Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.11.2017, 23:15   #201
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Switch/Wii U ima dve ekskluzive koje vrede, a jedna od njih se može igrati na PC-u u većoj rezoluciji, boljem fps-u, boljoj grafici (texture pack-ovi), itd. PS4 ima dobre ekskluzive, ali one nisu nešto preterano brojne (ipak, to je konzola koju vredi imati). PC je i dalje najbolji za multiplatform naslove, za starije naslove koji se moduju (nedavno je izašao Lost Alpha DC i Misery Mod 2.2 za Stalkera) i nađe se pokoja dobra eksluziva kao Divinity OS 2, Total War Warhammer 2 (najavljen je i Thrones of Britannia), Mount and Blade 2, Civ VI.. koje nećeš naći nigde drugde.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2017, 17:52   #202
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ех када се сетим безбрижног детињства када је једина обавеза школа, домаћи који се заврши за сат времена и неке ваннаставне активности, а већи део дана уживаш трчећи напољу са друштвом док не паднеш (буквално) од умора или уз игре на Комододру/Амиги/Сеги, а касније и на ПС1.

Нажалост ти дани осташе у лепом сећању, а како године пролазе тако се мењају и интересовања и приоритети, као и количина слободног времена. Посао, породичне и друге обавезе су у мом случају и довеле да данас играње игара сведем на минимум и да ми више нису толико интересантне као некада. И жао ми је због тога, али је просто тако. Вероватно та жал има неке везе са носталгијом и сећањем на та безбрижнија времена. Али је парадоксално да и даље пратим свет игара и да и даље освежавам машину.

Пре свега, не могу да се закачим за игре као некада. Ухватим себе да одиграм понекад неки фудбал или 2к баскет, али ме то интересовање држи пар дана и после избришем игру са харда. Поређења ради током основне и средње школе играо сам ПЕС сатима (сам или у друштву), а није ни ретка ситуација била да се целу ноћ играју турнири.

Што се ААА наслова тиче, можда је довољно рећи да имам ПС3 већ 4, 5 година и неких 15-ак игара за њега, а одиграо сам укупно 4. Вичер 3 сам купио за комп летос и стоји ми дан данас неотпакован у целофану. Све чекам да одиграм w1 и w2, али сам w1 прекинуо на пола због обавеза и никако да се натерам да наставим. А нервира ме што морам да се терам, што једноставно немам пре свега жељу (а потом времена) као што сам имао раније или као што имам за неким филмом или књигом нпр. ГТА наслове сам играо од првог до Белића, а Петица ме ич не привлачи нпр. Са друге стране нови Resident Evil ме је приковао за столицу, али се и то потрефило са вишком времена и мањком обавеза у том периоду.

Не мислим да је квалитет игара опао. Као и у целокупној култури и уметности и даље има квалитетног садржаја, али се у први план стављају кич и лимунаде, за разлику од периода од пре 20 или 30 година када су квалитетне ствари биле у првом плану. То не значи да су само лоше ствари у првом плану, има доста добрих и игара и филмова и књига које су одличне и које су одлично медијски испраћене, али је много већи проценат квалитетних ствари данас у односу на раније које мораш да ископаш испод енормне количине шунда који нам се сервира у лице.

Не верујем да ћу икада престати 100% да играм игре, било то оне из средине 90их, или неке потпуно актуелне које (ако) ме привуку, али је време које трошим на њих све мање и мање.
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku batakpudla na korisnoj poruci:
goranmax (24.11.2017), Oggy (22.9.2019)
Stara 22.9.2019, 10:43   #203
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.239
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Bas ovih dana razmisljam kako sam, u poslednjih 10 godina, mnogo manje igrao u odnosu na deceniju pre. Sve manje vremena i odgovarajuceg psihofizickog stanja za igre, a kad i mogu lakse mi da ponovo predjem neku poznatu nego da se naprezem na nekoj novoj. Jos ako nema save kad hocu...
Prvo su otpale igre koje zahtevaju da se fizicki iscimam, a sve vece opterecenje postaju i igre koje zahtevaju da se mozak ukljuci malo vise.
I da skratim, sve cesce pomislim kako sam neku igu, mozda, poslednji put igrao...
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Malik Tintilinic na korisnoj poruci:
doctor (4.10.2019), Marko Radonjic (24.9.2019)
Stara 13.10.2019, 0:23   #204
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ухватих себе да што сам старији све више гравитирам тој некој "олдскул", "ретро" сцени. И гле чуда та сцена никада није била јача. Срећан сам када видим шта се данас дешава и куда све иде. Појаву мини конзола, ремастера, римејкова, омажа и љубавних писама доживљавам као златно доба ренесансе. Што не значи да ће овако бити заувијек. Можда баш за десет година изумре све што је лијепо и завладају неки нови, нама тотално страни трендови.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2019, 9:59   #205
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ja sam prestao da igram ozbiljne igrice kako mi kompjuter omatorio ,medjutim sada kada sam uzeo nov ponovo sam poceo kao dete da igram sat vremena dnevno.

Pocnes stanes ali mogu bez igrica
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2019, 10:06   #206
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Citat:
Zuti Bar kaže: Pregled poruke
Ухватих себе да што сам старији све више гравитирам тој некој "олдскул", "ретро" сцени. И гле чуда та сцена никада није била јача. Срећан сам када видим шта се данас дешава и куда све иде. Појаву мини конзола, ремастера, римејкова, омажа и љубавних писама доживљавам као златно доба ренесансе. Што не значи да ће овако бити заувијек. Можда баш за десет година изумре све што је лијепо и завладају неки нови, нама тотално страни трендови.
Neki to vide kao doba renesanse, drugi kao doba reciklaže

Svakako, mislim da si siguran, nikad neće prestati potreba za rimejkovima, baš iz tog razloga što sama gejming industrija već polako stari, a ljudi koji su tu i dalje će hteti da se vrate tim starim naslovima, iznova.

Ja i dalje imam podjednaku želju za igranjem, ali sve manje vremena. U putu izgubim 3-4 sata, jer jbni Bg, posao 8 sati, i onda kad dođeš gajbi nisi baš ni za šta.
Pritom i naslovi koje sam sad pokušavao me nisu dovoljno zaintrigirali - Control mi je meh, Code Vein mi je bio zabavan par sati ali sam se oladio i sad mi je baš nekako isprazan (combat je zabavan ali priča mi je toliko odbojna da ne mogu), Stygian me je oduševio prvih par sati a onda entuzijazam splasnuo zbog očiglednih problema sa borbom i bagovima...
Jedino što sam skoro odigrao a da me je držalo prikovanim jeste Pathologic 2, recimo. Tako da opet, možda i nije skroz do mene, i do igara je
GRIS takođe - ovako kraće igre mogu da svarim, pogotovo jer igram dozirano
Cracked But Whole je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2019, 20:11   #207
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ja sam isto zapao u ozbiljnu krizu ali najvise zbog nedostatka vremena, ipak u poslednjih par meseci sam poceo da igram i zavrsavam igre koje sam poceo pa prestao. Ozbiljne naslove! Arkham Knight sam zavrsio, metro exodus, nastavio posle skoro godinu dana ds3, orija sam zavrsio... gears 5 se poceo i zavrsio, control... kraj ove godine i prva polovina sledece, toliko potencijalnih dobrih igara... malo nekad stanem, zapitam se, da li sam u skladu sa godinama, kako me deca gledaju, ali me brzo prodje... 😄
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
altb (22.10.2019)
Stara 19.10.2019, 20:17   #208
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Od 2008. do 2015. nisam igrao gotovo ništa osim PES-a i Haxballa. Studije, prvi posao, neke druge aktivnosti itd. Onda sam krajem 2015. godine odlučio da odigram GTA V i kupio novu grafičku, pa krenuo redom da nadoknađujem mnogo toga što sam propustio, tako da sam u poslednje 4 godine odigrao više igara nego za deset godina pre toga. Sreća je da ne pratim mnogo žanrova i da dosta toga nikada ne igram (multiplejeri, RPG igre, izometrije...), tako da nisam rastrzan između toga šta bih igrao i vremena koje imam na raspolaganju.

Ne verujem da ću u skorije vreme ponovo imati tako dug period bez igara, baš planiram novu konfiguraciju za sve što dolazi i što nisam odigrao zbog hardvera (Metro Exodus, RDR2, novi Doom, Cyberpunk (izuzetak od pravila za RPG žanr ) itd itd).
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2019, 11:38   #209
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Već gotivo deceniju preskačem sve što nije turn-based (i da omogućava save/pauzu kad god).

Sve ređe imam vremena za igre.

Ali volim još uvek. Kontam da ću se u peMziji razvaljivati od igranja.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2019, 20:14   #210
pcigre
Član
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 67
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku pcigre Slanje poruke preko MSN-a korisniku pcigre Slanje poruke preko Yahooa korisniku pcigre
Određen forumom Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ja se bio penzionisao pre 10 godina. Sad planiram da se vratim kad izadje RDR2.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
pcigre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2019, 21:18   #211
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Nikad. Kao što nikad neću prestati sa filmom, knjigom, muzikom... Vremenom će se menjati izbor igara (žanr, dužina, težina) i intezitet igranja ali prestajanje ne dolazi u obzir (u normalnim okolnostima naravno, da nisam nesposoban/bolestan, izbio rat il nešto slično)
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2019, 22:25   #212
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

ja nemam vremena ni ovako još da počnem da igram znam kakav sam znam po celu noć do podneva da ostanem, ali polako spremam komp za zimske dane...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2019, 13:53   #213
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ove godine 20 godina kako sam poceo da igram kompjuterske igre. Konzole sam igrao od 1994. - 1999. i onda se potpuno prebacio na PC posle bombardovanja. Soni nikad nisam imao i nije me zanimao. Ne bih rekao da planiram da prestanem sa igranjem, samo sto se teze nalazi nesto vredno paznje. Mada ja uglavnom trazim izazove po igrama, meni je bas tesko ugoditi.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2019, 14:35   #214
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Zasto bi prestajao?Dakle odgovor je ne.

Naravno vremena sve manje ali igra se i dalje i ne planiram da stanem.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2019, 18:08   #215
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Par puta sam pokušao, po nekoliko meseci nisam igrao, ali čim izađe neki dobar AAA naslov eto me ponovo, ne mogu da odolim. Ali realno, 90% igara danas je običan treš.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2019, 20:25   #216
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

^^ Znači 10% valjaju, nije to loš procenat.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
caine (16.11.2019)
Stara 15.11.2019, 21:49   #217
DaniloNS
Veteran
 
Član od: 29.6.2016.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 858
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 196 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
^^ Znači 10% valjaju, nije to loš procenat.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Pa, to je, kad valjaju onda stvarno valjaju, zbog njih sam i zakucan za komp.
DaniloNS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2019, 10:26   #218
CTOJAH
Starosedelac
 
Član od: 14.5.2008.
Lokacija: Titov Veles
Poruke: 1.614
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 555 puta na 417 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Evo svecano obecajem :
Kad bude bila izasla Half Life 3, odigracu je i prestacu...
CTOJAH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku CTOJAH na korisnoj poruci:
pcigre (23.11.2019)
Stara 23.11.2019, 13:37   #219
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.516
Zahvalnice: 188
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ja ću prestati kada VR headset prekoo Google Stadia-e bude jedini način da pokrećete novije mainstream naslove. Čak i tada ću igrati dobre stare naslove na mini konzolama i kertridžima. Neke stvari nikada ne umiru.
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2020, 19:34   #220
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.239
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Malo me ova situacija naterala da igram i kad mi nije do toga, pa se nadam da cu odigrati sve sto sam planirao, a posle opusteno, samo omiljene.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa igrama gunners Kvarovi 11 15.4.2009 14:19
Problem sa rezachem u Windowsu XP Akrep Nosači podataka 9 12.8.2008 18:02
Problem sa grafikom u igrama Baalzamon Kvarovi 18 15.2.2008 0:02
Problem sa kurzorom u igrama Rinswind O igrama uopšte 9 29.9.2007 0:11
Kompatibilnost Windows XP 64bit sa Igrama?!? azrael78 Operativni sistemi 4 17.4.2006 15:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com