Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.6.2009, 13:34   #761
Denirulz
Član
 
Član od: 7.6.2009.
Poruke: 70
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

E hvala ti sad cu da probam!
Denirulz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 14:06   #762
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

damn, probao sam malo da letim na vatsimu (imam nalog od ranije) instalirao sam squackbox 3 al oces djavola. Taman dok isprogramiram FMC,konektujem se, posaljem flight plan, upalim masine, i u toku ove procedure negde mi pukne FS2004 2-3 puta mi se desilo i nisam imao vise snage da probam Sta cu, drzim se offline moda...

Nego, recite mi , sta koristite od software-a za snimanje videa leta? Mislim ovih videa sto ih postujete na youtubeu?
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 14:14   #763
Denirulz
Član
 
Član od: 7.6.2009.
Poruke: 70
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Uglavnom se koristi Fraps.

E BigBadVuk ili Dalibore da li znate gde se mogu naci Jat repaintovi za Boeing 737-400 i jos n eke?
Denirulz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 17:13   #764
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Za snimanje videa, barem ja, koristim fraps. Ali mozes isto tako da koristis FS Recoreder, koji imas na netu za skinuti. Mada ni Blueberry nije los.
Posle toga, montiram u Vegas Video, pa rendering u wmv ili divx/xvid, pa na Youtube.

Sto se JAT-ovih repaintova tice, neznam koji model koristis. Mislim na model aviona, Wilco/PIC, 50north, Eric Cantu...za sva tri imas repaintove na scgvacc. A imas i za CLS DC10, PMDG MD11, Ariane 737-700, PMDG 737, ATR...isto na scgvacc, samo ih potrazi.

Nadam se da nije samo "default" 737 iz FS, posto "to" na sve lici samo ne na 737, mislim na FS2004 verziju. Ja sam te default, sem Cesne, sve obrisao iz simulatora.
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2009, 22:04   #765
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

www.wegame.com
Skini client i to je to...ubedljivo najmanje zahtevan sto se hardvera tice..
Za repaint:www.scgvacc.net pa potrazi tamo za koji model imas vec.Samo iskoristi search na forumu,a imas i u download sekciji ,mislim.
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2009, 1:16   #766
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Evo snimio sam svoje prvo sletanje i okacio na youtube
Jedino sto iz nekog razloga nisam uspeo da snimim zvuk... (doduse mozda je i bolje, s obzirom da kad pustim instant replay kompjuterski glas konstantno ponavlja "don't sink" ili nesto slicno. Naravno to se desava samo na replayu dok se u real timeu to nije culo )
A koliko sam video, u windows movie maker-u nema opcije da se doda neki soundtrack na video...
Dakle, evo linka pa me iskritikujte

http://www.youtube.com/watch?v=eR-lM0grjYo

P.S. Dalibore, kakve zvukove ti koristis za svoj FS2004 Ariane 737 - 700? Primetio sam iz tvog videa da nam se malo razlikuju, konkretno mislim na skripu guma kada stajni trap dodirne pistu...

Poslednja ispravka: simets (23.6.2009 u 9:33)
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2009, 13:04   #767
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

A sto zaboravi spoilere na touch down?

A sto se zvuka tice, verovatno koristis Ariane default zvuk? Pa oni koliko su paznje obracali na model, toliko su zvuk napravili uzas. Vise podseca na usisivac nego na CFM56 7B, koje koristi 737NG.

Evo ti prava stvar, pravi CFM56, sa sve onim karakteristicnim "buzzzz" zvukom iz kokpita na N1, pri penjanju. Samo ga skini i iskopiraj u sve foldere "sound" samog modela Ariane.

http://files.filefront.com/CFM+56+7B.../fileinfo.html
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dallyborr na korisnoj poruci:
simets (23.6.2009)
Stara 23.6.2009, 15:43   #768
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

E, i ja sam to primetio za spoilere. Ali to mi se nikada u zivotu nije desilo, pa nesto kontam da nije do replaya posto on meni zna da pravi problemcice tako sto pamti podesavanja od trenutka pre nego sto sam ukljucio instant replay...
Ili je to ili sam bio suvise uzbudjen zbog snimanja
Sletecu malo kasnije na majorku, mozda taj snimak bude bez greske
E, hvala ti puno za zvukove!
P.S. Skinuo sam PMDG 747 400
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2009, 15:55   #769
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Evo proverio sam, na mom snimku u cockpitu je upaljena "Spoilers armed" lampica i iskljucuje se u trenutku TD (tako da zaista mislim da sam ih armovao), a na spoljnjem snimku se ne vidi spoiler deployment. Bice da je nesto do instant replaya? Sta mislis?

E da, jes da je offtopic (kao i vecina stvari ovde ) ali da pitam... Koja je procedura za restart jednog motora u letu? Danas sam isprobavao sve i svasta, al nisam uspeo da provalim...

Poslednja ispravka: simets (23.6.2009 u 23:52)
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 2:29   #770
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

http://www.captainpilot.com/B737/B73...NE_FAILURE.pdf

dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 10:10   #771
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Nah, nasao sam tamo procedure sto se leta sa jednom masinom tice ali ne i proceduru kako se masina koja se ugasila ponovo pali u letu...

Nego evo jos jednog vid-a, ovoga puta sa zvukom

http://www.youtube.com/watch?v=UISbYzDEyN4

I jos jedno pitanje (bas sam smor jel da?) Kako ti racunas Vref za sletanje? Pitam posto meni FMC kada odem na Approach konstantno izbacuje iste brzine (konkretno za 30 flaps Vref je 132 izmedju 6000 i 13000lbs goriva koliki sam raspon za sada koristio, full payload). Doduse nisam probao da npr. skoro napunim rezervoar pa da tako letim i vidim da li ce se nesto promeniti.
Pitam posto, kao sto se moze videti iz videa, izgleda da mi je da bi odrzao descend rate ispod 500 ft/min pri TD potreban malo veci pitch altitude nego sto bi trebao da bude ako gledam da odrzim dati Vref. Moja pretpostavka je da je mozda trebalo da probam sa malo vecom Vref. Ili sam mozda jednostavno trebao da dodam malo vise throttle (ili da ga ne ukidam naglo vec postepeno do TD kao sto sam procitao na captainsim).
Uhhh, mnogo pretpostavki
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2009, 16:37   #772
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Mnogo ti je mala brzina od 132 za F30. Trebalo bi 145 za F30, 137-135 F40 barem za 737-700/800.

Ali procitaj ovaj topik i sve ce ti biti mnogo jasnije. A i nebi bilo lose i da se registrujes na sgvacc.

http://www.scgvacc.net/forum/index.php?showtopic=1164
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dallyborr na korisnoj poruci:
simets (25.6.2009)
Stara 27.6.2009, 1:16   #773
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Citat:
dallyborr kaže: Pregled poruke
Mnogo ti je mala brzina od 132 za F30. Trebalo bi 145 za F30, 137-135 F40 barem za 737-700/800.

Ali procitaj ovaj topik i sve ce ti biti mnogo jasnije. A i nebi bilo lose i da se registrujes na sgvacc.

http://www.scgvacc.net/forum/index.php?showtopic=1164
Opet ja Uclanio sam se na scgvacc i cekam da mi odobre
Za to vreme imam jos dva pitanja.

1. Posle citanja linka koji si mi dao desava mi se sledece, kada pri poletanju armujem AT i na startu pritisnem To/GA (napominjem, pratio sam uputstvo do detalja, uopste mi ne pokazuje THR HOLD vec N1 a N1 mi automatski bude selektovano na MCPu. Takodje, dok ne pritisnem CMD na MCPu sve vreme mogu da upravljam pitchom aviona i posle pritiskanja lvl change. To je pretpostavljam normalno? Da li to znaci da kada kliknem lvl change (pre nego sto kliknem na CMD A) treba samo da vratim korman u neutralan polozaj sto se pitch attituda tice i avion ce sam da ode na odgovarajuci?

2. Da li moze nekako da se updateuje FS 2004 na 9.1 i je li to potrebno? Naravno pitam za "narodnu" verziju jer nju posedujem...

Hvala unapred
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2009, 1:53   #774
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Citat:
simets kaže: Pregled poruke
Opet ja Uclanio sam se na scgvacc i cekam da mi odobre
Za to vreme imam jos dva pitanja.

1. Posle citanja linka koji si mi dao desava mi se sledece, kada pri poletanju armujem AT i na startu pritisnem To/GA (napominjem, pratio sam uputstvo do detalja, uopste mi ne pokazuje THR HOLD vec N1 a N1 mi automatski bude selektovano na MCPu. Takodje, dok ne pritisnem CMD na MCPu sve vreme mogu da upravljam pitchom aviona i posle pritiskanja lvl change. To je pretpostavljam normalno? Da li to znaci da kada kliknem lvl change (pre nego sto kliknem na CMD A) treba samo da vratim korman u neutralan polozaj sto se pitch attituda tice i avion ce sam da ode na odgovarajuci?

2. Da li moze nekako da se updateuje FS 2004 na 9.1 i je li to potrebno? Naravno pitam za "narodnu" verziju jer nju posedujem...

Hvala unapred
1.) Kada stisnes AT i TO/GA normalno je da se N1 odrzava jer je to najvisi moguci bezbedni maksimum za rad motora, da daju najveci bezbedni potisak pri poletanju, da ne bi doslo do otkaza motora itd.
Ako pritisnes CMD autopilot ce preuzeti komande a sve zavisi kako ti je podesen avion u simulatoru, ili ces pritiskom na palicu u neku stranu overrideovati tj. premostiti autopilota da bi upravljao manuelno (tako je normalno u svim avionima zbog bezbednosti kad je potrebna brza reakcija), ili ce ti AP ostati ukljucen bez obzira na sve sto nije bas realno, te mozes da zviznes u neko brdo oko Tivta npr. i slicno. Drugo deo pitanja nisam bas najbolje razumeo, ali ako armujes AP (CMD i FD) on bi trebalo da leti gde je i kako je FMC podesen a u sprezi sa MCP-om i nema dileme. Moze da se desi samo da si zaboravio nesto da pritisnes da bito radilo u kompletu kako treba.

2.) Moze da se updateuje ali i ne mora pod obavezno, jedino zbog nekih addonova koji to izricito zahtevaju.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2009, 3:30   #775
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Citat:
Loodi kaže: Pregled poruke

2.) Moze da se updateuje ali i ne mora pod obavezno, jedino zbog nekih addonova koji to izricito zahtevaju.

...ali nije na odmet da se instalira, na kraju krajeva ne smeta.
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2009, 5:17   #776
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Hmm, a odakle da ga instaliram? Pitam zato sto imam lecenu verziju igre

A drugo, situacija...
Leteo ja za Tivat, ATC mi da visual rw14 approach. Ja hteo da sletim na 32. Trazim od ATC-a localized rw32 approach i on mi kaze nesto kao "rw 32 approach, circle to land rw14". Na sta je on tu mene uputio? Pitam posto sam ja u toj situaciji pratio localizer i na kraju sleteo na 32 a da uopste nisam dobio dozvolu za sletanje pa pretpostavljam da nesto nisam uradio kako treba. Da nisam ipak trebao da idem na 14?
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2009, 9:37   #777
BigBadVuk
Veteran
 
Član od: 4.1.2006.
Lokacija: Malinovka
Poruke: 1.036
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 113 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

E pa takve stvari se desavaju kada krene da se leti a termiologija se ne nauci..KAd bude nekoga na tornju na LYBE ili LYTV/LYPG uleti tamo sa cesnom i pitaj ljude da odvoje za tebe 20 minuta da krenes lagano u skolske krugove i polako tako ce ti ici brze i lakse da pohvatas sve izraze,koji se razlikuju od defoult FAA izraza kojima fs2004 AI kontrolor barata.
Na Tivtu u 90% situacija ides na pistu 32 samo bi te Ai posalao na 14 osim ako nije grmeo neki bas jak vetar..A da da ne zaboravim ..
MApe,skini mape bar za nase aerodrome,bolje resenje je JepWiev ili Jep SimCharts..pogledaj na netu.One mape iz fs2004 nisu nizasta ,em su stare em neprakticne em nema 50% podataka koji ti trebaju.
E onda kad sve to svladas,obilazicu ovaj topik da SAM napises na koju si pistu trebao da sletis a gde je bila greska.
BigBadVuk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2009, 11:20   #778
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Citat:
BigBadVuk kaže: Pregled poruke
E pa takve stvari se desavaju kada krene da se leti a termiologija se ne nauci..KAd bude nekoga na tornju na LYBE ili LYTV/LYPG uleti tamo sa cesnom i pitaj ljude da odvoje za tebe 20 minuta da krenes lagano u skolske krugove i polako tako ce ti ici brze i lakse da pohvatas sve izraze,koji se razlikuju od defoult FAA izraza kojima fs2004 AI kontrolor barata.
Na Tivtu u 90% situacija ides na pistu 32 samo bi te Ai posalao na 14 osim ako nije grmeo neki bas jak vetar..A da da ne zaboravim ..
MApe,skini mape bar za nase aerodrome,bolje resenje je JepWiev ili Jep SimCharts..pogledaj na netu.One mape iz fs2004 nisu nizasta ,em su stare em neprakticne em nema 50% podataka koji ti trebaju.
E onda kad sve to svladas,obilazicu ovaj topik da SAM napises na koju si pistu trebao da sletis a gde je bila greska.
Hmm, pazi ovako, AI me i jeste poslao na 14 posto ne letim online. Zato mi se ovo prvi put i desava posle par godina igranja. Online ne letim jer mi iz nekog razloga FS puca po konektovanju a i JEDNOSTAVNO NEMAM vremena da se tome posvetim i ucim celu frazeologiju. Iz tog razloga nisam ni kretao u online jer ne zelim da letim i da pravim probleme ATCu zbog neznanja tako da ovaj uciteljski stav bas nije bio na mestu
Zato sam i postavio pitanje ovde jednostavno me interesovalo sta nije u redu, da li je ATC dao pogresnu instrukciju i da li ja uopste mogu da izaberem pistu na koju cu da sletim, ili su to razliciti approachi a pista je zacementirana ona koju mi je ATC rekao. Pri tome napominjem jos jednom da je u pitanju AI ATC.
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2009, 11:33   #779
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Citat:
simets kaže: Pregled poruke
Hmm, pazi ovako, AI me i jeste poslao na 14 posto ne letim online. Zato mi se ovo prvi put i desava posle par godina igranja. Online ne letim jer mi iz nekog razloga FS puca po konektovanju a i JEDNOSTAVNO NEMAM vremena da se tome posvetim i ucim celu frazeologiju. Iz tog razloga nisam ni kretao u online jer ne zelim da letim i da pravim probleme ATCu zbog neznanja tako da ovaj uciteljski stav bas nije bio na mestu
Zato sam i postavio pitanje ovde jednostavno me interesovalo sta nije u redu, da li je ATC dao pogresnu instrukciju i da li ja uopste mogu da izaberem pistu na koju cu da sletim, ili su to razliciti approachi a pista je zacementirana ona koju mi je ATC rekao. Pri tome napominjem jos jednom da je u pitanju AI ATC.
Vidi ovako, AI ATC nema jednu polovinu mozga i sa tim se pomiri tako da nemoj nista da te cudi kodnjega, a sto se tice procedura u RL i kodtog AI ATC-a moze se reci da su slicne.
Na Tivtu ti je slucaj sledeci. Kako god da prilazis ti moras da hvatas LOC rwy32 i da ga pratis, jedino sto razlikuje da li ces ici RWY32 ili Circle to land a RWY14 je instrukcija ATC-a koju ces znati unapred prenego sto prodjes TAZ za final na 32. E sad, pogledaj one karte na scgvacc i nema nista nejasno, u slucaju da ides na 14 onda par nm pre thresholda 32 skreces u levo prateci i interceptujuci radijale da bi dosao takoreci na downwind rwy14 i posle desnog zaokreta ides na 14 pravo.

Frazeologija se uci i sve se da nauciti tako da nemoj sebe da ogranicavas u startu i lisavas jednog iskustva od kojeg nema boljeg Treba ti da se javis u JAT Virtual Academy pa ces sve polaganao da naucis i to full i kako treba od pravih ljudi.

Koliko znam PSS moze da se bira u FS-u ali to radis kroz onaj ATC prozor birajuci textualne opcije.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Loodi na korisnoj poruci:
simets (27.6.2009)
Stara 27.6.2009, 13:06   #780
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Virtuelni piloti, javite se...

Znam ja dosta frazeologije. Ja sam cak i polozio onaj prvi ispit za ATCa samo kasnije nisam polagao "prakticni" deo
Bas zbog nedostatka vremena. Ali eto, covek se uci dok je ziv, nisam znao sta je circle to land, sada znam
Nego kako se pristupa toj Jat virtual academy? Nisam nasao nista o pristupanju na scgvacc sajtu, a kad smo vec kod toga, ja sam se registrovao na scgvacc pre par dana. Jel meni treba da stigne mail kada mi odobre registraciju ili sta vec?
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fs2004, ivao, vatsim


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Neopets, virtuelni kućni ljubimci Guterill Male igre 12 1.7.2009 16:49
Mx Revolucionari, javite se muki85 Ostale komponente 1 7.2.2007 12:31
Virtuelni muzej u 3d Angel_of_Dark Zanimljive Web lokacije 0 6.2.2007 11:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com