Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.4.2007, 0:54   #1
Nedaj
Novi član
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: Zemun
Poruke: 15
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom DivX zakucava GF 7600GT AGP

Pozdrav svima. Zelim da napomenem da mi je ovo prvi put da pisem pitanje na bilo kom forumu, tako da ako i napravim neke manje greske imate razumevanja; a sad evo prvo konfiguracije:

MSI K8N Neo (MS-7030) (nForce 3 250Gb cip)
Athlon 64 3000+ (valjda oko 2 GHz - nista nije overklokovano)
2 x 512 MB PQI DDR 400
2 x WDC WD800BD + Maxtor 6G160P0
Pioneer DVR-108
MSI TV@nywhere
Creative SB X-Fi Music
Sweex modem
Chieftec CFT-560-A12S (nakon sto je prvobitno жгљ napajanje ~350W crklo)
i ono najvaznije za problem - grafika
stara: FX5700
nova: Gainward 7600GT (BA7600GT-256-TV-DVI pise na nalepnici uvoznika)

sve to radi pomocu WinXP-a.

Pre oko 2 meseca sam instalirao novu graficku bez problema. I stare i nove igrice su proradile na nov nacin. No, nakon par dana igranja, kada sam hteo da odgledam sledecu epizodu Galaktike, imao sam sta da vidim. Odnosno, nisam video nista, jer se racunar zakucao ...
Ustanovio sam da prilikom pokretanja bilo kog divx, xvid, mpeg (sve snimljeno tv kartom je u tom formatu) video sadrzaja, zaposlenost procesora skoci na 100%. Zatim sam hteo da pokrenem neki mpeg fajl, ali iz programa koji se instalira uz tv kartu, ali se program nije uspesno ni ucitao i pokrenuo, a simptomi (zakucavanje) su se ponovili.
Manje ili vise slicno opisane probleme sam pronasao i u jednom casopisu (PC Press ili Mikro - vise se ne secam - bas nekako u to vreme, jedino je karta bila 6200 ili 6600, ali isto AGP) kao i na ovom forumu. I bas kada sam se spremao da i ja pitam za pomoc, pazario sam neki virus koji je ubio Windows.
Formatirao sam C particiju i instalirao Windows ponovo , zatim tv kartu (drajver pa zatim i softver) i uverio se da radi i na novoj grafickoj (prvo olaksanje). Potom sam instalirao i kodeke za xvid i ffdshow i ac3 filter i pokrenuo jednu epizodu bez zakucavanja - jedino nije bilo titlova, slika je bila naopacke i losijeg kvaliteta (drugo olaksanje). Tek kada sam instalirao i DirectX sve se vratilo na staro stanje i zakucavanje. Sada moram da iskljucim hardware acceleration sasvim ili skoro sasvim (na skali sa leve strane) da bih gledao video, a cim postoji direct draw akceleracija sledi zakucavanje.
Na kraju napominjem da je pre promene graficke sistem radio stabilno, da posle promene takodje radi stabilno - jedino nije moguce gledati divx. Graficka je gotovo sigurno ispravna ("gotovo" - jer ne znam toliko dobro kako rade kodeci, directx, i kakve to veze ima sa drajverima i grafickom) jer (najnovije) igrice rade bez problema, a radila je i tv karta kao i filmovi (kako tako) pre instalacije directx-a.
Da li postoje neki bolji graficki drajveri ili magicni kodeci pomocu kojih bi bilo moguce gledati i filmove preko racunara ili da razmisljam (jos i konkretnije nego dosad) o nekom izdvojenom plejeru?

P.S.
Sad sam se setio i da onaj intro iz "Dawn of War"-a takodje radi sve vreme kao sto je i uvek, a lici i na njemu valjda na kraju i pise da je to divx? Kako to?
Nedaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2007, 1:23   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: DivX zakucava GF 7600GT AGP

Za početak preinstaliraj kodeke , u tu svrhu će najbolje poslužiti K-Lite Codec Pack 3.00 Full . Preinstaliraj pa vidi kako će računar onda da se ponaša pa javi....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Nedaj (21.4.2007)
Stara 20.4.2007, 2:02   #3
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: DivX zakucava GF 7600GT AGP

i gledaj kada reinstaliras codec-e da prvo SVE ostale uninstaliras, a mozda i potom ocistis registry-je pre instaliacije novih codeca (tj. pack-a koji ti je predlozen).
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2007, 3:12   #4
Deftone
Novi član
 
Član od: 20.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: DivX zakucava GF 7600GT AGP

MSI?Imao sam je...i drago mi je sto sam se otarasio nje!
Elem probaj malo da menjas, promenis slot u kojoj ti se nalazi tv kartica, meni je to bio uzrok hardversko/softverskih problema.
Deftone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2007, 4:08   #5
Nedaj
Novi član
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: Zemun
Poruke: 15
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: DivX zakucava GF 7600GT AGP

SVE sam kodeke deinstalirao zatim sam instalirao K-Lite Codec Pack 3.0 Full i dopala su mi se malo detaljnija objašnjenja prilikom instalacije i što je sve na jednom mestu, ali sve je ostalo isto. I u novom plejeru koji se instalirao sa kodecima opet su se zaglavili divx filmovi.

Što se tiče tv karte - ona nije problem. Sve se isto dešava i kada tv karta uopšte nije ubodena u ploču. Problem je u softveru koji tv karta koristi bilo da je to drajver ili isto neki kodeci, filteri ili kako se već zovu. Bar ja tako nagađam - što ne mora mnogo da znači, a čak i ako sam u pravu, opet ne znam šta i da li uopšte nešto mogu da uradim da sve proradi.

U svakom slučaju hvala na predlozima.
Nedaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2007, 10:06   #6
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: DivX zakucava GF 7600GT AGP

Citat:
Nedaj kaže: Pregled poruke
Što se tiče tv karte - ona nije problem. Sve se isto dešava i kada tv karta uopšte nije ubodena u ploču. Problem je u softveru koji tv karta koristi bilo da je to drajver ili isto neki kodeci, filteri ili kako se već zovu. Bar ja tako nagađam - što ne mora mnogo da znači, a čak i ako sam u pravu, opet ne znam šta i da li uopšte nešto mogu da uradim da sve proradi.
Cek, posto kazes da si pokusao sa vadjenjem TV karte, da li si obrisao i drajvere od iste? Ako nisi probaj tako.
U sustini mozes da odneses svoju graficku kartu kod nekog ortaka da proverite da li ce i na njegovom kompu da "skucaju" filmovi, cisto da se uveris da li je sve u redu sa grafom.
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2007, 21:40   #7
Nedaj
Novi član
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: Zemun
Poruke: 15
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: DivX zakucava GF 7600GT AGP

Citat:
Shang Tsung kaže: Pregled poruke
Cek, posto kazes da si pokusao sa vadjenjem TV karte, da li si obrisao i drajvere od iste? Ako nisi probaj tako.
U sustini mozes da odneses svoju graficku kartu kod nekog ortaka da proverite da li ce i na njegovom kompu da "skucaju" filmovi, cisto da se uveris da li je sve u redu sa grafom.
Pa nakon formatiranja C particije mislio sam da su svi drajveri obrisani i da na novi Windows nikako ne utiče tv karta, dok ne instaliram drajver za nju; tj. da je efekat isti kao i da sam obrisao (deinstalirao) samo drajver od tv karte i fizički je uklonio iz kućišta (pre nego što je stari Windows rikn'o).

Proba grafičke na drugom sistemu je jedna mogućnost, ali i ako bi se svi simptomi ponovili to ne mora da znači da je grafička "neispravna" - možda su krivi drajveri? Ako bih kod sebe probao neku drugu istu (ili čak vrlo sličnu?) kartu i dobio drugačiji rezultat - e onda bi to bila druga stvar. Zato sam i postavio pitanje na forumu - ako je neko imao ili čuo za sličan problem, možda ima i rešenje! Takođe, ako neko ima istu grafičku (AGP) i gleda divx bez problema, neka kaže! Ne može da škodi, a može biti korisno ...
Nedaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2007, 12:26   #8
sokratbg
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Poruke: 264
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: DivX zakucava GF 7600GT AGP

probaj da pustis divx iz kmplayer-a njemu ne trebaju kodeci ima svoje interne
ako radi sa njim problem je sa kodecima ili sa plejerom iz koga pustas filmove
http://www.kmplayer.com/forums/index.php?

jos nisam naisao na nesto sto nije mogao da pusti, odlican plejer
sokratbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2007, 16:35   #9
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: DivX zakucava GF 7600GT AGP

Ajmo ovako:
formatiraj C: (iako vec jesi, ali instalirao si kodeke i drivere)
instaliraj xp, pa onda ostatak ovim redom:
-service pack (probaj izbeci sp2, on zna napraviti brljotine u nekim slucajevima)
-direct x
-drivere (skini najnovije za grafičku, ploču, i ostalo
i na kraju instaliraj ffdshow, on ce ti dekodovati dvix, xvid, x264 i ostele
i tek onda programe i sve ostalo. javi kako je proslo.
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2007, 2:55   #10
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: DivX zakucava GF 7600GT AGP

Kod drajvera je bitno da prvo instaliras one od ploce. Posle sve ostale, redom kojim hoces.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
Lord (23.4.2007)
Stara 10.5.2007, 12:04   #11
Nedaj
Novi član
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: Zemun
Poruke: 15
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: DivX zakucava GF 7600GT AGP

Sada je opet sve u redu! Konačno sam skinuo drajvere za ploču i instalirao ih POSLEDNJE (na postojeće stanje) i za divno čudo, sada sve radi. Istina, pre toga sam bio instalirao i kmplayer i koristio ga.

Hvala svima na pomoći.
Nedaj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2007, 14:05   #12
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: DivX zakucava GF 7600GT AGP

Instalirao si ih poslednje jer su ti svi drajveri vec bili namesteni a ti nisi hteo da reinstaliras sistem. Ako ti tako radi, logicno, ostavi. Inace, drajveri od ploce su ustvari softverska podrska za cipset preko koga se, opet, obavlja komunikacija svih uredjaja u racunaru, da ne idem dalje u off.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
7600GT OC seraph1m Overklok 155 14.11.2007 20:31
DivX High-Definition Video Predrag Stankovic Video/TV softver 12 15.2.2007 11:58
divx format i dvd meniji? alexandarv Video/TV softver 0 30.1.2007 21:28
G73-7600 NenadN Vesti 457 30.9.2006 11:02
AutoGK: Problem sa Divx 6.0/6.1 Serbicon Video/TV softver 5 8.1.2006 19:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com