Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.3.2015, 22:31   #1
sennheiser330
Član
 
Član od: 2.10.2012.
Poruke: 38
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Poslao pokvarenu graficku ?

Zdravo,
Naime kupio sam r9 290x sa artic 3 coolerom i dobio sam neispravnu graficku tj doticni je verovatno brusio i zakacio i s***** graficku.K
http://s16.postimg.org/4yligol11/DSC_0088_1.jpg


Kod mene nije davala signal a u servisu daje sliku ali u linijama a falio je jedan dinstancer pozadi graficke.
Graficku sam platio 200 eura , doticni nece da vrati novac a napise roman lazi pa me sada zanimaju moje opcije.

Da ga podnesim prijavu sa kupujem prodajem pa da idem u policiju znajuci kakvo je nase pravosudje ...

Da idem na adresu ima 4 sata putovanja opet mi ne garantuje da ce vratiti novac.

Pa me zanima dali je neko bio u slicnoj situacije i sta je najbolje da uradim.
hvala
sennheiser330 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2015, 23:18   #2
Wolf1996
Član
 
Član od: 14.10.2014.
Lokacija: Podgorica,Srpska Crna Gora
Poruke: 339
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Poslao pokvarenu graficku ?

Druže lično bi mu u vugla nabio 15 metaka po 9mm.To je nesoj.Reci mu da ti vrati pare ili ćeš da ga prijaviš za online prevaru i za obmanu.Prema članu 208 kЗ na to se pozovi mislim da je to za online prevaru prema ustavu republike Srbije.

https://www.kupujemprodajem.com/6611...-t-a-ocene.htm
To mora da ej ovaj
Wolf1996 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2015, 23:25   #3
sennheiser330
Član
 
Član od: 2.10.2012.
Poruke: 38
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Poslao pokvarenu graficku ?

Citat:
Wolf1996 kaže: Pregled poruke
Druže lično bi mu u vugla nabio 15 metaka po 9mm.To je nesoj.Reci mu da ti vrati pare ili ćeš da ga prijaviš za online prevaru i za obmanu.Prema članu 208 kЗ na to se pozovi mislim da je to za online prevaru prema ustavu republike Srbije

Ma brate lik je pun lazi kao kupio u Njemackoj i tamo serviser stavio Artic Coler 3 i cim sam ga ja otvorio garancija je kao nestala.. i ima tu toga jos...

Poslacu sutra graficku ukoliko ne vrati novac isreno ne znam ni ja sam sta da radim.
sennheiser330 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2015, 23:44   #4
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Poslao pokvarenu graficku ?

Bez panike, prvo lepim rečima posle pripreti tužbom za prevaru. Još gore za njega što mora da se pojavi u tvom gradu gde ga budeš tužio. Samo čuvaj priznanice uslikaj kako sve izgleda i pokušaj da mu vratiš a da ti da pare. Ako odbije rekao sam šta da radiš i bez milosti.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2015, 23:44   #5
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Poslao pokvarenu graficku ?

Uradi obe stvari tj prvo ga prijavi, ali ne cekaj da ovi ista urade jer ce ionako da bude 50% 50% sanse da ce da ture tvoj predmet u fioku i da ga niko se niko vise ne seti i da je postojao.

Vec idi odma nakon toga kod tog smrada, i ako nakon fine price ne krene da vadi pare ne mozes da ga urazumis e onda mu pripreti zestoko kreni da se deres i unosis u facu, al nemoj da sazna da si ga prijavio.

Da ne ode na neko vreme u pm daleko jer onda bi to prouzrokovalo da ovi kazu *nemocni smo i bla bla nije na toj adresi i cao* probaj da ga slomis.

Tako da ako se ovi i odluce nekako da ista urade na dobitku si, ako pak uspes da mu pretnjama izvuces pare i ti si na dobitku a i ovi panduri.

Ovako kada bi uradio samo jednu stvar skratio bi sebi sanse.

Bottomline udari iz svih oruzja i ako treba razbi mu nesto u jednakoj il vecoj vrednosti te grafe ako se sve izjalovi.

Poslednja ispravka: sale94 (19.3.2015 u 23:55)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2015, 0:22   #6
cane.prebranac
Starosedelac
 
Član od: 14.6.2011.
Poruke: 2.250
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 440 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Poslao pokvarenu graficku ?

Prijavi na kupujem prodajem. Ne znam samo kakav mehanizam oni imaju za zastitu kupaca.
cane.prebranac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2015, 0:35   #7
Helldiver
Član
 
Član od: 1.4.2011.
Lokacija: 80s
Poruke: 360
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 39 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Poslao pokvarenu graficku ?

Citat:
cane.prebranac kaže: Pregled poruke
Prijavi na kupujem prodajem. Ne znam samo kakav mehanizam oni imaju za zastitu kupaca.
Nikakav. Dace mu podatke prodavca sto vec i sam zna, a istom ce zalepiti ban.

Na vrata druze, sa jos 3-4 prijatelja, po mogucstvu sto kurpulentnija.
Helldiver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2015, 3:15   #8
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Poslao pokvarenu graficku ?

Momci, razumem vaš bes i apsolutno ga ne osuđujem. Takvim papcima treba stati za vrat, ali jasno je da čovek pita za neko alternativno rešenje, pošto ne bi ovde tražio savet kako da mu bukvalno stane za vrat.
Pored toga, uopšte nije isključeno da taj lik koristi fiktivnu ili tuđu adresu. Nije mu prvi put da nekoga prevari, pa je verovatno preduzeo mere predostrožnosti da mu se ne desi da mu banu nezvani gosti. Da vara na sitnim stvarima koje koštaju bar 10x manje, onda bi i mogao da se uzda u to da će nekoga mrzeti da ga ganja. Ovako, siguran sam da je i on svestan da bi za toliku cifru mogao gadno da se provede, pošto mu očigledno nije prvi put.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2015, 12:43   #9
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Thumbs down Re: Poslao pokvarenu graficku ?

Ala se ovaj njegov verovatno 'drugar' što ga hvali nak"nj"o za medalju:

Citat:
PRODAVAC 101% POUZDAN i KOREKTAN i PROFESIONALNOG ZNANJA I VISE! ! ! ! ! ! ! ! Sve moje tople preporuke za saradnju sa doticnim P E R F E K C 1 O N 1 S T O M i ANALITICAROM! Uredjaj koji sam neplanirano kupio od njega je cak i u boljem stanju nego sto ga je opisao (kao da je bre NOV izvadio iz folije i prodao mi ga za 500eura a vredi 700eura u ovakvom stanju i performansama )! !! Prevazidjena su bila sva moja ocekivanja kada smo saradjivali i vodili razgovor, SVAKAKO U POZITIVNOM KONTEKSTU : ) Nenad XTREME EXPERT u PC WORLD! !! !Covek je jednostavno GENIJE u svakom smislu reci a u Svetu kompjutera (NE POSTOJI NISTA STO MU JE NEPOZNATO I NERESEVIO) ja sam poznavalac racunara 12 godina aktivnog rada i telefona i imao sam susrete, saradnje i komunikacije sa jakim bas kompjuteristima ali ni jedan NENADU ne moze ni vodu nositi a daleko da mu moze parirati, moze samo da cuti i da ga SLUSA I UCI, jer Nenad moze se klasirati u TOP 5 najboljih PC Profesionalaca u Svetu! !Jednostavno, UNIKAT I NE POSTOJI MU DUPLIKAT, steta sto je u SRBIJI! !! !MA. .. SVI navodni serviseri i poznavaoci iz sveta kompjutera mogu samo KOD NJEGA NA CASOVE INFORMATIKE! : )Full ULTRA pozitivna ocena za Best of the BEST Profesionalca! !Ocena od 1-100 je 101+! ! ! "ZIV BIODOKGOD POSTOJE RACUNARI I TELEFONI! : D
Po ovome ispada da su većina iz redakcije SK, saradnici i ostali ne samo iz SK nego i drugih IT časopisa i redakcija obične 'n00bare'..
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2015, 12:50   #10
marko13
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 291
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 84 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Poslao pokvarenu graficku ?

Na zalost male su ti sanse. U srbistanu se samo kupuje iz ruke u ruku. Nikako varijante slanja. To je za civilizovane zemlje.
Generalno ne treba koristiti te KP i ostale gluposti.
marko13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2015, 13:29   #11
Howard1
Član
 
Član od: 31.3.2013.
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Poruke: 319
Zahvalnice: 187
Zahvaljeno 45 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Poslao pokvarenu graficku ?

Realno, da ga bijes, neces nista dobiti. Batine ti nece vratiti novac kao ni steta koju bi mu naneo, mozes da zaglavis zatvor zbog 200e. Realno, prijavi ga i budi uporan trazi neke veze u policiji itd. dok ne isteras pravdu. U krajnjem slucaju, saznaj ko je i sta je pa mu ukradi stvari u vrednosti od 300e na primer.
Howard1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2015, 16:25   #12
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Poslao pokvarenu graficku ?

Čovek koji je otvorio temu se živ pokida (svako bi na njegovom mestu), a ovde malo, malo pa se ljudi šale.

Pre svega, nemoj da mu ideš kući jer postoje velike šanse da ćete se potući.

E sad, da li on ima psa (može da ga pusti na tebe), da li ima pištolj, da li će poteći nož, da li ima brata/oca koji će da mu pomognu da te nalupa? Da li ima malu decu i kako ćeš se ti osećati da te klinci vuku za noge da im ne biješ tatu? Da li ima bolesnog oca/majku kojima može da pozli (ili ne daj Bože gore) kad dođeš i posvađate se? Ko kaže da njegova porodica nije dobra kao što je on loš, da praviš ni krivim ni dužnim ljudima belaj.

Hoće li komšije prijaviti da je neki stranac došao da preti? Još da zaglaviš u policiji, njima je teško objasniti da je onaj drugi kriv.

Nisi ti zakonski dokazao da te je on zeznuo a čak ni tada ne smeš da odeš kod njega da mu pretiš. Može on tebe da prijavi zbog toga i koliko god glupo da zvuči, on bi lakše dokazao nego ti.

A šta da radiš? Možeš da ga tužiš, ali ja bih jednostavno zaboravila na te pare i nastavila dalje. Jer novac nazad nećeš dobiti i što pre na to zaboraviš manje ćeš živaca pokidati.

Kupindo je odlična stvar ali kupovina preko interneta ima svoja pravila, kao i sve drugo u životu i ko ta pravila ne zna ili ignoriše, prođe kao bos po trnju. Pa da kažem za one koji nemaju iskustva. Grafička se kupuje tako što odeš i probaš (pa makar živeo na mesecu) i to proveriš preko koje grafičke radi igra, nije dovoljno samo da je u kućištu, proveriš kako izgleda, proveriš garanciju i tek onda kupiš. A jeftinije ili nove stvari kupujte samo od ljudi koji imaju veliki broj (bar par stotina) pozitivnih ocena.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2015, 16:34   #13
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Poslao pokvarenu graficku ?

Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke
A šta da radiš? Možeš da ga tužiš, ali ja bih jednostavno zaboravila na te pare i nastavila dalje. Jer novac nazad nećeš dobiti i što pre na to zaboraviš manje ćeš živaca pokidati.
Ovo jedino da se uradi. Naći advokata i preko njega ostvariti kontakt sa prodavcem sa upozorenjem za utuženje.

Drugar je takođe imao problem sa KP prilikom prodaje/trampe i preko tužbe je povratio novac a okrivljeni je pored toga morao da plati i ročišta kao i sve sudske troškove jer se pravio pametan. Ukoliko ovaj ima barem malo razuma, gledaće da se to reši mimo suda.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2015, 17:00   #14
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Poslao pokvarenu graficku ?

Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke
Čovek koji je otvorio temu se živ pokida (svako bi na njegovom mestu), a ovde malo, malo pa se ljudi šale.

Pre svega, nemoj da mu ideš kući jer postoje velike šanse da ćete se potući.

E sad, da li on ima psa (može da ga pusti na tebe), da li ima pištolj, da li će poteći nož, da li ima brata/oca koji će da mu pomognu da te nalupa? Da li ima malu decu i kako ćeš se ti osećati da te klinci vuku za noge da im ne biješ tatu? Da li ima bolesnog oca/majku kojima može da pozli (ili ne daj Bože gore) kad dođeš i posvađate se? Ko kaže da njegova porodica nije dobra kao što je on loš, da praviš ni krivim ni dužnim ljudima belaj.

Hoće li komšije prijaviti da je neki stranac došao da preti? Još da zaglaviš u policiji, njima je teško objasniti da je onaj drugi kriv.

Nisi ti zakonski dokazao da te je on zeznuo a čak ni tada ne smeš da odeš kod njega da mu pretiš. Može on tebe da prijavi zbog toga i koliko god glupo da zvuči, on bi lakše dokazao nego ti.

A šta da radiš? Možeš da ga tužiš, ali ja bih jednostavno zaboravila na te pare i nastavila dalje. Jer novac nazad nećeš dobiti i što pre na to zaboraviš manje ćeš živaca pokidati.

Kupindo je odlična stvar ali kupovina preko interneta ima svoja pravila, kao i sve drugo u životu i ko ta pravila ne zna ili ignoriše, prođe kao bos po trnju. Pa da kažem za one koji nemaju iskustva. Grafička se kupuje tako što odeš i probaš (pa makar živeo na mesecu) i to proveriš preko koje grafičke radi igra, nije dovoljno samo da je u kućištu, proveriš kako izgleda, proveriš garanciju i tek onda kupiš. A jeftinije ili nove stvari kupujte samo od ljudi koji imaju veliki broj (bar par stotina) pozitivnih ocena.
Sve je na mestu ali ovo u vezi novca bode oci. Lako je govoriti tako kada nisu tvoje pare u pitanju. Mnogi ljudi u Srbiji rade mesec dana za te pare. Zasto bi nekom prevarantu/olosu poklonio 200 evra?!
Ne kazem da treba da ide kod njega kuci i maltretira njegovu familiju, ali ako ne mozes da dokazes prevaru, posaljes mu opomenu, ozbiljno mu stavis do znanja da moze svasta da ocekuje u narednom periodu zbog ove prevare.
Kada bi svi tako lako poklanjali 200 evra u ovakvim situacijama, u svakoj drugoj kupovini preko slicnih sajtova bi dobijali flasu vode umesto graficke, jer bi prevaranti poceli da veruju da su nedodirljivi i da im niko nista ne moze.
Ako se ne varam, za sumu iznad 5.000 nadlezni ce izaci na teren i ispitati slucaj, tako da treba prvo prijaviti prevaru.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2015, 17:53   #15
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Poslao pokvarenu graficku ?

Napipaj ga negde van kuci pa mu predoci mogucnosti.
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2015, 18:02   #16
mesomebody
Veteran
 
Član od: 31.3.2011.
Poruke: 560
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 488 puta na 217 poruka
Određen forumom Re: Poslao pokvarenu graficku ?

@Lex987

Sad ti meni pričaš kao da ja imam vilu na Karibima. I u mojoj porodici svi rade za malo veće pare od toga mesečno, pa šta? I mene su znali da zeznu i preko neta i u zvaničnim prodavnicama, pa šta? To ne menja činjenicu da je ovo Srbija i od toga nema ništa. Ili znaš kako da te ne zeznu ili te zeznu i gotovo. Jedina zaštita je preventiva.

Zašto bi prevarantu poklonio 200 evra, pa ne znam zašto ali to je već uradio, a to što će država da ispita slučaj, to piši propalo. Čak i kada bi hteli da se potrude, više bi novca (na advokata) i vremena (na tužbu i saslušanja) potrošio nego što bi dobio.
mesomebody je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2015, 18:52   #17
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Poslao pokvarenu graficku ?

@ mesomebody

Ne znam cime sam te iznervirao, samo sam napisao da je lako govoriti tako kada su u pitanju tudje pare. Nema potrebe da se svadjamo. Opet tvrdim da gresis, jer kao sto taj neko moze van zakona da ti uzme pare, tako isto mozes i ti njemu. Zasto bi tebe neko slao u zatvor ako prevarantu uzmes neku stvar u vrednosti od 200 evra, na osnovu cega? Kao sto ja ne mogu da dokazem nece moci ni taj prevarant, moja rec protiv njegove, i sta sad? Tvoj stav prema prevarantima i lopovima je blago receno cudan, bez uvrede. Pazi, ako svako pusti da ga olaksas za 200 evra, sta ocekivati u buducnosti, da nam salju cepanice i nikom nista, pojeo vuk magarca.
Ne znam za tebe, ali ne bih mu oprostio 200 evra makar morao da ga okrenem naglavacke i istresem iz dzepova (necu propasti zbog 200 evra, ali iz principa ne dam, da mi neko posalje nesto neispravno i da se pravi lud, ja bih bio jos ludji).
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2015, 18:59   #18
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Poslao pokvarenu graficku ?

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
@ mesomebody
(necu propasti zbog 200 evra, ali iz principa ne dam, da mi neko posalje nesto neispravno i da se pravi lud, ja bih bio jos ludji).
Koliko si puta do sada utjerivao novac pa govoriš da bi bio luđi? Njemu je dovoljno da pozove policiju, okrivi te za napad, kaže da si mu prijetio i tebi ide prekršajna prijava. Nikakvi idiotizmi tipa polomio bi ga, kucao bi mu na vrata i te mačo spike ne prolaze u stvarnom životu. Taj novac je vjerovatno već potrošen. Moj je savjet prijaviti na policiju prevaru, kako je suma 200e moraju reagirati i podnijeti privatnu tužbu. Novac ne vidiš uskoro no lik sigurno plati troškove parnice. I to je to. Pravljenje bilo kakvih problema, prijetnje nasiljem i slično samo budu njemu na kraju škodile.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2015, 19:08   #19
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Poslao pokvarenu graficku ?

Kupovina neproverene robe bez ikakve garancije i od lika koga si prvi put upoznao na online sajtu je nešto što se ne radi bilo gde a ne samo u Srbiji. Bez uvrede OP-u ali ko je pri čistoj svesti i zdravom razumu u takvoj situaciji spreman da prodavcu pošalje 200€?

Ovo će u najboljem slučaju da se završi kao lekcija naučena na poprilično težak način. Traženje pravde preko suda je čisto gubljenje vremena i novca a potencijalna ročišta će se svesti na "rekla-kazala" koji će da se razvlači ko zna koliko dugo (dok advokati zadovoljno trljaju ruke). Ja bih lično razmotrio opciju da se kartica popravi ako je to moguće. Probaj da skineš cooler i proveriš da li su magistrale na PCB-u oštećene. Ako oštećenje nije veliko rupa (od potencijalnog šrafa) može da se popuni masom a problematične magistrale prespoje flat ili čak matorim IDE kablovima.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2015, 19:17   #20
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Poslao pokvarenu graficku ?

Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke
Koliko si puta do sada utjerivao novac pa govoriš da bi bio luđi? Njemu je dovoljno da pozove policiju, okrivi te za napad, kaže da si mu prijetio i tebi ide prekršajna prijava. Nikakvi idiotizmi tipa polomio bi ga, kucao bi mu na vrata i te mačo spike ne prolaze u stvarnom životu. Taj novac je vjerovatno već potrošen. Moj je savjet prijaviti na policiju prevaru, kako je suma 200e moraju reagirati i podnijeti privatnu tužbu. Novac ne vidiš uskoro no lik sigurno plati troškove parnice. I to je to. Pravljenje bilo kakvih problema, prijetnje nasiljem i slično samo budu njemu na kraju škodile.
Naravno da se prvo pozove policija, nisam ni mislio da odmah kao divljak ode na njegovu adresu i polomi mu ruke. Sto se tice uterivanja dugova, tako pricas jer nisi nikada cuo ili video prave uterivace dugova (ljudi zive od toga). Lepo pozoves takvog tabadziju, das mu 50-100 evra i on tebi donese 200 (ili neku njegovu stvar u vrednosti sume). Ne bih se ja ni pojavljivao tamo, samo bi ga ljudski upitao ima li nameru da resi sve posteno, kao covek, ili ce do kraja da se pravi lud. Nisu to nikakve maco spike, to se tako resava u slucaju da policiju ne zanima tvoj problem. Ne moze on mene da okrivi za napad jer se ja nisam ni pojavio tamo, moze samo da nagadja ko je od nekoliko desetina prevarenih (mozda i vise ) poslao gorilu da ga propusti kroz sake (naravno i taj gorila bi prvo probao bez upotrebe sile da resi problem). U takvim situacijama se naplacuje malo vise od iznosa duga, da ne bi mogao da te goni krivicno, jer kako ce dokazati ko je poslao tabadziju ako mu isti trazi 250 evra? . Uvek sam za resavanje problema bez upotrebe sile, sve po zakonu, ali ako druge ne zanima moj problem, resicu ga sam.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koju graficku kupiti za ovu konfiguraciju? Pax90 ŠDK - Grafika 59 12.12.2014 13:56
Koju graficku na low cost konfiguraciju? Flexyy ŠDK - Grafika 15 1.9.2013 19:19
Problem sa driverima za graficku nikolaaaa Kvarovi 1 28.4.2013 3:31
Drajveri za graficku? NukeR Kvarovi 8 4.12.2012 5:17
Koju graficku da uzmem ? Djuka88 ŠDK - Grafika 3 17.10.2012 21:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com