Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Sadržaj novog broja SK
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Sadržaj novog broja SK Pružamo vam priliku da nekoliko dana pred izlazak novog broja pogledate i prokomentarišete njegovu naslovnu stranu i sadržaj

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.9.2011, 14:31   #161
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Na primer, pročitaj i ostatak te poruke, deo oko kopiranja Qzme.
Ne znam, Qzmine textove izbegavam, tako da ih ne bih komentarisao (niti sam primetio "kopiranje" dotičnoga ).

Ja sam više mislio na moje (dobronamerne) kritike, npr. oko GFKa i slično, koje su po pravilu dočekane odbrambenim gardom.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2011, 14:47   #162
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

A ja sam mislio da ti misliš na avgustovski broj iz 89 godine i naslovnu temu.
Dakle, budi precizan, tvoje reči se mogu svakako protumačiti. A što se uopšte tvojih kritika tiče, ponoviću se: iznesi ih, niko ti ne brani, ali ne očekuj da ćemo uraditi onako kako ti smatraš da je najbolje.
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2011, 14:57   #163
Flash91
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 694
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 215 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Vama se radža stalno priviđa, ja mislim ozbiljno. Izuzetno ste konzervativan časopis koji kukuleče za svaku sitnicu koja se dešava u društvu ko baba na groblju. Ne pokušavate da racionalno sami rešite pojedine probleme. Nikada nisam video da ste za nešto pokrenuli peticiju i sl. Još teže prihvatate kritike i sugestije koje mogu da doprinesu poboljšanju tekstova u časopisu. Što je najgore u celoj priči sve više autora iz časopisa pokušava da kopira jedinstvenog Kuzmanovića. Čast pojedincima naročito Vesiću i Bubanji.
Ocigledno ne shvatas da mediji u jednoj zemlji sa demokratskim uredjenjem (u pokusaju) nemaju neposrednu ulogu katalizatora promena u drustvu nego imaju obavezu i posao samo da skrenu paznju javnosti na te probleme kako bi oni poceli da se resavaju. Sta to znaci? To znaci da nije posao SKa da pokrece peticije nego je tvoj i moj posao da pokrecemo peticije za neke promene u ovoj zemlji.

Sto se kritika i sugestija tice, nisam video da se neko bunio jer mu je obrisan post u kojem je predlagao neko poboljsanje. Ali ne moze ni svako ideja svakog clana da se prihvati, jer to ne bi licilo ni na sta.
Flash91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2011, 15:05   #164
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
ne očekuj da ćemo uraditi onako kako ti smatraš da je najbolje.
To nisam ni očekivao. Ono što sam očekivao je odgovor tipa: "Ok, uzećemo taj predlog u razmatranje, pa ćemo videti da li da ga primenimo ili ne." A odgovor koji sam dobio bio je više u smislu: "Joooj, opet ti! I kakav je to predlog, potpuno nelogičan" i slično Iskreno, meni ne smeta takav odgovor, samo mislim da je šteta tako suzbijati predloge koji mogu da poboljšaju kvalitet SKa.

Ukratko, moja primedba je bila da granice intervala na GFK dijagramima nisu baš dobre - ako stoji 17-19 i 19-22, ja mislim da nije baš jasno gde se onda nalazi 19. Mislim da takva moja primedba nikako ne može da se posmatra kao nekakav napad ili bilo šta slično... Ali, vi kako 'oćete
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2011, 15:16   #165
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

@Todos
Ma, bez neke filozofije. Da kritika ne bi bila paušalna (tj. kad kažeš nešto uopšteno, a ne daš primer, kad kažeš da je mnogo tekstova takvo i takvo, ali ne kažeš koji su to i ko su im autori), izvoli i konkretno pomeni ponaosob koji tekst ti se ne sviđa i šta ti se konkretno ne sviđa.

Bez toga se ne važi. A ja, kao neko ko pravi taj časopis, mogu s pravom da se uvredim, kao što si se ti uvredio kad sam ja namerno pomenuo radžu, jer je to isti način kritike kao i ova tvoja - čisto da vidiš kako to izgleda. Znaš i sam da to spada u onu vrstu kvaziargumenta koji se svode na diskreditaciju (tzv. argumentum ad hominem), tipa "On voli da rakija, pa zato je neozbiljan i ništa što napiše ne treba shvatati ozbiljno".

@ ZoNi, postoji nešto što je konstruktivna kritika i kritika koja nije konstruktivna. Nikada se nismo bunili za onu prvu, ali dozvolićeš da sam i ja ljudsko biće i da me nervira kada neko od celog teksta, slika, ideje i ostvarenja vidi samo štamparske greške, nebitne matematičke nepreciznosti i slično. Izvini, ali činjenica je da si često u tom fazonu, iako je sasvim moguće da si dobronameran. Nazovi me odbranašem, ali ja na to tako gledam. A kako bi izgledalo kad bih ja počeo da odgovaram na kritike krtikujući autore zbog lošeg pravopisa i nepoznavanja gramatike? Ali, uz sve to, više volim i takvu, ali konkretnu kritiku (sa navođenjem konkretnog teksta i rubrike) nego ono paušalno "časopis je ovakav i onakav".
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2011, 16:18   #166
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
Flash91 kaže: Pregled poruke
Ocigledno ne shvatas da mediji u jednoj zemlji sa demokratskim uredjenjem (u pokusaju) nemaju neposrednu ulogu katalizatora promena u drustvu nego imaju obavezu i posao samo da skrenu paznju javnosti na te probleme kako bi oni poceli da se resavaju. Sta to znaci? To znaci da nije posao SKa da pokrece peticije nego je tvoj i moj posao da pokrecemo peticije za neke promene u ovoj zemlji.

Sto se kritika i sugestija tice, nisam video da se neko bunio jer mu je obrisan post u kojem je predlagao neko poboljsanje. Ali ne moze ni svako ideja svakog clana da se prihvati, jer to ne bi licilo ni na sta.
Isuviše smo mi nebitni u društvu kakvo je naše. I te tzv. peticije od nas nebitnih pojedinaca bi bile smešne za naše institucije. Jedina mogućnost je da neko veći poput SK-a ili sličnog medija uradi tako nešto. Ajde da te pitam nešto?! Gde su otvorena pisma koja bi bila direktno upućena javnim pojedincima ili institucijama? Taj isti Kuzmanović ili Urednik bi imali snage da tako nešto urade! Ako bi ja trebalo da pišem npr. nekom Ministru prvo bi morao da platim zauzeće mesta u tako nekom mediju. Drugačije pismo bi završilo u košu odmah tamo negde iza portira, tj. kod nekog koji prvi otvara poštu.
@Voja
Stekao mi se utisak kad čitam pojedine tekstove. Stvarno nikako ne bih pominjao pojedince jer ne želim nikog da povredim time.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2011, 16:26   #167
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
Flash91 kaže: Pregled poruke
Ocigledno ne shvatas da mediji u jednoj zemlji sa demokratskim uredjenjem (u pokusaju) nemaju neposrednu ulogu katalizatora promena u drustvu nego imaju obavezu i posao samo da skrenu paznju javnosti na te probleme kako bi oni poceli da se resavaju. Sta to znaci? To znaci da nije posao SKa da pokrece peticije nego je tvoj i moj posao da pokrecemo peticije za neke promene u ovoj zemlji.

Sto se kritika i sugestija tice, nisam video da se neko bunio jer mu je obrisan post u kojem je predlagao neko poboljsanje. Ali ne moze ni svako ideja svakog clana da se prihvati, jer to ne bi licilo ni na sta.
Tema "Javne rasprave" bi mogla da posluzi i za jos neke stvari.

A to da nije vas posao da pokrecete peticije, a sta kazete za inicijative? Recimo da ste prilicno uticajni u it svetu. Ja, osim opisa hardvera, softvera i dogadjaja, nisam primetio nijedan vas iskorak iz sablona.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
todos (19.9.2011)
Stara 19.9.2011, 16:40   #168
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

@dekip
Recimo da niste u pravu, a dokaz za to je recimo ljubičasta naslovna ove godine.
I opet - ako niste primetili, to znači da ste u pravu?

@todos
Bez uvrede, ali ovo što si reko je kako mali Perica zamišlja demokratiju. Ispadosmo Qzma i ja prvi do ministara.
Usput - pišemo mi pismo državi svakog meseca, eno ga na trafici za 150 din

@Zoni
Kad ti neko kaže "Uradi to do petka, a od petka kreni u nešto drugo", koji je to interval?
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2011, 16:58   #169
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Kad ti neko kaže "Uradi to do petka, a od petka kreni u nešto drugo", koji je to interval?
Iskreno rečeno, nisam siguran To je drugačije u odnosu na statistiku, čini mi se - u ovom slučaju, petak pripada i jednom i drugom skupu. Na onim grafikonima, monitor od 19" može da bude samo u jednom skupu, a granice skupa bi, imho, trebalo da budu jednoznačne.

@ VojaM: "nervira kada neko od celog teksta, slika, ideje i ostvarenja vidi samo štamparske greške, nebitne matematičke nepreciznosti i slično" --- ne verujem da sam ja skretao pažnju na štamparske greške, jer to stvarno ne smatram bitnim. S druge strane, matematičke nepreciznosti smatram bitnim
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2011, 17:01   #170
Flash91
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 694
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 215 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Isuviše smo mi nebitni u društvu kakvo je naše. I te tzv. peticije od nas nebitnih pojedinaca bi bile smešne za naše institucije. Jedina mogućnost je da neko veći poput SK-a ili sličnog medija uradi tako nešto. Ajde da te pitam nešto?! Gde su otvorena pisma koja bi bila direktno upućena javnim pojedincima ili institucijama? Taj isti Kuzmanović ili Urednik bi imali snage da tako nešto urade! Ako bi ja trebalo da pišem npr. nekom Ministru prvo bi morao da platim zauzeće mesta u tako nekom mediju. Drugačije pismo bi završilo u košu odmah tamo negde iza portira, tj. kod nekog koji prvi otvara poštu.
Ne ide to bas tako. Kao sto si rekao za nas, tako nesto isto vazi i za SK, samo u malo manjoj meri jer "Politika" ipak ima neki autoritet u ovoj zemlji. Ali ipak nisu to ministri, nego samo jedan casopis.
Problem je sto treba proci kroz more lenjih sekretarica, drzavnih sekretara, neradnih pomocnika ministara i nesposobnih savetnika istih da bi dobra rec dosla u prave usi. A s obzirom da ova drzava zaista ime mnogo precih problema, egzistencijalnih problema, kojima se ne bavi (dok rezim pokusava da pokrade sta se pokrasti moze, dok su jos na vlasti), te nase molitve i preporuke ce padati na gluve usi. Tuzno, ali je tako, i bice tako dok se nesto drasticno ne promeni
Flash91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2011, 17:56   #171
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
S druge strane, matematičke nepreciznosti smatram bitnim
Koje matematicke nepreciznosti?
Statisticki intervali su jasno definisani i egzaktni, ti samo imas malih problema sa citanjem istih. Statistika kao grana matematike ima odredjena pravila koja su ovde primenjena.

EDIT: Moram da se ispravim: Pravila koje su tu primenjena odnose se na odredjivanje granice intervala koja zavisi od klase vrednosti koja se spominje. Da ne pametujem mnogo, grafikon GFK-a je matematicki tacan.

Poslednja ispravka: Mr.Simpson (19.9.2011 u 19:59)
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2011, 18:08   #172
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
dekip kaže: Pregled poruke
tema "javne rasprave" bi mogla da posluzi i za jos neke stvari.

a to da nije vas posao da pokrecete peticije, a sta kazete za inicijative? Recimo da ste prilicno uticajni u it svetu. Ja, osim opisa hardvera, softvera i dogadjaja, nisam primetio nijedan vas iskorak iz sablona.
Citat:
dukes kaže: Pregled poruke
@dekip
recimo da niste u pravu, a dokaz za to je recimo ljubičasta naslovna ove godine.
I opet - ako niste primetili, to znači da ste u pravu?
Само ми реци/те који део мог поста није на месту?
Сложићеш се да нема нешто пуно иницијативе, углавном козметика. И то "љубичаста". Опишете тај и тај хардвер, тај и тај софтвер, догађај... Камо "СК покренуо то и то"?

Последња ваша иницијатива је овај форум.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2011, 19:31   #173
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Последња ваша иницијатива је овај форум.
Da, pa?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2011, 20:35   #174
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

@Dekip
Deo koji se tiče "Javnih rasprava" je zamišljen da na osnovu zahteva nekog ministarstva, agencije ili bilo kog državnog organa, pitamo i vas za mišljenje. Ako nema toga, onda se rasprava vodi u odgovarajućoj temi i ima drugačiju težinu. U suštini, u pravu si da je to deo koji može da bude zanimljiv kao inicijativa, ali bez partnera nema tanga
Istovremeno, kada je tamo pokrenuta inicijativa za WSA, nije bilo skoro nijednog predloga osim od samih autora. Da li si primetio tu inicijativu? Ili inicijativu za legalizaciju 100 preduzeća?

Elem: "Nema nešto puno inicijative" i "uglavnom kozmetičke" - nije isto kao "nisam primetio nijedan iskorak...". E to je deo na koji sam odgovorio, jer na osnovu "nisam primetio", što je vrlo "čvrsta" činjenica, izvlačiš zaključak.

Usput, izgradićemo Teslin toranj na Slaviji, jer je naš uticaj toliki da će EU dati samo Qzmi na ruke nekoliko milijardi evara donacije. Ako mi ne veruješ pitaj todosa...

@Flash91
Suština jeste da ministri i ostale državne "zverke" ne slušaju novinare jer sede prekoputa njih. Do njih sede uticajni vlasnici IT firmi koji (uglavnom) imaju novac...

Poslednja ispravka: Dukes (19.9.2011 u 20:51) Razlog: Dodatak za Flasha
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2011, 22:48   #175
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
vojam kaže: Pregled poruke
da, pa?
Да, па?

Citat:
dukes kaže: Pregled poruke
@dekip
deo koji se tiče "javnih rasprava" je zamišljen da na osnovu zahteva nekog ministarstva, agencije ili bilo kog državnog organa, pitamo i vas za mišljenje. Ako nema toga, onda se rasprava vodi u odgovarajućoj temi i ima drugačiju težinu. U suštini, u pravu si da je to deo koji može da bude zanimljiv kao inicijativa, ali bez partnera nema tanga
istovremeno, kada je tamo pokrenuta inicijativa za wsa, nije bilo skoro nijednog predloga osim od samih autora. Da li si primetio tu inicijativu? Ili inicijativu za legalizaciju 100 preduzeća?

Elem: "nema nešto puno inicijative" i "uglavnom kozmetičke" - nije isto kao "nisam primetio nijedan iskorak...". E to je deo na koji sam odgovorio, jer na osnovu "nisam primetio", što je vrlo "čvrsta" činjenica, izvlačiš zaključak.

Usput, izgradićemo teslin toranj na slaviji, jer je naš uticaj toliki da će eu dati samo qzmi na ruke nekoliko milijardi evara donacije. Ako mi ne veruješ pitaj todosa...

...
У зависности да ли си партнер са сукњом, или не, зависи да ли ћеш да чекаш партнера за танго или си ти тај који ће да направи први корак.

А што се тиче "чврстих" чињеница, наведи ми један пример да сте нешто покушали. А свакако да сте часопис са огромним утицајем. Немој само да ми кажеш да нисте. При том не мислим на утицај у eu, а још мање на Теслин торањ...

Wsa на гуглету углавном води код комшија цроата, на жалост. Или можда и нисте толико утицајни?
Можда да погледате како они то раде?
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2011, 23:34   #176
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
А што се тиче "чврстих" чињеница, наведи ми један пример да сте нешто покушали.
Pročitaj malo bolje moj prethodni post, nešto si propustio.

Uopšteno, nauči da sagovornika razumeš - tango ti je potpuni promašaj, lepo sam pojasnio za šta su "javne rasprave", a ako su naše ili vaše inicijative - eto ih na forumu tušta i tma.

WSA - znam vrlo dobro i hrvatskog elektora, kao i mnoge elektore iz drugih zemalja. Oni to bolje rade jer iza njih stoji država, a naša ne želi da stane (potpuno) iza nas. Ali - kakve to ima veze sa vaših nekoliko postova u toj inicijativi? Da li treba sad da googlaš da bi video o čemu se radi? Ili opet nisi primetio inicijativu? Ili to nije primer inicijative?

Da zaključim - imam osećaj da bi bio najsrećniji kada bi (na pr) Insajder hapsio kriminalce a ne samo ih prikazivao, a SK pisao doktrinu ministarstva za informaciono društvo, a ne samo kritikovao. Ali - kao što rekoh - tako mali Perica zamišlja demokratiju, bez uvrede. Ljudi u SK rade svoj posao, a inicijative su u okviru mogućnosti.
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2011, 10:10   #177
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Ali Hrvati idu u Evropu a mi ne?!
Ja verujem da bi Vi imali višestruke koristi kad bi deo izdanja preveli na albanski i prodavali na Kosovu i Metohiji. Jer ovaj nivo samog časopisa bi i njima bio sasvim OK.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2011, 10:47   #178
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Todos zvani nivo
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
todos (20.9.2011), ZoNi (20.9.2011)
Stara 20.9.2011, 11:27   #179
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Ali Hrvati idu u Evropu a mi ne?!
Ja verujem da bi Vi imali višestruke koristi kad bi deo izdanja preveli na albanski i prodavali na Kosovu i Metohiji. Jer ovaj nivo samog časopisa bi i njima bio sasvim OK.
A da možda malo pojasniš kakve veze ima nivo (i koji je to nivo) sa Hrvatima i Albancima. A pogotovu razmišljanje na temu poslovne politike SK...
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2011, 11:52   #180
tchalle
Član
 
Član od: 24.8.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 44
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 18 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2011

Interesantno, ja na SK gledam kao zabavni časopis. Pročitam šta ima novo u IT svetu. Skinem po neki program koji je pomenut, pogledam na YT kako izgledaju igre iz časopisa. Ne pada mi na pamet, da analiziram tekstove, učim imena autora itd.

A, što se tiče inicijativa, za to nije zadužen časopis, nego kada se uvidi potreba, društvo profesionalaca
se sastane i , uz pomoč pravnika, donese odgovarajuči predlog. Skoro se raspravljalo o tome da se donese zakon o radu kod kuće (za freelence sajtove), naplata preko interneta(za freelencere i shareware model poslovanja, prodaja preko neta i sl.).Pa ako vas iteresuje i ako ste profesionalci, pridružite se inicijativi.
tchalle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku tchalle na korisnoj poruci:
player1 (20.9.2011), ZoNi (20.9.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ajd da izglasamo najbolju 6600GT karticu Erdeljan Boris Grafika 60 18.6.2011 15:32
Svet kompjutera 01/2009 oluja Sadržaj novog broja SK 200 24.1.2009 21:36
Svet kompjutera 7/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 149 23.7.2008 17:24
Svet kompjutera 2/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 215 20.2.2007 22:41
Svet kompjutera 10/2006 oluja Sadržaj novog broja SK 224 12.10.2006 19:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com