Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.12.2016, 15:50   #21
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Postoje izvesne pretumbacije u mojoj plati, tako da ko zna - moda ni 55$ nije toliko preko mog budzeta

Mis mi nije toliko bitan, i nije mi hitan, ali kada bude preteklo para, negde, ne bi bilo lose da uzmem nesto kvalitetno... a MX Performance mi se svidja. Hvala na savetu !
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2016, 15:54   #22
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Mis mi nije toliko bitan, i nije mi hitan, ali kada bude preteklo para, negde, ne bi bilo lose da uzmem nesto kvalitetno... a MX Performance mi se svidja. Hvala na savetu !
MX Performance je jedan od ubedljivo najboljih miševa koje sam imao. Pet godina me je verno služio dok jedan poveći katalog nije pao na njega i skršio srednji prekidač što me je nateralo da porazmislim o kupovini novog miša, pre svega zbog problema sa gumiranim površinama.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2016, 17:14   #23
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

A kazi mi, sto se tice njegove velicine. Naglasavam da imam stvarno velike sake, i malo koji mis mi propisno odgovara. Ovaj trenutni je dugacak 10 cm, i moram da ga drzim claw-gripom, posto mi u suprotnom prsti idu preko.

Dizajn mi se svidja, i ima sve sto mi odgovara, a i imam neku Logitech tastaturu po kuci, zadovoljan sam njihovim stvarima. Samo me ta velicina brine - ako vec dajem 50 e na nesto sto ocekujem da me sluzi narednih 4-5 godina, da barem bude udobnih 5 godina
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2016, 14:00   #24
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Hvala na pomoći i savetima.

Nisam znao to da i na skupljim modelima stavljaju loše tastere.

Kad sam sve izvagao, našao sam polovni ispravan iz brand name konfiguracije (HP), koji je najsličniji starom. Kad crkne, ako ne nađem nešto slično, moraću dati više novca za kvalitetan, uz očekivanje da u garantnom roku možda odu tasteri (što je OK ako se zameni), ili neposredno po isteku istog. Kapitalizam, doveden do savršenstva.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2016, 16:10   #25
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Pazi, mx performance je jedan od najglomaznijih, ako ne i najglomazniji, mis koje sam koristio, i on je negde 10cm, ali je dosta siri, i visi od prosecnog misa, tako da dobro lezi u vecoj saci.. On ce ti verovatno najbolje odgovarati, ali svakako je dobra praksa da u radnji probas kako ti lezi u ruci.

Ja sam ga koristio u nekom polu-claw rezimu, tako sam navikao, i responzivniji sam, a i generalno su misevi mali za moju saku. Fora je sto na ovom misu i polu-claw mnogo bolje lezi, posto je visok i sirok, opet ce veci deo sake lezati na misu. I imaces osecaj kao da zapravo drzis nesto, a ne kao da ti saka lebdi u vazduhu. Ljudi dosta hvale njegovu ergonomiju, i verovatno su u pravu. Mada meni kad legne palac lepo, prsti strce malo i imam problem sa malim prstom koji se onda vuce po stolu (a za srednji nema mnogo mesta posto se tu mis suzava), zato mi je polu claw najbolje odgovarao, i dalje solidan osecaj, mali prst drzi misa kao i srednji, ali palac onda ne lezi na predvidjenom mestu.. Sto znaci da treba imati malo manju saku da bi mogao mis da lezi perfektno.. nazalost mi nemamo taj luksuz. I ja stvarno ne znam da li postoji mis koji bi mi lepo lezao u ruci. Kad uzmem ovaj sa lapa osecam se kao div koji drzi neku malu igrackicu.. mx je jedan od najprijatnijih koje sam koristio, pa ti sad vidi.

Nadam se da ovaj post ima nekog smisla
Naravno ovo je samo moje misljenje, i mozda samo moja navika, ti treba da probas sam za sebe. Takodje i ta guma ima prednosti, daje osecaj mekoce, i prijatnosti, kad se uporedi sa obicnim plastikanerom.

Poslednja ispravka: Mare! (16.12.2016 u 16:23)
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2016, 16:31   #26
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Realno, sa ovim misem mi se po stolu vuce palac, mali i domali prst, i koren sake. Ako cemo realno, iako sam misem veoma zadovoljan po kvalitetu, ergonomski gledano - gore ne moze, jedino da sedim na otpadnom gvozdju dok ga koristim.

Ima smisla, naravno Hvala na podeljenom iskustvu. Idealno je probati mis, svakako, ali u principu bi narucivao online, cak i od preko, ako je jeftinije znacajno, a problem je naci u radnji mis koji zelis samo da ga probas, ako nista, pa da posle narucis. Naravno, tu su uvek i radnici koji ce te pogledati kao idiota ako pitas da otvore pakovanje da bi probao mis - realno, dajes 50-100 eur na nesto, sto bi morao da to probas, ako je skupo onda mora da ti odgovara, jel ? Isto tako se i slusalice kupuju na tudja misljenja i review-e, daleko bilo da ih probas u radnji.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Strider na korisnoj poruci:
Relja (19.12.2016)
Stara 19.12.2016, 17:23   #27
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Ako nekoga zanima, nasao sam Omron DF2-01 mikroprekidace u jednoj domacoj firmi

http://www.kelco.rs/katalog/komponen...Dgroupweb=5257
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku galebns na korisnoj poruci:
Relja (27.12.2016)
Stara 19.12.2016, 19:42   #28
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
Ako nekoga zanima, nasao sam Omron DF2-01 mikroprekidace u jednoj domacoj firmi

http://www.kelco.rs/katalog/komponen...Dgroupweb=5257
Obrati pažnju! D2F bez C je japanska verzija prekidača koja je od kineske (D2FC) nešto viša pa može veoma lako da se desi da ne može da pasuje kao zamena za kinesku verziju. Obavezno se pre kupovine uveri da razlika u dimenzijama neće predstavljati problem. Čak i ako pasuju klik će zbog veće visine prekidača delovati mnogo tvrđe nego kod originalnih D2FC prekidača, ako ih uređaj koristi.

Zbog toga je generalno pravilo da se D2F i D2FC nikada ne mešaju.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Relja (27.12.2016)
Stara 19.12.2016, 21:40   #29
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Znam, naisao sam na netu da moze biti problem zbog dimenzija ali zanimljivo mi je sve to tako da cu vec smisliti nesto ako bude problema Trenutno u misu koji imam (Genius neki x) su HiMake prekidaci pa ce biti victory or bust
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2017, 20:40   #30
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Lagani necro... Moram da savatam Neutrina, treba mi strucno misljenje

Dakle, ti velis, G700s je dobar izbor za relativno intenzivno koriscenje? Nalazim ih za oko 11-12 hiljada... Po reviewima koje gledam, kao jednu od mana mu daju neku "ogromnu" tezinu (u sta cisto sumnjam, nije nakovanj), ali cisto da pitam kako je u realnosti? Uz to, kakvi su bocni tasteri? U globalu se nista ne nalazi, a ponegde vidis da navodno nemaju nikakav taktilni osecaj...

Jos jedna stvar, posto ga imas a po netu sam vidjao da ljudi imaju problema sa prekidacima, jel moguca zamena prekidaca kvalitetnijim? 100e za misa nikako nije malo, nije mi zao da dam na nesto sto koristim svaki dan vise sati, ali bi mi bilo zao da ostanem bez njega za godinu i po.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2017, 1:38   #31
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Verovali ili ne, do sad mi nikada nije zakazalo neko dugme na misu! Uvek pre crkne ceo mis....
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2017, 3:01   #32
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Crkavala su mi "dugmeta" vise puta... Krenu da pravo dvoklik, da ne drze lepo drag...

Posto vidim da se na Logitechu desava, bolje da proverim. Mis koji trenutno imam, Hama Cino je tek poceo da pokazuje znakove upokojenja posle 2.5 godine intenzivnog koriscenja. Ako mi G700s nepopravljivo rikne ispod 5 godina, imacu osecaj da sam bacio 100 e u vatru, sto je mozda i bolje.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2017, 11:26   #33
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

i ja sam pre jurio neke skupe miševe da ima laser ovo ono, i na kraju mi posao rade i obični miševi od 2-3$, kad crkne bacim,i jedan rezervni
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2017, 11:57   #34
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Pre nego što se mikroprekidač proglasi za mrtav, nije zgoreg kanuti malo alkohola ili još bolje kontakt spreja. Imao sam miš na kome je počeo da zeza klik posle manje od godinu dana, malo kontakt spreja i taj miš je gurao još dve godine bez da štucne i posle je otišao u penziju, i dajle ispravan.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
galebns (20.6.2017)
Stara 24.5.2017, 12:17   #35
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Da, takodje moze onaj metalcic da se iskrivi, i time omoguci cistji i dubljii "klik" ako se taster lepi, a moze naravno i da se zameni taj prekidac
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2017, 14:45   #36
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
i ja sam pre jurio neke skupe miševe da ima laser ovo ono, i na kraju mi posao rade i obični miševi od 2-3$, kad crkne bacim,i jedan rezervni
Ma, generalno gledano, jeste to tacno, ovaj mis sam platio 800 dinara i traje 2.5 godine. Ej, 800 din za 2.5 godine, nema veci bang-for-buck. Nedostaju mi tasteri sa strane, barem 2, i jurim wireless, dobrim delom zato sto mi kablovi crkavaju prvi, a mrzi me da ih lemim, a i uz to imam previse kablova na stolu i ovako. Takodje, ovaj mis je za mene najgori moguci oblik verovatno, premali je za ovolikog coveka, pa reko da se lepo ispruzim za skup, ergonomski dizajniran wireless mis , kad ga vec koristim vise sati dnevno, nije problem i da se malo plati vise, sve dok je pouzdan.

@makiem @Mare Hvala na predlozima, moze da se mrcne, ali za ovaj mis je to vise kao side project Stvarno je prestar, jeftin, kad ga uzmes u ruku krene da krcka, vreme mu je za penziju. Probacu s tasterom verovatno kad uzmem drugi, moze da se relocira na rezervni komp
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2017, 14:50   #37
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
i ja sam pre jurio neke skupe miševe da ima laser ovo ono, i na kraju mi posao rade i obični miševi od 2-3$, kad crkne bacim,i jedan rezervni
G400, 5 godina bio kod mene kao primarni, još radi savršeno. Prije godinu dana sam prešao na G600 i uživam u extra tipkama. Jeftini miševi su mi odvratni.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2017, 14:50   #38
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Ma, generalno gledano, jeste to tacno, ovaj mis sam platio 800 dinara i traje 2.5 godine. Ej, 800 din za 2.5 godine, nema veci bang-for-buck. Nedostaju mi tasteri sa strane, barem 2, i jurim wireless, dobrim delom zato sto mi kablovi crkavaju prvi, a mrzi me da ih lemim, a i uz to imam previse kablova na stolu i ovako. Takodje, ovaj mis je za mene najgori moguci oblik verovatno, premali je za ovolikog coveka, pa reko da se lepo ispruzim za skup, ergonomski dizajniran wireless mis , kad ga vec koristim vise sati dnevno, nije problem i da se malo plati vise, sve dok je pouzdan.
ja sam uzeo neki sa tim dugmićima sa strane, još i svetli i menja boje, a i normalan je nije neki mali, uvežbaš se kad ih stalno kupuješ znaš tačno šta tražiš , a wireless ne volim baš ume i da smara imao sam bežične pa em puni baterije, em ume i da bude lošiji signal pa da ti se izgubi na trenutak signal još ono laser pa mu treba i podloga, ovaj radi bez podloge na stolu ok

Citat:
Juraj kaže: Pregled poruke
G400, 5 godina bio kod mene kao primarni, još radi savršeno. Prije godinu dana sam prešao na G600 i uživam u extra tipkama. Jeftini miševi su mi odvratni.
Meni bi te ekstra tipke na g600 samo smetale, i ovako držim ruku stalno na mišu pa slučajno kliknem ponekad levi desni klik tek bi po tim tipkama kliktao, tačno na tom delu držim palac i pritiskam po malo, što se tiče cena i ja sam pre plaćao puno ali nisam nešto bio zadovoljniji nego sad. 2 Tipke sa strane sasvim dovoljno, možda mi nedostaje zoom in što sam imao na Microsoftu, a možda i može da se namesti pošto koristim samo back dugme

Što se tiče normalnog, običnog miša znači da ne bude mali, mada i to se navikneš držiš ga sa dva prsta, da ima ukupno 4-5 dugmeta, i žica, i da potraje godinu dve, sve ostalo ne spada u običan miš i mislim da nije baš tema za ovu temu. Cena, par $$ ili do 1000 din kod nas, kod nas kao daju garanciju 2 godine pa kao i to da se ima u vidu sad ne znam da li je i ispoštuju a i narod baca račune..

Poslednja ispravka: water wizard (24.5.2017 u 15:04)
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2017, 15:36   #39
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Ako si navikao na zicane miseve, wireless mogu da budu prilicno cudni. Imas osecaj kao da kliza po ledu, neki vrlo cudan acceleration koji ne moze da se podesi bez dobrog softvera. Naravno ovo vazi za jeftinije miseve, logitekov intellisens hendluje to prilicno dobro koliko sam mogao da primetim.

Iskreno ja ne bih ulagao neke pare u mis, sada cak i oni najjeftiniji misevi imaju 2 dugmeta sa strane, stvarno ne vidim neki specijalni razlog za kupovinu skupog misa. Uzmes zicani, brz odziv, ne moras da se cimas oko baterije, cak je i precizniji (moze da dodje do smetnji na meksim podlogama sa wireless misevima, recimo ako planiras da koristis laptop u krevetu ili nesto slicno).

Naravno ovo je samo moj neko misljenje. Nisam imao mnogo iskustva sa dobrim misevima, koristio sam Logitech Performance MX koji je bio bas udoban, ali je otisao taster posle 6 meseci. Verujem da je losa sreca, ljudi bas hvale taj mis, ali eto..

Edit: Naravno ako si pri kesu, ima dobrih ergonomskih miseva, osecaj stvarno ne moze da se poredi sa onim nejjeftinijim modelima (mada sad ima bolji izbor, dugmici sa strane, cak su neki dizajnirani da pruze i odredjenu udobnost). Takodje ti skupi modeli imaju i bolju optiku, koju mozes da koristis po skoro svim podlogama.. Najbolje da probas kod nekog drugara ako ima bolji mis pa da odlucis da li je vredno ulagati

Poslednja ispravka: Mare! (24.5.2017 u 15:44)
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2017, 19:38   #40
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke

Meni bi te ekstra tipke na g600 samo smetale, i ovako držim ruku stalno na mišu pa slučajno kliknem ponekad levi desni klik tek bi po tim tipkama kliktao, tačno na tom delu držim palac i pritiskam po malo, što se tiče cena i ja sam pre plaćao puno ali nisam nešto bio zadovoljniji nego sad. 2 Tipke sa strane sasvim dovoljno, možda mi nedostaje zoom in što sam imao na Microsoftu, a možda i može da se namesti pošto koristim samo back dugme
Kako sam bio navučen na jedan MMO trebale su mi. Sada kada sam se navikao sve radim na mišu,od entera, copy, paste, my comp, desktop, mute, sve mi je na dodatnim tipkama. Uđem u igru, jedan klik i eto odmah gaming setup. Imaju 3 profila na njemu koja možeš rotirati. Više sam prije potrošio na jeftine miševe od 5-6 eura nego što sam uzeo jedan ozbiljan.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
zašto sistem radi sporije kada sam ulogovan kao običan korisnik? technikum Operativni sistemi 4 20.5.2015 7:46
Normalan Refresh Rate za oci ?i Monitor ? Sladjan85 Grafika 46 14.10.2012 6:04
Normalan CS 1.6 server Boris B. Mrežne igre 6 17.7.2010 17:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com