Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.8.2007, 20:20   #1
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Najgori virus iz vašeg iskustva

Ja sam se pre jedno 3 godine soucio sa mnogo gadnim virusom, neznam tacno koji je u pitanju jer posle scan-a sa BitDefenderom ispostavilo se da nije bio samo jedan vec 12, ali jedan ili 2 su mi zadavali ogromnu glavobolju, a navatao sam ih tako sto sam trazio neke free video kodeke, dakle pre toga od zastite sam imao Norton Antivirus 2003 updateovan i Zone Alarm i virus ih srusi oba kao od sale, sto je jedan moj ortak prokomentarisao "od firewall-a ostade smokewall" dalje poceo je da mi menja vreme i datum , brise neke sys fajlove a naprosto je prozdirao memoriju vise od bilo koje zahtevne igrice, PF Usage je bilo preko 550MB, i blokirao mi je pristup internetu, pa sam instalirao BitDefender 8 kod ortaka skinuo manual update onda tu bazu iskopirao kod mene tako ga ga je tad BD resio posle toga je morao da usledi repair Windows-a. Da vidim vasa iskustva sa virusima
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2007, 20:30   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Najgori Virus iz vaseg iskustva

Jedan od virusa koji mi ostaje u pamćenju jeste famozni "msblast" sa kojim sam se pošteno mučio jer u vreme kada je "izdat" nije bilo leka koji bi ga se efikasno ratosiljao sve dok Symantec nije izbacio zakrpu

Međutim po mom mišljenju apsolutni šampion svih vremena koji mi je zadavao katastrofalne muke je famozni "Lamer exterminator" sa Amige

Problem sa ovim virusom je bio taj što je bio izuzetno agresivan jer je bukvalno prepisivao sve medije na koje je nailazio sa glupostima tipa "Lamer" tako da bi isti momentalno stali u red sa natpisom "Disk read errror"

Da stvar bude gora sve do trenutka kada su se ozbiljnije firme koje su radile na razvoju antivirusa nisu bacile na pronalaženje načina da se napast eliminiše bilo je potrebno ručno pisati neke programčiće u C-u i kompajlirati ih kao lek koji bi se koristio za njegovo uništenje.

Kad se samo setim... Zbog toga imam običaj da kažem da su ovi današnji virusi (relativno) bezopasni iz jednostavnog razloga što je obično dovoljno da se sačeka par sati da se neka od jakih antivirusnih firmi baci na posao i nađe rešenje za ratosiljanje od napasti

Lamer exterminator
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2007, 20:38   #3
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Najgori Virus iz vaseg iskustva

Win.Jeefo idiotski virus koji sam nabacio kad sam prvi put kupio komp i nisam znao ništa o PC-u. Kakav AV...
Prepisivao je u .exe neki tekst i neki su programi radili a neki ne zaraženi njime.
Pa sam se ja stalno pitao kako neki program hoće da radi a neki neće, i sve sam to pripisivao mom (tadašnjem ) neznanju.
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2007, 21:04   #4
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Najgori Virus iz vaseg iskustva

Mene je ubijao neki Win32.Worm (ne znam puno ime,ali nije Beagle ni bilo koji poznatiji).
Smrt je bila u tome sto se god damn prokletinja kacila na dinamicke biblioteke (DLL fajlove,rundll i winstartup) koji se pokrecu momentalno sa Windowsom (XP).
Jedina solucija bila je Format C: i nova instalacija Windowsa...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2007, 12:18   #5
King Arthur
Član
 
Član od: 19.10.2006.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 60
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najgori Virus iz vaseg iskustva

Davne 95' kada jos nisam imao win95 nego win 3.11 'ulovio' sam nekako virus !onehalf i imao grdnu muku sa njim jer menja sadrzaj FAT tabele. Dakle, ovo je bio rezultat: otkucam dir i stvarno se prikaze sta je na kompu, ali probam da pokrenem bilo koji exe fajl i javi mi gresku o pogresnoj adresi bla bla...

Vrlo ruzno iskustvo koje se resilo za nekih 10 sec. Zna se: format c:
King Arthur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2007, 13:27   #6
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Najgori Virus iz vaseg iskustva

Citat:
ForceWare kaže: Pregled poruke
Win.Jeefo idiotski virus koji sam nabacio kad sam prvi put kupio komp i nisam znao ništa o PC-u. Kakav AV...
Prepisivao je u .exe neki tekst i neki su programi radili a neki ne zaraženi njime.
Pa sam se ja stalno pitao kako neki program hoće da radi a neki neće, i sve sam to pripisivao mom (tadašnjem ) neznanju.
Win32:Jeffo je poprilicno nezgodan... za vrlo kratko vreme inficirace vecinu .exe -a na PC-u... srecom, nisam imao priliku da na mom PC-u to isprobam, ali znam nekoga ko jeste

Najgora stvar koju sam pokupio je tupavi iDialer... trebalo mi je cak 4 programa da bih ga sklonio (ATF Cleaner, aSquared anti-dialer, SUPERAntiSpyware, i naravno AV (avast!))...
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2007, 13:58   #7
nika100
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 541
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 55 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Najgori Virus iz vaseg iskustva

Ja sam jos pre 4 godine, kada jos nije bilo ni govora o kablovskom internetu u Kragujevcu, dok sam proveravao preostalo vreme na PTTu zakacio neki opasan virus. Ne znam kako se zove, samo znam da zaokupi procesor 100%, i da kada kliknes CTRL-ALT-DELETE moras da cekas preko deset minuta da se otvori. O kliku na start meni ne treba ni da se govori .
Naravno, i ja sam za 5 minuta resio problem (format c: )

Poslednja ispravka: nika100 (18.8.2007 u 15:22)
nika100 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2007, 14:26   #8
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Najgori Virus iz vaseg iskustva

Win32/parite.B je dosta slican virusu Win32/Jeffo.A oba virusa se manifestuju na isti nacin, nakace se na svaki .exe fajl i veoma brzo se sire, inace to su 2 najrasprostranjenija offline virusa,kod njih ne pomaze fomat C jer inficiraju i druge particije gde ima programa , igara ili bilo koji setup.exe fajl ali na srecu lako ih resava nod32 nemora delete dovoljan je samo clean tako da se posle ciscenja dosta programa nastavljaju da rade, a takodje cu pamtiti Win32/Brontok koji dobro ume da izmuva podesavanja u sistemu pa cak moze i da obori sistem a prenosi se preko USB Flesha, dovoljno je samo da bocnes fleshku na sekundu u zarazeni kompjuter i eto ga, posle toga ubodes fleshku u neki drugi komp , antivirus ga detektuje i obrise ali on u medjuvremenu stigne da napravi sra*je u sistemu
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2007, 14:52   #9
B@NE
Starosedelac
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Velika Greda, Vojvodina
Poruke: 1.918
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku B@NE Slanje poruke preko Yahooa korisniku B@NE
Određen forumom Re: Najgori Virus iz vaseg iskustva

Ne zelim da se secam tog dana...Bio je to prokleti Jeffo. Da ne objasnjavam previse u postu iznad je sve objasnjeno. Samo za moj slucaj to je bilo pre neke dve godine, i prvi put sam se susreo sa jeefom koristio sam Avast home edition. Svake tri sekunde se virus sirioja brisao brisao...a nikako da prestane upozorenje kad sam shvatio srz virusa pomirio sam se sa C particijom i krenuo na formatiranje.
B@NE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2007, 15:25   #10
nika100
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 541
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 55 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Najgori Virus iz vaseg iskustva

Imao sam skorije neki glupi virus, nije bio toliko strasan ali je isao na zivce samo tako.
Ako ubacite flash odmah se zarazi, i kasnije kada hocete da udjete u flesh on ne izbaci fajlove nego ono "OPEN WITH:", i tako je isto za hard diskove, pa moze samo desni klik -> open i nikako drugacije, flash kada se formatira radi normalno, mada zbog te gluposti nisam hteo da formatiram hard...
Ako se zarazeni flash stavi na drugi komp i taj komp ce da zarazi....
Da li vi mozda znate kako se zove taj davez?
nika100 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2007, 16:38   #11
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Najgori Virus iz vaseg iskustva

Da imao sam iskustva i sa takvim virusom naime u skrivenom folderu "Recycled"na fleshu nalazi se fajl cftmon.exe koji je u stvari virus
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2007, 16:55   #12
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Najgori Virus iz vaseg iskustva

@Predrag Stankovic & MG RAY

Win32Parite.B i Win32.Jeffo se najlakse prenose putem USB memory stickova,MP3 playera i slicnih prenosivih memorijskih jedinica.
Ja sam na svoj kompjuter prenio OBA virusa jednom prilikom,i NEVIDJENO mi je bio usporen komp dok sam radio bilo sta,ali ipak ulazak u SafeMode i otklanjanje putem NOD32 je rijesilo stvar.
Samo treba obratiti paznju sta stavljate na USB/MP3 i skenirati fajlove koji se prenose na viruse.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 16:54   #13
MG-RAY
Starosedelac
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Midlands
Poruke: 1.523
Zahvalnice: 277
Zahvaljeno 307 puta na 207 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MG-RAY
Određen forumom Re: Najgori Virus iz vaseg iskustva

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
@Predrag Stankovic & MG RAY

Win32Parite.B i Win32.Jeffo se najlakse prenose putem USB memory stickova,MP3 playera i slicnih prenosivih memorijskih jedinica.
Ja sam na svoj kompjuter prenio OBA virusa jednom prilikom,i NEVIDJENO mi je bio usporen komp dok sam radio bilo sta,ali ipak ulazak u SafeMode i otklanjanje putem NOD32 je rijesilo stvar.
Samo treba obratiti paznju sta stavljate na USB/MP3 i skenirati fajlove koji se prenose na viruse.
Lako doticni prelaze i preko LAN-a, ako ne pazite sta radite... srecom AV mi je bio ukljucen...
MG-RAY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 17:02   #14
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Najgori Virus iz vaseg iskustva

Citat:
ForceWare kaže: Pregled poruke
Win.Jeefo idiotski virus koji sam nabacio kad sam prvi put kupio komp i nisam znao ništa o PC-u. Kakav AV...
Prepisivao je u .exe neki tekst i neki su programi radili a neki ne zaraženi njime.
Pa sam se ja stalno pitao kako neki program hoće da radi a neki neće, i sve sam to pripisivao mom (tadašnjem ) neznanju.
Ista stvar se i meni desila... mlad i zelen.
Ja sam ga dobio preko nekog zarazenog autoruna, on se rasirio i zavrsio na 30 narezanih diskova sa filmovima, secam se bila je zima kako su samo goreli ti diskovi. Na kraju mu je norton doso glave, sto je kasnije uslovilo format C.... kad se samo setim
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 18:00   #15
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Najgori Virus iz vaseg iskustva

Najveci broj infekcija prouzrokovanih od Win32/Jeffo.A na koji sam dosad naisao na jednom kompjuteru je bio 2435zarazenih fajlova, gamad se prosirila i na ostale 2 particije gde su bile igre i instalacije programa, na tom komjuteru skoro nista nije radilo, tako da sam tad zezao ortaka recima "ovo vise nije kompjuter ovo je FARMA virusa"
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 19:13   #16
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Najgori Virus iz vaseg iskustva

Mene je skoro napao virus koji mi je zarazio skoro sve .exe fajlove. Uspeo sam da ga uklonim posle dva meseca tako sto sam se setio da updejtujem Avast, s njim skeniram ceo hard i popravim svaki fajl.
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 19:46   #17
GordoN
Veteran
 
Član od: 24.4.2006.
Poruke: 649
Zahvalnice: 252
Zahvaljeno 171 puta na 123 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku GordoN Slanje poruke preko Yahooa korisniku GordoN
Određen forumom Re: Najgori Virus iz vaseg iskustva

Citat:
nika100 kaže: Pregled poruke
Imao sam skorije neki glupi virus, nije bio toliko strasan ali je isao na zivce samo tako.
Ako ubacite flash odmah se zarazi, i kasnije kada hocete da udjete u flesh on ne izbaci fajlove nego ono "OPEN WITH:", i tako je isto za hard diskove, pa moze samo desni klik -> open i nikako drugacije, flash kada se formatira radi normalno, mada zbog te gluposti nisam hteo da formatiram hard...
Ako se zarazeni flash stavi na drugi komp i taj komp ce da zarazi....
Da li vi mozda znate kako se zove taj davez?
Hehe , i moj fles se zarazio tim virusom a preko njega i dosta racunara medju kojima je skolski racunar iz nastavnicke kancelarije(ima NOD32) ,jedini koji ima pristup internetu. Umalo nisam umro od smeha ,a profesorka sta ce ,ne razume se mnogo oko toga,kada se pojavio warning od strane NODa kliktala samo close umesto delete ,i usput zarazila svoj fles (i verovatno svoj racunar kod kuce i ko zna sta jos). A nije mi cak ni bila namera da to uradim ,mislio sam da sam ga obrisao sa mog flesa. Sta je svrha tog virusa ne znam ,nije napravio nikakvu stetu koliko mi se cini ,ali ume da iznervira kad se iznenada opet pojavi na flesu

Ovaj virus se ja mislim razlikuje malo od tog kojeg si ti zakacio ,tako sto u svaki folder koji se nalazi na flesu stavi jos jedan folder pod imenom originalnog foldera,i klikom na takav folder se otvara my documents u windows exploreru
GordoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 21:24   #18
nickey
Član
 
Član od: 20.4.2007.
Lokacija: Serbian Dream
Poruke: 90
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 13 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Najgori Virus iz vaseg iskustva

Najgori virus, ne znam mu ime, je neka plava kuca, samo se pojavila silueta plave kuce na ekranu i morao sam da restartujem komp, naravno win je crko', pa sam morao da ga reinstalliram.
nickey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2007, 22:44   #19
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Najgori Virus iz vaseg iskustva

A sjecate li se Fonzieja?
Virus koji stalno,u BIOS-u prije pokretanja windowsa i nakon pokretanja windowsa na desktopu neprestano izbacuje poruku "Fonzie is coooool"...?
Virus je napravio neki fan serijala o fonziju i napasti se vrlo tesko rijesiti.
A najjace je bilo : I/O ERROR : Fonzie is cooool.Abort,Retry,Ignore?
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
player1 (30.3.2009)
Stara 20.8.2007, 8:04   #20
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Najgori Virus iz vaseg iskustva

ljudi ja sam imao (tj. imam) hidrag tako nekako ga je kaspersky nazivao.... po dosadasnjoj prici odavde rekao bih da je to po NOD-u jeffo... tj. jos uvek ga imam posto mi je na svim particijama, ali zivimo zajedno vec 2-3 godine i lepo nam je... iskreno nesmeta mi uopste a sve sto mi je zarazio treba mi i nikako da ga ocistim pa sam na kraju i odustao...
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com