Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Dešavanja i događaji

Dešavanja i događaji Budite na licu mesta dešavanja i događaja

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.5.2013, 13:13   #1
Kole
Moderator
 
Avatar korisnika Kole
 
Član od: 17.10.2005.
Poruke: 90
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 110 puta na 31 poruka
Određen forumom Poklanjamo "Star Trek Into Darkness" gaming stolicu

Pozdrav svima,
Film "Star Trek Into Darkness" (Prema Tami) J.J. Abramsa dolazi u naše bioskope pretpremijerno, od subote, 11. maja. Tim povodom distributer Taramount Film i časopis "Svet kompjutera" spremili su vam fantastičan poklon za svakog fana SF-a.
U pitanju je igračka stolica sa motivom Star Trek Into Darkness i integrisanim zvučnicima koji mogu da se povežu sa računarom, konzolama ili mobilnim uređajima.
Vrednost stolice je 100 dolara!





Propozicije su sledeće:

- Da bi stolicu dobio pravi treki (ili, pardon, treker), učesnici imaju dva zadatka:
a) potrebno je da navedete svoj omiljeni deo Trek univerzuma: bilo da je u pitanju epizoda neke od serija (TOS, TAS, TNG, DS9, VOY, ENT), neki od filmova, knjiga, igara i stripova sa ovom tematikom i da ukratko objasnite zašto vam je baš to što navodite omiljeni kutak Star Treka. (objašnjenje ne sme da bude veće od 3 rečenice)
i
b) pošto se novi filmovi u ST svetu odigravaju u paralelenoj stvarnosti, opišite kako bi izgledala paralelna stvarnost Star Treka po vašem ukusu. (Opis ne sme da bude veći od 5 rečenica)

- Igra traje od petka 10.05.2013. do ponedeljka 20.05.2013. u podne

- pošto je nagrada poprilično velika, nismo u stanju da obezbedimo njeno slanje, to znači da dobitnik mora da bude u stanju da je podigne sam iz centra Beograda.

- Svaki član foruma ima pravo da napiše jedan odgovor. Razmislite dobro pre nego što postavite svoj odgovor jer naknadno editovanje posta nije dozvoljeno (povlači za sobom diskvalifikaciju).

- Molimo vas da poštujete navedena ograničenja u dužini odgovora, ovaj put će biti diskvalifikacija na osnovu dužine.

- Naš žiri će da izabere najbolji odgovor, a dobitnik stolice biće objavljen u ovom topiku u utorak (21.05. 2013.) u podne.
Kole je offline  
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku Kole na korisnoj poruci:
dacajak (10.5.2013), darko31 (10.5.2013), Hephaestus (11.5.2013), Luka Filipovic (10.5.2013), Mario Pavićević (10.5.2013), pedjosav (20.5.2013), Stefan programer (12.3.2014), toxic (10.5.2013), Vulee (11.5.2013)
Stara 10.5.2013, 16:24   #2
schei
Novi član
 
Član od: 8.1.2007.
Poruke: 11
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Poklanjamo "Star Trek Into Darkness" gaming stolicu

Loš Vam je potez ovo za lično preuzimanje. Napišite onda u naslovu da važi samo za BG
schei je offline  
Stara 10.5.2013, 16:31   #3
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Poklanjamo "Star Trek Into Darkness" gaming stolicu

^ Pa brate...za ovako nesto ja bih iz BGD-a isao u Pristinu
Shonkas je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shonkas na korisnoj poruci:
pedjosav (20.5.2013)
Stara 10.5.2013, 16:41   #4
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Poklanjamo "Star Trek Into Darkness" gaming stolicu

Super stvar, steta sto nisam iz BGa da i ja ucestvujem u igri, jednostvno 1500 din koliko bi me kostala povratna nije vredno kad treba za svakodnevni zivot. Mada mogao bi cisto neki post ostaviti, igre radi.
dacajak je offline  
Stara 10.5.2013, 20:33   #5
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo "Star Trek Into Darkness" gaming stolicu

Nisam nikad gledao Star Trek, te neću da učestvujem, ali moram samo da vas pohvalim što delite ovako fine poklone
SirDuck je offline  
Stara 10.5.2013, 21:56   #6
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo "Star Trek Into Darkness" gaming stolicu

Da je pokojni Gidra živ da on bude Kapetan Kirk, Zoran Radmilović kao Spok, Pavle Vujisić kao Skoti.
lijenština je offline  
Stara 10.5.2013, 21:58   #7
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo "Star Trek Into Darkness" gaming stolicu

a) Ja sam jedna od onih mlađih generacija i nikad nisam odgledao TOS, ali sam zato The Next Generation odgledao previše puta da bih znao koliko. Moj prvi omiljeni lik je Žan Luk Pikard, kapetan posade, pravi vođa, odličan taktičar i čovek koji je razumeo i saslušao svoju posadu a i ona njega. Drugi omiljeni lik je naravno Dejta (Data), android koji uči i teži da postane čovek, i suočava se sa istinskim problemima razumevanja svog postojanja, znajući da svoju svrhu i kako je stvoren i to je na fantastičan način dočarano gledaocu u serijama.

b) Paralelna stvarnost koju bih voleo da vidim bi trebalo da se odvija u 24. veku ili čak dalje, i obavezna stvar koju bih voleo što više da vidim (znam da zvuči detinjasto, šta ću, takav sam ) je borba između svemirskih brodova. Taktičko nadmudrivanje, korišćenje različitih oružja i tehnologija, izdizanje nakon poraza, tretiranje svojih neprijatelja, sve su to slike koje nam opisuju karakter i osobine likova, i razloge zašto ih volimo, mrzimo ili oboje, možda čak na bolji način nego "svakodnevne" scene. Takođe putovanje kroz vreme je još jedna obavezna stvar, prosto je neverovatno gledati napredak čovečanstva kroz vekove, razvitak tehnologije i gledanje toga iz perspektive čoveka iz budućnosti. Oduševio me je momenat u filmu The First Contact u kome je Zefram Kokran prvi put ostvario vorp 1 i samim tim privukao pažnju Vulkanaca koji su prvi put došli na Zemlju.
darko31 je offline  
Stara 10.5.2013, 22:11   #8
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo "Star Trek Into Darkness" gaming stolicu

Citat:
lijenština kaže: Pregled poruke
Da je pokojni Gidra živ da on bude Kapetan Kirk, Zoran Radmilović kao Spok, Pavle Vujisić kao Skoti.
E to bi bilo interesantno videti, Pavle Vujsić da tera razdrndani Enterprajz, na putu za Vulkan dok u međuvremenu Dragomir Bojanić vija Orijonke na koje naiđu usput. Naravno umesto vorp jezgra, naš Enterprajz bi imao Smedervac 4000, ne može brže jurimo vorp 0,71.

Poslednja ispravka: darko31 (10.5.2013 u 22:37)
darko31 je offline  
Stara 10.5.2013, 23:09   #9
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo "Star Trek Into Darkness" gaming stolicu

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
Nisam nikad gledao Star Trek, te neću da učestvujem, ali moram samo da vas pohvalim što delite ovako fine poklone
Takođe, nadam se da će ove akcije postati redovne na SK forumu
JohnnyNT je offline  
Stara 10.5.2013, 23:43   #10
Berkut_UE
Novi član
 
Član od: 14.1.2010.
Lokacija: Uzice
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Berkut_UE Slanje poruke preko Skypea korisniku Berkut_UE
Određen forumom Re: Poklanjamo "Star Trek Into Darkness" gaming stolicu

a) Omiljeni deo univerzuma mi je Borg Space zato što je to jedini deo univerzuma gde je komunizam potpuno uspeo.

b) Paralelna stvarnost po mom ukusu bi bila paralelna stvarnost u kojoj Taša nije poginula u epizodi The Changing Face of Evil već se smuvala sa Datom i dobili su dete koje je ljudsko-androidski hibrid i u kojoj je Seven of Nine postala nova borgovska kraljica, a Chakotay novi Locutus
Berkut_UE je offline  
Stara 11.5.2013, 9:27   #11
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo "Star Trek Into Darkness" gaming stolicu

Citat:
darko31 kaže: Pregled poruke
E to bi bilo interesantno videti, Pavle Vujsić da tera razdrndani Enterprajz, na putu za Vulkan dok u međuvremenu Dragomir Bojanić vija Orijonke na koje naiđu usput. Naravno umesto vorp jezgra, naš Enterprajz bi imao Smedervac 4000, ne može brže jurimo vorp 0,71.
Warp 1 je nesto malo brze od brzine svetlosti, kako je Vulkan udaljen oko 16 svetlosnih godina od Zemlje, do tamo bi se drndali oko 23 zemaljske godine sa Warp faktorom 0,71

Inace ne zelim da ucestvujem u takmicenju, ali sam cekao vekovima da se ovakva Star Trek tema otvori na ovom forumu pa moram da bacim komentar

Najomiljeniji likovi su mi Pikard iz TNG i T'Pol iz Star Trek: Enterprise serije Najomiljenija mi je treca sezona iz ST:E serijala sto zbog finih specijalnih efekata, sto zbog zanimljive radnje

Paralelna stvarnost? Zajednicka tucnjava posada iz svih Star trek serija sa armadom Borgova, Kirk, Pikard, Archer i cela flota Federacije iz svakog perioda Star trek fransize u sukobu sa masivnom flotom Bork kockica...
Dreamfall je offline  
Stara 11.5.2013, 11:29   #12
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo "Star Trek Into Darkness" gaming stolicu

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Warp 1 je nesto malo brze od brzine svetlosti, kako je Vulkan udaljen oko 16 svetlosnih godina od Zemlje, do tamo bi se drndali oko 23 zemaljske godine sa Warp faktorom 0,71
Možda ne juri, ali zato ide na ugalj i drva .


Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
TNG i T'Pol iz Star Trek: Enterprise serije Najomiljenija mi je treca sezona iz ST:E serijala sto zbog finih specijalnih efekata, sto zbog zanimljive radnje
Da, da, svi mi volimo T'Pol . Da nije možda zbog Džolin Blalok?

Citat:
Dreamfall kaže: Pregled poruke
Paralelna stvarnost? Zajednicka tucnjava posada iz svih Star trek serija sa armadom Borgova, Kirk, Pikard, Archer i cela flota Federacije iz svakog perioda Star trek fransize u sukobu sa masivnom flotom Bork kockica...
Auuu, to bi stvarno bilo nešto .
darko31 je offline  
Stara 11.5.2013, 13:43   #13
Hephaestus
Veteran
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 886
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 380 puta na 218 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo "Star Trek Into Darkness" gaming stolicu

Ne znam puno o Star Trek-u, ali zelim da pohvalim ovu nagradnu igru, kao i proslu, sto se nagradjuje mastovitost, a ne nasumicno izvlacenje.
Hephaestus je offline  
Stara 11.5.2013, 14:00   #14
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo "Star Trek Into Darkness" gaming stolicu

Sve pohvale za ovakve akcije! Odlične teme i odlične nagrade, baš nešto što bi neko ko provodi sate pred kompjuterom trebao da ima. (:

a)
Omiljeni deo ST univerzuma mi je priča o Q kontiniuumu koja se u delovima javlja kroz 3 serijala (TNG, DS9 i STV). Svidja mi se priča o super moćnim bićima (skoro poput bogova) koja su tu jos od Velikog praska i koja su se zarad te moći odrekli daljeg napredovanja i evolucije. Priča o tome šta raditi kada si video sve i znaš sve i mnogo ti je dosadno.

b)
U paralelnoj stvarnosti ST-a bih voleo da vidim više istraživanja o razvijenim i prastarim civilizacijama koje su ili nestale ili postale nešto više (poput Q). Pošto je sada tu i stari Spok (a i ostatak Vulkanaca je na zemlji) neki dogadjaji i sureti bi mogli ranije da se dogode, kao i razvoj tehnologije. Ranije saveze i priče o Klingoncima i Borgu pre svega. Voleo bih da vidim i neke posledice iz ST:Enterprise-a (poput Xindi-a, istorije Vulkanaca i Romulanaca, rada Soong porodice), pošto se on dešava pre promene istorije.
toxic je offline  
Stara 11.5.2013, 15:43   #15
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Poklanjamo "Star Trek Into Darkness" gaming stolicu

Citat:
Berkut_UE kaže: Pregled poruke
a) Omiljeni deo univerzuma mi je Borg Space zato što je to jedini deo univerzuma gde je komunizam potpuno uspeo.
Lolz. Pre će Federacija biti primer nekog tehno-utopijskog komunizma.

Što se teme tiče:

a) Definitivno TNG epizoda "Tapestry" i Q-ova uloga u celoj stvari. Q je Pikardu demonstrirao kako se čovek definiše odlukama koje donosi tokom života, i da će tweakovanjem odluka koje mu se retrospektivno ne dopadaju postati nešto sasvim drugo. Pikardova odluka da radije umre nego da postane nešto što nije pokazaće Q-u da su ljudi kompleksniji nego što je prvobitno mislio, i da su kao takvi vredni njegovog poštovanja. Star Trek je ipak o istraživanju nepoznatih predela, a ima li boljeg primera za to od staza naše psihe i bivstvovanja...

b) Možda paralelna stvarnost gde Glavna Direktiva ne postoji, i gde Federacija ima agresivniji pristup u prosvetljivanju drugih vrsta. Pod time ne mislim da se pretvore u fašiste, već neki Well-Intentioned Extremist fazon. Bilo bi zanimljivo videti na šta bi Federacija ličila u toj stvarnosti, i šta bi se postiglo kada bi kapetani imali odrešene ruke u stvarima gde bi ih Direkriva sputavala. Posledice warp 9 razvoja dosadašnje stone-age kulture, blagostanje ili kids playing with nukes, tako nešto.
Vulee je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
Bathoryy (13.5.2013), darko31 (11.5.2013), Nenad N. (21.5.2013)
Stara 11.5.2013, 16:42   #16
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo "Star Trek Into Darkness" gaming stolicu

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke

a) Definitivno TNG epizoda "Tapestry" i Q-ova uloga u celoj stvari. Q je Pikardu demonstrirao kako se čovek definiše odlukama koje donosi tokom života, i da će tweakovanjem odluka koje mu se retrospektivno ne dopadaju postati nešto sasvim drugo. Pikardova odluka da radije umre nego da postane nešto što nije pokazaće Q-u da su ljudi kompleksniji nego što je prvobitno mislio, i da su kao takvi vredni njegovog poštovanja. Star Trek je ipak o istraživanju nepoznatih predela, a ima li boljeg primera za to od staza naše psihe i bivstvovanja...
^This
darko31 je offline  
Stara 11.5.2013, 20:38   #17
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo "Star Trek Into Darkness" gaming stolicu

Ja bih i napisao stogod, ali ako bih dobio prokletu stolicu verovatno bi ste kukali da je namesteno, tako da sam se samoiskljucio

Inace, odgledao sam samo par epizoda originalne serije, pa sem Spok-a, tu ne bih imao sta da pomenem. Zato je TNG definisao moje detinjstvo, a DS9 moju adolescenciju (narocito porucnica Jadzia Dax ).

Sto se tice paralelne stvarnosti, verovatno bih voleo da vidim neki alternativni razvoj Generations-a, ali sa primesom Borgova.

@SirDuck
Imas fore deset dana da odgledas stogod od star treka, pa da nabodes neki odgovor.

Poslednja ispravka: Beagle (13.5.2013 u 20:11)
Beagle je offline  
Stara 12.5.2013, 2:54   #18
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo "Star Trek Into Darkness" gaming stolicu

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
@SirDuck
Imas fore deset dana da odgledas stogod od star treka, pa da nabodes neki odgovor.
Ma kakvi, em što imam pametnija posla, em što nisam fan, a ovo treba da ode nekome ko je fan, em što mi gejmerska stolica apsolutno ne treba
SirDuck je offline  
Stara 12.5.2013, 12:46   #19
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo "Star Trek Into Darkness" gaming stolicu

Za desetak dana ne moze bas puno da se odgleda (ima bas puno), ali svakako bi trebao da odgledas. Probaj Star Trek: Eterprise, to je poslednji serijal, a prvi hronoloski.

Spoiler za Podsticaj :):
toxic je offline  
Stara 13.5.2013, 1:11   #20
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Poklanjamo "Star Trek Into Darkness" gaming stolicu

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Spoiler za Podsticaj :):
Haha, polako s podsticajima, svakako je na spisku, kad budem imao mnogo slobodnog vremena

Gledao sam davno dok je bilo na nekoj televiziji par epizoda, i video sam da je dobra serija, al gde sad da se upuštam u to

PS: al su ih obukli, specijalno za ciljnu publiku
SirDuck je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gaming Festival - Dom Omladine DonCorleone91 Dešavanja i događaji 8 19.11.2012 13:56
Star Trek Excalibur Ghost Simulacije vožnje 0 3.5.2011 14:01
Ten golden rules of online gaming... fingerprint Brbljaonica 2 25.3.2008 15:38
Dok čekamo "Star Trek: Legacy" holodoc O igrama uopšte 44 17.8.2007 18:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com