Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.10.2006, 12:07   #381
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
paterfamilias kaže:
Ubuntu je zbog specifične distribucije po celom svetu na 1 cd-u.Kao takav on podrazumeva da se prikačiš na net i poskidaš sve što je potrebno da se reše međuzavisnosti.Da je na nekoliko cd-ova ili dvd-u troškovi njegove besplatne dostave po celom svetu bi bili mnogo veći.
Ubuntu jeste lepo spakovan ali podrazumeva zavisnost od neta,pa ako ti je to smaranje uzmeš distro sa 4-5 gb softvera i rešavaš medjuzavisnosti instalacijom sa jednog medija.
I u Windowsu može aplikacija da odbije da se instalira ili da se setup program sruši u toku same instalacije-nije valjda da to nisi nikada iskusio?
Hvala na ovakvom objasnjenju.
Ma de nemoze rusi se u Winu samo tako, nego mi je cudno , eto vidis nisam znao da je ubuntu takav.

Ma ne nisi me opet razumeo, ne da budes MS programer, nego uopste da radis cak i software za Linux, mislim da bi ipak trazio neku nadoknadu.(ma nije vazno)
optimus_prime je offline  
Stara 6.10.2006, 15:16   #382
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Korisni linkovi za eventualni dalji nastavak diskusije:

http://www.faqs.org/docs/artu/ch03s02.html
http://www.commercialventvac.com/~je...manifesto.html
voodoo_ je offline  
Stara 13.10.2006, 14:34   #383
Full_Metal_Yakuza
Član
 
Član od: 22.9.2006.
Lokacija: Japan, Osaka
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Kerber kaže:
Koliko sam primetio najvise po linuxu pljuju oni koji su zastali kod podesavanja hardvera na istom. Instalirali su kilo distribucija i posto im ni jedna od njih nije uspela da odradi detekciju i podesavanje hardvera (najcesce modema ili graficke) dosli su do zakljucka da je linux bezveze. Tu se jos nabacuju komentari kako je softver za lin nikakav, jerbo decaci nisu uspeli da nameste da xine ili mplayer prikazu nasa slova kako treba ili ne mogu da teraju svoje omiljene igrarije preko wine-a. Smeta im kuckanje po consoli jer ne znaju da koriste TAB za autocomplete, navikli su na DOS komande pa ih od ovih novih boli glava i tako sve u krug.
Posto sam pazljivo procitao temu i video sve,izdvojicu citat korisnika zvanog Kerber koji je vrlo sazeto i jasno rekao kakav je otprilike profil korisnika koji bespostedno pljuju Linux
Ispade da je Linux neki neozbiljan OS(po Marku_L)samo zato sto nema Visual Studio...
Nemam nameru da vredjam-ali cista neistina i laz je da u linuxu ne postoji integrisano radno devel okruzenje-tu je sjajni KDE Development u kombinaciji sa odlicnim C++
No cim se hvatas(Marko_L)tako zustro za Visual,jasno mi je kakav si ti ustvari programer
Sam shvati sta sam hteo da kazem
Po tebi svi linux programeri rade za dz sto je jos jedna neistina koje ti siris-GPL licenca nikog ne sprecava,da ako napravi neki dobar program,taj program i naplati,jer i za linux naravno postoje komercijalni programi.....
Mora da su svi korisnici Windowsa neki ozbiljni poslovni ljudi(puna brate Srbija tih "poslovnih" i "ozbiljnih" ljudi),kojima nekako ispada iz vida cinjenica da ogroman broj korisnika Windowsa cini klincadija koja samo igra igre i nista vise,tek da ne spominjem sluzbenike po firmama koji samo znaju da udju u Word i kucaju u istom....
Dok se Linux,sa druge strane,koristi za servere,programiranje,networking,baze podataka,cluster sisteme i druge "neozbiljne" stvari koji ocigledno ne prijaju "ozbiljnom" i "preozbiljnom" Windowsu....
Full_Metal_Yakuza je offline  
Stara 14.11.2006, 20:30   #384
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Evo male digresije, za sve one koji misle da je XP zahtevan OS.

http://www.winhistory.de/more/386/xpmini_eng.htm
Bryan Fury je offline  
Stara 14.11.2006, 21:00   #385
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Bryan Fury kaže:
Evo male digresije, za sve one koji misle da je XP zahtevan OS.

http://www.winhistory.de/more/386/xpmini_eng.htm
Vau.
XP na Pentium Overdrive-u 7Mhz sa 20MB RAM-a.
Ovo je neverovatno.
Garson je offline  
Stara 14.11.2006, 23:32   #386
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Windows (XP) VS Linux

Pitam se koliko imaju u 3D Markovima... A za grafičku lažu da je ISA, lepo se vidi da je bocnuta u PCI slot!
Rocker je offline  
Stara 15.11.2006, 0:11   #387
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Rocker kaže:
Pitam se koliko imaju u 3D Markovima... A za grafičku lažu da je ISA, lepo se vidi da je bocnuta u PCI slot!
Koristili su i ISA i PCI, u zavisnosti od ploce.
Nego, dok samo stoji na desktopu CPU Usage je 100%.
Garson je offline  
Stara 15.11.2006, 0:14   #388
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

@rocker

'Ajde pogledaj još jednom. Crni i dugački slotovi su ISA, beli i manji su PCI (ako ne znaš razliku).
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	system8mhz_1600.jpg
Viđeno:	100 puta
Veličina:	24,3 KB
ID:	4341  
Bryan Fury je offline  
Stara 15.11.2006, 0:38   #389
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Bryan Fury kaže:
@rocker

'Ajde pogledaj još jednom. Crni i dugački slotovi su ISA, beli i manji su PCI (ako ne znaš razliku).
Pa što me smatraš za idiota? ČAk i da ne znam kako izgleda ISA slot (a znam i za VLB), znam kako izgleda PCI koji se i danas koristi. Ja sam video ovu sliku i na njoj je kartica u PCI slotu.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	25mhzSystem.jpg
Viđeno:	273 puta
Veličina:	37,1 KB
ID:	4342  
Rocker je offline  
Stara 15.11.2006, 0:49   #390
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

U delu teksta gde se nalazi ta slika je rečeno da je korištena PCI kartica, tako da je to ok. Rekao sam malo ironično jer mislim da je maliciozno tvrditi da neko laže, a da nisi ni pročitao tekst do kraja.
Bryan Fury je offline  
Stara 15.11.2006, 0:53   #391
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Rocker kaže:
Pa što me smatraš za idiota? ČAk i da ne znam kako izgleda ISA slot (a znam i za VLB), znam kako izgleda PCI koji se i danas koristi. Ja sam video ovu sliku i na njoj je kartica u PCI slotu.
U pravu si za ovo.
U pitanju je sledeca konfiguracija.
Second try: Socket 3, Pentium Overdrive 83 MHz and 64 MB RAM
Experimental setup 2:

* Arstoria AS496 socket 3, SiS 496/97 chipset
* Pentium Overdrive @ 83Mhz and 63MHz
* 64Mb RAM, at the end 18MB
* IDE Harddisk 6.4GB and CD-ROM
* S3 Trio32 PCI graphicscard
Slika:

Medjutim kad si rekao da su slagali za ISA, nisi bio u pravu.
Experimental setup:

* Asus PIV-486SP3 socket 3 Mainboard, SIS 496/97 chipset
* Pentium Overdrive 83 MHz @ 16/8 MHz
* 64 MB RAM, later 20 MB
* EIDE drives
* Vision964-PCI graphics-card
Citat:
The clock is so little, that the PCI graphics card was unable to boot correctly, so Antz had to install
an old ISA graphics-card. On the first turn he used a Acance Logic, secondly a Cirrus, because this one
allows a 256 colors. The ethernet-card is more stable, it is PCI but runs still with 8 MHz,
so you can access the internet without a problem. Of course you need time, the homepage is
availible after 10 minutes.
Morao je da zameni PCI sa ISA karticom.
Slika:
Garson je offline  
Stara 15.11.2006, 1:06   #392
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Sa druge strane postoji verzija NetBSD-a koja sluzi sa upravaljanje-tosterom
Sva sreca pa neko zna ovde sta je *BSD
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	netbsdt1.jpg
Viđeno:	66 puta
Veličina:	24,7 KB
ID:	4343   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	netbsdt.2.jpg
Viđeno:	46 puta
Veličina:	11,3 KB
ID:	4344  
Covenant je offline  
Stara 18.12.2006, 18:19   #393
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Do kog zakljucka samo dosli u celoj ovoj raspravi?

-da je linux odlican izbor za veliki broj korisnika koji se na kompu bave standardnim poslovima
-lak je za koriscenje(pogotovu user-friendly distribucije poput SUSE-a ili Mandrive koji se lako instaliraju i koriste(imaju GUI alate za administraciju,te se sve podesava na nekoliko klikova misa,a prepoznavanje i konfigurisanje hardvera ide automatski...
Probajte navedena dva distroa pa cete videti da su laksi za koriscenje od Win-a
Tacno je da postoje distribucije poput Gentoo-a ili Slackware-a kod kojih je vecinom ostavljeno korisniku rucno da namesta,ali one su namenjene iskusnijim korisnicima,i to da je "linux tezak za pocetnike" vazi samo za neke distribucije,nikako za linux u globalu
Opet,dosta razlicith distroa je,po meni,odlicna stvar jer covek ima slobodu da uzme ono sto ce odgovarati njegovom ukusu...

Medjutim,neki od razloga mogu biti bitni da se ostane na Win-u:

-ako se neko bavi profesionalno grafikom(3D/2D-mada postoji Maya za linux dodajem ja),video montazom/obrada zvuka,pripremom za stampu,web dizajnom,obradom fotografije)

-ako je neko strastveni gamer-iako mnogi kazu da od igranja Win igara pod linux-om nema nista,to nije bas tacno jer postoji emulator Cedega preko koga moze da se potera 70% Win igara bez problema

Reda je da pomenem i profesionalnu primenu linuxa-odlican izbor za network administraciju i mreze,servere,cluster sisteme,programiranje(C++,Kylix(Delphi),Java,Perl, PHP....),baze podataka....itd
Kad tome dodamo gomilu odlicnih i besplatnih aplikacija koje sasvim dobro zadovoljavaju uobicajene potrebe(ako se izuzme igranje ),te i tome besplatan,sigurniji i stabilniji OS,ostaje da ne postoji ni jedan drugi razlog(sem navedenih)da covek ne krene da koristi linux....

S obzirom da se mali procenat Win korisnika bavi profesionalno necim(fotgrafija npr.),ne treba vise nista da se doda

Zasto linux nije sire zastupljen,ostajem vama da se zapitate(hint:MS monopol i propaganda,kao i opsta neinformisanost korisnika koja proizilazi iz toga )
Dobar primer tome je Mac OS,orjentisan max na krajnje korisnike+na kome ima i ceo Adobe paket+ostatak drugih aplikacija dostupnih i na Win-u za profi upotrebu,pa opet zauzima mizerni deo trzista u USA i sire(mada tu treba dodati i faktor i specificnog/skupljeg/boljeg Mac hardvera)
Covenant je offline  
Stara 3.1.2007, 13:45   #394
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Covenant kaže:
-ako se neko bavi profesionalno grafikom(3D/2D-mada postoji Maya za linux dodajem ja),video montazom/obrada zvuka,pripremom za stampu,web dizajnom,obradom fotografije)
Pazi, danas ovo nije slucaj. Postoje Blender i GIMP koji su odlicni sto se tice grafike(prvi 3d drugi 2d) a uz to jos napreduju. Ako bi neko otisao na http://www.blender.org/cms/Gallery.55.0.html uverio bi se o cemu govorim. Preko njega se, mogu slobodno da kazem, moze napraviti gotovo sve sto moze i preko Maye i Maxa.
Stevvan je offline  
Stara 3.1.2007, 17:30   #395
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Stevvan kaže:
Pazi, danas ovo nije slucaj. Postoje Blender i GIMP koji su odlicni sto se tice grafike(prvi 3d drugi 2d) a uz to jos napreduju. Ako bi neko otisao na http://www.blender.org/cms/Gallery.55.0.html uverio bi se o cemu govorim. Preko njega se, mogu slobodno da kazem, moze napraviti gotovo sve sto moze i preko Maye i Maxa.
U principu si u pravu
Gimp je prilicno ozbiljan program,mada mu mana i to ne bas bezazlena sto ima losu podrsku za CMYK sto nece obradovati nekog ko se bavi profesionalno stampom...
Sto se tice Blendera-u pitanju je izvrstan program,a sta sve moze pogledajte ovde

http://orange.blender.org/

Film je radjen u potpunosti na open-source programima sem jedne alatke koja je koriscena samo za neke zvucne semplove(dakle ne grafiku)
OS koji je koriscen je bio Ubuntu Linux,verzija za PPC,sve to na Mac PPC radnoj stanici

E sad je druga je stvar sto ovde skoro svi odreda imaju instalirani npr. Photosohop i 3D Studio Max koga su platili 200din,u kome koriste jedno 5% funkcija i koji slazu face kao da su g...o progutali kada im neko spomene bilo sta drugo,sasvim nesvesni da iz tih drugih programa mogu da urade sve sto rade i u Photoshopu-u ili Max-u...
I ne-ne govorim o profesionalnoj vec o kucnoj potrebi koja se odnosi na 90% korisnika racunara....

Jeste Photosop je bolji od Gimp-a,Corel je zakon za Inkscape-medjutim kada se pogleda(astronomska)cena ovih prvih i kada se pogleda sta sve nude ovi drugi programi(a nude puno),koji su jos besplatni-poenta je vise nego jasna....
Covenant je offline  
Stara 4.1.2007, 13:27   #396
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

http://www.desktoplinux.com/news/NS9492246163.html

Amsterdam i jos devet gradova u Holandiji(izgleda?)prelaze na open-source
Slicno je u Francuskoj(usvajanje Open Document formata kao obaveznog,linux se vec koristi u Ministarstvu kulture,a planovi su da se uvede i u ostatak drzavne administracije)
Kada tome dodamo Minhen i Nemacku u kojoj prema nekim procenama oko 20% korisnika racunara koristi linux,jasno je sta normalne zemlje biraju za resenje u drzavnoj administraciji...
Dok zemlje kao sto su Rumunija,Bugarska i slicnih poput nase potpisuju sporazume sa MS-om,zemlje koje nemaju(ili nemaju uopste)jasno definisano IT zakondavstvo i sektor,i gde MS moze da ostvaruje svoj monopolizam i naturanje bez vecih posledica,za razliku od drugih zemalja u EU gde mora da placa astronomske globe....
Najbolje od svega ovoga je u tome sto,ako se neki veci grad odluci za ovaj korak,to dovodi do domino efekta i davanja primera da se linux koristi u drugim gradovima,te popularizaciju kod obicnih korisnika....
Nije ni cudo sto MS nudi kranje povoljne pakete sa prilicno skresanim cenama(slucaj Minhena npr.),jer ako krene pomenuti domino efekat-oni itekako ostaju kratkih rukava...

Da se razumemo-ne kazem ja da svi trce da koriste linux,ali ovi primeri su nekako dobar putokaz kuda ce vetar u buducnosti(za koju godinu)duvati...

Poslednja ispravka: Covenant (4.1.2007 u 14:12)
Covenant je offline  
Stara 4.1.2007, 20:55   #397
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Covenant kaže:
Medjutim,neki od razloga mogu biti bitni da se ostane na Win-u:

-ako se neko bavi profesionalno grafikom(3D/2D-mada postoji Maya za linux dodajem ja),video montazom/obrada zvuka,pripremom za stampu,web dizajnom,obradom fotografije)
Ovo što sam „zacrveneo“ su poslovi za koje nije potreban Windows, ama ni najamanje. Za pripremu za štampu se koristi CMYK (ima ga KRITA) i PostScript (CorelDRAW nije reverzno kompatibilan pa priprema urađena u X3 neće moći da se otvori na CDR11, recimo, a PS se otvara svuda i svuda izgleda isto). Ako misliš da se profi web dizajn radi u CS i DreamWeaver, opnda si i tu debelo u krivu. I, obrada fotografije, menadžment fotografija, sve to provereno radi na Linuxu (znam nekoliko profesionalnih fotogafa koji rade na Linuxu).
urke je offline  
Stara 31.1.2007, 12:55   #398
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

http://www.linuxlookup.com/2007/jan/...rprise_desktop

"Čuvani proizvođač automobila iz Francuske, grupacija PSA Peugeot Citroen, koja je ujedno i drugi proizvođač po broju proizvedenih automobila u Evropi je upravo potpisala višegodišnji ugovor sa Novell-om kojim će doći do 20,000 Linux desktop i još oko 2,500 Linux server računara sa Linux operativnim sistemom, odnosno SuSE LInux Enterprise Desktop i Server rešenjima"

Preuzeto sa linuxo.org

Ekstra i ekstra vest za linux zajednicu
Treba li reci da celokupna Francuska administracija vrlo verovatno uskoro prelazi na linux koji se vec koristi u Ministarstvu kulture
Nama kao zemlji spasa definitivno nema kada nam kumuje MS-mi cemo se,na osnovu izjave nasih zvanicnika,izgleda u vrlo skorijoj buducnosti opredeliti za Vistu koja kosta 3x vise i koja ce,kada se bude uvodila,zahtevati sasvim sigurno promenu hardvera(sta da se radi-kakvi smo mi to ljudi sto nemamo masine sa 2GB-a RAM-a,a ocigledno zaposlenima u administraciji treba DX 10 i Aero okruzenje)
Izgleda da od onog sporazuma sa RH-om nece biti nista
Covenant je offline  
Stara 6.2.2007, 13:42   #399
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
Bryan Fury kaže:
@rocker

'Ajde pogledaj još jednom. Crni i dugački slotovi su ISA, beli i manji su PCI (ako ne znaš razliku).
Zapravo "crni dugacki slotovi" su EISA, a ne ISA.
PDarko je offline  
Stara 6.2.2007, 14:02   #400
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
PDarko kaže:
Zapravo "crni dugacki slotovi" su EISA, a ne ISA.


neće biti da su ISA I EISA baš isti slotovi , vidi razliku :

EISA Extended Industry Standard Architecture

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	eisa_l.jpg
Viđeno:	47 puta
Veličina:	69,9 KB
ID:	6030


ISA Industry Standard Architecturea

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	isa_slots_uc.jpg
Viđeno:	67 puta
Veličina:	62,8 KB
ID:	6031


Toliko o tome
Freško je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dual Boot između Windows XP i Vista RC1 sistema Kostarum Rex Persia Operativni sistemi 5 26.12.2008 22:05
windows Vista! Master Neo Operativni sistemi 316 5.11.2006 17:35
Windows Vista Sale2322 Operativni sistemi 117 20.5.2006 1:42
linux i windows kole racunic Slobodni softver 27 6.3.2006 16:44
windows Vista theme pack Master Neo Modovi 1 6.12.2005 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com