Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.12.2009, 14:22   #41
-Lana-
Novi član
 
Član od: 2.11.2009.
Poruke: 14
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 2 poruka
Thumbs up Re: C++ za apsolutne početnike

Pa, za pocetnike koji zele da nauce u C++,C# ili nesto drugo, najbolji bi bio SmallBasic. Tu ucite prvo najosnovnije kodove pa onda dolazite do malo slozenijih. Kada sve shvatite kliknete da ''Graduate'' sto znaci da ste spremni da radite u C++ ili VB ili C# i sl. Meni se svidja SmallBasic pa sad radim na njemu. Uz program dobijete i lekcije u PDF-u. Ovde mozete da ga downloadujete: http://msdn.microsoft.com/en-us/devlabs/cc950524.aspx
-Lana- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku -Lana- na korisnoj poruci:
fingerprint (9.1.2010)
Stara 9.1.2010, 15:57   #42
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: C++ za apsolutne početnike

Citat:
-Lana- kaže: Pregled poruke
Pa, za pocetnike koji zele da nauce u C++,C# ili nesto drugo, najbolji bi bio SmallBasic. Tu ucite prvo najosnovnije kodove pa onda dolazite do malo slozenijih. Kada sve shvatite kliknete da ''Graduate'' sto znaci da ste spremni da radite u C++ ili VB ili C# i sl. Meni se svidja SmallBasic pa sad radim na njemu. Uz program dobijete i lekcije u PDF-u. Ovde mozete da ga downloadujete: http://msdn.microsoft.com/en-us/devlabs/cc950524.aspx
SmallBasic, kako mu i ime kaze, je baziran na Basic sintaksi. Nije bas toliko slican C jezicima. Realno, jedina veza koju ima sa C# je dotnet. Dobra osnova za poceti je po meni Java/C#, zbog zaista jake dokumentacije i objektnog pristupa. Po meni nema smisla mlatiti se sa Pascalom u 21. veku (sto mnogi preporucuju)
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 17:40   #43
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: C++ za apsolutne početnike

^^Agree.

SmallBasic je ono sto mu i samo ime govori

Elem, ja sada "ucim" C++ uz jednu (koliko sam skapirao malo stariju) PDF knjigu, koja je uz to izgleda i potpuno besplatna, mada kada sam je "kupio" nisam proverio

Knjiga je odlicna, sve se razjasnjava do detalja, tako da... Ako nekome treba "nesto" tu sam

Poslednja ispravka: doctor (9.1.2010 u 17:55)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 17:58   #44
Stojke937
Novi član
 
Član od: 21.8.2009.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 16
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: C++ za apsolutne početnike

@doctor
Mogo bi malo da nas uputis u naziv te tvoje knjige?

A SmallBasic sam ja video ranije i po mom misljenju on je namenjen mladjoj deci npr. oko 5. razreda o.s. Sto ne znaci da nije pogodan za prve korake u programiranju coveka bilo kog uzrasta. Mada, ako neko ima zelju da udje u programiranje malo ozbiljnije i dalje je najbolje poceti od C#-a ili Jave(ili u krajnjem slucaju Visual Basic-a), a posebno za one koji misle da kasnije rade u C++u.
Stojke937 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 18:09   #45
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: C++ za apsolutne početnike

Evo direct linka, Google ga izbacuje

Mislim da je knjiga free i legalna za deljenje po netu, ako modovi smatraju da nije onda obrisite link
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 18:40   #46
Stojke937
Novi član
 
Član od: 21.8.2009.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 16
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: C++ za apsolutne početnike

aaaa "c++ za 21 dan"...to je i po mom misljenju odlicna knjiga, iako ima naslov ko nesto sa tv prodaje(smrsajte za 21 dan i sl. ), stvarno jedna od najboljih. I to drugo izdanje je legalno i besplatno, a trenutno je aktuelno 7. ili mozda cak i vece. Ovo sedmo ima kod nas da se kupi u vidu jedne debele crvene enciklopedije ali nema neke razlike u odnosu na ovo sa neta. Tako da ko nece da da pare sasvim je "aktuelno" i ovo sa googla, a knjigu bi svima preporucio
Stojke937 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 18:43   #47
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: C++ za apsolutne početnike

Hehe, a bas sam se pitao da li je to ta knjiga o kojoj svi bruje
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 19:05   #48
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: C++ za apsolutne početnike

sve je to lepo, i apsolutno treba nauciti i shvatiti fundamentalne osnove C++-a

ali i dalje smatram da nije dobar jezik za ulazak u svet programiranja.

evo, npr, nakon citanja cele te knjige, i razumevanja svega sto se u njoj nalazi, i dalje necete moci da napravite program koji ce pod windowsom kreirati obican prozor.
za pocetnike to moze da bude krajnje nelagodno. toliko truda a rezultat je i dalje konzola sa tekstom.
njihovom moralu nece pomoci cinjenica da su naucili bitne koncepte objektno orijentisanog programiranja i deo logike pisanja softvera.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 19:08   #49
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: C++ za apsolutne početnike

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
Po meni nema smisla mlatiti se sa Pascalom u 21. veku (sto mnogi preporucuju)
Itekako ima. Nije neophodno znati u potpunosti Pascal ali je potrebno makar poznavati njegovu sintaksu. Pascal, iako ga lično nikad nisam voleo, ima edukativni značaj jer svi kursevi koji uče programiranje kroz Pascal upravo to i rade - uče programiranje a ne poznavanje jezika. Pascal je jezik koji je taman tu negde između, nije niskog nivoa kao C, pa je stoga i lakši, a nije ni visokog nivoa kao Java, C# ili VB. Drugi razlog je što mnoge druge oblasti računarske tehnike i informatike koriste Pascaloidni pseudo jezik za opis funkcionisanja nekih programerskih koncepata. Onaj ko u životu nije video Pascal, gledaće u to kao "tele u šarena vrata" .

Pascal danas ima malu praktičnu upotrebu, doduše Delphi se trudi da ga održi u životu, ali ima edukativnu ulogu. Na mnogim kursevima programiranja se uči iako se kasnije praktično ne koristi već se prednost daje drugim jezicima tipa C++, Java i C#.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 19:09   #50
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: C++ za apsolutne početnike

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
I
ali i dalje smatram da nije dobar jezik za ulazak u svet programiranja.
II
evo, npr, nakon citanja cele te knjige, i razumevanja svega sto se u njoj nalazi, i dalje necete moci da napravite program koji ce pod windowsom kreirati obican prozor.
za pocetnike to moze da bude krajnje nelagodno. toliko truda a rezultat je i dalje konzola sa tekstom.
njihovom moralu nece pomoci cinjenica da su naucili bitne koncepte objektno orijentisanog programiranja i deo logike pisanja softvera.
Prvo-to si u pravu ali meni odgovara jer sam vec u tom "svetu" T.j. nisam totalni pocetnik.

Drugo-i to si u pravu I mene to brine Ali opet znam sta cu i kako cu dalje i kako cu doci do GUI-a
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2010, 19:29   #51
Stojke937
Novi član
 
Član od: 21.8.2009.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 16
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: C++ za apsolutne početnike

Ova tema na neki nacin ima i cudan naziv: "C++ za apsolutne početnike", mozda bi bilo bolje "Da li je C++ za apsolutne pocetnike", a na to ce vecina reci - "ne bas"(da ne ulazimo u pricu "zasto?"). Zbog toga postoje skolski jezici kao sto je Pascal, ali za pocetnika je dobar i VB, pa i onaj SmallBasic, sto da ne.

Ali ja mislim da je za pocetnike najbolji C# ili Java jer ce u njima, uz ne tako tesku sintaksu i lepo graficko okruzenje, nauciti i sto bi irreal reko: "bitne koncepte objektno orijentisanog programiranja i deo logike pisanja softvera" ali ako hoce i mnogo vise jer su ovi jezici podjednako dobri i za pocetnike i za profesionalce. U tome, na neki nacin, i lezi njihova moc i popularnost.
Stojke937 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Stojke937 na korisnoj poruci:
doctor (9.1.2010), Geomaster (9.1.2010), irreal (9.1.2010)
Stara 10.1.2010, 17:16   #52
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: C++ za apsolutne početnike

Irreal je potpuno u pravu. A sad, što se tiče Pascala... Pascal je zastareo, i ne nudi apsolutno ništa što nemaju npr C# i Java. Pascal ima prilično ružnu sintaksu (dok je sintaksa C-olikih jezika po mom mišljenju vrlo logična i laka za shvatanje). Jednostavno, ne postoji ni jedna jedina pozitiva strana u učenju Pascala kao prvog jezika, čak ima i dosta mana. Evo par prednosti Jave i C# u onosu na Pascal :
-OOP jezici su jezici 21-og veka, traže se svuda, i jednom kada čovek uđe u OO kasnije će te principe moći da koristi u većini jezika i projekata.
-Brže će doći do vidljivog i korisnog rezultata
-Stalno izlazi nova literatura, i ima gomila dobre literature
-Ovi jezici se razvijaju, za razliku od Pascala.
-Postoji gomila dokumentacije i ogroman community
-Opširne i kvalitetne standardne biblioteke, i gomila third party biblioteka

Pascal je za programske jezike ono što je Renault 4 za komunističku Kubu, bio je dobar u svoje vreme, ali ono je odavno prošlo.

Što se tiče argumenta o pseudokodu, ne slažem se. Ne znam da li sam ikada video Pascal-oliki jezik kao primer. U 100% slučajeva je to bilo nešto C-oliko, ili jednostavno običan engleski jezik.

A što se tiče C++-a, mislim da ni on nije jezik za početnike, doduše iz drugih razloga. Al da se ne ponavljam
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2010, 20:48   #53
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: C++ za apsolutne početnike

Citat:
fingerprint kaže: Pregled poruke
-OOP jezici su jezici 21-og veka, traže se svuda, i jednom kada čovek uđe u OO kasnije će te principe moći da koristi u većini jezika i projekata.
-Brže će doći do vidljivog i korisnog rezultata
-Stalno izlazi nova literatura, i ima gomila dobre literature
-Ovi jezici se razvijaju, za razliku od Pascala.
-Postoji gomila dokumentacije i ogroman community
-Opširne i kvalitetne standardne biblioteke, i gomila third party biblioteka

Što se tiče argumenta o pseudokodu, ne slažem se. Ne znam da li sam ikada video Pascal-oliki jezik kao primer. U 100% slučajeva je to bilo nešto C-oliko, ili jednostavno običan engleski jezik.
Prvo jedno pitanje. Imaš li ikakvo formalno obrazovanje iz programiranja ili si samouk?

Što se tiče Pascal-a, da li si ikad čuo Delphi? Znaš li da su neki najviše korišćeni programi na Windows-u pisani u Delphi-ju? Čuo nekad za Total Commander ili WhereIsIt? Sve stavke koje si naveo apsolutno ne važe za Delphi. Delphi možda nije popularan ali je apsolutno netačno reći da je neupotrebljiv. Bez problema D3D ili OpenGL igre mogu da se pišu i u njemu. Takođe podržava i neke programerske koncepte koji ne postoje u drugim jezicima. Čak i pre nastanka Delphi-ja postojao je Object Pascal. Ne promovišem Pascal jer lično takođe ne mogu da svarim njegovu sintaksu ali tvrdim da je apsolutno besmisleno reći da je besmisleno u današnje vreme znati Pascal, makar čisto da bi poznavali sintaksu i mogli da razumete kod napisan u tom jeziku.

To što nisi nikad video programske primere u Pascal-u ili Pascal-olikom pseudo jeziku, ne znači da ne postoje. Npr, koncepti iz konkurentnog i distribuiranog programiranja se uče na primerima pisanim u Konkurentnom Pascal-u. Zašto? Pa zato što podržava neke koncepte koji ne postoje u drugim jezicima a važni su za izučavanje problema konkurentnog programiranja. Konkurentni Pascal podržava korutine, monitore, regione, semafore itd. u startu i veoma je lako napisati neke vrste programa i isto toliko lako razumeti njihov način funkcionisanja nego da si se u Javi ili C#-u baktao sa thread-ovima.

Ovo su samo neki od primera. Veruj mi ima ih još.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2010, 20:57   #54
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: C++ za apsolutne početnike

Ja licno mislim da Pascal danas ne vredi uciti, ali nikako da je u pitanju "los programski jezik" (ne citiram). Delphi jeste mocna alatka bazirana na Pascalu (t.j. u pitanju je Pascal, je l' te) ali mi se cini da je nekako prevazidjen.

Isao sam cak i na kurs za Delphi ali ipak nije privukao moju paznju.

Za one dibidus pocetnike jeste Basic. Ne zove se on za dzabe tako. Ako zelite da brzo vidite rezultate i da uz to i razumete vecinu onoga sto napisete u startu (a znate Engleski), da se ne biste demoralisali (ili smorili), Basic je za vas. Cisto da vas "uvede u svet programiranja".
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2010, 21:59   #55
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: C++ za apsolutne početnike

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Prvo jedno pitanje. Imaš li ikakvo formalno obrazovanje iz programiranja ili si samouk?
Samouk, mada trenutno studiram baš tu materiju.

Citat:
bvitnik kaže:
Što se tiče Pascal-a, da li si ikad čuo Delphi?
To i nije neki argument, delphi je isto zastareo. Molim te navedi mi neku poznatu igru pisanu u delphi-ju, ili neki brendirani software? Total commander je počeo jedan čovek, program je odličan i užasno popularan, što ne čini Delphi odličnim jezikom.

Citat:
bvitnik kaže:
Čak i pre nastanka Delphi-ja postojao je Object Pascal.
Koji takođe nije preterano popularan, i nema baš neki community. Takođe, kad sam pretraživao biblioteke i prodavnice, ne sećam se da sam naletao na knjige o Object Pascal-u.

Citat:
bvitnik kaže:
To što nisi nikad video programske primere u Pascal-u ili Pascal-olikom pseudo jeziku, ne znači da ne postoje. Npr, koncepti iz konkurentnog i distribuiranog programiranja se uče na primerima pisanim u Konkurentnom Pascal-u. Zašto? Pa zato što podržava neke koncepte koji ne postoje u drugim jezicima a važni su za izučavanje problema konkurentnog programiranja. Konkurentni Pascal podržava korutine, monitore, regione, semafore itd. u startu i veoma je lako napisati neke vrste programa i isto toliko lako razumeti njihov način funkcionisanja nego da si se u Javi ili C#-u baktao sa thread-ovima.
Opet, moram da kažem da sumnjam da se Concurrent Pascal mnogo koristi, mada nemam iskustva sa distribuiranim sistemima. Znam da su zbog svoje prirode funkcionalni jezici (tipa erlanga) najbolji kao konkurentni jezici. Što se tiče threadova u javi i C#, autori jezika su se potrudili da cela stvar bude izuzetno laka za korišćenje, i u tome su uspeli.
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2010, 14:12   #56
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: C++ za apsolutne početnike

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Prvo jedno pitanje. Imaš li ikakvo formalno obrazovanje iz programiranja ili si samouk?
Evo, ja imam i formalno obrazovanje iz toga (a takodje sam i samouk). Sad uveliko radim u OO C-jezicima (prvenstveno Java i C#), ukljucujuci GUI i 2D programiranje. Svojevremeno, u Tesli smo radili TurboC i pravo da ti kazem uopste ne osecam da sam na nekom gubitku zato sto nisam ucio paskal. To je siroko uvrzeno misljenje svako gimnazijalca da ucenje programiranja mora da krene od Paskala, a ne realno stanje stvari. Sto bih se zezao sa nekom drtinom od jezika, kad ima tako dobrih prirucnika, besplatne dokumentacije i jake komune za moderne jezike?

Citat:
bvitnik kaže: Pregled poruke
Što se tiče Pascal-a, da li si ikad čuo Delphi? Znaš li da su neki najviše korišćeni programi na Windows-u pisani u Delphi-ju?
Ovo je vazilo za Windows 95. Ne gura dzaba Microsoft dot net platformu 99% programa za moderan OS ti je napisano ili u C# ili u VisualBasic-u.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2010, 21:27   #57
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.134
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.354 puta na 693 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: C++ za apsolutne početnike

Evo i ja sam samouk i imam formalno obrazovanje. U Tesli se sada uci C/C++ (Code::Blocks/Visual Studio) ili Java (NetBeans) od starta u zavisnosti od profesora. Profesori jednostavno smatraju da se ne treba baktati sa matorim jezicima sto su i u pravu. Kolko sam do sada video jedino se u gimnazijama uci Paskal.

Na stranu od ove rasprave za pocetnike bih od obicnih jezika izabrao C#/Java/VB, a od skriptnih Python/Lua.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2011, 1:20   #58
nikola1belgrade
Član
 
Član od: 7.5.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 28
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku nikola1belgrade
Određen forumom Re: C++ za apsolutne početnike

Pozdrav svima! Nov sam ovde na forumu... Znam HTML, CSS i donekle pomalo PHP... Sada sam poceo i da ucim C jezike za programiranje... Da li mozete d ami preporucite neku knjigu za download ili kupovinu prkeo koje bi mgoao dosta toga nauciti... Mogu i neki linkovi ))
Unapred hvala!
nikola1belgrade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2011, 12:43   #59
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: C++ za apsolutne početnike

Najsažetije uputstvo sa svim osnovama je po meni upravo ovo:
http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
ZoNi (8.12.2011)
Stara 8.12.2011, 12:12   #60
grim
Član
 
Član od: 14.12.2005.
Lokacija: Uspavan Dolina
Poruke: 91
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: C++ za apsolutne početnike

Recimo da sam shvatio osnove c ++ i da zelim da pisem gui programe, koj api da krenem da izucavam. Dali da to bude win32api ( gledao sam neke primere na msdn - u deluje po malo konfuzno, ali shvaticu vec ), ili MFC, QT, WxWidget, FLTK ili nesto trece. Sta vi predlazete.

I jos jedno pitanje, skinuo sam Visual Studio 2010 EE i nemogu da iskompajlujem ni jedan c++ program u njemu.Kada krene kompajliranje u TaskManageru ima pet, sest build.exe procesa koji rade nesto u nedogled i to je to. Zablokiraju windows i posle toga sledi samo restart racunara. Dali mozda neko zna kako resiti ovaj problem. Ako nesto znaci imam WinXp sa SP3.
grim je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Za početnike overklokere grafičkih JovanK Overklok 368 22.7.2020 12:37
Dobra simulacija letenja enter011 Simulacije vožnje 167 9.7.2009 13:40
Kako povezati racunar sa TV-om (za početnike) PeTkO Video/TV softver 7 24.6.2008 12:26
RivaTuner za početnike cc13 Overklok 7 9.3.2008 23:41
Knjige za početnike zukov Programiranje 6 17.5.2006 19:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com