Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Pregled rezultata glasanja: Avast ili Kasperski
Avast 44 40,00%
Kasperski 66 60,00%
Glasova: 110. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.5.2007, 17:24   #21
dexlab
Član
 
Član od: 13.5.2007.
Poruke: 61
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Avast ili Kasperski

Pre 2-3 meseca me nije mrzelo da odradim jedan test antivirus programa.
Uzeo sam jedan racunar koji je bio pun virusa ( ne secam se tacne cifre, ali je bilo oko 8000 zarazenih fajlova, dok je broj razlicitih virusa prelazio cifru od 2000). Prvo sam uradio image celog sistema. Onda instalirao pro Nod32, ocistio sa njime sistem, obrisao njega pa istalirao Kav i pustio njega da skenira. Kav je posle Nod32 nasao nekoliko virusa.
Onda sam vratio image i probao da prvo ocistim sa Kav-om, pa posle sa Nod32. Takodje Nod32 je posle Kav-a nasao nekoliko virusa.
I jedan i drugi antivirus su odlicni, covek nece pogresiti ako se odluci za bilo koji od ova dva. Ni jedan antivirus nije 100% zastita. Kav je posle Nod-a pronasao viruse koje je Nod propustio, ali je takodje i Nod posle Kav-a nasao viruse koje je Kav propustio.
U test sam uvrstio i Avast Professional Edition, PC-Cillin,Pandu,McAfee,Norton,F-Secure,BitDefender 10,Avira Antivir,Norman Antivirus i Sophos Antivirus.
Ubedljivo najbolje rezultate su imali Kav i Nod32, dok su BitDefender i Avast zaista kaskali za njima propustali su po 300-400 razlicitih virusa.
Dok o ostalim antivirus programima koje sam testirao, ne vredi trositi reci.
Znaci Nod32 ili Kav, ako imate malo memorije onda Nod32 jer manje jede memoriju od Kav-a, mada ni zahtevnost Kav-a se ne primecuje na masini koja ima 512mb RAM-a.
dexlab je offline  
Stara 20.5.2007, 19:30   #22
AkulM
Veteran
 
Član od: 16.12.2006.
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 625
Zahvaljeno 459 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Avast ili Kasperski

Citat:
dexlab kaže: Pregled poruke
Pre 2-3 meseca me nije mrzelo da odradim jedan test antivirus programa.
Uzeo sam jedan racunar koji je bio pun virusa ( ne secam se tacne cifre, ali je bilo oko 8000 zarazenih fajlova, dok je broj razlicitih virusa prelazio cifru od 2000). Prvo sam uradio image celog sistema. Onda instalirao pro Nod32, ocistio sa njime sistem, obrisao njega pa istalirao Kav i pustio njega da skenira. Kav je posle Nod32 nasao nekoliko virusa.
Onda sam vratio image i probao da prvo ocistim sa Kav-om, pa posle sa Nod32. Takodje Nod32 je posle Kav-a nasao nekoliko virusa.
I jedan i drugi antivirus su odlicni, covek nece pogresiti ako se odluci za bilo koji od ova dva. Ni jedan antivirus nije 100% zastita. Kav je posle Nod-a pronasao viruse koje je Nod propustio, ali je takodje i Nod posle Kav-a nasao viruse koje je Kav propustio.
U test sam uvrstio i Avast Professional Edition, PC-Cillin,Pandu,McAfee,Norton,F-Secure,BitDefender 10,Avira Antivir,Norman Antivirus i Sophos Antivirus.
Ubedljivo najbolje rezultate su imali Kav i Nod32, dok su BitDefender i Avast zaista kaskali za njima propustali su po 300-400 razlicitih virusa.
Dok o ostalim antivirus programima koje sam testirao, ne vredi trositi reci.
Znaci Nod32 ili Kav, ako imate malo memorije onda Nod32 jer manje jede memoriju od Kav-a, mada ni zahtevnost Kav-a se ne primecuje na masini koja ima 512mb RAM-a.
tvoj test mi izgleda vrlo realno.Da, treba uzeti ili kav ili nod32, samo se ne slazem sa time da se kav ne primecuje na mashini sa 512MB ram.Meni je zakucavao da 1gb.
AkulM je offline  
Stara 20.5.2007, 19:33   #23
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Avast ili Kasperski

Ja sam se prilicno navikao na Avast Home Edition i odlicno mi radi. Mada, prilicno je lako navici se i na KAV 6. Testovi uglavnom kazu da je KAV 6 efikasniji ali, kao sto rekoh, sa Avastom nemam problema, a koristim ga vec 2 godine.
ilidan je offline  
Stara 20.5.2007, 19:36   #24
dexlab
Član
 
Član od: 13.5.2007.
Poruke: 61
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Avast ili Kasperski

Citat:
AkulM kaže: Pregled poruke
tvoj test mi izgleda vrlo realno.Da, treba uzeti ili kav ili nod32, samo se ne slazem sa time da se kav ne primecuje na mashini sa 512MB ram.Meni je zakucavao da 1gb.
Ja nisam imao problema sa zakucavanjem Kav-a ni na masini sa 256 RAM-a, govorim o Kav 6.xxx verzijama. Na 256 RAM-a naravno sa Kav-om se itekako oseca usporenje, to ne poricem, ali nije mi se desilo da se masina zakuca.
Dok Nod32 sa 256 RAM-a radi odlicno, nisam primetio usporenje masine.
dexlab je offline  
Stara 20.5.2007, 19:40   #25
dexlab
Član
 
Član od: 13.5.2007.
Poruke: 61
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Avast ili Kasperski

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Ja sam se prilicno navikao na Avast Home Edition i odlicno mi radi. Mada, prilicno je lako navici se i na KAV 6. Testovi uglavnom kazu da je KAV 6 efikasniji ali, kao sto rekoh, sa Avastom nemam problema, a koristim ga vec 2 godine.
Avast je totalno busan, masa stvari prolazi pored njega, pogotovo ako je Home verzija u pitanju. To sto nisi imao problema ne znaci da je antivirus dobar, sve zavisi kakve sajtove posecujes i koliko imas kontakta sa zarazenim fajlovima. Ukoliko zasticen Avastom odes na neki maliciozni sajt, izbusice te virusi.
dexlab je offline  
Stara 20.5.2007, 19:41   #26
AkulM
Veteran
 
Član od: 16.12.2006.
Poruke: 1.187
Zahvalnice: 625
Zahvaljeno 459 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Avast ili Kasperski

Citat:
dexlab kaže: Pregled poruke
Ja nisam imao problema sa zakucavanjem Kav-a ni na masini sa 256 RAM-a, govorim o Kav 6.xxx verzijama. Na 256 RAM-a naravno sa Kav-om se itekako oseca usporenje, to ne poricem, ali nije mi se desilo da se masina zakuca.
Dok Nod32 sa 256 RAM-a radi odlicno, nisam primetio usporenje masine.
da, ja sam sad nod instalirao na masinu sa 256 i nista se ne oseca (koristim i spybot).

BTW shto test nisi uradio sa VirtualPC 2007 ili VirtualBoX nego si pravi pc koristio
AkulM je offline  
Stara 20.5.2007, 19:51   #27
dexlab
Član
 
Član od: 13.5.2007.
Poruke: 61
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Avast ili Kasperski

Citat:
AkulM kaže: Pregled poruke
da, ja sam sad nod instalirao na masinu sa 256 i nista se ne oseca (koristim i spybot).

BTW shto test nisi uradio sa VirtualPC 2007 ili VirtualBoX nego si pravi pc koristio
Zato sto je tu masino bilo potrebno formatirati i preinstalirati sistem,jer je prelazila u ruke drugog korisnika, pa sam je prvo iskoristio za test, da vidim koji je antivirus najbolji.
Radio sam sa Acronisom, uradim test sa Nod32. Zapalim cigaretu dok vratim zarazen sistem, pa probam Kav, i opet u krug. I ovako mi je verodostojnije, jer mogu da uporedim i brzine antivirusa, realan rad, bez ikakve emulacije.
Ah da zaboravio sam da spomenem da sam testirao i AVG free i AVG Pro, koji se nisu bas pokazali. Pro verzija je bila bolja od Free ( bilo je i za ocekivati ), ali AVG Pro je bio losiji od Avast Professional.
dexlab je offline  
Stara 26.5.2007, 10:59   #28
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Avast ili Kasperski

Citat:
dexlab kaže: Pregled poruke
Avast je totalno busan, masa stvari prolazi pored njega, pogotovo ako je Home verzija u pitanju. To sto nisi imao problema ne znaci da je antivirus dobar, sve zavisi kakve sajtove posecujes i koliko imas kontakta sa zarazenim fajlovima. Ukoliko zasticen Avastom odes na neki maliciozni sajt, izbusice te virusi.
Pa, jesam na dialup-u, a u protekle dve i po godine sam posecivao svasta. Omiljeni hobi mi je bio pronalazenje cracova za razne programe (sto za mene, sto za drustvo). Avast se uvek dobro pokazao i blokirao malware cim pokusa da upadne u kompjuter. Doduse, ako se ne apdejtuje, onda svasta upada u komp. Mojoj sestri nije bio apdejtovan tri meseca i navukla je brdo trojanaca i komp je usporio do puzanja. Posle dopune baza pocisto je trojance i komp joj opet radi normalno.
ilidan je offline  
Stara 1.6.2007, 18:15   #29
Mladja
Član
 
Član od: 12.4.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 290
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Avast ili Kasperski

Bas si nam dao mogucnosti za izbor...
Ali kad vec biram,neka to bude KAV.
Mladja je offline  
Stara 23.7.2007, 1:50   #30
_RaZoR_
Član
 
Član od: 27.6.2007.
Lokacija: Bedroom xD
Poruke: 386
Zahvalnice: 283
Zahvaljeno 145 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku _RaZoR_
Određen forumom Re: Avast ili Kasperski

Ako želiš da troškovi antivirusa budu 0$, uzmi avast...

Brz, velika baza podataka o virusima, jeftin čak 0$ .

Naravno, možeš NOD32 i KAV ali moraš tražiti crackove itd, a ja u to baš ne vjerujem, jer

Posjećivao sam warez sajtove, xxx sajtove itd...NOD ništa živo nije primjetio.
Redovno sam update-ovao ali ništa nije primjetio... I ja skeniram komp sa AD Aware , kad ono on detektuje brdo trojana. I onda instaliram KAV 6 , nađe brdo trojana, worma, i kojekakvih čuda...

Pa sad stvarno ne razumijem do čega je...
_RaZoR_ je offline  
Stara 23.7.2007, 2:55   #31
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Avast ili Kasperski

Mrzim KAV iz dna duše pa zato glasam za Avast
ForceWare je offline  
Stara 23.7.2007, 14:18   #32
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Avast ili Kasperski

Citat:
_RaZoR_ kaže: Pregled poruke
NOD ništa živo nije primjetio (...) I ja skeniram komp sa AD Aware , kad ono on detektuje brdo trojana. I onda instaliram KAV 6 , nađe brdo trojana, worma, i kojekakvih čuda...

Pa sad stvarno ne razumijem do čega je...
Ne bi to trebalo tako da bude. Jesi li lepo podesio NOD? U najmanju ruku, meni radi isto kao i KIS (doduse, nisam imao toliko rizicnih excesa ali sta god da je "uletelo", saseceno je u korenu ).
glitch je offline  
Stara 7.8.2007, 15:57   #33
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Avast ili Kasperski

Koristim NOD i ne mijenjam ga. A od ova dva bih ipak izabrao KAV. Jeste da uspori PC ali je bolji.

Poslednja ispravka: JovanK (7.8.2007 u 19:24)
JovanK je offline  
Stara 7.8.2007, 17:08   #34
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Avast ili Kasperski

Kako bolje?Po cemu?
PAIN je offline  
Stara 7.8.2007, 18:15   #35
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Avast ili Kasperski

Citat:
PAIN kaže: Pregled poruke
Kako bolje?Po cemu?
Greška u slovu, BOLJI. Pa više virusa detektuje, to je sigurno. Pouzdaniji je.
JovanK je offline  
Stara 7.8.2007, 18:29   #36
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Avast ili Kasperski

Ti si napisao bolje....

Otkud ti to da vise virusa detektuje.Avast ima najbolje azuriranu bazu.Ne branim ja Avast niti ga imam na kompu tj. nema nijedan ali su ti tvrdnje bez osnove.
PAIN je offline  
Stara 7.8.2007, 19:23   #37
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Avast ili Kasperski

rekao sam da sam pogriješio u slovu, evo ispraviću. A što se tiče ova dva AV programa, pa ne koristim ih, ali mislim da KAV ima veću bazu virusa, a i KAV je bio proglašen drugim AV programom. Samo sada ne mogu da pronađet gdje sam gledao taj test.
JovanK je offline  
Stara 7.8.2007, 20:26   #38
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Avast ili Kasperski

Verovatno PC Magazin ili tako nesto.....

Mogu da garantujem da je svaki AV dobio negde prvo mesto.Ima ga i Avast pa nista.
PAIN je offline  
Stara 7.8.2007, 22:13   #39
De-Lux
Član
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 59
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Avast ili Kasperski

Mogu da vam kazem da koristim Avast home vec godinu dana i nisam imao nikakvih problema
De-Lux je offline  
Stara 7.8.2007, 22:16   #40
Zoran_KS
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.915
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Avast ili Kasperski

Ja sam pre godinu i vise koristio Nod32+ ZA,ali me je mrzelo da stalno palim i gasim firewall.Tada sam presao na KIS 6 i bio sam zadovoljan njegovom brzinom,ali se primecivalo usporavanje racunara(konkretno COD2,drasticna razlika sa instaliranim i deinstaliranim kasperskim).
Doduse tada sam imao 512 mb memorije i semprona socket A.Kada sam kasnije presao na AM2 i athlona 3000,2 GB memorije usporenja vise nije bilo.
Sada na athlonu x2,2 gb memorije,Visti i KIS 7 ne osecam ni da je instaliran.

PS:U medjuvremenu sam probao da se vratim na Nod32 2.7,ali sam primetio da jede memoriju kao i kaspersky,tako da je moj glas ipak za KASPERSKY!

Ima li neko iskustva sa ZoneAlarm-om verzije 7,tj njihovim integrisanim resenjem?
Mislim prvenstveno zato sto su oni presli na antivirus kompanije Kaspersky,a firewall im je vec i bio odlican.Ja sam skinuo zadnju verziju za Vistu ali me mrzi da je probam.

Poslednja ispravka: Zoran_KS (7.8.2007 u 23:11)
Zoran_KS je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Antivirusne definicije - Avast T-rex Zaštita 1 16.11.2012 14:13
Koji antivirus program koristite? oluja Zaštita 394 29.2.2008 9:58
Avast vs NOD32 Che_ Zaštita 82 4.12.2007 0:29
Avast 4.6 Problem!!! PAIN Zaštita 3 10.1.2006 18:58
Avast anti-virus aerosmith Zaštita 15 15.12.2005 19:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com