Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.2.2021, 10:38   #21
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.142
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Evil Genius 2

Minimum Specifications
OS: Windows 10
CPU: Intel Core i3-8100
RAM: 8GB
Dedicated GPU: GeForce GT 1030 2GB, Radeon RX 550 2GB

Recommended Specifications
OS: Windows 10
CPU: Intel Core i7-4770K, AMD Ryzen 5 1600
RAM: 8 GB
GPU: GeForce GTX 1660 Super 6GB, Radeon RX 5700 8GB
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Ichigo222 (13.9.2023), pentraksil (14.2.2021), sonebrate (19.2.2021)
Stara 16.3.2021, 20:21   #22
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Evil Genius 2

Cinematic Gameplay Trailer
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2021, 14:20   #23
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Evil Genius 2

Nisam odmakao mnogo u igri, ali da dam inicjalni komentar. Po mom mišljenju, za sada, dostojan naslednik originala. Jedino što mi se trenutno ne sviđa je research tree, koji je za razliku od originala generički tree. Nema više traženja komboa koji donosi uspeh, već klasično generičko istraživanje po tier 1, 2, 3... I neki sitni bagovi koje će popraviti, nadam se uskoro, ali ništa gejmbrejking, više te nerviraju na sitno i bodu oči nego što su smetala.

Definitivno manje mikromenadžmenta globalnih zlih operacija, što je još jedan plus. Jednostavno pošalješ ekipu da odradi posao i kada se posao odradi smatra se da su izgubljeni i morate da trenirate nove. Kao što Maximillian kaže "keep some gold for yourself, send the rest over and let my eyes never see you again". Nema više zaboravljenih miniona na mapi koji nabijaju heat u plafon i šalju agente.

A da, minus je da nema više radio voditelja koji komentarišu vaša zlodela. A tako sam se nadao da ću ponovo čuti "reporting from the top of an elephant" izveštaj. Ali sam gejmplej je tu. I muzika i atmosfera fenomenalni, kao i u originalu.
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2021, 0:11   #24
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Evil Genius 2

Dobra je za sada, mada jedna od mana joj je sto, i pored gabaritnog tutorijala, i dalje puno stvari ne objasnjava bas najbolje. Heat recimo i dalje ne kapiram kako tacno funkcionise, kako se pojavljuju super-agenti, zasto imam misije kojim ih pozivam u bazu, koji je tacno efekat obmanjivanja istih na svetskoj mapi, efekti odredjenih misija isto su poprilicno konfuzni itd. Notifikacija takodje dosta konfuzne, bombarduje te igra gomilom notifikacija koje nestanu jako brzo i nekada prosto nisi siguran sta se desava, gde te i da li te napadaju itd.

Veteran sam prvaka ali sam poprilicno pogubljen. Mada vremenom naucis da se snalazis, polako ali sigurno
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2021, 1:40   #25
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Evil Genius 2

Moraće oni ovo da pečuju poprilično.

Zaglavljen sam na main quest-u jer moram da završim side quest. Ali ne mogu da završim side quest, jer sam započeo neki drugi koji opet ne mogu da završim jerbo se misija na globalnoj mapi uopšte ne pojavljuje. Nigde.

Takođe negde od početka igre mi stoji notifikacija na meniju da imam novi item koji mogu da kupim, ali ga nema nigde. I gomila ljudi prijavljuje ova 2 baga. Ima li Rebellion testere u timu uopšte? Ili ih zabole?
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2021, 8:25   #26
Thuzar
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Lokacija: Jagodina
Poruke: 104
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 32 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Evil Genius 2

Imam 50+ sati u igri imoram reći - prilično 'meh' iskustvo usled sledećeg:

-atmosfera krš u odnosu na keca - nema radio voditelja sa stereotipnim regionalnim naglascima (hvala svim pahuljicama i SJW na ovome, woke kultura na nivou u igrama...), manji fond animacija i interrogation tehnika (sve se svodi na stolicu i puko stavljanje na zamke da se aktiviraju, što je i metod za rešavanje Super agenata, dok je u kecu to bio daleko interesantniji proces), henchmeni jako loše i neinspirativno dizajnirani (šta da pričamo kada su morali da vrate Barakudu i Jubeija?);

-čekanje na sve i svašta, pacing očajan. I u prvom delu je bilo čekanja ali nikada u ovolikoj meri - sporedne misije se mogu kompletirati samo jedna po jedna (kao i research koji je sada linearan) , uz to sa po 4-5 koraka po sub-kvestu, razvodnjeno do bola;

-nema Evilpedije da pojasni neke stvari detaljnije, poput toga koje zamke smanjuju koje statistike, koji predmeti uopšte generišu heat ukoliko ih istražitelji vide, koji tipovi miniona se ispiranjem mozga uhvaćenih agenata mogu dobiti itd. ;

-balans Super agenata katastrofa - svi osim Simetre su smešni, a ona i njen tim se uvek teleportuju u sred sefa i, ako nemate dooobro podmazanu muscle mašinu, možete samo da je pustite da izađe sa plenom jer će vam u suprotnom pobiti pola baze (a to vodi u spiralu pada morala i dezerterstva preostalih miniona, i posledičan alt+F4);

-sve agencije u igri imaju iste, IDENTIČNE modele za svoje agente samo u drugačijoj boji (osim Olginih agenata koji imaju partizanske kape). Mislim, ako već radite na ovako kultnoj igri, morate uzeti u obzir zbog čega je sve prvi deo bio cenjen, a ne samo lenjo pristupiti izradi nastavka, ubaciti par dobrih i brdo loših ideja i nadati se dobroj zaradi, a fanove serijala ko j*@e kad su ovce za šišanje.

Razočaran sam, iskreno, i sačekaću nakon što završim sa ovom kampanjom da vidim hoće li menjati nešto jer sam i Season Pass kupio (nostalgični magarac kakav jesam...)
Thuzar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2021, 9:16   #27
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Evil Genius 2

Slažem se. Do sada poprilično limunada iskustvo. Tačnije, da citiram Pikca, limunadu da sam popio bar bi me ono... razumeš.

Ako je za nadati se, do sada 2 peča izašla za bagove koji su showstopper i na Steam diskusijama vidim da redovno ljudima odgovaraju na mišljenja i probleme koje prijavljuju ako su validna mišljenja, a ne "kmeee vratite mi pare, pozvaću tatu da vas bije".

Strpljiv sam, daću im for od mesec-dva da poprave.

EDIT: A ovo za SJW... Da li ima neki virusolog da nam kaže može li da se napravi soj korone koji gađa isključivo ljude koji imaju faličnu hemiju mozga na specifičan način?
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2021, 14:17   #28
Thuzar
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Lokacija: Jagodina
Poruke: 104
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 32 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Evil Genius 2

Nema leka za SJW i cancel kulturu (kada su Pepe le Tvora ukinuli zbog "seksualnog nasrtanja" i povukli Damba i Petra Pana zbog "rasističkih depikcija", čemu dalje da se nadaš?), ali mi takođe nije jasno zašto ostaviše Wrecking Bolu (S.A.B.R.E Super agenta) da priča ugga-bugga naglaskom, Lučadora kao tipičan si si senor lik i Olgu kao cyka blyat, a Symetry perfektan engleski iako je kineskinja/japanka (a henchman Fugu zavrće po engrish)? Neki dvostruki standardi, plaše se ljudi Twittera i osude a nisu svesni da pahuljice ni nisu ciljna grupa za igru koja ima cult following i koja je niša - daj Bože da bi 10 SJW-a odreagovalo na igru da su predstavili humor kao u prvom delu.

Elem, na FB-u su već predstavili prvog henchmena koji dolazi post-release, izgleda kao Mysterio iz Spajdermena
Thuzar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2021, 3:18   #29
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Evil Genius 2

Sto se tice SJW nesto nisam primetio preterano dodvoravanje ovde, pogotovu ne kod glasova. Jubei ima klasican japanski naglasak, tako da ne znam zasto bi Symmetry menjali a ne Jubeia. Ostale takodje. Radio klipove pa tek. Mislim da je jednostavno takav izbor a i nedostatak vremena za snimanje...jer sam primetio da je dosta glasova losijeg kvaliteta (mislim pre svega na sam kvalitet zvuka) kao da je snimano od kuce i na brzinu, klasicnim mikrofonom, skoro pa kao neki placeholder. Bas se cuje kod mnogih miniona.


Slazem da je igra onako....moglo je to dosta bolje. Nije toliko losa koliko pricaju ali je jako puno stvari bas vestacki produzeno i nacickano, to mi mozda i najvise smeta. Iako je slicnih misija bilo i u kecu, mislim da su ovde preterali, ima ih jos vise. Skoro svaka misija sa nekim 0/10 delova, kada zavrsis misiju u sledecoj skoro isto radis. Neke imaju smisla neke ubacene cisto reda radi.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Evil Within nexexcalibur Akcione igre 302 18.5.2018 13:12
[Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konačno igrivi WhenDarknessFalls Konzole 50 21.3.2014 0:07
Resident Evil: Operation Raccoon City gorgilije Akcione igre 114 31.5.2012 23:35
Evil Genius Bug[Su] Strateške igre 25 27.1.2011 1:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com