Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.7.2009, 3:22   #1
Ale[x]andar
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Poruke: 486
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 63 puta na 53 poruka
Exclamation Vanredno polaganje četvrtog stepena

Isao sam u elektrotehnicku skolu STS "Nikola Tesla" u Sremskoj Mitrovici. Zavrsio sam smer "Elektroinstalater" (3. stepen) i zelim da zavrsim vandredno 4. stepen (smer "Elektrotehnicar za rashladne i termicke uredjaje"). Sto kaze nas narod, doslo mi iz du**ta u glavu Raspitao sam se u skoli da li je to moguce, koliko kosta, kako se polaze itd... Receno mi je otprilike sve, sem glavne stvari (moze,kosta toliko i toliko, prijavljujes ispite svaka 2 meseca itd...). Posto je vecina profesora na odmoru (organizator nastave je na moru, bivsi razredni takodje...), u skoli sam jedva "nahvatao" nekog profesora (ne znam ni sta predaje,nije mi poznat od ranije) i pitao ga te stvari vezane za 4. stepen... E sada, on mi je rekao sve to sto sam naveo, ali nije mi rekao koliko bih ja predmeta trebao da polazem, navodno nije tu nastavni plan bla bla (iskreno, mislim da ga je mrzelo da trazi). Svracao sam u skolu par puta posle toga, ali "mrka kapa". Nisam uspevao da nadjem ni jednog profesora u skoli... Ili budu samo tetkice i sekretar (koji mi kaze da se obratim organizatoru nastave, tj. da sacekam da dodje sa odmora,a ja ne mogu da cekam...), ili neki "levi" profesor koji ne zna nista vezano za vandredna polaganja. Mene interesuje da li neko zna koliko bih ja predmeta (i eventualno koji su to predmeti) polagao za taj smer, i da li je neko imao iskustva sa vandrednim polaganjem 4. stepena? Trebao bih ove nedelje da nadjem knjige i da pocnem da ucim, ne bi li sve pripremio na vreme i polozio do sl. godine, tj. do prijemnog roka za fakultete. (verovatno imam dosta predmeta, a polaganja su svaka 2 meseca, pa zato do sl. godine)

Ako neko zna nesto o tome, i ako je imao iskustva vezana za vandredna polaganja, neka pise... Svaka pomoc je dobro dosla... I da, nasa skola nema sajt, pa ne mogu da se informisem kako treba.

Hvala unapred.

Poslednja ispravka: Ale[x]andar (7.7.2009 u 3:27) Razlog: typo
Ale[x]andar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2009, 16:36   #2
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Vanredno polaganje četvrtog stepena

Pa valjda treba sve predmete da položiš iz te godine. Znam jednog lika koji je tako završio četvrtu godinu, doduše potpuno je druga škola u pitanju, ali je valjda isto svuda. Dogovoriš se sa profesorima, oni ti kažu iz koje knjige da učiš i posle polažeš. Dakle, vidi koje predmete ima četvrta godina u toj školi i na tom smeru, nađi knjige od nekog ko je završio, recimo, i uči. Ali, najsigurnije ti je da vidiš s profesorom/direktorom/sekretaricom iz škole.

Poslednja ispravka: Highlander (7.7.2009 u 16:46)
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2009, 0:57   #3
Ale[x]andar
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Poruke: 486
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 63 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Vanredno polaganje četvrtog stepena

Evo, cuo sam se sa nekim profesorom koji predaje u toj skoli. Covek mi je rekao da treba prvo da polazem one osnovne predmete (srpski, matematika i engleski), zato sto se gradivo 4. stepena malo razlikuje od 3. (obimnije je za nijansu), pa onda razliku strucnih predmeta do trece godine, pa tek onda da polazem 4. godinu normalno Stotinu peripetija... Cuo sam se i sa drugom (koji ima druga koji je polagao ovo), i on mi je rekao otprlike isto sto i profesor... Ali, to nisu bas sigurne informacije... Ne mogu da da dobijem pravi odgovor zato sto su profesori na odmoru... Izgleda da cu morati da se strpim malo, ne bi li dobio skroz tacan odgovor...

Hvala u svakom slucaju.

Poslednja ispravka: Ale[x]andar (9.7.2009 u 1:24)
Ale[x]andar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2009, 6:33   #4
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Vanredno polaganje četvrtog stepena

Evo, posto sam se raspitivao ortaku koji bi da iradi isto sto i ti (ima 31 godinu ) prosto receno ortak i profa su ti u pravu. Problem je u tome sto je 3 stepen mnogo vise orijentisan na prakticnu primenu znanja nego na teorijsko znjanje pa su razlike u strucnim predmetima i te kako znacajne. Osim toga ti znacajno menjas smer sto dodatno povecava kolicinu predmeta koje moras polozis pre samog polaganja cetvrte godine. Ali, polazi. Isplati se.
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2009, 8:25   #5
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Vanredno polaganje četvrtog stepena

Pa ne isplati se,jer sva ta razlika predmeta iz prve 3 god. i plus cetvrta-dolazimo do polaganja br. ispita skoro koliko i na visoj skoli ! Ti sa trecim mozes to upisati visu ,a cetvrti stepen i visa se tesko mogu porediti. To ti je moj predlog !!
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2009, 9:07   #6
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Vanredno polaganje četvrtog stepena

Idi odmah na 5 stepen tj vkv, bolje ti je a mozda i jeftinije. Raspitaj se na nekom univerzitetu.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2009, 14:40   #7
Ale[x]andar
Član
 
Član od: 11.6.2009.
Poruke: 486
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 63 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Vanredno polaganje četvrtog stepena

Da, i ja mislim da se isplati. Posto, sa 4. stepenom imam mnogo veci izbor (sto fakulteta, sto visokih skola). Sa 3. stepenom imam relativno mali izbor, samo dve skole u Novom Sadu (mora da bude u NS-u, zbog stanovanja, imam besplatan smestaj) sa smerom koji me zanima (informatika). I pored toga, nemam teoretske sanse da upadnem na budzet, pa cak i da uradim prijemni savrseno, tj. da imam 60 bodova. (posto je prvi prijemni bio pre par nedelja, tako da su mesta popunjena.)
A 5. stepen... Pa, hmm.. Smer se zove "Elektromonter"... Nisam za to nikako...
Najverovatnije cu polagati 4. stepen... Hvala svima...
Ale[x]andar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2012, 17:09   #8
aZZika
Novi član
 
Član od: 22.1.2012.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vanredno polaganje četvrtog stepena

@Ale[x]andar

Znam da je tema stara, ali potrebne su mi informacije u vezi baš ovog. Nadam se da ćeš videti temu.

želim da te pitam da li si uradio nešto po tom pitanju polaganja ispita pošto ja želim isto da polažem pa bih voleo da me malo uputiš.

Ja sam isto Aleksandar, i isto sam završio smer Elektroinstalater, isto u STŠ Nikola Tesla u SM.

Ako imaš neke informacije ili smernice kome bi se mogao obratiti u vezi informacija bio bih ti puno zahvalan.

p.s. pisao sam ti i na PM pa nesto ne radi kako treba.
aZZika je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2012, 13:18   #9
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Vanredno polaganje četvrtog stepena

Inače na zanatima se trenutno mlate samo takve pare u zapadnoj Evropi, pošto svoje radne snage na tom polju imaju jako malo (a ti koje imaju su preskupi), dok azijski i afrički emigranti nisu na sjajnom glasu jer umeju da ošljare. Umesto da se mlatiš s informatikom, razmišljaj i o tome da budeš gastarbajter.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2012, 13:38   #10
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Vanredno polaganje četvrtog stepena

Tesko ovde da moze neko da ti kaze bas tacnu informaciju, najbolje je da odes do skole i raspitas se.
Uglavnom se polazu diferencijalni ispiti odnosno razlika u predmetima i broju casovoma istih.
Kad sam ja polagao ( u kaubojskoj skoli doduse) ti ispiti su bili cista formalnost i nisu se placali.
Ali opet kao sto rekoh to je bilo u mojoj skoli i ako se desi da polazes nesto profesor ce ti reci sta tacno da naucis.
Dakle ili pogledaj sam razliku u predmetima da vidis sta bi eventualno mogao da polazes ali imaj u vidu da lako moze da se desi da polazes neki predmet koji si vec imao ako je velika razlika u broju casova.
Najbolje ti je da odes do skole i raspitas se.


Edit: Uh, nisam ni gledao datum, sigurno je vec resio problem
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2012, 13:56   #11
Rasa
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Lokacija: Zubovac - Ribarska banja - Kruševac
Poruke: 410
Zahvalnice: 110
Zahvaljeno 89 puta na 73 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rasa Slanje poruke preko Skypea korisniku Rasa
Određen forumom Re: Vanredno polaganje četvrtog stepena

Ja radim sa visom skolom (6), kolega nema ni 3stepen a imamo istu platu, pa ti vidi.
Rasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com