Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.8.2017, 18:00   #6941
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Hvala na "glasovima" za majicu.

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Edit: @NastiB prihvati moj dobronameran savet i stavljaj spojlere na stvari koje se ticu price jer neki igraci mozda treba da igraju prvi put pa zele da se iznenade i da dozive taj isti tvoj osecaj, ne kvari im ga
I ja sam se dvoumio da li je spoiler ili nije i rekao bih da nije, već više nešto kao "savet" da ako neko nije još igrao učini isto što sam i ja tek iz četvrtog puta. Jednostavno je šteta da se tako nešto propusti i voleo bih da je i meni neko ranije rekao za ovo.
Možda grešim, ali ne verujem da će nekom ruinirati utisak o igri ako dodaju jednog veoma zanimljivog lika galeriji ionako fascinantnih karaktera i, usput, odigraju još jedan kvest kojeg ne bi bilo ako se ne uradi par sitnica...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2017, 20:42   #6942
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ne znam da li je ovo neko već postavljao

Visiting Geralt at his home Corvo Bianco
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2017, 14:58   #6943
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Kod ove igre mi se mnogo svidjaju pisma i dnevnici običnih nekih likova kod bezveze kvestova, obavezno pročitam.
Npr. sinoc sam rekoa sebi da polako privodim kraju Blood and wine i šetao sam od upitnika do upitnika sto su mi ostali. Necu stavljati spoiler jer nije priča niti side quest.
Dakle nailazim na vilu, i tamo me napada crni vitez tj. duh, ubijem ga i pored njega leš običnog bandita i pismo. Tu se govori da mu je tamo neki vođa rekao da ubiju ovoga i porodicu mu, i on objašnjava sta su im sve radili i kako čovek nije reč izustio, sem na kraju da ce se osvetiti. Pošto mu je ostalo blago u kući jer oni nisu uzeli taj bandit se vraćao sa ortacima i naravno poginuo.

Onda u kuci nađeš od tog duha dnevnik, gde on kaže kako ga taj bandit hoće da ubije iako mu je spasio život, i kako je šteta što je taj lik takav a otac mu bio čuveni vitez.
I onda par banditskih kampova dalje, posle gomile bandita, naiđeš na tog vođu i pročitaš njegov dnevnik i vidiš da je besan na tog Maximusa jer mu je poštedio život posle 1 na 1 borbe i to ga uvredilo.
Sjajno.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2017, 15:31   #6944
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Smrtonosna Šorka kaže: Pregled poruke
Dakle nailazim na vilu, i tamo me napada crni vitez tj. duh, ubijem ga i pored njega leš običnog bandita i pismo. Tu se govori da mu je tamo neki vođa rekao da ubiju ovoga i porodicu mu, i on objašnjava sta su im sve radili i kako čovek nije reč izustio, sem na kraju da ce se osvetiti. Pošto mu je ostalo blago u kući jer oni nisu uzeli taj bandit se vraćao sa ortacima i naravno poginuo.

Onda u kuci nađeš od tog duha dnevnik, gde on kaže kako ga taj bandit hoće da ubije iako mu je spasio život, i kako je šteta što je taj lik takav a otac mu bio čuveni vitez.
I onda par banditskih kampova dalje, posle gomile bandita, naiđeš na tog vođu i pročitaš njegov dnevnik i vidiš da je besan na tog Maximusa jer mu je poštedio život posle 1 na 1 borbe i to ga uvredilo.
Sjajno.
Tri čitanja kasnije ja i dalje nemam blagu predstavu o čemu se u tekstu radi.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2017, 16:26   #6945
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

huh? Pa nzm šta drugo da kažem, ko je igrao verovatno zna šta je i to je tako otprilike bilo. Samo treba uzeti svako pismo i dnevnik.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2017, 19:31   #6946
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Tri čitanja kasnije ja i dalje nemam blagu predstavu o čemu se u tekstu radi.

Spoiler za U pitanju je ovaj bandit leader:

http://witcher.wikia.com/wiki/Filibert_von_Wittan

On je bio bivsi vitez, koga je u dvoboju pobedio vitez cija utvara opseda to imanje i ostavio ga zivog. Filibert mu se zakleo na osvetu i odmetnuo.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2017, 22:35   #6947
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ma nije poenta u tome o kom se konkretnom kvestu radi nego da je njegova rekapitulacija (bar meni) toliko konfuzna da je ič ne razumem.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2017, 23:32   #6948
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Ne znam da li je ovo neko već postavljao
Mislio sam da znam šta su modovi, štaviše, jedan od prvih modova za koje sam čuo je bio iz 1996. kad se uz pomoć par sitnih fajlova mogao igrati Tomb Raider sa golom Larom Kroft. "Mod" je ionako skraćenica od "modifikacija", u prevodu "menjanje". Ne pametujem, samo naglašavam poentu.
Dakle, posmatrajući "najmodovanije igre" - GTA i Elder Scrolls, modovi uglavnom menjaju grafičke detalje, dodaju nova oružja ili vozila, možda poneki zadatak i, retko, menjaju sam gejmplej igre. Ali ovo nije mod, već nešto dosta ozbiljnije, pošto se čuju originalni glasovi glumaca, kao i drugačije animacije. Kao da je to bilo "zaključano" u samoj igri, pa je neko našao način da to otključa.
Ali nije to prvi put. Jeste da je bilo davno, ali sećam se priče da je "Bioware" smandrljao kraj i još mnogo toga u "KotOR II - Sith Lords" jer su bili prekoračili predviđeni datum izlaska. A onda sam negde naleteo na par fajlova koje, kad ubaciš u igru, otvaraju još jednu (robotsku) čitavu planetu sa sve do tada neviđenim međuscenama. I bilo je dosta zanimljivo. Čini mi se da je nedostajalo nekih audio fajlova, da je bilo dosta bagova, da su neke delove "lepili" sami fanovi, ali sve što je bilo (nedovršeno) za čitavu tu planetu i još jedan ili dva alternativna kraja su se nalazili u samoj instalaciji, ali su, jednostavno, bili "isključeni" iz igre. I tek kada se odigra sa svim tim "otključanim delovima", Sith Lords dobija značajno dublji i lepši smisao (i kraj igre, naravno) od tupavog cliffhanger-a kojeg su smandralji zbog datuma izlaska i rada na prvom Dragon Age-u.
A gledajući snimke po YouTube u Witcher 3 postoji mnogo toga što nisam video nijednom u igri. Sad nema šanse da nađem to, ali jednom prilikom sam nabasao na animaciju u kojoj se Geralt i Dijkstra sastaju u "Rosemary & Thyne", umesto tamo gde se sreću po prvi put. I ne samo to, što samo govori koliko je kompleksna (i fantastično dobra) ova igra. Šta igra? Igretina!
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2017, 23:47   #6949
maxiMD
Član
 
Član od: 16.1.2012.
Poruke: 198
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 82 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

@NastyB

Samo mala korekcija, KotOR 2 nije radio Bioware, nego Obsidian.
maxiMD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2017, 7:42   #6950
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Da, u pravu si. Ali su je pravili za Bioware (tada ih još nije preuzeo i uništio EA) i zbog probijenih rokova su morali onako da je skrate i osakate
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2017, 15:08   #6951
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Teći prelazak, igra i dalje iznenađuje sa random momentima. Contract sa overlevelovanim Leshenom oko Novigrada. Health je bio pri kraju, napitci potrošeni, on na oko 25% HP i odjednom random scoia tel lik priskače u pomoć Jedan od boljih fajtova koje sam imao u igri.

Nakon fighta, krenuli put Seven Cat's krčme XD
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Stenmark na korisnoj poruci:
filpan (25.8.2017), Geralt (25.8.2017), nikola s (25.8.2017), Vladimirus86 (25.8.2017)
Stara 26.8.2017, 0:27   #6952
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Boga mi, ja stigoh do kraja B&W, i zadnji boss je jak. Do sada najjači u celoj igri. Zaginuo sam 3 puta. Odustajem, sutra nastavljam. Malo smara sto save vraća na početak cinematica. Pa kad me ubije u zadnjoj fazi, vraćam se da sve prolazim opet ...Nezgodno baš.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2017, 0:55   #6953
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
Smrtonosna Šorka kaže: Pregled poruke
Boga mi, ja stigoh do kraja B&W, i zadnji boss je jak. Do sada najjači u celoj igri. Zaginuo sam 3 puta. Odustajem, sutra nastavljam. Malo smara sto save vraća na početak cinematica. Pa kad me ubije u zadnjoj fazi, vraćam se da sve prolazim opet ...Nezgodno baš.

Taj boss je najsablonskiji od svih protiv kojih sam se borio. Kad mu provalis fazon posle samo treba biti strpljiv, jer kod njega i najmanja greska znaci gubitak velikog dela healtha, sto si i sam otkrio sigurno.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2017, 13:21   #6954
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Spoiler za HoS:
Pa pozitivan kraj je da Olgierda spasis prokletstva od demona (Gantera) i Gantera pobedis u njegovoj igri i proteras ga iz ovog sveta.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2017, 13:35   #6955
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Najbolji kraj je onaj koji se tebi najviše sviđa. Tvoj najbolji kraj ne mora biti i moj.

Ja sam lijepo popričao sa Olgierdom na kraju i meni se taj moj kraj sviđa.

Mada je i Gaunter samo radio svoj posao cijelo vrijeme. On je manifestacija Sile koja zaista postoji i koja djeluje na naše živote svakodnevno, pitanje je samo ko je toga koliko svjestan i šta će poduzimati u vezi toga. Gaunter je svuda oko nas i u nama. Ovde u igri su to samo lijepo simbolički dočarali ali ideja iza svega je dosta ozbiljnija i naravno puno starija, Mefisto i tako to, ali ide i dalje od toga.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Paladin na korisnoj poruci:
filpan (26.8.2017)
Stara 26.8.2017, 15:13   #6956
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Ja nisam imao puno dileme, prepustio sam ga Gaunteru.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2017, 22:30   #6957
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Povratak legende:

player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2017, 23:27   #6958
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Tako ja igram. Hahaha imam g1820. Šalim se on uz 460, moze na medium 1080p. Oko 30 fps, ali sa čestim stutterom, znaci zakucava na par sekundi. I to me je jako nerviralo sad kad sam prelazio.

Danas, sam završio, poslednji boss u pravu si @Laserstorm jeste šablon, samo je druga faza zeznuta, treća je poprilično glupa. Znači iz 5 puta, na blood and broken bones. Prva 3 su bila teška, a četvrti sam napravio grešku u 2 fazi.

Sve u svemu, kraj je dosta dobar, mislim potrudli su se da se to zakomplikuje da ima više stvari što se mogu uraditi. Ja jesam dobio BAD ending, ali mi nije krivo. Naročito kada vidim da sam sve dobro radio do određenog dijaloga, gde sam izabrao pogresnu opciju, ali ne žalim jer meni uopšte nije pogrešna. I neka je sve ispalo onako.

Sa W3 se druzim od januara, dakle 8 meseci igranja sa DLC-ovima. Baš sam se naigrao 146h, odlična igra, ostalo je još par manjih kvestova, B&W je predobar. Odlična atmosfera, sjajna priča. Onako na kraju mi je i bilo malo žao. Kao i Geraltu završena avantura, tu je kuća, malo da se skrasi, još i Yen. Sve kako treba. Ne žalim ni evra što sam dao.

Sada ostaje praznina i nema šta više da se igra.
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2017, 0:56   #6959
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Povratak legende:

Iskreno, ako se sjetim kakva se grafika prikazivala s kakvim mašinama 2008. godine recimo, ovo je katastrofa da izvlači 20fps na ovu kršinu od grafike -_-

Igram W3 na high u 45fps min btw
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2017, 2:31   #6960
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 916
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Povratak legende:

Spoiler za witcher 3 low:

Ovo je daleko ispod minimuma što može u standardnim opcijama da se spusti.
Realno i ako izgleda gore nego neke igre od pre više 10 godina na LOW ne znači da manje opterećuje hardver i troši manje resursa (grafičku).

Sve zavisi kako je engine napravlje, možda finalni render slike je ružan, bez gomile efekata i neupotrebljiv, ali to ne znači da su neki koraci isključeni u renderu frema koji su i dalje jako zahtevni za takav hardver.

Korisnije bi bilo naći minimalni hardver i podešavanja gde igra izgleda pristojno i igrivo a ne što ružnije a i dalje neigrivo.

U svakom slučaju igra je toliko dobra da vredi je i sa ovakvom grafikom igrati bar zbog priče
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, rpg, witcher

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com