Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.12.2007, 13:19   #1
krofnica84
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 143
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom MSI Ex610x

Sta mislite o ovom laptopu? Na akcijskom snizenju je 55 890 din.Čipset: ATI RX690 + SB600
Procesor: AMD Athlon64 X2 TK-55 (1.8GHz, FSB 800MHz, 512KB L2)
RAM 2GB DDR2 667MHz, hard disk 160GB SATA, SuperMulti DVD rezač
Ekran: 15.4" TFT LCD WXGA ACV 1280 x 800
Grafika: ATI Mobility Radeon HD 2400, 128MB VRAM
Mreža: 56K modem, 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet LAN, 54 Mbps 802.11b/g WLAN, Bluetooth 2.0
4-u-1 čitač kartica (SD/MMC/MS/MS Pro)
Integrisana web kamera rezolucije 1.3 MPix
Litijum-jonska 6-ćelijska baterija
Dimenzije: 358 x 259 x 27-32.9 mm
Težina: 2.6 kg
Model se isporučuje bez instaliranog operativnog sistema
Pokloni:
- originalna MSI torba i miš
- MSI VOX II USB TV tjuner
Interesuje me jel dobra ova grafika za po koju igru? Inace model ima i numericku tastaturu, dolazi do bez operativnog sistema. Da li je neko imao iskustva sa ovim modelom? Da li se dobijaju driveri za XP ili vistu?
krofnica84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2007, 13:37   #2
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Msi Ex610x

Za cijenu od 700 evra djeluje kao vrlo dobro resenje, usteda je vjerovatno na operativnom sistemu i AMD-ovom procesoru. Ako zanemaris cinjenicu da MSI ima neki solidan kvalitet izrade, ali nista specijalno, ne vidim razlog zasto bi se dvoumio ako ti se svidja ovaj model. Numericka tastatura je cesto prisutna kod MSI-ja, i to je za neke prednost za neke mana. Svakako zna biti korisno, iako djeluje pretrpano. Pohvalno je sto dobijas torbu i mis uz njega, sto te oslobadja dodatnog troska.
HD2400 grafika je u rangu nVidine 8400, znaci nista posebno, pogodna je za neki povremeni light gaming i pruza DX10 mogucnosti, sto je i njena najveca prednost. Ne ocekuj neki veliki igracki dozivljaj, pogotovo kod zahtjevnih igara, jednostavno gurace igre na low/medium podesavanjima (sem WoW-a, CS-a i ostalih koje su ionako odlicno optimizovane).
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2007, 16:48   #3
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Msi Ex610x

To je jako dobar laptop. Ne ocekuj da ces se preterano naigrati na njemu, ali samo ponekad da ukljucis nesto, bice ok. Mada nemoj mnogo ocekivati. Za taj novac odlicna kupovina, racunajuci da imas 2GB memorije, hard od 160GB, X2 procesor na 1,8GHz, i solidnu graficku ( racunajuci ipak da je to grafika na laptopu ). Plus ti daju i usb TV karticu. Od torbe koja dolazi uz njega ne ocekuj mnogo, i prvom prilikom uzmi drugu, ali ce ti koristiti za prvo vreme. Baterija mu drzi oko 2,5h, sto je sasvim ok. Ima integrisan BT i kameru, sto je plus.
Na kraju, ako si planirao samo za igrice, preskoci. Medjutim, ako ti je potreban i za druge stvari, a ne bi da dajes ogromne pare, uzmi, neces se pokajati.
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2007, 17:28   #4
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Msi Ex610x

Citat:
Apostol kaže: Pregled poruke
Od torbe koja dolazi uz njega ne ocekuj mnogo, i prvom prilikom uzmi drugu, ali ce ti koristiti za prvo vreme.
Nije lijepo sto uskacem u temu, ali interesuje me kvalitet torbi koje MSI isporucuje sa svojim proizvodima, jer do sada nisam imao prilike da isprobam nijednu? Znam da je Targus lider u ovoj oblasti (i ja imam jednu, i nemam nikakvih primjedbi), ali bih volio da cujem tvoja iskustva i generalno utiske koje si cuo ili procitao?
Naravno, poklonu se u zube ne gleda tako da je ova MSI politika poklanjanja prava stvar.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2007, 3:16   #5
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Msi Ex610x

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Nije lijepo sto uskacem u temu, ali interesuje me kvalitet torbi koje MSI isporucuje sa svojim proizvodima, jer do sada nisam imao prilike da isprobam nijednu? Znam da je Targus lider u ovoj oblasti (i ja imam jednu, i nemam nikakvih primjedbi), ali bih volio da cujem tvoja iskustva i generalno utiske koje si cuo ili procitao?
Naravno, poklonu se u zube ne gleda tako da je ova MSI politika poklanjanja prava stvar.
Jeste da se poklonu u zube ne gleda, ali ove torbe sto dolaze uz MSI kao da su nabavili u bloku 70 kod Kineza. Uzas. Prvo sto ocajno izgledaju, prosto te je sramota da to nosis ulicom, a drugo sto nije neki kvalitet. Ne predstavljaju skoro nikakvu zastitu, sem od grebanja. Kada vec neko kupi laptop od makar 450 evra, bolje da doda jos 30 pa da kupi torbu koja ce stvarno da zastiti taj laptop. Targus stvarno pravi odlicne, mozda i najkvalitetnije torbe za laptopove, i kupovina bilo koje njihove torbe nije promasena investicija ili bacena para. Od proizvodjaca torbi mogu jos da preporucim T'n'B, ali ne sve, nego samo neke modele, jer su relativno jeftine, a dobrog kvaliteta. Mada, uvek je najbolje pogledati kakva je torba, a ne odmah kupovati. Bitno je da ima cvrste ivice ( da u sebi imaju sundjer ili vec sta, da su onako tvrde na dodir i jake ), da ima debelo ojacano dno i gornji deo da bude takodje ojacan. One Hamine, od nekih 1000 dinara, bolje zaobidjite, jer sto je sigurno sigurno. Nece ona puci ili tako nesto, jednostavno nisu cvrste, i ne predstavlaju zastitu od udaraca. Takodje, ne preporucujem kupovinu onih torbi od vestacke koze, sto se prodaju kao da su od prave koze, jer su posle godinu dana u uzasnom stanju. Trust - koliko para toliko muzike. Hama - jeftino. Kao sto sam rekao, prvo pogledajte, pa ako deluje cvrsto, uzimajte.
Jos jedna stvar - gledajte da one snale sa strane, na koji se kaci kais koji ide preko ramena, budu od metala, jer one plasticne mogu da puknu, a onda imate veliku zezanciju oko promene.

Generalno, nema nekog posebnog pravila. Jedino je Targus siguran, dok kod ostalih proizvodjaca mozete naci dobre torbe za ok novac.
I naravno, lepo je sto oni to poklanjaju uz laptop, ali ta torba je samo za prvo vreme, ili za ljude koji jednom godisnje nose negde laptop sa sobom.

Poslednja ispravka: Apostol (13.12.2007 u 20:10)
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostol na korisnoj poruci:
Dimo (13.12.2007)
Stara 13.12.2007, 17:17   #6
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Msi Ex610x

Svaka cast na opsirnom misljenju, ovo ce biti visestruko korisno svima koje interesuje kupovina torbi za notebookove.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 17:31   #7
spalle86
Novi član
 
Član od: 25.12.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom pomoc u vezi TV kartice

Nedavno sam kupio ovaj model MSI,i odusevio sam se konfiguracijom.Stvarno je dobra ponuda u toj cenovnoj klasi.
Pokloni su me posebno obradovali,torba ne toliko posto je ok ali samo za prvo vreme,ne znam kako ce se ponasati kad pokisne nego mene muci drugi problem.Ova tv kartica koja se dobija na poklon ne radi,tj radi uredjaj ali softwer koji dolazi uz nju ne sljaka na XP,Visti... (na njima sam probao) pomislio sam da je problem do kompa ali ne radi na 3 test masine.Zamenio sam je i ne radi ni ta nova (opet problem u programu).Zna li neko resenje mog problema!U napred hvala!!!
P.S.Testirao sam karticu programom za video capture i vidi signal na ulazu,ali je malo za*ebano menjati programe i daljinac ne radi...
spalle86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2007, 18:05   #8
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: pomoc u vezi TV kartice

Posto ti je laptop jos uvijek pod garancijom, odnesi ga u ovlasceni servis i neka se oni zamajavaju time. Mozes i da zovnes MSI i da ih obavjestis o problemu, oni imaju 72h pick and return politiku kojom ti garantuju opravku svakog problema u roku od 72 casa, tako da se obavjesti i o tom nacinu.
Ovo ti govorim zbog toga sto problema sa TV karticom moze biti milion, i jos ti se ponavlja i nakon zamjene, sto vjerovatno znaci da problem nije bas laicki rijesiv. Zato bolje ponesi laptop u servis da ti oni rijese problem kako valja.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2007, 0:56   #9
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: pomoc u vezi TV kartice

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Posto ti je laptop jos uvijek pod garancijom, odnesi ga u ovlasceni servis i neka se oni zamajavaju time. Mozes i da zovnes MSI i da ih obavjestis o problemu, oni imaju 72h pick and return politiku kojom ti garantuju opravku svakog problema u roku od 72 casa, tako da se obavjesti i o tom nacinu.
Ovo ti govorim zbog toga sto problema sa TV karticom moze biti milion, i jos ti se ponavlja i nakon zamjene, sto vjerovatno znaci da problem nije bas laicki rijesiv. Zato bolje ponesi laptop u servis da ti oni rijese problem kako valja.
Naravno, nemoj se zamajaviti time bezveze. Ili vrati u Pakom, ili zovni ovaj broj MSI-a za Srbiju.
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2007, 13:46   #10
spalle86
Novi član
 
Član od: 25.12.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: pomoc u vezi TV kartice

Ok hvala ljudi,ali ja sam se nadao nekoj pomoci,ili predlogu kako da resim problem,posto iskreno nesto ne verujem da cu dobiti neko resenje od servisa gde sam ga ja kupio,drzace mi komp nedelju dana u servisu,pa ce ga poslati za BG i na kraju ce mi reci isto....U svakom slucaju hvala.
spalle86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2007, 14:22   #11
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: pomoc u vezi TV kartice

Citat:
spalle86 kaže: Pregled poruke
Ok hvala ljudi,ali ja sam se nadao nekoj pomoci,ili predlogu kako da resim problem,posto iskreno nesto ne verujem da cu dobiti neko resenje od servisa gde sam ga ja kupio,drzace mi komp nedelju dana u servisu,pa ce ga poslati za BG i na kraju ce mi reci isto....U svakom slucaju hvala.
Da li na netu postoji novija verzija same aplikacije(ne drajvera) za gledanje tv-a?
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2008, 20:27   #12
peccatum
Član
 
Član od: 9.1.2008.
Lokacija: chudesna shuma ^^
Poruke: 82
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 65 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: pomoc u vezi TV kartice

koristim isto MSI laptop i sad sam skontala da ima i integrisana webcam u njemu
e,sad,mene interesuje kako ja nju da pokrenem (nisam neki kompjuterash (ustvari nisam nikakav kompjuterash xD))
ugl. gledala sam sad na MSI sajtu i uopshte nema taj model notebooka :S

msi m670x-069eu

sad sam u rebusu Oo

izvinjavam se shto koristim ovu temu xD

Poslednja ispravka: peccatum (9.1.2008 u 20:49)
peccatum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2008, 2:52   #13
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Msi Ex610x

Taj model nema integrisanu web kameru. Ko ti je to rekao, presao te je.
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2008, 2:56   #14
peccatum
Član
 
Član od: 9.1.2008.
Lokacija: chudesna shuma ^^
Poruke: 82
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 65 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Msi Ex610x

okej,hvala za info
peccatum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2008, 2:52   #15
Klon
Novi član
 
Član od: 21.2.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: MSI Ex610x

Iako MSI EX610X ima ugradjenu Web kameru, nikako nisam uspeo da je nateram da proradi. Probao sam i sa drajverima koje sam dobio uz notebook, potrazio sam i na sajtu global.msi.com.tw i instalirao Bison Webcam Driver, ali nista nije vredelo. Sve sto sam uspeo korisno da pronadjem na Internetu jeste savet da "Web kamera prvo mora da se ukljuci", a to se kod modela EX600 (valjda je slicno i kod EX610) postize tako sto se pritisne taster P1 - cetvrti desno od Power ON/OFF tastera. Kod mene u Visti Ultimate to aktivira opciju Search. Nista od ukljucivanja Web kamere.

Zna li neko kako da resim ovaj problem? Mozda se taster P1 moze konfigurisati tako da zaista ukljuci Webcam, ali nisam pronasao kako. Svi capture programi mi javljaju "No Video Capture Device", u Device Manageru u Visti se ne vidi kamera, a ne vidi se ni u Control Panel / Scanners and Cameras. Takodje, nisam probao da instaliram Windows XP, mislim da bi bilo glupo da zbog Web kamere menjam operativni sistem kad sem toga sve lepo radi.
Klon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2008, 8:41   #16
Mladja
Član
 
Član od: 12.4.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 290
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: MSI Ex610x

Jos jedno misljenje

Kupio sam naedeni model i dosta sam zadovoljan.Ima neke rednosti i mane naravno.

Uocio sam sledecu prednost.Moj RADEON hd2400 ima 256 a ne 128 mb ddr3 memorije kako se sviuda navodi.(mislim da je to prednost)
Softver ne dolazi uz laptop sem za Vistu pa moras sam da skidas(oko 300mb).Meni dao prodavac
Imao sam slican problem sa tv karticom.Resio sam ga na sledeci nacin:-UKLJUCIO SAM TV KARTICU DIREKTNO U U USB PORT BEZ ONOG PRODUZNOG USB KABLA.Proradilo je istog momenta.
Mladja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2008, 8:45   #17
Mladja
Član
 
Član od: 12.4.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 290
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: MSI Ex610x

Tako je isto i sa Bluetoth-om.U toku insalacije moras da ga "ukljucis".Problem je sto Bluetoth vec ima definisano paljenje na dugme,pa je instalacija veoma laka.
Mladja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2008, 21:35   #18
Aleksa
Član
 
Član od: 30.1.2006.
Poruke: 451
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: MSI Ex610x

imam isti model ex610

sve je super, instalirao sam XP, radi za sada dobro.
Interesuje me kako da koristim bluetooth?! Da li postoji neki program koji ce da mi omoguci razmenu fajlova izmedju laptopa i mobilnog npr.

Jedna stvar koju sam primetio je da je laptop duplo sporiji kada radi na bateriji, da li ovaj problem imaju i drugi vlasnici ovog modela, ili nekog slicnog. Da li ovo nekako moze da se resi?!
Aleksa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2008, 11:39   #19
YBear
Član
 
Član od: 27.6.2007.
Lokacija: BlackHole
Poruke: 300
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 51 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: MSI Ex610x

@Aleksa-pogledaj u power manager-u ili necem slicnog naziva, treba da promenis fabricka setovanja clockova za cpu i gpu, osvetljenje ekrana i sl, jer su setovana na power save da bi baterija duze izdrzala, zato je sporiji, a za bluetooth
YBear je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku YBear na korisnoj poruci:
Aleksa (10.8.2008)
Stara 10.8.2008, 21:19   #20
Aleksa
Član
 
Član od: 30.1.2006.
Poruke: 451
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: MSI Ex610x

Predpostavio sam da je neki save mode aktiviran tada.

Instalirao sam vistu, i bluetooth radi savrseno. Naravno za Vistu postoji lepo instalacija, dok za XP postoje dva fajla, jedan je .cat drugi .inf, ovaj .inf - desni klik pa install i nista se nije desilo...
Aleksa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ACER 5520G-402G16Mi ili MSI EX610X b12cky ŠDK - Prenosni računari 1 29.12.2007 1:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com