Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.3.2013, 14:47   #21
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy S4 i9500

Ne, telefon od 700 evra se ne kupuje zbog statusa vec zato sto onaj od 350 evra nema iste funkcionalnosti? Prosto ne znam kako smo do sada funkcionisali bez telefona koji nema 8 jezgara iako 99.98% aplikacija na androidu ne koriste ni dva jezgra, a tu je i kilava multi-thread podrska u samom android os-u sto se jos kako primecuje na S4.
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 15:20   #22
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy S4 i9500

Koji to telefon od 350€ ima iste funkcionalnosti? Ne samo puki broj jezgara, već i ekran iste rezolucije, istog kvaliteta/veličine, kameru istog kvaliteta, istu veličinu memorije, baterije i da ne dužim dalje? Daj da čujemo, sve to u jednom pakovanju i za 350€, svi smo nestrpljivi
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 15:29   #23
Srlisone
Član
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: St. Pazova
Poruke: 468
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 101 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy S4 i9500

Da je po specifikacijama ekvivalent S4 ne, ali poprilicno kvalitetan telefon Nexus 4. Utiske o njemu cu preneti za jedno 10ak dana kad mi stigne. I kosta 300e.
Srlisone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 15:35   #24
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy S4 i9500

Nexus 4 jedino može da konkuriše prethodnoj generaciji/Galaxy S3, a i čini mi se da je cena bliža 400e nego 300e koliko vidim po cenovnicima.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 15:38   #25
King SRB
Član
 
Član od: 2.2.2013.
Lokacija: In Space
Poruke: 422
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 94 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Re: Samsung Galaxy S4 i9500

Ma čini se meni da je deran malo ljubomoran na Android i 8- jezgara procesora ! Sto se mene tice neskodi imati tu 8 cu kako kazu od viska glava neboli right :thumbup:
Kad tad ce app/games ce poceti da iskoriscavaj 2 , 4 , 8 jezgara procesore u to sam siguran!!

Sent From My UltraSpeed S.E Xperia Arc S 1,4GHz Gaming Edition
King SRB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 16:20   #26
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy S4 i9500

Pleyer 1,odlicno si razumeo kolega .

Bobo,idi igraj se sa ajfonom i slicnim,ili sa win8,a android ostavi ostalima.

Nexus 4 ne moze da kosta 300e,sem ako nije ispao iz kamiona. Ili ako si ga uzeo na pretplatu uz neki od skupih paketa.

Ja mislim da kao i u svemu,prvo ide razvitak tehnologije,tj,sta sve moze da se gurne u fon,pa kad dodjemo do nekog limita,onda ce krenuti optimizacija. Pretpostavka je da bi android os trebalo da uporedo sa razvojem polako podize i cpu optimisation,pa tek onda ce i apps lako da budu uskladjene. Recimo postoji jedna igra racing tipa je,ne mogu se setiti sada kako se zove,za koju su developeri rekli da je predvidjna da se igra na bar 4 jezgra radi komfornosti i maximuma iz igre.

Ja polako pocinjem da smartfonove gledam kao na pocket pc,ili ultra mali laptop,nego na telefon .
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 17:01   #27
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy S4 i9500

E da mi je znati da li 99% koji koriste S2 znaju da iskoriste toliku hardversku snagu telefona i da im je potrebna, a kamoli ovo. Bolje da se utuku pare u razvoj baterija, a ne što pokušavaju potrošnju da smanje na ovaj način.

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Ja mislim da kao i u svemu,prvo ide razvitak tehnologije,tj,sta sve moze da se gurne u fon,pa kad dodjemo do nekog limita,onda ce krenuti optimizacija.
Limit nije ni blizu na vidiku, a ljudi ne znaju ni taj S2 da iskoriste kako treba. Svi su se mnogo razmazili pa im je sada bitan telefon radi statusa, zvao se on S4, HTC one ili iPhone i da ima gomilu funkcija koje 99% ljudi ne koristi, ali nema veze, eto postoje. Zašto bi osoba koja ne igra igre kupila neki jači telefon kada joj i ovi što se danas vode kao "slabi" završavaju posao? Pa marketing naravno...
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 17:54   #28
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy S4 i9500

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
Zašto bi osoba koja ne igra igre kupila neki jači telefon kada joj i ovi što se danas vode kao "slabi" završavaju posao? Pa marketing naravno...
Zašto mora da igra igre? Meni npr. na S3 odgovara (u tom trenutku) najveća rezolucija ekrana i najveći ekran, mogućnost da reprodukuje bilo koji video sadržaj bez ikakve konverzije (uključujući 1080p mkv), brz surf, bez seckanja, kočenja, zakucavanja, sa podrškom za fleš. Mogućnost da ponekad otvorim neki word/pdf i da to opet bude bez seckanja, kočenja, zakucavanja itd.

Sve to na papiru kao može da odradi i npr. neka Nokija iz E serije, ali u praksi je komfor u radu nebo i zemlja. Otprilike kao kad bi rekao da i3 i i5 procesore kupuju samo oni koji igraju igre, a svima ostalima je dobar i Pentium 3
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 18:07   #29
King SRB
Član
 
Član od: 2.2.2013.
Lokacija: In Space
Poruke: 422
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 94 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Re: Samsung Galaxy S4 i9500

Pravi odgovor s vaka čast :thumbup: ! Ja se recimo dosta igram na telefonu ali to uopste nije pravilo sutra cu mozda da pogledam neki dvx or mkv(naravno u manjoj rezoluciji) a prekosutra cu da fotkam znaci nema pravila
S4 definitivno pun pogodak
Jedva cekam neke testove o fonu

Sent From My UltraSpeed S.E Xperia Arc S 1,4GHz Gaming Edition
King SRB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 18:15   #30
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy S4 i9500

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Koji to telefon od 350€ ima iste funkcionalnosti? Ne samo puki broj jezgara, već i ekran iste rezolucije, istog kvaliteta/veličine, kameru istog kvaliteta, istu veličinu memorije, baterije i da ne dužim dalje? Daj da čujemo, sve to u jednom pakovanju i za 350€, svi smo nestrpljivi
Budimo realni, i sa telefonom od 350e možeš da radiš sve što možeš i sa statusnim simbolom, ili 99% stvari... Rijetko ko gleda HD filmove na telefonu, a još rijeđe da ga koristi kao multimedijalni player..

Doduše, ja na S4 nemam ni jednu jedinu zamjerku Osim što nema dual sim, bez koga ne mogu (tipa poslovna/privatna kartica ili jedna u roamingu/jedna local)
Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Ja polako pocinjem da smartfonove gledam kao na pocket pc,ili ultra mali laptop,nego na telefon .

Pa to i jesu, opcija "phone" na androidu čini mi se da je tu reda radi...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 18:31   #31
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy S4 i9500

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Budimo realni, i sa telefonom od 350e možeš da radiš sve što možeš i sa statusnim simbolom, ili 99% stvari...
Upravo ovo je razlog što nikada ne bih izdvojio novac za SGS4 ili iPhone 5 (naravno, osim ako ne znam šta ću s parama) jer i na 3x jeftinijem telefonu uglavnom mogu da uradim sve, odigram sve, posetim svaki veb sajt i pokrenem praktično svaku aplikaciju... To što će SGS4 u realnom radu biti nekih 10-20 procenata brži mi nije značajna brojka.

Lepo je imati brz telefon ali je i realno nepotrebno većini ljudi na planeti...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
C64freak (21.3.2013)
Stara 20.3.2013, 18:40   #32
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy S4 i9500

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Budimo realni, i sa telefonom od 350e možeš da radiš sve što možeš i sa statusnim simbolom, ili 99% stvari... Rijetko ko gleda HD filmove na telefonu, a još rijeđe da ga koristi kao multimedijalni player..
Možda sada u ovom trenutku i može, nisam više proveravao šta sad može da se kupi za 350€. Kada sam ga kupio letos, izbor i nije bio ne znam kakav (uzeo u VIP-u na postpaid). Rezervna opcija su mi bili HTC, ali ni oni nisu bili puno jeftiniji, a imali su u to vreme dosta problema sa wirelessom, mrežom, softverom... nisam baš bio hrabar da eksperimentišem s njima

I na kraju, kad sam ga kupio, imao sam (i dalje imam) nameru da ga koristim narednih par godina, tako da mi je bitno da bude dobar ne samo u trenutku kupovine, već i 2-3 godine kasnije

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
To što će SGS4 u realnom radu biti nekih 10-20 procenata brži mi nije značajna brojka...
Teško da je razlika samo 10% u odnosu na 3x jeftiniji telefon, ali dobro, da ne širimo temu.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 18:56   #33
King SRB
Član
 
Član od: 2.2.2013.
Lokacija: In Space
Poruke: 422
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 94 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Re: Samsung Galaxy S4 i9500

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
odigram sve, posetim svaki veb sajt i pokrenem praktično svaku aplikaciju...
Doco ova stavka sto napisa nepije vodu ipak nemozes kako kazes "odigrati sve" a, ni sve app nerade na slabijem hardveru , naravno nemora biti top model kao S4 ali vec u low / midle range neke app zahtevaju ipak visoku klasu telefona ili ti hardvera da bi radile! A igre netreba ni spominjati sve brutalne igre tesko da ces u srednjoj i nizoj klasi poterati ikako ustvari ni neces!
A naravno ni ja nisam za bahacenje i trosenje para mada iskreno kad bi imao nebi se ni sekunde razmisljao da odem u store and buy ali naravno uzeo bi Xperiu sa velikim Z a S4 bi voleo da mi poklone jednostavno meni fon sluzi za igranje a za fotkanje da ni negovorim
A ovaj moj vec zestoko posustaje bar u gamingu ali nepredaje se on tako lako do jeseni pa kad cene padnu bice best buy :thumbup: !
Elem da se vratim on suject nije nuzno ako neko kupi S3 , 4 , 5 ...e.t.c odma reci bahati se i trosi pare bezveze nekazem da nisu skupi ali nekim ljudima su potrebni u to sam siguran dal biznis/zabava zato su tu da nam sluze

Sent From My UltraSpeed S.E Xperia Arc S 1,4GHz Gaming Edition

Poslednja ispravka: King SRB (20.3.2013 u 19:14)
King SRB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 19:24   #34
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy S4 i9500

Daj bre, sve igre i na mom mrtvom alcatelu sa dual core procesorom rade odlično (pad FPSA na pojedinim dijelovima Real Racinga, ali ne bih dao još 400 evra da imam i tu puni FPS ).

Nama sa foruma jeste Galaxy 4 mašina i vjerovatno bi se mi razbijali od testova i svega, ali kod 9/10 korisnika biće samo statusni simbol sa dobrom kamerom, ništa više od toga... Ili je to bar slučaj sa ovih mojih 7-8 prijatelja koji imaju Galaxy 3
Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Možda sada u ovom trenutku i može, nisam više proveravao šta sad može da se kupi za 350€. Kada sam ga kupio letos, izbor i nije bio ne znam kakav (uzeo u VIP-u na postpaid). Rezervna opcija su mi bili HTC, ali ni oni nisu bili puno jeftiniji, a imali su u to vreme dosta problema sa wirelessom, mrežom, softverom... nisam baš bio hrabar da eksperimentišem s njima

I na kraju, kad sam ga kupio, imao sam (i dalje imam) nameru da ga koristim narednih par godina, tako da mi je bitno da bude dobar ne samo u trenutku kupovine, već i 2-3 godine kasnije



Teško da je razlika samo 10% u odnosu na 3x jeftiniji telefon, ali dobro, da ne širimo temu.
Preko mreža je već drugačija situacija, da ne kažem lopovluk Srećom pa u ovim manjim pograničnim gradovima uvijek ima tih radnjica koji prodaju telefone jeftino, sa sve full kutijom glac nove... Evo u Pljevljima 400e nov plavi galaxy 3, ne znam kako je u BGD jer nisam gledao, ali sumnjam da je na mrežama sim free ovako jeftin.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2013, 19:49   #35
King SRB
Član
 
Član od: 2.2.2013.
Lokacija: In Space
Poruke: 422
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 94 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Re: Samsung Galaxy S4 i9500

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Daj bre, sve igre i na mom mrtvom alcatelu sa dual core procesorom rade odlično (pad FPSA na pojedinim dijelovima Real Racinga, ali ne bih dao još 400 evra da imam i tu puni FPS ).

Nama sa foruma jeste Galaxy 4 mašina i vjerovatno bi se mi razbijali od testova i svega, ali kod 9/10 korisnika biće samo statusni simbol sa dobrom kamerom, ništa više od toga... Ili je to bar slučaj sa ovih mojih 7-8 prijatelja koji imaju Galaxy 3


Preko mreža je već drugačija situacija, da ne kažem lopovluk Srećom pa u ovim manjim pograničnim gradovima uvijek ima tih radnjica koji prodaju telefone jeftino, sa sve full kutijom glac nove... Evo u Pljevljima 400e nov plavi galaxy 3, ne znam kako je u BGD jer nisam gledao, ali sumnjam da je na mrežama sim free ovako jeftin.
E u tome i jeste tuga uvek pogresni ljudi imaju top modele neznaju ni da koriste pola od svega pruzenog al zato cu ja koji maximum koristim sve blagodeti hardvera da se oderem do zime da bi sebi kupio napredniji model
I moj drugar ima S3 i iskreno nema pojma pola funkcija za sta sluzi stalno me nesto ispituje al JBG on ima S3 opusteno
Lave zaboravio si na tegru , a RR3 ima 3-4 varijante apk optimizacije mislim da mi igramo najosakaćeniju sto se igara tice no to nije tema sad!
A preko mreza grozna situacija kao i obicno :banghead:
Dobro velis nama sa foruma je ovo prava mašina poslastica ali avaj....


Sent From My UltraSpeed S.E Xperia Arc S 1,4GHz Gaming Edition
King SRB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2013, 13:22   #36
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy S4 i9500

Ono sto sam primetio u svim recenzijama koje sam gledao jeste to da je novi galaxy sporiji od recimo XperiaZ pa i od HTC One (koji sa sve sens-om radi brze nego S4) to je ono na sta ce Samsung morati da obrati paznju u buducnosti...ja svoj S3 ne bi menjao za ovaj novi model mada definitivno izgleda da S4 bolje "lezi" u rukama od trojke a i ta kamera je pun pogodak...bice ovo jos jedna uspesna godina za Samsung (jos kad se bude pojavio i Note3) ali mi se cini da su Sony i HTC konkurentniji sada nego prosle godine...2014 ce biti jos zanimljivija godina za galaxy posto su u nedavnom intervju i Samsunga nagovestili "ozbiljne" promene u galaxy seriji (pocev od ekrana i samog dizajna)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2013, 15:38   #37
markos807
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.297
Zahvalnice: 1.463
Zahvaljeno 417 puta na 326 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku markos807
Određen forumom Re: Samsung Galaxy S4 i9500

Evo za one koji jos nisu videli:

Introducing S4
markos807 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2013, 16:18   #38
King SRB
Član
 
Član od: 2.2.2013.
Lokacija: In Space
Poruke: 422
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 94 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy S4 i9500

A evo jos nešto o samsungu dali je istina procenite sami!?!?! Ja lično nebi voleo da se ovo obistini :banghead:

Samsung planning to dump Android?

http://m.timesofindia.com/tech/tech-...w/19104182.cms

Sent From My UltraSpeed S.E Xperia Arc S 1,4GHz Gaming Edition
King SRB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2013, 16:25   #39
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy S4 i9500

Citat:
King SRB kaže: Pregled poruke
A evo jos nešto o samsungu dali je istina procenite sami!?!?! Ja lično nebi voleo da se ovo obistini :banghead:

Samsung planning to dump Android?
Koliko vidim, samo puko nagađanje i dramatičan naslov
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2013, 18:56   #40
King SRB
Član
 
Član od: 2.2.2013.
Lokacija: In Space
Poruke: 422
Zahvalnice: 310
Zahvaljeno 94 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy S4 i9500

Nadam se da je tako :thumbup:

Sent From My UltraSpeed S.E Xperia Arc S 1,4GHz Gaming Edition
King SRB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
android, galaxy, galaxy s4, quad, samsung


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
USB mass storage za Samsung Galaxy Tab 2 10.1? JBlitzkrieg Tableti i e-readeri 1 13.2.2013 14:34
Samsung Galaxy S4 Assassinator Aparati i oprema 8 25.11.2012 18:58
[Mobilni telefon] Samsung Galaxy S II (i9100) Deusdies Opisi, recenzije i testovi 19 23.4.2012 14:07
[Android] Sta kupiti? Samsung Galaxy S ili S2 i dali vredi razlike od 250 evra JAZA Aparati i oprema 6 23.6.2011 10:02
[Mobilni telefon] [Experience Samsung Tour] Samsung Tab (i 3D LED, Galaxy S...) Schnak3 Opisi, recenzije i testovi 0 22.9.2010 17:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com