Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.9.2010, 21:09   #11
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Zbunjuje me Limundo aukcija...

Problem je što mnogi ljudi izgleda ne razumeju šta znači kada je nešto "neispitano". To ne znači da se ne zna da li to radi ili ne radi, već upravo znači da je neispitano. Na primer, ja sad prilikom generalnog raspremanja, nađem neki stari HD u garaži ili na tavanu ili negde i pošto mi ne treba ni za šta, rešim da ga bacim ili još bolje, prodam na nekoj aukciji. Ja ću uzeti taj HD, staviti u kućište, povezati i upaliti komp. Ako disk normalno radi, prodavaću ga kao ispravan. Međutim, ako ne radi, prodavaću ga kao neispitan. Zašto ? Zato što ne znam da li radi ili ne radi i nemam vremena da proveravam. Mislim, možda mu nije dobro namešten džamper, možda me zeza kabl, možda ne valja kontroler, možda nije podešen u BIOS-u, a ja jednostavno nemam vremena za to. Kada bih ga u potpunosti ispitao, znači proverio sve to i još odneo kod nekoga da probamo i kod njega, pa posle svega toga ne radi, onda ću ga prodavati kao neispravan. To je upravo razlog zašto se češće ispostavi da su neispitani uređaji neispravni, nego ispravni, a ne zato što neko namerno hoće da uvali neispravnu robu (mada ima i toga). Dakle, jednostavno, mnogo lakše je ustanoviti da je nešto ispravno. Šta tu ima, samo ubodeš i ako radi, onda je ispravno. Međutim, da bi ustanovio da je nešto neispravno, treba mnogo više testova i ispitivanja, a pošto mnogi nemaju vremena za to, onda jednostavno stave neispitano, spuste cenu i ćao, pogotovo ako se radi o nečemu što mu ni za šta ne treba. Evo ja sam baš skoro čistio tavan i našao gomilu nekih komponenti koje nisu neupotrebljive (recimo skroz ispravan Athlon procesor 2200+, 2 Maxtor HD-a od 80GB, 1 Mactor 40GB, 2x20Gb, nekoliko memorija od 256 i 512MB, nekoliko kućišta...) i sve sam to skupa dao za 1.000 dinara, jer bih ionako sve to pobacao. Tako da, ne mora da znači da ako neko daje nešto sa početnom cenom od 10 dinara da je to neispravno, već ili čovek očekuje da dostigne neku određenu cenu ili mu to jednostavno ne treba, pa umesto da ide na otpad da se toga otarasi, lakše mu je da stavi na limundo, pa još možda uzme i koju kintu za to, umesto da on još plaća za odlaganje otpada.

U svakom slučaju, kada vidite da je nešto neispitano, nemojte uzimati ako niste spremni da prihvatite činjenicu da to možda neće raditi, barem ne bez nekog zahvata na tom uređaju, a možda i ne mogu da se poprave. Recimo, dešava se da ljudi prodaju neki uređaj kao neispitan za male pare, a kad ga uzmeš, vidiš da treba da se zalemi jedna žica i sve bude ok. Tako da, te neispitane treba da kupuju samo oni koji se razumeju u uređaje koje kupuju i koje u slučaju potrebe mogu da poprave, ali i onda treba da budu spremni da takvom uređaju možda nema spasa. Lepo je neko rekao neispitano = mačka u džaku.

Znači, ko hoće 100% ispravno, kupuje samo one uređaje za koje prodavac kaže da su ispravni i spreman je da to dokaže ili još bolje, ode u radnju i kupi to što mu treba novo. Hebi ga, ne možeš uzeti nešto po bagatelnoj ceni, a očekivati da to ne nosi i neki rizik sa sobom.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Limundo.. DavidovicN.S Brbljaonica 22 16.4.2012 16:11
Limundo dugovanje BlaziX Brbljaonica 4 20.8.2011 12:01
Limundo !! CEKE Brbljaonica 15 30.9.2010 21:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com