Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.10.2009, 16:55   #401
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

imam ja bolju ideju ako vec stampas..kao odraz zahvalnosti i pocasti prema sajtu forumu i clanovima foruma koji su ti pomogli,bolje na podlozi odstampaj jedan i jednini SK forum njegov amblem ili logo kako vec hoces..mislim da bi ti lepo legao na podlogu..inace cestitam na kupovini i nek te dugo i uspesno sluzi
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2009, 19:18   #402
Supreme.50
Veteran
 
Član od: 31.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 122
Zahvaljeno 168 puta na 93 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Supreme.50
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Nisi valjda ozbiljno shvatio onu opasku sa sekom?
I planirao sam da uradim nekoliko logoa, ukljucujuci moj i SKov, nisam lood da stampam zvedze granda .
Supreme.50 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2009, 19:21   #403
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

ma nisma nego sma se salio malo..nego jel zna neko gde se moze naci logitechov g7 misonja,vidim da ga vise nema nigde u prodaji osim na internet kupovinama?
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2009, 16:38   #404
bozabaksuz
Novi član
 
Član od: 29.12.2005.
Poruke: 22
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

I ja da kazem nesto... Najbolji mis za racunare srednje klase (verovali ili ne kostao me 700 kinti oko 2005-te). Je A4tech Glaser x6-60D. mrzelo me da listam sve prethodne postove, nadam se da ga niko nije vec nahvalio... Obratiti paznju da je isti takav opticki (ovaj je laserski) krs...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	a4tech-glaser-x6-60d_288.jpg
Viđeno:	12 puta
Veličina:	98,8 KB
ID:	32142  
bozabaksuz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2009, 16:40   #405
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

i dan danas toliko kosta, tj kosta 750din
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2009, 23:11   #406
Malfurion
Član
 
Član od: 26.7.2007.
Lokacija: rs.ba
Poruke: 67
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Za sve one koji su u potrazi za mišem, a Roccat Kone im je zapeo za oko malo upozorenje: Mnogo ljudi se žali da im crkava skrol točkić (googlajte problem, bacite pogled na benchmarkov forum, lik je 2 puta reklamirao Konea, i na kraju uzeo Razera uz doplatu ili tako nešto ). Sreća je da se to obično dešava u garantnom roku, ali kad već daš toliko para valjda se podrazumijeva da te zaobiđu ovakve gluposti...

Poslednja ispravka: Malfurion (4.12.2009 u 11:16)
Malfurion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2009, 23:12   #407
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

citao sam da je uradjena jos jedna revizija tog misa u kojoj je uklonjena ta boljka ali neznam da li je istina..i nije razor nego razer i to lachesis.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2009, 11:46   #408
Malfurion
Član
 
Član od: 26.7.2007.
Lokacija: rs.ba
Poruke: 67
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Ev' malo sam prekopavao Benchmarkov forum... Iskustva, copy/paste:
D-Devil:
-"Nazalost moram da opet aktiviram ovu temu,nazalost zato jer je izgleda i druga serija Kona defektna jer mi je upravo na identican nacin kao na prvom Konu otisao skrol.Da napomenem da misonju nisam koristio za igre.Samo ne znam kakva ce sad situacija da bude s garancijom jer je ipak ovo dobijen mis nakon reklamiranja prvog:S"
-"Heh tako sam i ja mislio kad sam ga kupovao pa nakon tacno mesec dana je otisao skrol [iskoriscen je oko 2-3 mape za cod5(na unutra za bacanje bombe) i za otvaranje linkova u mozili,(ali reko dobicu novu seriju kojoj je taj problem otklonjen pa sam ga zamenio-iako su mi ljudi ovde govorili da ga izbegavam-)],e sad je ovaj izdrzao 4 meseca pri cemu nisam igrao igre s njime a izbegavao sam da otvaram linkove na stisak skrola na unutra,medjutim eto sinoc je i pored svog pazenja i mazenja skrol otisao na identican nacin kao i prvi put,iako sam pri reklamaciji pitao a i odogovoreno mi je da je u drugoj seriji taj problem otklonjen,i da mi daju mis iz druge serije ,sto sam ovde i pisao(sto se videlo i po misu da je drugaciji).Medjutim sinoc vidim da je net pun tog problema tako da ej definitivno skrol i dalje problem,samo sto nekome izdrzi malo vise nekome malo manje(verujem da se mojoj devojci ne bi desilo ni 1 jer ona ne radi nista s skrolom osim sto ga vrti tamo vamo, a meni koji ponekad iskoristim tilt+middle skrol je izdrzao 4meseca a ljudi koji igraju kazu da im ne izdrzi ni nedelju dana).Tako da ne bi jurio 3. "srecu" vec bi zamenio za neki drugi mis(jer ma koliko mi se svidjao malo je mnogo da se 2x javi identican problem na misu od 6,5k din).Videcu sutra prekosutra da ga reklamiram pa cu videti sta cu uraditi."
-"Evo da se javim,bio sam danas do execentra i ljudi su bili extra,dali su mi da menjam Kone za Lakesis,s tim da su mi racunali novu cenu Kona tako da sam dodao manje para nego sto bi dodao da su gledali fiskalni racun,cak su mi dali i garanciju na 2 godine iako je konu isteklo 5 meseci"

Waylander:
"Da se "pohvalim"; posle 4 meseca koriscenja Konea, crko scroll i desni tilt, pre konacnog riknjavanja scroll je ponekad znao da cvili dok se vrti.
Pozitivna strana je sto su ga u execentru odmah zamenili bez pitanja. Misliio sam se da uzmem neki Razer, ali bih se sigurno smorio zbog oblika i odsustva tilta, a Kone je ako zanemarimo ovaj scroll flaw savrsen, pa makar ga menjao na svakih par meseci za sad ostajem veran."


P.S. @flamingos: tnx za ispravku
Malfurion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2009, 20:01   #409
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

@Malfurion:

Ja recimo imam dosta drugačije iskustvo sa Kone mišem, radi odlično, nema problema sa njim, nikakvih problema sa srednjim klikom ili skrolom, dakle ja sam zadovoljan sa njim. A ne mogu da kažem da sam baš nežan sa njim ili šta ja znam.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2009, 20:17   #410
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Meni sad za vikend stize Steelseries Ikari laser. 3200dpi i verovatno jedan od najboljih gamerskih miseva ikad.

Evo i link: Steelseries Ikari laser

Cena mu je oko 80e, ali mislim da vredi, doduse ja ga nabavljam polovnog i dobro ocuvanog za duplo manje

Mozda bacim i neki review
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2009, 21:40   #411
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Moj A4Tech 755FS je posle godinu i po dana počeo da otkazuje, slabije reaguje na levi klik i skrol preskače... Ima li neki dobar miš za oko 20 evra? (mada može još jedno desetak evra da se preskoči, ali radije ne bi, a razmišljao sam neki Omega, OCZ ili tako nešto, npr. ovaj omega mi se dopada i taman je što se tiče para, a što se tiče OCZ-a, voleo bi neka iskustva da čujem, imam njihovu tastaturu i prezadovoljan sam a za miševe ne znam kakvi su, EDIT: a razer krait? pre par dana sam ga probao u igraonici i nije loš, ima li ko utiske?)
Svi predlozi su dobrodošli (sem Logitecha MX518, ružan mi je ko đavo).
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2009, 18:58   #412
Malfurion
Član
 
Član od: 26.7.2007.
Lokacija: rs.ba
Poruke: 67
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

@vasiljevic: To ti se zove kineska klackalica, neki rade savršeno, neki crknu posle 7 dana Vrijedi li isprobati sreću? Ako imaš garanciju i toliko para viška, zašto da ne
Malfurion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2009, 19:27   #413
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Citat:
veseliburek kaže: Pregled poruke
Moj A4Tech 755FS je posle godinu i po dana počeo da otkazuje, slabije reaguje na levi klik i skrol preskače... Ima li neki dobar miš za oko 20 evra? (mada može još jedno desetak evra da se preskoči, ali radije ne bi, a razmišljao sam neki Omega, OCZ ili tako nešto, npr. ovaj omega mi se dopada i taman je što se tiče para, a što se tiče OCZ-a, voleo bi neka iskustva da čujem, imam njihovu tastaturu i prezadovoljan sam a za miševe ne znam kakvi su, EDIT: a razer krait? pre par dana sam ga probao u igraonici i nije loš, ima li ko utiske?)
Svi predlozi su dobrodošli (sem Logitecha MX518, ružan mi je ko đavo).
Microsoft SideWinder X5. Moze da se nadje za 2100 dinara (kontaktiraj me na pm da ti dam adresu). Mis je odlican, najbolji scroll od svih pacova koje sam do sad koristio. Ako ga kupis, ima da volis 180 turn i enhance precision mogucnosti

E sad, najbolje je da ga isprobas na licu mesta, posto ima neobican oblik, koji ne odgovara svima. On se "ne drzi" kao logi misevi, vec oslanjas celu sapu na njega.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
veseliburek (5.12.2009)
Stara 7.12.2009, 4:12   #414
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

celu sapu na njega..pa da da ne pobegne macki mis iz sape
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2009, 10:33   #415
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

@Malfurion:

Može i tako da se stavi, mada koliko sam video u zadnje vreme niko se ne žali na njih, ni ovde ni spolja. Dakle, može da se pretpostavi da je problem rešen, zar ne? . U svakom slučaju, svaki od njih kad ga kupiš ima garanciju, pa nije problem zamena. Mene dobro služi, ima odličan dizajn, odlično leži u ruci, precizan, dakle, šta više da tražim?

U svakom slučaju, kad krenemo po tome kakav je koji miš, lično znam troje ljudi kojima su razni Razer miševi crkli za tri meseca max, mnogi se žale na njih i spolja, mnogi vrhunski Logitech miševi su takođe crkavali vrlo brzo i imali mnoge dečije bolesti, dakle, nema savršenog proizvoda. Ono što je prednost kod njih je da uz njih za razliku od jeftinijih miševa koji imaju garancije od po 15 dana pa nešto više (najviše koliko sam video je A4Tech u serijama X7 koji daje garanciju od godinu dana), ovi imaju garancije od 2-3 godine, dakle, ako se neđto desi u tom periodu menja se. Uzmimo da jeftiniji miš preživi godinu dana, ili godinu i po, meni računica kaže da ću potrošiti dva do tri jeftinija na ovaj skuplji, i to minimum. To je neka moja računica, u najgorem slučaju po mene, košta me nešto više za taj period, u najboljem mi je jeftiniji. Po meni dobar dil.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2009, 23:49   #416
Malfurion
Član
 
Član od: 26.7.2007.
Lokacija: rs.ba
Poruke: 67
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Znam da su kod svih mogući kvarovi, samo kažem sa su gremlini malo više posjećivali Roccat Kone (bar u prvoj verziji), što bi oni koji kupuju miša trebali uzeti u obzir (ako se neko namjerio baš na Kone, onda bar neka zaobiđe prvu faličnu seriju). Naravno, slažem se da se ne isplati kupovati jeftino i da je garancija must... Ostalo je stvar preferencija...
Malfurion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2009, 16:14   #417
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Поред освежења рачунара, размишљам и око куповине новог миша. До сад сам користио неки стандардни Logitech-ов оптички миш. Пре свега ми је битно да није жични миш, јер ћу да полудим више од каблова у соби. Наравно битан је и квалитет израде, јер ако већ купујем нешто ван стандарда хоћу то и да ми дуго траје. Миш ми не треба за нешто конкретно. Игре не играм преко нета па ми не треба неки баш гејмерски миш, али не треба ми ни неки који ће да буде очајан у играма. Неки онако all-around у спортском жаргону . Ако нешто слично постоји упутите ме . Цена није битна.
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2009, 16:19   #418
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

^

Ako cena nije bitna, onda definitivno Razer Mamba. Moze da se koristi i kao zicani i kao bezicni mis, a kako proizvodjac tvrdi, u bezicnom nacinu rada laga nema.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku A M G na korisnoj poruci:
batakpudla (8.12.2009)
Stara 8.12.2009, 16:24   #419
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

Добро, можда сам се мало залетео око тога да цена није битна :d. Да кажемо да сам спреман да издвојим до 70 или 80 евра.

У принципу ми не треба нека звер, већ неки просечан бежични са којим нећу имати проблема.
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.12.2009, 16:38   #420
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Koji miš predlažete?

hehe, u tom slucaju Microsoft SideWinder X8, ako uopste uspes da ga pronadjes negde kod nas. Pre kupovine ne bi bilo lose da ga isprobas, jer njegov oblik i dimenzije ne odgovaraju svakome, vise su za ljude sa velikim (Jeti like) sakama.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku A M G na korisnoj poruci:
batakpudla (8.12.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dpi, mis, misevi, miš, mouse


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Saznajte šta je koji proces JovanK Operativni sistemi 8 20.1.2008 16:29
Koji headset kupiti? donmarkon Tekstovi u SK 7 25.11.2007 23:24
AMD ili Intel za Video obradu ? Robert Osnovne komponente 19 6.1.2006 22:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com