Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.4.2006, 1:17   #1
Djuka
Član

Član od: 13.1.2006.
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Canon A430

Da li je mozda neko upoznat sa novim Canonom serije 400. A 430 mi deluje vise nego dobro za taj novac, pa me cisto interesuje da li postoji neka mana koju sam mozda prevideo dok sam gledao specifikaciju. Napokon je ispavljena po meni velika nepravda u vidu bednog video zapisa bez zvuka kod A410, sto je bilo korak nazad u odnosu na A400. A 430 takodje poseduje i Digic II cip, ali ovaj put i 4 megapiksela, kao i 4x opticki zum, sto je zaista vise nego sto sam ocekivao kod aparata koji ipak spada u nizu klasu.
Interesuju me Vasi komentari, kao i eventualna iskustva. Pozdrav!
Djuka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2006, 23:09   #2
Iluminator
Član

Član od: 15.4.2006.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Canon A430

Ja nisam upoznat sa tim modelom, ali verujem da je solidan, kao cele ta canon serija. Ipak, preporucio bih ti da malo pristedis i uzmes si canon a 510 (3megapiksela, 4xopticki zum) ili A520 (4mp, 4xzum) Ovi aparati imaju mnogo vise manuelnih kontrola, koji ce ti omoguciti da napredujes i napravis zanimljivije i kvalitetnije fotografije. Takodje, imaju veci opticki zum, kvalitetniji objketiv, i bolji kvalitet slike.
Ne kazem da kvalitet slike ovog modela nije los, ali canonva a serija je uvek bila medju najboljima, ako ne i najbolja klasa. serija 400 je takodje solidna, ali ja bi za te pare kupio a510 za oko 150 evra, ili a520 za oko 165-170 evra. Reci mi koje su pare u igri, pa cu ti reci sta preporucujem.
Iluminator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 14:27   #3
AstraLogos
Deo inventara foruma

Član od: 25.10.2005.
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos

Citat:
Djuka kaže:
Da li je mozda neko upoznat sa novim Canonom serije 400. A 430 mi deluje vise nego dobro za taj novac, pa me cisto interesuje da li postoji neka mana koju sam mozda prevideo dok sam gledao specifikaciju. Napokon je ispavljena po meni velika nepravda u vidu bednog video zapisa bez zvuka kod A410, sto je bilo korak nazad u odnosu na A400. A 430 takodje poseduje i Digic II cip, ali ovaj put i 4 megapiksela, kao i 4x opticki zum, sto je zaista vise nego sto sam ocekivao kod aparata koji ipak spada u nizu klasu.
Interesuju me Vasi komentari, kao i eventualna iskustva. Pozdrav!
Djuka pa nisu ti navodi bas tacni. Tacno je da je A410 mutav a i ne vidim zasto bi fotoaparat snimao video klipove. Za to postoje DV kamere. Inace A410 ima Digic II chip i 3.2 x opticki zum sto nije nesto posebno u odnosu na 4x zum. Takodje 3.2 megapiksela u odnosu na 4 megapiksela su akademska razlika da bi se eto izbacio novi model sa vrlo malo poboljsanja. Inace odlicni aparati, misli se na A410/430 za ulozen novac od 135e.
Evo jednog snimka od juce sa rodjendana koji mi je zapao za oko. Naravno snimano na A410 u manuelnom modu.
Pozdrav!
P.S. Naravno skinuta je rezolucija zbog velicine fajla!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Sveca.JPG
Viđeno:	784 puta
Veličina:	20,9 KB
ID:	1050  
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2006, 23:35   #4
Iluminator
Član

veoma lepa fotka, ali imam neke predloge.
prvo, kada ovakve stvari slikas, namesti metering na center, tako ce ti sveca biti dobro eksponirana, a ovo okolo tamnije. Drugo, predlazem mali crop (isecak) jer nije potrebno da se vidi ova pozadina, i pepeljara. Ne kazem da nije dobro. Evo jedne moje uspele fotografije sa svetlosnim parametrom (metering-om) podesenim na center.
Stara 17.4.2006, 23:49   #5
AstraLogos
Deo inventara foruma

Član od: 25.10.2005.
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos

Iluminatore vidi se da se razumes u fotografiju a ne samo u slikanje po principu suvog okidanja pa sta bude.
Za primedbe si potpuno u pravu. Iz teksta vidi se da sam snimao na rodjendanu ( preko 20 ljudi u sobi ) i normalno da ne mozes sve bas kako hoces. Moglo je i da se isece upadljivo ali nisam nista hteo da diram. Namera mi je bila da pokazem koliko jeftin digitalac moze da uradi pod tezim uslovima slikanja.
Sto rece narodna epska pesma: "A u ruke Mandusica Vuka svak' ce puska biti ubojita".
Evo ti i moj predlog. Kad vec volis fotografiju otvori temu sa slikama digitalaca i naravno svi cemo komentarisati sta valja a sta ne. Sta bi se moglo popraviti i na koji nacin. Mislim da bi bilo od koristi i drugim clanovima foruma.
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2006, 0:25   #6
Iluminator
Član

to je zaista odlicna ideja.
postoje takve teme na www.dizajnzona.com, ali tamo slike ne postavljaju pocetnici, nego oni koji imaju vise iskustva. Tako, na toj temi necu stvaljati svoje fotke, nego neka drugi stvlaju.
Inace, jasno mi je da nisi mogao da sto godina setas po menijima na zurci.
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Canon PowerShot A510 - Za i protiv maxa ŠDK - Foto i audio/video 29 4.5.2006 13:12
Softver za Canon A510 Cvrcak Foto i audio/video 4 25.1.2006 17:21
canon a 520,sony s 60,kodak c340 zoran79 ŠDK - Foto i audio/video 3 11.1.2006 21:57
Canon LIDE-35 Ripper Grafika 2 5.1.2006 21:43

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:25.