Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.3.2012, 0:02   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom QtWeb Internet Browser

Skinuo sam maločas ovog mališana na laptop jer sam pročitao da je dovoljno lightweight za starije mašine i mogu vam reći da se nakon malo testiranja za sada ne kajem što sam ga instalirao.

Browser je lagan, relativno brz (sve dok nemam više od 2 taba otvorena radi lepo na ovom kršu sa 850MHz i 128MB RAM).

Nema nikakvih naprednih opcija ili add-on arhitekturu, ali ima ugrađen AdBlock i podržava gašenje disk keša i slične sitnice. Osnovne opcije su naravno tu. Ima par ugrađenih skinova, private browsing, FTP browsing je podržan itd. Sve stranice mi je do sada izrenderovao bez grešaka i problema, čak mi i FB i GMail rade odlično na ovom kršu iako su u Mozilli i Operi praktično neupotrebljivi jer pomenuti browseri začas "pojedu" RAM, a Javascript uguši mašinu, dok ovaj mališa radi sasvim pristojno i nije resource hog.

Odličan izbor za one kojima treba browser za slabije mašine (ili pak i za malo brže) koji će da radi ono čemu je i namenjen: surf, download i tome slično.

Radi na Windowsu, MacOSX, Linuxu i Unixu.

Ah, da, portabilan je (jedan .exe fajl od 7MB, kod mene na mašini) i ne trebaju mu nikakve dodatne bibiloteke osim default Microsoftovih DLL-ova da bi radio. Ima ugrađen compatibility mod radi kompatibilnosti sa mainstream browserima.

Sve ostale mogucnosti i kompletna "specifikacija" kao i download:
http://www.qtweb.net/

Poslednja ispravka: doctor (5.3.2012 u 0:14)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
JohnnyNT (5.3.2012)
Stara 5.3.2012, 11:25   #2
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.658
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: QtWeb Internet Browser

Čuo sam za ovo, ali ga nisam do sada isprobao - evo, sad sam to ispravio

Deluje sasvim pristojno - ima lep GUI, brzo se pokreće, brzo "crta" web strane, nisam primetio neke probleme (čak neke sitnice koje Chrome, njegov mnogo veći brat, ne renderuje kako treba, QtWeb prikaže bolje - sigurno ima i obrnutih slučajeva).

Sviđa mi se što ima ugrađenu opciju Save as PDF, koja radi brzo. AdBlock (za sada) nisam shvatio da li radi i kako, ako radi

EDIT: AdBlock: http://qtweb.net/pages/ibr9700.html
Ali kad se to uključi, QtWeb radi mnogo sporije i ne uspeva da učita čak i neke strane bez reklama.

Poslednja ispravka: ZoNi (5.3.2012 u 11:44)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 13:33   #3
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: QtWeb Internet Browser

Fin programčić, može da posluži na starijim konfiguracijama. Doduše ne bi mogao da mi zameni primarni browser, ali za nezahtevne korisnike ima sasvim dovoljno opcija.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 19:39   #4
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: QtWeb Internet Browser

Ma, nema šanse da mi na kompu zameni browsere koje imam, ali ga je lepo imati na fleški ili znati da se sa starim kompovima ipak može na net normalnije nego sa Chrome/Firefox/Opera browserima...

Inače, da, primetio sam da interni AdBlock pravi probleme. Tako da ću verovatno da ga ugasim. Mada sam disable-ovao pluginove tako da će dosta reklama koje su Flash biti odbijene
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2012, 16:56   #5
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: QtWeb Internet Browser

Interesantno je da je dostupan samo za Windows, iako je Qt (i WebKit) cross-platform framework. Pretpostaviću da je pisan u C++, koji je takođe cross-platform tako da ne vidim razloga zašto ga nema i za Linux.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2012, 18:17   #6
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.658
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: QtWeb Internet Browser

@ Deusdies: http://qtweb.net/download.php

Supported Operating Systems
- Windows 2000, XP, Vista
- Windows 2003 & 2008 Server
- Windows 7 (All editions)
- MacOS X 10.3 and higher (Intel platform)
- Linux: Debian, Ubuntu, Mandriva, RedHat, Oracle, OpenSUSE, Fedora, CentOS...
- Unix for Intel: PC-BSD
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Otključavanje modema??? coukd Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 29.3.2013 0:07
"Otvoreni" Internet u EU u opasnosti donator99 Internet usluge 60 17.9.2009 18:17
Internet Connection Sharing u XP dijego_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 23.3.2009 20:09
Sharing internet connection i LAN. diablo_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 30.7.2007 18:34
Internet Explorer 8 Beta to begin later this year jonathan Aplikativni softver 6 28.6.2007 17:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com