Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.6.2019, 4:12   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom 3 TV pitanja: kako ispraviti krivo mountovan TV? USB hub u TV? agresivni efekti opasnost?

imam tri pitanja vezana za TV koja nisam imao gde da umetnem, a mozda su premala da bih otvorio posebnu temu. pa evo ovde.

1) kako ispraviti krivo mountovan tv, jer mi je leva strana mozda i za 2 cm niza od desne. nije jezivo, ali bode oci vec neko vreme.
nosac je ovaj: https://www.gigatron.rs/nosaci_i_pol...00118100-82921
srafovi su takvi da ne setaju i ne mogu sa njihovim blagim podesavanjem skoro nista da postignem.

2) imam TV sa samo jednim USB izlazom, pa me zanima da li mogu da iskoristim hub da dobijem dva. jedan bih koristio za usb flash (pustanje filmova), a drugi za ambijentalno osvetljenje (led trake)?

3) ovo ce zvucati ludo, ali kad gledam recimo filmsku scenu u kojoj su efekti takvi da slika "treperi" po 25x u sekundi, odnosno gde se agresivno smenjuju npr. slike u boji sa mrakom (kao recimo strob u diskoteci), pocnem da se preznojavam. zamislim ono sto bi neka baba rekla, a to je da tv od toga moze da otegne papke (zbog prevelikog gasenja i paljenja piksela)... pa, moze li?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2019, 11:29   #2
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: 3 TV pitanja: kako ispraviti krivo mountovan TV? USB hub u TV? agresivni efekti opasno

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
2) imam TV sa samo jednim USB izlazom, pa me zanima da li mogu da iskoristim hub da dobijem dva. jedan bih koristio za usb flash (pustanje filmova), a drugi za ambijentalno osvetljenje (led trake)?
Zavisi od modela, većina podržava, jes' da hab ne košta puno, ali pozajmi čisto da isprobaš radi li.

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke

3) ovo ce zvucati ludo, ali kad gledam recimo filmsku scenu u kojoj su efekti takvi da slika "treperi" po 25x u sekundi, odnosno gde se agresivno smenjuju npr. slike u boji sa mrakom (kao recimo strob u diskoteci), pocnem da se preznojavam. zamislim ono sto bi neka baba rekla, a to je da tv od toga moze da otegne papke (zbog prevelikog gasenja i paljenja piksela)... pa, moze li?
Ne može, to je u suštini terapija za oporavak zaglavljenih piksela (uz masiranje ).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
polarnimeda (4.6.2019)
Stara 4.6.2019, 12:06   #3
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 3 TV pitanja: kako ispraviti krivo mountovan TV? USB hub u TV? agresivni efekti opasno

1) Mislim da ti je najlakse da ponovo izbusis rupe u zidu i postavis nosac, ovoga puta pazljivo. Druga opcija je da modujes nosac, recimo dremelom ili busilicom, tako da srafovi mogu malo da klizaju (prosiris rupe, ali pazljivo da ne bi oslabio nosac ili srafovi ispadali kroz njih).

3) e bas si nasao oko cega ces da se brines
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
polarnimeda (4.6.2019)
Stara 4.6.2019, 14:00   #4
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: 3 TV pitanja: kako ispraviti krivo mountovan TV? USB hub u TV? agresivni efekti opasno

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
1) Mislim da ti je najlakse da ponovo izbusis rupe u zidu i postavis nosac, ovoga puta pazljivo. Druga opcija je da modujes nosac, recimo dremelom ili busilicom, tako da srafovi mogu malo da klizaju (prosiris rupe, ali pazljivo da ne bi oslabio nosac ili srafovi ispadali kroz njih).

3) e bas si nasao oko cega ces da se brines
1) busio bih ja opet, samo sto je prvi put bilo izbuseno na savrsenoj poziciji na zidu (malom, izmedju dva prozora). padalo mi na pamet to sa blagim izmestanjem rupica za srafove. hvala.

3) hehe, bio sam ja 97% siguran da nema tu problema, zato sam i stavio krezu.
ali onih 3%...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2019, 16:45   #5
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: 3 TV pitanja: kako ispraviti krivo mountovan TV? USB hub u TV? agresivni efekti opasno

update: radi USB hub na TV-u (film + led trake).

bacam se i na remountovanje.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2019, 21:15   #6
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: 3 TV pitanja: kako ispraviti krivo mountovan TV? USB hub u TV? agresivni efekti opasno

update 2 (mountovanje):

iskoristio jednu od tri rupe u zidu i dodao dve, postavio tv kako treba.

nosac je dozvoljavao luft za srafove tako da je bilo moguce korigovanje od nekoliko stepeni levo/desno, ali prosli put ni on nije bio dovoljan. zasto? zato sto ceo nosac nije bio dobar.

drugim recima, nosac sada stoji krivo, a tv pravo.


moze tema i pod kljuc. hvala svima jos jednom.

Poslednja ispravka: polarnimeda (14.6.2019 u 15:48)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako ispraviti "smorove" u Chrome-u? ZoNi Aplikativni softver 21 10.10.2012 19:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com