Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.9.2011, 16:03   #61
grakic
Novi član
 
Član od: 7.9.2011.
Poruke: 9
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Politika: Linuks besplatan samo za kućnu primenu??? ;)))

Citat:
pivonroll kaže: Pregled poruke
Ne mogu da verujem da se o ovome raspravlja na 3 strane, kad je sve vrlo jasno.

Čim ima ovoliko rasprave, znači da je tema zanimljiva.

Bilo bi lepo da SK objavi jedan kvalitetan tekst koji bi uporedio različite modele licenciranja softvera.

Slažem se da je ta tema često nepotrebno komplikovana i zato se ove nepostojeće dileme „kod kuće“ i „u firmi“ iznova javljaju (najpre Windows XP Home Edition, a eto sada i Ubuntu).
grakic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2011, 16:50   #62
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Politika: Linuks besplatan samo za kućnu primenu??? ;)))

Citat:
grakic kaže: Pregled poruke
Slažem se da je ta tema često nepotrebno komplikovana i zato se ove nepostojeće dileme „kod kuće“ i „u firmi“ iznova javljaju (najpre Windows XP Home Edition, a eto sada i Ubuntu).
Upravo tako,ja sam svedok da u gomili firmi rade na xp home i još im do sad niko nije napravio problem.
Drugo,ako ja preko firme kupim recimo netbuk sa win7 starter i koristim ga,jelte,u poslovne svrhe,ko može da kaže da ja kršim zakon?
Legalno sam ga kupio,proizvođač instalirao os i šta sad? Nigde,ali baš nigde nisam našao neko upozorenje da se ne može koristiti u poslovne svrhe.(ovo je više kao primer,ne znam tačno šta piše u eula za win7 starter)
Sa druge strane,kao što neko reče,linux u "enterprise" verzijama nikako nije isključivo za poslovno okruženje,već je za one koji žele softver koji je više testiran,proveren i da mogu da se nekom obrate ako imaju problem.Kod nas se samo reč "enterprise" bukvalno shvata.Samim tim ako ja hoću da koristim npr.opensuse ,a ne da platim suse enterprise (ili kako se već zove) - moja stvar.Razlika je što kod prvog kad imam problem moram da se obratim zajednici,a kod drugog teh. podršci,što iz mog iskustva sa podrškama može da bude daleko lošije rešenje.
Bilo kako bilo tekst je napisan,najblaže rečeno nespretno i može da donese više štete nego koristi.
Meni je najporaznije što dolazi odakle dolazi...
Ne bih se iznenadio kod nekih drugih časopisa koji i ne znaju za drugo osim m$-a...
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2011, 18:29   #63
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Politika: Linuks besplatan samo za kućnu primenu??? ;)))

Citat:
grakic kaže: Pregled poruke
Čim ima ovoliko rasprave, znači da je tema zanimljiva.

Bilo bi lepo da SK objavi jedan kvalitetan tekst koji bi uporedio različite modele licenciranja softvera.

Slažem se da je ta tema često nepotrebno komplikovana i zato se ove nepostojeće dileme „kod kuće“ i „u firmi“ iznova javljaju (najpre Windows XP Home Edition, a eto sada i Ubuntu).
Čim ima ovolike rasprave, onda većina nije shvatila šta je pisac, tj. moja malenkost, hteo da kaže i onda je u pitanju, bez trunke razmišljanja, moja greška - da li sam loše koncipirao taj deo ili nisam, ili je urednik te rubrike malko poizbacivao reči i rečenice ili nije, to je marginalno pitanje. Nekoliko stvari u svemu ovome me raduju:
1. ocene pisanja "Sveta kompjutera"
2. ideje koje iz ove rasprave izlaze, na primer ona koju je grakic izneo u citiranom postu

A pošto smo konstatovali moju grešku (pri čemu nemam nameru da ulazim u raspravu o proizvoljnim parafrazama telefonskog razgovora, raspravljam o MS optužbama i slično), naći ću način da se na istom mestu izvinim Linuks zajednici.

U svakom slučaju, slobodno možete da nastavite da me kritikujete i lamentirate - moj posao novinara (u ovom slučaju) je podložan kritici baš kao i svaki drugi.

Pozdrav,
Dušan
Dukes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Dukes na korisnoj poruci:
dare023 (13.9.2011), drzare (12.9.2011), kmilos (14.9.2011), Lich_king2 (13.9.2011), na12 (13.9.2011), Orvel (12.9.2011), player1 (12.9.2011)
Stara 12.9.2011, 19:23   #64
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Politika: Linuks besplatan samo za kućnu primenu??? ;)))

Citat:
Dukes kaže: Pregled poruke
Čim ima ovolike rasprave, onda većina nije shvatila šta je pisac, tj. moja malenkost, hteo da kaže i onda je u pitanju, bez trunke razmišljanja, moja greška - da li sam loše koncipirao taj deo ili nisam, ili je urednik te rubrike malko poizbacivao reči i rečenice ili nije, to je marginalno pitanje. Nekoliko stvari u svemu ovome me raduju:
1. ocene pisanja "Sveta kompjutera"
2. ideje koje iz ove rasprave izlaze, na primer ona koju je grakic izneo u citiranom postu

A pošto smo konstatovali moju grešku (pri čemu nemam nameru da ulazim u raspravu o proizvoljnim parafrazama telefonskog razgovora, raspravljam o MS optužbama i slično), naći ću način da se na istom mestu izvinim Linuks zajednici.

U svakom slučaju, slobodno možete da nastavite da me kritikujete i lamentirate - moj posao novinara (u ovom slučaju) je podložan kritici baš kao i svaki drugi.

Pozdrav,
Dušan
Joooj,pa moraćemo da ti smislimo kako ćeš da nam se izviniš.
Na primer da se obučeš u pingvina i ušetaš u kancelarije microsofta.
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku dare023 na korisnoj poruci:
drzare (12.9.2011), JohnnyNT (12.9.2011), Lich_king2 (13.9.2011), Mr.Eco (12.9.2011), Orvel (12.9.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com