ko ima normalne i uljudne komšije, ne razume nekog gde se veći deo komšiluka ponaša kao da je juče sišao sa planine.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Marko_L na korisnoj poruci:
Marshall George (11.5.2007), nigrutin87 (12.5.2007), PixelTerror (24.5.2007), zone2403 (12.5.2007)
Stara 9.5.2007, 23:06   #140
su27killer
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: 5/2007 „Ta strašna reč Komšiluk”

I ti mislis a
su27killer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 5/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 114 15.5.2007 23:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com