Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.11.2014, 0:59   #1
Munja666
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Poruke: 86
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa logovanjem na SQL Server 2000

Zdravo,
Imam problem kada prilikom logovanja na određenu aplikaciju (Nice Administrator), aplikacija se konektuje na SQL Server 2000 javlja se sledeća greška:

Kod:
s0002(microsoft}[ODBC SQL Server Driver ][SQL Server] Invalid object name 'SYSTEM_OPTIONS'
s0002(microsoft}[ODBC SQL Server Driver ][SQL Server] Invalid object name 'SERVER_INFO'
s0002(microsoft}[ODBC SQL Server Driver ][SQL Server] Invalid object name 'USER_INFO'
Samo da napomenem da je do sada sve radilo ok, pošto sam reinstalirao sistem (vratio identičan ghost image cele particije sa OS-om sa odgovarajućim bazama na drugoj particiji) i vratio backupovane ldf i mdf fajlove baze.
To mi je ranije bez problema uspevalo i da se nakon toga "nakačim" na server.

Proverio sam da nije problem do "prava" korisnika u Security kartici u samom Enteprise Manageru servera, ali tamo je sve ok, nije ništa menjano od kada je zadnji put radilo.
Takođe je u Administrative Tools - ODBC podešavanjima izabrana odgovarajuća baza, jer sam nalazio na netu da do toga i ovog gore pomenutog može da bude problem prilikom logovanja.

Imate neku ideju?
Munja666 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2014, 22:21   #2
Munja666
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Poruke: 86
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa logovanjem na SQL Server 2000

Deinstalirao sam SQL server 2000 i instalirao od početka, izbrisao stare fajlove iz baze i sam SQL je kreirao nove i tako mi radi na drugom računaru, ali na ovde se opet javlja
gore pomenuti problem "Invalid object name". Tako sam sad tek zbunjen, ako nije do same baze, jedino mi ostaje u samom odbc drajveru (podešavanjima u Windows-u) ili je prilikom deintalacije ostalo
nešto što sam uninstaller nije uklonio... Takođe kada se logujem na problematićnu aplikaciju, istu grešku sa "Invalid object name" prijavljuje ma koju lozinku da unesem!
Munja666 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars 2 nesa24casa MMORPG igre 9745 5.9.2023 23:03
Avioni Dr Zoidberg Brbljaonica 3931 17.4.2022 21:11
Problem sa Maticnom plocom A8M2N-LA Stefan1090_ Osnovne komponente 9 16.9.2012 19:28
Microsoft Exchange 2003 server i problem sa BCC mailovima Aljosa Kvarovi 0 11.5.2010 13:46
NTFS u FAT32! Branislav Gavric Operativni sistemi 29 28.12.2009 22:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com