Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.1.2012, 22:00   #1
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Bus Plus kartica!

Interesantno da nema ove teme???

Lepo sto pocinjemo da se modernizujemo ali... ljudi dodju u Beograd i ne znaju da otkucaju papirnu kartu u onim starim automatima a sada ce morati da se snadju sa touch screen ekranom i nekim plasticnim karticama koje pitaj Boga za sta sluze, kako se koriste, i gde se ubacuju???

Verujem da ce biti potpuna konfuzija...

Automati - plastika i touch screen, dajem im rok trajanja, s obzirom da je laktanje po busu veliko - pa mesec dana mozda...

Ja ne pratim tv i ne znam da li su objasnjavali nesto na tvu ali brale...sajt ima je katastrofa... nista nije objasnjeno jednostavno i konkretno. Ja cu se nekako snaci jer sam se razumem koliko toliko u tehnologiju ali ostali.

Dalje, kako ce neko da priblizi plastiku automatu ako ne moze da pridje od guzve?

I najveca glupost je sto nije objasnjeno na njihovom bednom sajtu kako ce studenti da se prilagode novom sistemu??? Neka mi neko da link gde pise kako ce studenti kupovati i koristiti mesecnu?
Master_Touch je offline  
Stara 5.2.2012, 14:11   #2
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

To mozda sto se vozite po blokovima je vasa stvar pa ne vidite pravu sliku Beograda . Smatram da kako ima indijanaca u Bg-u tako ih ima i u unutrasnjosti. Sve je stvar vaspitanja...
Starface je offline  
Stara 5.2.2012, 15:19   #3
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Jedino ko posmatra na pravi nacin po zadnjem postu ovu temu je Decoy . Bravoo ...
Starface je offline  
Stara 15.7.2012, 12:49   #4
Monk Psycho
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 269
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Oces reci, umesto onih koji se stvaro voze, treba svi u gradu da ga subvencionisu?!?
a reci mi molim te kakvu vrednost ja dobijam što plaćam kartu? Dobijem spoznavanje osećaja nabijenosti sardina u konzervi i saznanje na kojoj se temperaturi kali čelik! A plaćam karte od 2003, i šta dobih ja od toga? Da sad moram 5x da pokazujem kartu u toku 1 vožnje?????

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk
Monk Psycho je offline  
Stara 15.7.2012, 13:03   #5
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Pa naravno, evo i gospodin Radujko postade predsednik UO GSP. Došao čovek na nagovor druga Đilasa, da izvuče preduzeće iz dugova Sve naši prekaljeni stručnjaci sa doktoratima na temu kako od monopoliste napraviti uspešno preduzeće.
DeCoy je offline  
Stara 15.7.2012, 13:47   #6
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

GSP se finansira iz drzavnih para, drzava dobija pare iz poreza koje gradjani placaju. Iz ovoga sledi da MI, gradjani, vec placamo GSP tako da ja ne vidim razlog zasto bi placali karte kada vec finansiramo to preduzece. Pare od tih karata ne idu GSP-u.

Sada ti meni objasni zasto bih jednu stvar placao dva puta?
Arcibalde je offline  
Stara 15.7.2012, 15:01   #7
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Arcibalde kaže: Pregled poruke
1. GSP se finansira iz drzavnih para
2. tako da ja ne vidim razlog zasto bi placali karte kada vec finansiramo to preduzece.
3. Pare od tih karata ne idu GSP-u.
1. Verovatno je deo izvora GSPa porez, a deo prodate karte.
2. Ne moraš, naravno. Sedi u taxi ili kupi svoja kola, pa onda svrati na Jugopetrolovu pumpu, sipaj gorivo i idi - ne moraš da plaćaš, jer su Jugopetrol samoupravnim radom izgradili naši roditelji
3. To ne verujem. Možda ne ide dovoljan deo, ali da uopšte ne idu, apsolutno ne verujem.
ZoNi je offline  
Stara 15.7.2012, 15:15   #8
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
1. Verovatno je deo izvora GSPa porez, a deo prodate karte...
Hmmm, ma da sigurno, samo mi nekako nije jasno kako to da privatna firma naplacuje karte u autobusima GSP-a. Al to je potpuno logicna stvar, kada letis JAT-ovim avionom negde potpuno je normalno da ti PeraKradic doo naplati kartu u tom JAT-ovom avionu. Il kada se vozis taksijem imas taksistu koji vozi i onog lika na suvozacevom mestu koji ti naplacuje voznju. To je tako logicno zar ne. To samo kod nas moze da prodje. Made in Serbia.
Arcibalde je offline  
Stara 15.7.2012, 15:26   #9
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Koliko sam provalio na osnovu dosadašnjeg prikupljanja podataka iz raznih izjava raznih zvaničnika i nezvaničnika i činjenice da niko ne dematuje neke stvari, naplata ide ovako: pare od karata se upućuju u gradski budžet, pre je jedan deo para (beše nekih 5%) išao direktno GSPu za plate sada ne jer naplatu vrši ovaj sistem u kvaru, a zatim se iz budžeta isplaćuje prema zahtevima GSPu za poslovanje. Tako da niko ovde ne može da kaže koliko je tačno ekonomska cena karte i da li cena karte pokriva ili ne poslovanje tog javnog preduzeća. Inače ovo je karakteristično za rad svih preduzeća, sve pare idu u budžet, a ona na bazi plana rada i procena koliko košta šta što obavljaju prave zahtev za sredstvima koja potom odobrava vlada ili ne, i uplaćuje tokom godine pare na njhov račun.

Problem u ovome je nemogućnost da se vide prihodi i stvarni troškovi. Da pare du u firmu, postojao bi podatak o stvarnom prihodu, rashodika, pa bi se moglo videti koliko stvarno ekonomski košta prevoz. I da li treba da se dotira iz budžeta grada ili ne. Ovo otprilike znači da ekonomska cena karte može biti i manja od sadašnje i da lako može da se desi da mi plaćamo kroz cenu karte ne samo prevoz već i ponešto drugo.

Da li prevoz u gradu možé biti besplatan, recimo? Može, sve je to pitanje percepcije i kako mi to prihvatimo kako društvo i sami se dogovorimo. Primer toga bi recimo bilo pitanje penzija. Jeste, tokom života plaćámo porez na njih, ko zarađuje više plati višé, ko zarađuje manje plaća manje. Problem koji dobijamo je pitanje isplate. Može biti i ovakva: kad odete u penziju sa datim brojem godina strarosti svi dobijaju istu visinu penzije. Kao društvo prihvatamo da tokom radnog dela života imali smo sve predispozicije da zaradimo i uštedimo, ali sada, kada više ne možémo da radimo, društvo plaća naše penzije, i to je pitanje saosećajnosti, ljudskosti i šta ja znam već i mi rihvatamo da smo u starosti isti, imamo onoliko koliko nam treba za normalan život. Naravno, biće i onih sebičnijih koji će tvrditi da su oni davali više pa da trebaju da dobiju više jer su uštedeli. Dakle, to je p[itanje percepcije: da li je penzija ušteda tokom života koja vam se isplaćuje, ili je penzija izraz solidarnosti među nama jer državne penzije nisu ušteda već isplata budžetsko tipa, dakle, tekuće plaćanje.

Naravno postoje i varijaciej i kombinacije pa .... Ali je činjenica ova: da ovakav sistem, ne valja, ne valja. Da ima predloga ima ali da ih oni gore ne slušaju, ne slušaju.
vasiljevic je offline  
Stara 15.7.2012, 15:59   #10
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Monk Psycho kaže: Pregled poruke
a reci mi molim te kakvu vrednost ja dobijam što plaćam kartu?
prevoz
player1 je offline  
Stara 15.7.2012, 16:21   #11
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Da li je neko imao prilike da se uveri u ovo:

http://www.b92.net/info/komentari.ph...26777#k7372070
Picard je offline  
Stara 15.7.2012, 16:47   #12
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Bas sam skoro razmisljao da uzmem markicu, zbog faksa, jbg, iako bojkotujem buspljus, bolje da se ne maltretiram ako zurim negde i to, ali ako je ovo tacno, bajsom cu da idem, to je stvarno zlo
DonCorleone91 je offline  
Stara 15.7.2012, 17:15   #13
altas
Veteran
 
Član od: 18.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.026
Zahvalnice: 222
Zahvaljeno 293 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

http://www.b92.net/info/komentari.ph...26777#k7371588
altas je offline  
Stara 15.7.2012, 13:56   #14
Monk Psycho
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 269
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 22 puta na 20 poruka
Određen forumom

Citat:
Arcibalde kaže: Pregled poruke
GSP se finansira iz drzavnih para, drzava dobija pare iz poreza koje gradjani placaju. Iz ovoga sledi da MI, gradjani, vec placamo GSP tako da ja ne vidim razlog zasto bi placali karte kada vec finansiramo to preduzece. Pare od tih karata ne idu GSP-u.

Sada ti meni objasni zasto bih jednu stvar placao dva puta?
+1
Plus što se niko od građana ne pita nizašta (ne mislim svaki zasebno, već preko nekog izabranog).
A da ne govorim o činjenici da za državno preduzeće ubira pare PRIVATNO preduzeće koje po njima nema veze sa GSP? Sam ja lud ili sam nešto poblesavio od jutros?

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk
Monk Psycho je offline  
Stara 15.7.2012, 14:11   #15
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Pa ako bi obojca otisli kod drzavnog lekara verujem da bi nas proglasili ludim

Najsimpaticniji su mi oni koji kazu: "Pa cena karte u Svedskoj je malo veca od cene karte u Beogradu". Samo zaborave da su plate u Sveci 10x od prosecne plate u Beogradu (20000) pa po toj racunici karta za autobus bi nas ispala 6 dinara. Samo sto u toj istoj Sveci kada kupis kartu ona vazi odredjeno vreme a to vreme je jednako onom vremenu koliko je potrebno da se dodje sa jednog kraja grada na drugi a pri tome nije bitno koliko se autobusa promeni (naravno ne moze da se ide unaokolo vec najkracom mogucom rutom). A da ne spominjem to sto autobusi idu na svakih 5 minuta i na okretnicama ne prave "okupljanja", kao kod nas.

U ovoj drzavi ne postoji funkcionalni sistem koji je u sluzbi gradjana.
Arcibalde je offline  
Stara 15.7.2012, 14:59   #16
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
...

Pitanje za Arcibalde: kako bi se ti ponasao?
Da li mislis na to kako bih se je ponasao da sam na vlasti?
Arcibalde je offline  
Stara 15.7.2012, 14:35   #17
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Monk Psycho kaže: Pregled poruke
+1
Plus što se niko od građana ne pita nizašta (ne mislim svaki zasebno, već preko nekog izabranog).
Ti izabrani su sad na vlasti i te koje biramo su politicari, demokratija kakva je kod nas je u sustini losa, zato sto glupa vecina izabere jos goru manjinu koja ce da maltretira onaj ostatak koji vise nema snage nista da radi. Inace sto se tice vodovoda, tu je jos veca muljaza, pre neki dan saznah da vodovod meri koliko ce da naplati po broju prijavljenih stanara, a po coveku racunaju potrosnju od 200l vode dnevno, a sve zato sto zaposleni koji su duzni da proveravaju vodomer ne rade svoj posao, ali bre ko jos potrosi 200l vode dnevno, pa da sam ne znam sta nebi potrosio toliko, to znaci da cetvoroclana porodica potrosi 800l x 30 dana u mesecu, ko je ovde normalan.

Glupo je dalje raspravljati o sistemu i funkcionisanju drzave zato sto je beskorisno trosenje energije kad vec niko nista nece da uradi, nego samo sedi za kompom i prosipa pamet po forumu
DonCorleone91 je offline  
Stara 15.7.2012, 15:57   #18
Oskar_Vajld
Član
 
Član od: 28.7.2010.
Poruke: 138
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 106 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
DonCorleone91 kaže: Pregled poruke
Ti izabrani su sad na vlasti i te koje biramo su politicari, demokratija kakva je kod nas je u sustini losa, zato sto glupa vecina izabere jos goru manjinu koja ce da maltretira onaj ostatak koji vise nema snage nista da radi.
Ko tvrdi da "onaj ostatak" nema više snage da išta radi? Imaju, ali su uplašeni.

Citat:
DonCorleone91 kaže: Pregled poruke
Glupo je dalje raspravljati o sistemu i funkcionisanju drzave zato sto je beskorisno trosenje energije kad vec niko nista nece da uradi, nego samo sedi za kompom i prosipa pamet po forumu
Eeeee, nije beskorisno. To je dnevno doza u borbi protiv nepravde, kao i domaćih i belosvetskih karakondžula. "Nanu im naninu!" - Kvota ispunjena.
Oskar_Vajld je offline  
Stara 19.7.2012, 20:10   #19
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom

Po meni, najjaci pritisak na GSP bi se napravio potpunim bojkotom njihovih usluga. Nikakvo prebijanje, neplacanje prevoza, i slicne nelegalne radnje.

Jednostavno bojkot, niko, ali bas niko ne bi trebalo da udje u njihova vozila. Da vidim kako bi im se to svidelo. Da li ce Bus Plus da ukine sve linije? Mesec, dva, pa kad prihod padne, da vidim odakle ce da uzmu tih 8%,
mvasic je offline  
Stara 19.7.2012, 20:17   #20
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.999 puta na 7.043 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

@Arcibalde

Policija tj. država ne može da ga krivično goni, ali ti kao oštećena strana možeš da pokreneš privatnu parnicu protiv njega. E sad što će to da se otegne godinama, pa ispadne skuplja pita od tepsije... Znam ljude koji rade na benzinskoj pa im se često desi da im se lik jednostavno odveze sa natočenim gorivom. Jedino što policija uradi jeste da im da podatke počinioca na osnovu registracije vozila.

@mvasic

U zgradi od desetak stanova ne mogu da se dogovore oko nečega, a ceo grad treba da bojkotuje BusPlus Nema šanse, pogotovo što je penzionerima pravo uživanje da poštuju zakon i red jer se tako osećaju manje nevažnim...
DeCoy je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gsp


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodič za overklokovanje grafičkih kartica Wolfy Tekstovi u SK 28 24.9.2017 1:19
Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica star-duster ŠDK - Grafika 14 22.1.2011 14:45
Isplati li se kupovina bilo koje od sledećih kartica trenutno? holodoc Grafika 13 26.10.2010 6:36
Nvidijina dual-GPU kartica zvaće se GTX 490 Dusan Despotovic Vesti 11 25.5.2010 22:42
S3 (VIA) Chrome dualna kartica Nergal Vesti 3 24.2.2010 0:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com