Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.9.2009, 11:56   #461
Antony Kidis
Veteran
 
Član od: 29.10.2007.
Lokacija: Grad u kome je glupo voziti skejt
Poruke: 710
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 509 puta na 176 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Antony Kidis Slanje poruke preko Yahooa korisniku Antony Kidis Slanje poruke preko Skypea korisniku Antony Kidis
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

Doselilo se nesto puno Italijana kod nas, izgleda da se opet sprema napad na Slavoniju pa su dosli da nam se oduze sto smo ih oslobodili hrvata. Juce se trojica zaposlila kod mene u firmu sa snagom preko 10.

@cmucka

Organizaciju mozes otvoriti bilo gde i kasnije je mozes premestiti gde god hoces, a fimu ne mozes premestiti, ostaje gde je i otvorena. Najbolje je da otvoris org tamo gde je najjeftinija roba na marketu.
Antony Kidis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Antony Kidis na korisnoj poruci:
cmucka (16.9.2009)
Stara 16.9.2009, 13:25   #462
bruno
Član
 
Član od: 28.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 220
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

ime na eSrbija mi je Trifke.
E sad, ne razumem kako da zaradim gold-a ,radim vec par dana za platu 1,5 dinara
fali mi jedan exp da predjem na lvl 4, a to ce iti vec sutra. Nadam se da cu uskoro doci do 5 lvl-a,da mogu da ratujem, a do tad, ako neko moze da pomogne, neka da neki predlog sta da radim
bruno je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2009, 14:11   #463
cmucka
Novi član
 
Član od: 11.3.2009.
Poruke: 10
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

Hvala na odgovoru.
Moram opet da budem dosadan.
Gde citate te stvari vezane za erepublik?
Ima li negde na srpskom (hrvatskom) da se procita?
Neko je spomenuo tender, ali ja to nikako da nadjem, niti znam kako da prebacim bilo sta sa naloga na organizaciju (zlato isl).
cmucka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2009, 14:48   #464
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

Otvorite stranicu na Wikiju, tamo ima sve na srpskom prevedeno. A ne bi bilo loše ni da pročitate novine Ministarstva obrazovanja koje ima uputstva za sve i o svemu.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2009, 23:20   #465
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

Što se mene tiče, najbolje bi bilo svakih 10 dana da je rat u Slavoniji, zaradi se dobro, a i svi troše zalihe novca
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2009, 1:26   #466
morhuhny
Član
 
Član od: 24.8.2008.
Lokacija: Jagodina
Poruke: 55
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 46 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku morhuhny
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

Na ovom linku imate detaljno sta i kako, posebno za one koji jos ne igraju erepublik, a hteli bi da probaju
morhuhny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2009, 22:28   #467
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

A da vas pitam, je li bolje da imam q2 weapon kompaniju u srbiji ili 2 q1?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2009, 8:47   #468
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

Bolje unapredi na q2.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2009, 14:59   #469
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

Citat:
Maladict kaže: Pregled poruke
Bolje unapredi na q2.
A da mi prihodi ne budu manji sa q2? Prodaje li se uopšte q2 oružije kao q1?
kontam da mi trebaju jaki radnici
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2009, 17:20   #470
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

U principu ti je bolje da uzmeš q2 jer je konkurencija manja (jer je teže nadograditi na q2 nego kupiti q1), a i zašto bi bio konkurencija samom sebi sa dve iste firme? Vezano za radnike, sve zavisi od toga koliko želiš da proizvodiš. Imaj na umu da su ekonomski najisplativiji radnici sa skillom između 3 i 4, ali oni proizvode znatno manje od onih sa preko 4 ili 5. Zarada ti sigurno neće biti manja, ako pravilno vodiš firmu. Može da bude ili veća ili ista, jer su proizvodi proporcionalno skuplji u odnosu na kvalitet, a negde čak koštaju i više nego što bi trebalo (što opet zavisi od konkurencije).
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2009, 21:59   #471
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

Ok kontam Ovako mi je super prihod, oko pola golda dnevno
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2009, 10:15   #472
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

WTF? Gde si otvorio firmu?
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2009, 10:39   #473
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

Citat:
Maladict kaže: Pregled poruke
WTF? Gde si otvorio firmu?
Mislio sam, raučunajući i moju platu Uglavnom, bez moje plate, imam čist dobitak oko 25-30 dinara... Ne znam, kako, ali računica je jasna - imam definitivno 3 golda više nego što sam ulagao
Iron nabavljam u rusiji... I čudim se kako svi kukaju... Možda mi neko radi za mnogo manju platu nego inače, odoh da provjerim

edit: au bre, ne znam kako mi iko i radi u ovoj firmi Na plate ih zakidam 10tak dinara

edit2:
Au, šta je sa ovim manu platama, šta rade ovi pametnjakovići? PA pobogu, za skill 2 platu 9 dinara sam morao da dam????

Izgleda da i ovde imamo previše dinara i pametnjakoviće koji otvaraju fabriku bez dovoljno novca.... PA spuštaju cijene, daj šta daš...

Mora hitan rat za slavoniju inače odosmo u k...

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (20.9.2009 u 18:22)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2009, 12:07   #474
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

Nemoj računati svoju platu kad gledaš profit firme, jer bi ti tu platu u svakom slučaju dobijao na nekom drugom mestu (kad ne bi radio za samog sebe). Događa se da ljudi daju sebi minimalac samo da bi im firma bila u nekom plusu (ako loše posluju), što je zapravo čist gubitak. Što se tiče tih radnika što ih zakidaš - ili su novi pa ne znaju za bolje ili su nečiji multiji. Ili im se sviđaš.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2009, 20:51   #475
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

Citat:
Maladict kaže: Pregled poruke
Nemoj računati svoju platu kad gledaš profit firme, jer bi ti tu platu u svakom slučaju dobijao na nekom drugom mestu (kad ne bi radio za samog sebe). Događa se da ljudi daju sebi minimalac samo da bi im firma bila u nekom plusu (ako loše posluju), što je zapravo čist gubitak. Što se tiče tih radnika što ih zakidaš - ili su novi pa ne znaju za bolje ili su nečiji multiji. Ili im se sviđaš.
Ne ne ne, firma je u plusu Vodim račun svaki dan Ne računam svoju platu (vodim računa o oportunitetnom trošku što bi rekli ekonomisti )
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2009, 5:22   #476
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

Želim od svih vas vote i sub na moje novine

http://www.erepublik.com/en/article/-1-1-950778/1/20
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2009, 11:20   #477
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

Pa ti si Miloš C! (kao da mi ta činjenica nešto znači )
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2009, 17:25   #478
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

Citat:
Maladict kaže: Pregled poruke
Pa ti si Miloš C! (kao da mi ta činjenica nešto znači )
Ha ha ha

E znate šta me nervira? Ova selidba na pečalbu Pa pobogu ljudi, ovo je igra a ne stvarni svijet, srbija bi imala duplo više stanovnika da se ne seljakaju (a to su uglavnom kvalitetni igrači) pa ne samo da ne žive i ne rade u srbiji već i već i ostavljaju novac tuđim kompanijama za oružje i hljeb...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 8:37   #479
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

E, vidiš, ja sam od 7 meseci koliko igram igru proveo oko 4-5 meseci u eSrbiji, 1-2 meseca u eHrvatskoj (dok smo bili pod okupacijom) i mesec dana po inostranstvu u vojnoj službi (eMađarska, eIndonezija, eFrancuska, eTajvan ). Tokom boravka u eSrbiji sam dobijao platu koja nije ni približna onoj koja se u ''normalnom'' svetu dobija za isti skill, tako da ako sam ja robovao svojoj državi 4-5 meseci tokom kojih se veći deo vremena nisam čak ni borio jer su trening ratovi krenuli tek kasnije, ne vidim zašto nemam pravo da odem u neku drugu zemlju da tamo radim/živim u boljim uslovima? A to što ostavljam novac nekom strancu me, pravo da ti kažem, zdravo zabole uvo. Koga ne mrzi da posluje preko BM ima tu opciju, a moguće je i raditi u srpskim firmama jer u eIndoneziji ima više nas nego Indonežana.

Jedan moj drug je, recimo, od početka igranja nastanjen u eIndoneziji. Registrovao se dok smo bili pod okupacijom kako bi pomogao u oslobođenju naših originalnih regija. Nije učestvovao ni u jednoj borbi za oslobođenje, niti se ikada makao negde drugde, a evo skoro je general. E, to mi već nije jasno. Ja sam se u eSrbiji ubio od posla i više nego što je trebalo, tako da mi je ovo neki kao odmor.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 14:48   #480
enFalse
Član
 
Član od: 21.8.2009.
Lokacija: KV
Poruke: 45
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: eRepublik - dobili smo Srbiju! Učlanite se i pomozite u borbi!

Citat:
Maladict kaže: Pregled poruke
E, vidiš, ja sam od 7 meseci koliko igram igru proveo oko 4-5 meseci u eSrbiji, 1-2 meseca u eHrvatskoj (dok smo bili pod okupacijom) i mesec dana po inostranstvu u vojnoj službi (eMađarska, eIndonezija, eFrancuska, eTajvan ). Tokom boravka u eSrbiji sam dobijao platu koja nije ni približna onoj koja se u ''normalnom'' svetu dobija za isti skill, tako da ako sam ja robovao svojoj državi 4-5 meseci tokom kojih se veći deo vremena nisam čak ni borio jer su trening ratovi krenuli tek kasnije, ne vidim zašto nemam pravo da odem u neku drugu zemlju da tamo radim/živim u boljim uslovima? A to što ostavljam novac nekom strancu me, pravo da ti kažem, zdravo zabole uvo. Koga ne mrzi da posluje preko BM ima tu opciju, a moguće je i raditi u srpskim firmama jer u eIndoneziji ima više nas nego Indonežana.

Jedan moj drug je, recimo, od početka igranja nastanjen u eIndoneziji. Registrovao se dok smo bili pod okupacijom kako bi pomogao u oslobođenju naših originalnih regija. Nije učestvovao ni u jednoj borbi za oslobođenje, niti se ikada makao negde drugde, a evo skoro je general. E, to mi već nije jasno. Ja sam se u eSrbiji ubio od posla i više nego što je trebalo, tako da mi je ovo neki kao odmor.
Mozda jesu plate vece u eIndoneziji,ali kako sam cuo od iskusnijih igraca proizvodi na marketu su skuplji.Evo u eDanskoj na primer(znam da ne moze da se poredi sa eIndonezijom nego dajem primer posto sam trenutno tamo)1DKK ti je plata za 0 manu skill,a hleb q1 im kostao oko 0,60-70(dobro sad su povecali zbog situacije do 25.)
enFalse je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
browser igra, e-republik, erepublik, republik


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com