Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Pregled rezultata glasanja: Koja je vasa main GW2 profesija?
Mesmer 12 6,09%
Engineer 19 9,64%
Thief 21 10,66%
Guardian 29 14,72%
Necromancer 25 12,69%
Ranger 27 13,71%
Warrior 41 20,81%
Elementalist 23 11,68%
Glasova: 197. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.3.2012, 0:16   #1621
Apprentice
Član
 
Član od: 21.9.2006.
Lokacija: Suburbia ,Beograd
Poruke: 472
Zahvalnice: 411
Zahvaljeno 190 puta na 102 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Idemo Ratnici!!!!
Apprentice je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 9:23   #1622
zuloom
Veteran
 
Član od: 22.2.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 742
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 259 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Da milioni djece sirom svijeta. Ne mrzim ih ja, nego su previse nekako infantilni i gikovski se ponasaju a to mi se nimalo ne svidja, da ne pominjem koliki su n00bs...
Oni nisu imali intervju sa ovim momcima iz Anet-a nego su igrali sa njima, kao što vidiš, ova dvojica se nisu trudili ni da im kažu kako da poraze "ljubavnike"niti su pokazivali želju za pričanjem.
Jednostavno, ovo je dobro iskustvo za Anet da vide kako ljudi kontaju dungeone, kako ih igraju, da li su smernice jasne ili preteške itd... Što se tiče Yogscast-a meni su veoma zabavni, igraju igru kako oni misle da treba, sprdaju se i ne glume neke pro likove.
A humor nije dečiji nego britanski i nije za svakog kao ni Mućke i Montipajtonsi...
zuloom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zuloom na korisnoj poruci:
I30J4N (5.3.2012), Pile_glodje_kost (5.3.2012)
Stara 5.3.2012, 12:25   #1623
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 12:48   #1624
3nzo
Novi član
 
Član od: 10.8.2007.
Poruke: 18
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
zuloom kaže: Pregled poruke
A humor nije dečiji nego britanski i nije za svakog kao ni Mućke i Montipajtonsi...
What do you mean, european or african swallow ?
3nzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 13:25   #1625
nikola123
Veteran
 
Član od: 16.5.2009.
Poruke: 769
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 36 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Moze meni neko da objasni ovo sa scaliranjem lvl-a. Kada ovaj kaze kako je vracen na lvl 7 nije mi ovo bas najjasnije...
nikola123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 13:28   #1626
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
nikola123 kaže: Pregled poruke
Moze meni neko da objasni ovo sa scaliranjem lvl-a. Kada ovaj kaze kako je vracen na lvl 7 nije mi ovo bas najjasnije...
Kad ides u PvP automatski postajes max lvl,kad se event zavrsi vracas se na svoj stari lvl.
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 13:44   #1627
nikola123
Veteran
 
Član od: 16.5.2009.
Poruke: 769
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 36 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Kad ides u PvP automatski postajes max lvl,kad se event zavrsi vracas se na svoj stari lvl.
Pa to mi bas nema neke logike...
nikola123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 14:20   #1628
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Koliko sam ja razumeo nije pitao u vezi PvP-a. Vec skaliranja lvl-a po zonama u PvE. Ako si lvl 30 i odes u zonu oznacenu kao 15-25, bices automatski skaliran na lvl te zone radi toga da ti qvestovi ne budu laki i da ne mozes da dodjes i nekom pokvaris event zato sto ih sve one-shotujes. I dalje su ti otkljucani svi skilovi samo ti je base lvl smanjen na taj od zone ili event-a. I to izgleda ne na isti lvl, nego ako recimo radis event koji je za lvl 10 ti ces biti smanjen na lvl 9. Tako ces i dalje imati neki nivo izazova dok radis event nego da si ostao lvl 30 i samo protrcis kroz dogadjaj...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Iceman_37 na korisnoj poruci:
cages (5.3.2012)
Stara 5.3.2012, 14:26   #1629
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
nikola123 kaže: Pregled poruke
Pa to mi bas nema neke logike...
Level scaling znaci da se ti koliko toliko izjednacavas sa levelom svog protivnika u PVE....ima itekako logike, jer ces moci da se vracas u stare zone i da igras do mile volje i da dobijas nagrade za to, a i malo se pomucis, jer nije potreban jedan udarac da ubijes NPC-a. Naravno opet je lakse ubiti nekog jer si veci level, ali opet je potrebno aktivno ucestvovati u borbi. Po meni je recimo glupo ti dobijas maksimalan level i nema vise potrebe da se vracas u stare zone, dok GW 2 ima dinamicki sistem kvestova, pa je moguce da recimo kentauri zauzmu citavu zonu. Ti se lepo vratis i pripomognes. Isto vazi i za tamnice. Mozes da se vratis u koju god hoces i kad god hoces i naravno dobijas nagradu za sve to. I da jos napomenem da ukoliko igras sa prijateljem nema potrebe da cekate jedan drugog da se izlevelisete, mozete zajedno kad god zelite.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 14:49   #1630
Vecanski
Član
 
Član od: 22.11.2009.
Poruke: 266
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 165 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Level scaling znaci da se ti koliko toliko izjednacavas sa levelom svog protivnika u PVE....ima itekako logike, jer ces moci da se vracas u stare zone i da igras do mile volje i da dobijas nagrade za to, a i malo se pomucis, jer nije potreban jedan udarac da ubijes NPC-a. Naravno opet je lakse ubiti nekog jer si veci level, ali opet je potrebno aktivno ucestvovati u borbi. Po meni je recimo glupo ti dobijas maksimalan level i nema vise potrebe da se vracas u stare zone, dok GW 2 ima dinamicki sistem kvestova, pa je moguce da recimo kentauri zauzmu citavu zonu. Ti se lepo vratis i pripomognes. Isto vazi i za tamnice. Mozes da se vratis u koju god hoces i kad god hoces i naravno dobijas nagradu za sve to. I da jos napomenem da ukoliko igras sa prijateljem nema potrebe da cekate jedan drugog da se izlevelisete, mozete zajedno kad god zelite.
Krenuo sam da odgovorim ali je pentraksil sve lepo opisao. Ceo sistem je bar na papiru fantastičan. Ceo svet bi trebao da pruža izazove bez obzira na nivo tvog lika, a u PvP-u možeš da učestvuješ bez hendikepa od prvog nivoa.
Plivam u sopstvenim balama dok ovo pišem...
Vecanski je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 15:31   #1631
zuloom
Veteran
 
Član od: 22.2.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 742
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 259 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Dodaću samo na ovo da ako si recimo lvl 80 pa te zona skalira na lvl 20, ipak ćeš biti jači od standardne 20-ice (po pitanju opreme, skilova, traita itd...) ali će biti izazovno svakako.
zuloom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 16:34   #1632
Djordje Nedic
Član
 
Član od: 2.11.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 434
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 34 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Level scaling zvuci toliko logicno da se pitam kako se neko ranije toga nije setio
Djordje Nedic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 16:50   #1633
nikola123
Veteran
 
Član od: 16.5.2009.
Poruke: 769
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 36 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Level scaling znaci da se ti koliko toliko izjednacavas sa levelom svog protivnika u PVE....ima itekako logike, jer ces moci da se vracas u stare zone i da igras do mile volje i da dobijas nagrade za to, a i malo se pomucis, jer nije potreban jedan udarac da ubijes NPC-a. Naravno opet je lakse ubiti nekog jer si veci level, ali opet je potrebno aktivno ucestvovati u borbi. Po meni je recimo glupo ti dobijas maksimalan level i nema vise potrebe da se vracas u stare zone, dok GW 2 ima dinamicki sistem kvestova, pa je moguce da recimo kentauri zauzmu citavu zonu. Ti se lepo vratis i pripomognes. Isto vazi i za tamnice. Mozes da se vratis u koju god hoces i kad god hoces i naravno dobijas nagradu za sve to. I da jos napomenem da ukoliko igras sa prijateljem nema potrebe da cekate jedan drugog da se izlevelisete, mozete zajedno kad god zelite.
Aha znaci on tebi scalira lvl po oblastima u kojima se nalazis. Pa ok mozda bi moglo da uspe ne znam nisam se sretao ni sa cim sto i lici na ovo zato mi nije bilo jasno. Ali kako razumeh u sustini je sve uradjeno da bi stavili neki izazov u igru cak i kada dodjes na taj 80 lvl...
nikola123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 17:00   #1634
jericho_mo
Član
 
Član od: 5.12.2006.
Poruke: 86
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 22 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Šta mislite u vezi "zaključavanju" servera za US i EU igrače?Za WvW i WvWvW se slažem(ima nekog smisla),al za PvE ne bašTj kako će to da funkcioniše za PvE ako su dva igrača sa različitih servera,a žele zajedno da igraju?
jericho_mo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 17:04   #1635
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
zuloom kaže: Pregled poruke
Dodaću samo na ovo da ako si recimo lvl 80 pa te zona skalira na lvl 20, ipak ćeš biti jači od standardne 20-ice (po pitanju opreme, skilova, traita itd...) ali će biti izazovno svakako.
A niko nije citao moj post. Prvo sto sam i rekao da ti ostanu svi skilovi, tj da je samo base lvl smanjen, sto automatski znaci ne samo da si malo jaci vec sigurno dosta jaci ako spadnes sa 80 na 20 nego da si tek stigao na 20. Onaj ko zna da koristi tih 10 skilova, od elitnih do utility i weapon mogu da ga smanje na base lvl 1....svejedno...

A i naravno jednostavno receno zona je za odredjeni lvl i vi ste po njihovoj nekoj proceni smanjeni na identican lvl za tu zonu. To uopste ne govori sada da cete imati nekog izazova ako ste 50 lvl i vratite se u 10lvl zonu, ne...tj ne mozemo biti sigurni i zavisi od slucaja do slucaja, ali znaci da necete tek tako moci nekom da upropastite event. Kao sto se to desava u danasnjim mmo-ovima gde dodje lik lvl 100 u lvl 1 zonu i krene da farma kripove baci jedan fireball i ovaj padne jer mu trebaju neki peltovi.... To su hteli da izbegnu. A sad da li ce postojati izazov, to zavisi kako se taj krip ili event skalira ako se u zoni nalazi neko ko je veci lvl od te zone. Mozda je i krip onda malo otezan ako je nekom okolo smanjen base lvl, ne zna se bas tacno kako to funkcionise. Al necete definitivno da ocekujete da sa 80 odete u lvl 12 zonu i kao imate neki izazov. Mozda mali ako idete solo, ali da ste npr u grupi to mi se cini ne bi bilo izazova uopste. U svakom slucaju nismo iskusili to da znamo tacno ali je ideja fenomenalna i vrlo jasna! Jer skaliranje lvl primenjeno na instance je fantasticna ideja i uz onaj exploration mode jos vise daje na replay vrednosti te iste instance i kad je presisate sa lvlom!
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 17:17   #1636
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
nikola123 kaže: Pregled poruke
Aha znaci on tebi scalira lvl po oblastima u kojima se nalazis. Pa ok mozda bi moglo da uspe ne znam nisam se sretao ni sa cim sto i lici na ovo zato mi nije bilo jasno. Ali kako razumeh u sustini je sve uradjeno da bi stavili neki izazov u igru cak i kada dodjes na taj 80 lvl...

Nisi se sretao jer toga do sada nije bilo A to sto si rekao im je i bio cilj: da se igrac ne smori grindovanjem na 80. nivou, da ne prelazi po sto puta endgame, vec da igra sta zeli i da to bude koliko-toliko izazovno. I naravno ono najbitnije a to je da odmah nakon tutorijala mozes da odes gde god zelis, sto znaci da ne moras da pratis unapred isplaniran put po zonama. Skupljanje opreme i levelovanje jeste bitno (levelovanje pogotovu zbog otkljucavanja novih skilova), ali igrac nece imati ogromnu prednost u odnosu na igraca koji ima slabiju opremu (kao na primer WoW).

Ukoliko imate prijatelje sa US servera a vi na EU, igrati zajedno je ionako komplikovano zbog vremenske razlike.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 19:28   #1637
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Djordje Nedic kaže: Pregled poruke
Level scaling zvuci toliko logicno da se pitam kako se neko ranije toga nije setio
Oblivion.
Samo što ovo nije single player pa ne mogu skalirati lvl mobovima nego moraju igračima.
btw, kol'ko se sjećam tada je ovo skaliranje bilo popljuvano maksimalno.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 21:10   #1638
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
noisy kaže: Pregled poruke
Oblivion.
Samo što ovo nije single player pa ne mogu skalirati lvl mobovima nego moraju igračima.
btw, kol'ko se sjećam tada je ovo skaliranje bilo popljuvano maksimalno.
Tu se svijet zajedno sa igracem levelovao a to nije isto.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 21:22   #1639
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

potpuno isto, samo što u mmo nisi sam da bi se svijet levelovao po tvom nivou nego ide obrnuto.
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2012, 21:30   #1640
Djordje Nedic
Član
 
Član od: 2.11.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 434
Zahvalnice: 96
Zahvaljeno 34 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
noisy kaže: Pregled poruke
Oblivion.
Samo što ovo nije single player pa ne mogu skalirati lvl mobovima nego moraju igračima.
btw, kol'ko se sjećam tada je ovo skaliranje bilo popljuvano maksimalno.
Jao zab sam na oblivion, mada je to u oblivionu bila katastrofa i nijedan mod nije to popravio do kraja
Djordje Nedic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
guild wars 2, mmorpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars Sale013 MMORPG igre 4095 7.6.2023 18:02
Guild Wars pitanja primeyuri Mrežne igre 288 27.11.2009 17:47
Guild Wars ! !Hand-of-blood! ! Tekstovi u SK 2 19.11.2007 14:09
Guild Wars - Internet konekcija?! eXtreme Role-Play 12 25.9.2006 8:24
neka pitanja o Guild Wars... barjaktar Mrežne igre 6 11.4.2006 18:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com