Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.3.2011, 21:58   #2041
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Koje ste vi paljevine >.> placete,kukate,hvalite,kudite neki DA2 kao da je DAO bila neka legendarna igra pa je sada DA2 njaveci zlocin posle Ausvica.
Ja sam dosao do drugog cheptera posle deep rodsa i kad sam video da moram ponovo da budem u onom sugavom gradu:rekao 'ajd cao.Planiram da je odigram do kraja a kada ce to biti ko zna...
Bez obzira da li je DA2 fail ili ne,realno:koga briga?Zivot ide dalje a dolaze i neke druge igre...
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ekiman na korisnoj poruci:
efil82 (16.3.2011)
Stara 15.3.2011, 23:00   #2042
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: import save-a iz DA:O 1

Citat:
blueboyns kaže: Pregled poruke
Pošto ne nameravam da igram još DA 2, a hoću da deinstaliram DA:O 1 jel može neko iz iskustva da mi kaže kako funkcioniše import save-a iz prvog dela.

Konkretno
1) jel mogu da sačuvam samo save, a da deinstaliram prvu igru. Jel to funkcioniše tako ili DA:O 1 mora biti instaliran.

2) Koji save mi je potreban pošto sam završio i Awakening i Golems of Amgarrak i Witch Hunt. Tj tim redom sam importovao lik. Da li sad mogu da sačuvam samo poslednji Witch Hunt save ili mi trebaju sva 4 save-a (Origins, Awakening, Golems..., Witch Hunt) da bi se sva dešavanja prenela u nastavak.

hvala
1. Mozes da deinstaliras igru tj DAO ne mora biti instaliran, bitno je samo da ne obrises folder gde ti se nalaze saveovi o liku (obicno Documents/Bioware/Dragon Age/Characters). Preporucio bih ti da pre deinstalacije bekapujes taj folder.

2. Slobodno sacuvaj samo poslednji save iz WH - prethodna tri ti nisu potrebna.

Molim.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
blueboyns (15.3.2011)
Stara 15.3.2011, 23:15   #2043
blueboyns
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Northern Province of the Empire
Poruke: 71
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 24 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku blueboyns
Thumbs up Re: import save-a iz DA:O 1

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
1. Mozes da deinstaliras igru tj DAO ne mora biti instaliran, bitno je samo da ne obrises folder gde ti se nalaze saveovi o liku (obicno Documents/Bioware/Dragon Age/Characters). Preporucio bih ti da pre deinstalacije bekapujes taj folder.

2. Slobodno sacuvaj samo poslednji save iz WH - prethodna tri ti nisu potrebna.

Molim.
e svaka čast, kratko i jasno
thnx još jednom
blueboyns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2011, 23:26   #2044
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Gravespawn_89 kaže: Pregled poruke
Oprosti, pleonazam se omakao. Inače ceo DA2 je istočnjačkog stila, skakanje u borbi, stav likova i držanje oružija kao u animama, ogromni 2 hand mačevi. Nije mi jasno da moram da objašnjavam očigledan uticaj istoka u celom dragon age dva iskustvu.

A mislis na to. To je u principu tacno, i ja sam ga na pre par stranica uporedio sa Koeievim H&S avanturama.

Sto me dovodi na sledece opste pitanje. Kad su vec hteli da eksperimentisu sa takvim gameplayeom, zasto to nisu uradili u Jade Empire 2 ? U takvom settingu bi se agresivniji gameplay (koji oni ocigledno zele da ubace u igru) konceptualno savrseno uklopio. Ovako su samo bespotrebno ojadili fransizu.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2011, 23:59   #2045
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Hajde i da oprostim sve objektivne nedostatke koji su vec poznati ali jedno je nedopustivo - journal je totalno glupo resen - neki questovi me setaju na vise lokacija i nekoliko se puta updateuju a samo poslednji update je u "dnevniku". Ako ne pratim jedan quest stalno tj skacem sa questa na quest jer mi je tako brze (da na jednoj lokaciji obavim sta imam a to moze biti i vise questova inace bi intenzivno setanje po stalno istom okruzenju bilo katastrofa dosadno (i ovako je)) nema sanse da ispratim sve njih jer zaplet questa nije nigde zabelezen tj ceo "razvoj"...totalno glupo - igra me seta sa lokacije na lokaciju i zaista zaboravim sta je zapravo miniprica questa...igra je totalno uglupljena, iscepkana na besmislene uglavnom nepovezane miniquestove koji bi trebalo da daju utisak neke celine ali je to sve tako jadno da igra zapravo i ne moze da se kvalitetno prati vec se ide od lokacije do lokacije i mlati se sve sto se "crveni"... posle 12 sati igre moram reci..prilicno razocarenje - pa bar bi jedan patch trebao da ispravi journal da se zna sta se i zasto zapravo radi u igri..zar je bilo tesko da se unosi u journal "gomilaju"..ne..morali su stvar totalno da uj..bu ostavljanjem samo poslednjeg unosa..shit.

Poslednja ispravka: Laskaris (16.3.2011 u 0:06)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Asmodeus (16.3.2011)
Stara 16.3.2011, 0:11   #2046
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
journal je totalno glupo resen - neki questovi me setaju na vise lokacija i nekoliko se puta updateuju a samo poslednji update je u "dnevniku"
Eeee... pa to je uradjeno da pomogne igracima koji ne vole da citaju.


Inace, slazem se da je tesko pratiti kvestove.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 0:12   #2047
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Eeee... pa to je uradjeno da pomogne igracima koji ne vole da citaju.
Ma daj bre..katastrofa..igra ne moze da se prati posle nekog vremena normalno (doduse i nema bogzna sta da se prati)..kakav idiotluk..
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 0:19   #2048
nikola123
Veteran
 
Član od: 16.5.2009.
Poruke: 769
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 36 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Ja imam toliko questova da ne znam odakle da pocnem. A ne volim da radim na jednoj lokaciji sve od jednom. Tacno da ne citam questove ali barem znam imena istih barem one koje radim . Sada treba da ubijem onog malog dwarfa i dva puta sam zaginuo moram da idem da se preznojavam sa njim . Ne znam kako cu uspeti a valjda cu.
nikola123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 0:23   #2049
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

^
Ma imam i h i ja tj imao sam..ali volim da znam zasto nesto radim u igri..a bez dnevnika to ipak nije moguce posle nekog vremena. u nekoliko questova koji su mi se cinili cak i nesto zanimljivijim (uglavnom su manje-vise smor) sam pogubio nit sto je totalno bzvz.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 0:55   #2050
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Prvi od tri ovogodišnja najiščekivanija RPG naslova generalno fail da li će Vještac i Komandant Pastir spasiti stvari?
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 1:03   #2051
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Mass Effect ce najverovatnije izaci u januaru sl. godine. Witcher ce imati mane, neke stvari ce se uprostiti, neke unaprediti, ali verujem da ce biti Goty. Deus Ex 3 ce takodje biti sjajan, iako i u tu treba ocekivati dosta kompromisa zarad konzola. Za Skyrim ne mogu nista da predvidim, ali mislim da ce biti stara dobropoznata Beth prica (u nekim aspektima igra razbija, ali u gomili drugih tesko fejluje)..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 1:07   #2052
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Goldfinger kaže: Pregled poruke
...da li će Vještac i Komandant Pastir spasiti stvari?
Neće

Btw, ako već pričamo o najavljenim "rpg" igrama, ne treba zaboraviti ni Risen 2... Ne tvrdim da ć biti dobar ili neće, samo podsećam da je najavljen.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 1:19   #2053
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

^
Ne treba..valja ga pomenuti kao naslednika RPG-a sa jednom od najglupljih prica poslednjih godina

Poslednja ispravka: Laskaris (16.3.2011 u 1:44)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Asmodeus (16.3.2011), nameless1 (16.3.2011)
Stara 16.3.2011, 1:26   #2054
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

I najglupljim boss encounter-om evah!!
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 1:33   #2055
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Jos jedna stvar koja mi se ne svidja je dodavanje sajd kvestova u journal bez gameplay feedback-a. Kad sam zavrsio kvest na Sundermount-u, po povratku u grad, na iznenadjenje sam dobio 2 "side qiest-a" (pise u journal-u bas side quests, kakva nepotrebna bukvalnost!), u kojima pise nesto tipa "Varick mi je rekao za te i te ljude da im treba to i to". Gde mi je rekao i kad? Ja to nisam video...
Ovo me je podsetilo na Wow sa kvest helperom, gde i pre nego sto dodjes do coveka koji ima kvest vec imas info o tome kakav ce kvest da bude.
Nadam ste da ste me razumeli. Meni ovakve stvari umanjuju osecaj uzivljavanja, povecavaju guzvu u journal-u u kojem i onako ima lom kvestova.
I ta klasifikacija kvestova po vaznosti, sa Main, Secondary, Side itd... je totalno nepotrebna i bukvalna. Pokazuje na kakvu publiku je BW ciljao sa ovom igrom. Definitivno ne na iskusne RPG igrace...
Edit:
Igrao sam 4-5 sati samo do sada, jbg, posao, preostali ispiti, nigde vremena za relaxed gameplay.
Btw, moram codex da pohvalim... Nije uproscen, bar za sad, za ovih pet sati sam naisao na poprilican broj clanaka, a inace sam sucker for the reading every piece of scrap about lore in an RPG
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Laskaris (16.3.2011)
Stara 16.3.2011, 2:58   #2056
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Goldfinger kaže: Pregled poruke
Prvi od tri ovogodišnja najiščekivanija RPG naslova generalno fail da li će Vještac i Komandant Pastir spasiti stvari?


http://en.wikipedia.org/wiki/Dungeon_Siege_III
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 5:02   #2057
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

To je H&S, ne spada u prave RPGs, isto kao i ME3 koji je najobicnija akciona igra sa nekim elementima RPG-a slicno kao i Deus Ex, ne mislim da je to lose. Samo bih volio da DE bude sto kompleksniji.
Pravih RPG-a skoro i da nema, nadam se da ce Witcher2, Guild Wars 2 i SkyRim ispuniti ocekivanja.
Inace DA2 ne zelim ni da probam, odavno vise pederskiju igru nisam vidio u mojoj igrackoj karijeri. Likovi, njihov izgled i glasovna gluma kao da slusam i gledam klasicne pedercice sa parade ponosa. Pogledajte samo na sta lici onaj vilenjak i uporedite ga onim iz Witcher-a 2. Strasno! Sto se toga tice prevazisli su WoW i njihove "elfove".

Zao mi je sto je BioWare poklekao. Kao da su im pederi iz EA-a konacno dosli glave.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku r0nIn na korisnoj poruci:
Willy (16.3.2011)
Stara 16.3.2011, 8:49   #2058
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Neka Bioware samo ovako nastavi i pukli su. Cak mislim da je DA2 ovako zbrzan zato sto im trebaju pare da zavrse SW Old republic - uspricali su silne pare u to a prica se da su rezultati razocaravajuci a "sto se grbo rodi vreme ne ispravi" tako da ce i to verovatno biti epic fail ... DA2 je zbog agresivne reklame i hajpa jos vece razocarenje. Slicno je i sa Gray Matter - cekana i cekana, hajpovana i ispostavilo se na kraju sasvim prosecna igra. Kada se setim samo King's Bountija od pre par godina - remek delo a nenametljiva i nehajpovana igra. Nade polazem u Deus EX 3 i Thief 4. I Witcher 2 ce izgleda biti losiji od keca, ali videcemo.

Poslednja ispravka: Laskaris (16.3.2011 u 10:16)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 10:04   #2059
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Evo poceo sam i ja da igram ovo cudo ...
prvi utisci su .. sad znam da ce biti shitstorm.. ali neuporedivo je bolja od DA:O !!

e sad da objasnim... izglancana je maksimalno.. potezi su lepi , borbe su sasvim pristojne i dosta prostije od prethodnika.. (za nekoga + za nekoga - , svidele su se meni takticke sposobnosti i takticke borbe ali ovo mi mnogo vise lezi jer necu vise stavljati na easy nego cu i u borbama uzivati a ne samo u prici )

u pricu jos nisam dublje zaronio tako da ne mogu tu mnogo da kazem ali ono sto sam primetio je da je FPS 60 stalno, nema nikakvih trzanja , lagova, dugih ucitavanja sve radi kako treba da radi.. jednostavno u DA:O nisam mogao da predjem preko idiotskih performansi i neverovatnog ucitavanja(borbu sa archdemonom sam stavio na 800x600 i LOW ali minimalno poboljasnje skoro neprimetno sam dobio) , pa ja mislim da je CRYSIS ucitao celu igru na pocetku to bi trajalo mnogo krace nego sva ucitavanja ovde... i imam utisak da cu mnogo vise uzivati u DA2 koliko god da "to nije pravi RPG" , "prilagodjen konzolasima" itd... ni Mass Effect nije pravi RPG pa sam u njemu uzivao vise nego u bilo kojoj igri ikada...
sidewinder989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 10:08   #2060
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

^
tek si poceo - takav je utisak i meni bio u prvih recimo pet sati igre. Nastavi samo da igras i videces vec sta je DA2.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dragon age, rpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Age: Awakening Goldfinger Role-Play 285 11.2.2012 14:38
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com