Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.10.2009, 23:55   #1
markoni79
Novi član
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kako podesiti ruter TP LINK WR340G i AP PLANET WAP4033 - potrebna velika pomoć!

Pozdrav svima na forumu,
dakle potrebna mi je pomoc kako da podesim sledecu stvar, imam wireless internet preko AP Planet WAP4033 i sve radi bez problema, kupio sam wireless router TP LINK WR340G i preko njega hocu da povezem jedan destop racunar na LAN i lap-top na wireless po kuci a nikad nisam to podesavao pa vas srdacno molim ako je moguce da mi pojasnite kako sve ovo da podesim tj. kako da podesim parametre u routeru da se zakaci na AP Planet pokusavao sam nesto ali ne ide nikako, zahvalan na svakom odgovoru!
markoni79 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2009, 0:20   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Kako podesiti router TP LINK WR340G i AP PLANET WAP4033-potrebna velika pomoc!!!

Vrlo je lako ali prvo pre nego što išta povežeš, update-uj firmware kako Planet-u, tako i TPLink-u. Posle kabl iz Planet-a ubaci u WAN port na TPLink-u pa iz lan porta na TPlinku idi utp (lan) kablom u svoj računar. Nakon toga pristupi TPlink-ovim podešavanjima (192.168.1.1 admin/admin) i odradi jedan Quick Setup, postavi na PPPoE (ako koristiš username/password pri konektovanju na net) i završi Quick Setup. Taj deo je odrađen, povezan je TPlink sa netom... A što se tiče wireless-a, uđi u Wireless podešavanje (TPlink podešavanja) i daj ime svojoj mreži, postavi kanal na kojoj se emituje wifi signal i na kraju dodaj MAC filtraciju (da ti se ne bi neko još osim tebe kačio na mrežu). Od ovoga kraće ne može...

MAC Filtracija.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2009, 0:30   #3
markoni79
Novi član
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako podesiti router TP LINK WR340G i AP PLANET WAP4033-potrebna velika pomoc!!!

Citat:
dzonihsv kaže: Pregled poruke
update-uj firmware kako Planet-u, tako i TPLink-u.
Prvo da se zahvalim na brzom odgovoru, ovo mi je drugo jasno osim ovog citiranog, dakle ako je moguce da mi pojasnite kako da odradim firmware?
markoni79 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2009, 0:44   #4
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Kako podesiti router TP LINK WR340G i AP PLANET WAP4033-potrebna velika pomoc!!!

Nemoj da mi persiraš, sigurno nisam stariji on tebe.
Nije ništa teško... Prvo je potrebno pristupiti AP-u Planet WAP4033 (Local Area Connections, Status, Properties, General, Internet Protocol (TCP/IP), uneti 192.168.0.1 ili 192.168.0.2 ili 192.168.0.15, ne sećam se baš baš tačno, posle toga pritiskati TAB dugme da bi se podesila subnet adresa). Naći sekciju upgrade ili firmware, kako god da piše. Pre toga skinuti i raspakovati ovaj fajl na desktopu. U toj sekciji firmware, kliknite na browse, pa izaberite ovaj fajl koji ćete da skinete (to je inače najnoviji firmware za Planet WAP4033). Sačekajte da se upgrade odradi (izuzetno je vazno da ništa drugo ne radite dok update radi, znači za to vreme iskulirate malo). Posle toga će da vam ponudi da se AP resetuje, kliknite na Apply ili šta god već nudi opciju resetovanja. Kada se ceo proces update-ova firmware-a završi, vratite se u Local Area Connections, Status, Properties, General, Internet Protocol (TCP/IP) i sve postaviti na automatic. Nakon toga, da bi videli da li je sve u redu, konektujte se čisto radi reda na internet. Sve radi znači, onda sada odradite povezivanje uređaja kao što sam napisao u prethodnom postu. Posle toga, pristupite TPLinku (već navedeno kako) i isto nađite sekciju Firmware ili Upgrade, ostalo je isto kao i kod Planet-a, ništa ne dirati dok update-ovanje radi. Posle toga, naravno ruter (TPlink) će se resetovati i neće primati kontole jedno minut/dva. Onda odradite Quick Setup i podešavanja wireless-a, kao što sam već objasio u prethodnom postu.

Tplink WR340G firmware - u glavnom meniju TPlink podešavanja pogledajte koji imate firmware, ako imate najnoviji onda nema potrebe da daljim upgrade-om postojećeg. Inače, najnoviji je 1.09. Takođe, postoji i tranzicioni fajl pa ako imate neku verziju firmware-a ispod 1.08. javite se pa ću vam reći kako se to radi. Ali, otom-potom, nekim slučajem mislim da imate već najnoviji firmware za TPlink pa ovo cimanje oko update baš i nije potrebno, ali ipak proverite.

Pročitajte ovo pažljivo da ne bi neka stvar ''proletela''.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2009, 0:50   #5
markoni79
Novi član
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako podesiti router TP LINK WR340G i AP PLANET WAP4033-potrebna velika pomoc!!!

Ok, interesuje me zato moram da odradim firmware na Planetu, a na TP Linku mi je ver. 1.09, odradio sam kao sto si objasnio konektovao sam se sa PPOE gde mi je dalje trazio username i password od provajdera to sam ukucao i zavrsio podesavanja u ruteru ali opet nece, nije mi jasno ovo sa IP adresama posto mi je na access pointu IP 192.168.0.1 na ruteru 192.168.1.1 i na racunaru na mreznoj kartici IP 192.168.1.2 dali su ove IP adrese dobro postavljene ili se podesava drugacije imam osecaj da mi ruter uopste ne vidi access point, to mi je ustvari problem, kako da proverim dali se vide Planet i TP link?
markoni79 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2009, 1:01   #6
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Kako podesiti router TP LINK WR340G i AP PLANET WAP4033-potrebna velika pomoc!!!

Treba da odradiš jer je sigurno starija verzija firmware-a na Planet-u, a ona zeza sa TPLinkovim uređajima (isti sam problem i sam imao). Što se tiče ip adresa, dobro je, različite su pa između njih neće dolaziti do konflikata.
Odradi update firmware-a na Planet-u i skoro sam siguran da će proraditi net.
Ujedno, kada se sve podesi na TPlinku (username, password...), morate kliknuti na dugmence connect da bi se on konektovao.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2009, 1:42   #7
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Kako podesiti router TP LINK WR340G i AP PLANET WAP4033-potrebna velika pomoc!!!

I da, ono što sam zaboravio jeste da nakon završenog update-a firmware-a Planet-a odeš u Basic Settings i ponovo se nakačiš na baznu stanicu. Onda ok, i apply, AP će se resetovati i to je to...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
markoni79 (19.10.2009)
Stara 19.10.2009, 13:13   #8
markoni79
Novi član
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako podesiti ruter TP LINK WR340G i AP PLANET WAP4033 - potrebna velika pomoć!

Druze hvala na velikoj i nesebicnoj pomoci, uspeo sam i radi sto je najbitnije sve onako kako si mi objasnio, imam jos par pitanja, kako da zastitim wireless mrezu na ruteru da dozvoli samo mom lap topu da se kaci na mrezu a za druge da bude zabranjen pristup i sta ce bolje raditi usb wireless adapter ili PCMCI wireless kartica?
Veliki pozdrav!!!
markoni79 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2009, 13:30   #9
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Kako podesiti ruter TP LINK WR340G i AP PLANET WAP4033 - potrebna velika pomoć!

Citat:
markoni79 kaže: Pregled poruke
Druze hvala na velikoj i nesebicnoj pomoci, uspeo sam i radi sto je najbitnikje sve onako kako si mi objasnio
Nema na čemu, važno je samo da radi.

Citat:
markoni79 kaže: Pregled poruke
kako da zastitim wireless mrezu na ruteru da dozvoli samo mom lap topu da se kaci na mrezu a za druge da bude zabranjen pristup
Uđi u podešavanja TPLink-a i nađi opciju MAC filtering, tu postavi svoju MAC adresu mrežnog adaptera (mrežne karte wireless adaptera). Gore u mom prvom postu ima upustvo kako da vidiš koja ti je MAC adresa.

Citat:
markoni79 kaže: Pregled poruke
i sta ce bolje raditi usb wireless adapter ili PCMCI wireless kartica?
Generalno, ako PCMCIA kartica ako ima veću antenu (sličnu onoj na ruteru) naravno da će hvatati bolje signal zbog veće osetljivosti. Verujem da već imaš laptop sa ugrađenim wifi prijemnikom pa ti to nije ni potrebno, jedino ako kupuješ za neki drugi laptop. Kako god, po meni je bolja opcija usb kartica jer je uvek možeš nakačiti i na desktop računar. Evo npr. ova je vrlo dobra, ali ti je moj savet da je samo kupuješ ako ti zaista treba. Ako imaš neke kombinacije oko pojačavanja signala, nemoj onda jer neće proći kako je planirano.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2009, 13:41   #10
markoni79
Novi član
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako podesiti ruter TP LINK WR340G i AP PLANET WAP4033 - potrebna velika pomoć!

Ja na mom laptopu nemam ugradjenu wireless karticu pa sam kupio TP Link usb wireless adapter sa kojim nisam bas nesto zadovoljan dometom pa te zato i pitam sta je bolje, ja sam video neke PCMCI wireless kartice ali nemaju antenu na sebi kakve su ovo kartice, dali je postupak isti za pronalazenje MAC adrese kao sto si napisao u prvom postu posto imam usb wireless adapter ide li isto sa komandom "cmd" ili je drugaciji postupak?
markoni79 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2009, 13:47   #11
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Kako podesiti ruter TP LINK WR340G i AP PLANET WAP4033 - potrebna velika pomoć!

Isto je sve oko podešavanja. A što se tiče PCMCIA (standard samo za laptopove) kartice, zavisi koja, kakav ima domet, naravno i cena je veća sa kvalitetom. Ima boljih, ali ima i lošijih...
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2009, 14:15   #12
markoni79
Novi član
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako podesiti ruter TP LINK WR340G i AP PLANET WAP4033 - potrebna velika pomoć!

Ova D-Link usb wireless sto si rekao je izgleda stvarno dobra, ja mogu ovu TP Link koju sad imam da vratim i uz doplatu uzmem ovaj D-Link usb wireless jer ce mi sigurno povecati domet mozda i duplo sto mi je to i potrebno, sta mislis o tome dali da menjam?
markoni79 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2009, 17:19   #13
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Kako podesiti ruter TP LINK WR340G i AP PLANET WAP4033 - potrebna velika pomoć!

Ako možeš, menjaj slobodno. TPlink ima dobre i jeftine rutere ali usb wifi kartice im baš i nisu najbolja strana, isti sistem je i sa PCMCIA karticama.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2009, 17:56   #14
markoni79
Novi član
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako podesiti ruter TP LINK WR340G i AP PLANET WAP4033 - potrebna velika pomoć!

Druze nece da mi nadje MAC adresu za USB wireless adapter, jedno pitanje ja na laptopu imam LAN mreznu karticu, mrezu za bluetooth i usb wireless adapter dali ja ove dve mreze moram da iskljucim tj. diseblujem a da mi ostane samo ukljucena mreza za usb adapter ili ne mora, mislim da mi je tu problem, sta mislis?
markoni79 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2009, 18:03   #15
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Kako podesiti ruter TP LINK WR340G i AP PLANET WAP4033 - potrebna velika pomoć!

Ne moraju da se gase, samo ne smeju 2 wifi mreže(ne) karte da rade istovremeno (nije preporučljivo).

Inače, uđi u Network Connections, desni klik na Local Area Connection te USB wifi kartice, status, support, details, i ono što piše pored Physical Adress sekcije ti je MAC adresa.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.1.2013, 16:31   #16
kikalishs
Novi član
 
Član od: 14.1.2013.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako podesiti ruter TP LINK WR340G i AP PLANET WAP4033 - potrebna velika pomoć!

Hi, ima li jos koga ovde, i ja imam problem oko rutera
kikalishs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2013, 18:05   #17
Urban_KM
Novi član
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 25
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako podesiti ruter TP LINK WR340G i AP PLANET WAP4033 - potrebna velika pomoć!

I ja imam problem. Imam navedeni AP i preko njega hvatam signal sa adsl-a. Da ne bi od AP razvlacio kabal, kupio sam router TP-Link wr941n. Ne mogu nikako da ga podesim.
Urban_KM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
kako podesiti planet 4033 za pristup na mrezu Speedo ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 11 22.6.2009 22:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com