Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.5.2011, 19:09   #1041
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Jedino što je vezano za Steam je glavni EXE igre, sejvovi idu u My Documents/itd
Pretpostavljao sam da je ovo, ali rekoh da pitam za svaki slucaj. Hvala
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2011, 18:41   #1042
Beast Master
Član
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 330
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 25 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Da li je moguce da ja u celom NS-u ne mogu naci ovu igru, zna li neko gde ima da se kupi
Beast Master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2011, 22:04   #1043
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
Beast Master kaže: Pregled poruke
Da li je moguce da ja u celom NS-u ne mogu naci ovu igru, zna li neko gde ima da se kupi
Ako imas karticu, kupi je preko Base.com. Stici ce ti u roku od 5-10 dana. Pri tom ces verovatno i jeftinije proci nego da si kupovao u Srbiji.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2011, 22:08   #1044
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
Parkman kaže: Pregled poruke
Pitanje za vlasnike originala...

Kupih original Mass Effect EA Classics. Dobio sam 2 DVD-a. Samo sam ubacio prvi prilikom instalacije. Drugi mi nije ni tražio. Patchovao sam igru na 1.02. Niti me je pitalo za autentifikaciju niti tražila izlaz na net. Tražila je samo serijski broj koji je na poleđini knjižice koja je bila u box-u. Kad je startujem, radi bez problema. E sada, čemu služi drugi DVD jer kad njega ubacim kaže da ubacim prvi a on ga ne traži? Takođe, piše da je potrebna internet konekcija ali je opet ne traži. Zašto?

Ja imam Xbox verziju, ali je verovatno isti sadrzaj. Na drugom disku je Soundtrack, "making of" dokumentarac, traileri i "Bring down the sky" DLC.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2011, 22:09   #1045
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Nope, Bring Down The Sky nije uključen ni u EA Classics izdanje nego mora da se skine, a dva DVD-a su zato što evropsko izdanje sadrži pet jezika (američko ima samo engleski i španski pa staje na jedan DVD).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2011, 22:12   #1046
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Ja imam Xbox verziju, ali je verovatno isti sadrzaj. Na drugom disku je Soundtrack, "making of" dokumentarac, traileri i "Bring down the sky" DLC.
Njet, ko zna koju ti to verziju imaš:

Citat:
The first disk contains all the files needed for the English and Spanish language versions, but if you were to install the French, German, or Italian language versions you would be prompted to insert the second disk while installing.
Argh, ninja'd.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2011, 22:26   #1047
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Njet, ko zna koju ti to verziju imaš:
Pa rekao sam u postu koji si citirao - Xbox verziju.

High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2011, 1:40   #1048
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
Beast Master kaže: Pregled poruke
Da li je moguce da ja u celom NS-u ne mogu naci ovu igru, zna li neko gde ima da se kupi
Moja preporuka za naručivanje sa Int*sa Visa internet karticom (ako je nemaš, pravac Banka Int*sa ekspozitura i izvadi je, besplatna je i nema nikakvih troškova izrade ili održavanja) preko zavvi.com ili dvd.co.uk. Dostava je besplatna, izdanja mnogo jeftinija nego u Srbiji a 99,99% nema carine. Jedino ako si baš baksuz.
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2011, 1:20   #1049
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
Parkman kaže: Pregled poruke
Moja preporuka za naručivanje sa Int*sa Visa internet karticom (ako je nemaš, pravac Banka Int*sa ekspozitura i izvadi je, besplatna je i nema nikakvih troškova izrade ili održavanja) preko zavvi.com ili dvd.co.uk. Dostava je besplatna, izdanja mnogo jeftinija nego u Srbiji a 99,99% nema carine. Jedino ako si baš baksuz.
Uz jednu napomenu vezanu za Zavvi, a to je da posiljkama nekad treba i 20 dana da stignu (neki se zale i pominju mesec dana cekanja). Base.com i dvd.co.uk su deo istog lanca i moja preporuka je da se pazari kod njih. Posiljka obicno stize u roku od 5-10 dana.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2011, 12:57   #1050
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Napokon sam našao dovoljno slobodnog vremena i završio Keca. Igra od mene dobija 8+/10 (samo zbog generički "dosadnih" side questova a i prvi put igram Space RPG, više sam za okruženje epske fantastike - stvar ukusa). Odluke koje sam doneo zasnivaju se na onome što bih ja lično uradio u datoj situaciji:

Spoiler za Neke odluke:
Igrao sa predefinisanim Šepardom, Paragon path (tako ispade na kraju), roknuo Sarena i prvi i drugi put, žrtvovao Kaidena (e baš sam se dvoumio oko njega i Ešli), pomogao na AA tower-u, hopa-cupa sa Ešli, ostavio "Političare" da pocrkaju jer su mi išli na živac a i nisam hteo da žrtvujem ljude radi vanzemaljaca, roknuo vanzemaljski brod, postavio Andersona na čelo novog Konzula jer je Udina ispao pi*ketina ljigava


Upravo počinjem ME2 sa importom lika iz keca.

Jedino što mi je ostalo nejasno jeste onaj zakazani "tretman" u Consort Chamber u Citadeli koji mi je hostesa zakazala (pošto se čeka par meseci) ali me nikada nije pozvala.
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2011, 13:09   #1051
Ziginho
Član
 
Član od: 12.1.2007.
Lokacija: КиМ
Poruke: 285
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Smile Re: Mass Effect PC version

Citat:
Parkman kaže: Pregled poruke
Upravo počinjem ME2 sa importom lika iz keca.

Jedino što mi je ostalo nejasno jeste onaj zakazani "tretman" u Consort Chamber u Citadeli koji mi je hostesa zakazala (pošto se čeka par meseci) ali me nikada nije pozvala.
Što se tiče tog zakazanog tretmana, koliko znam, trebalo je da se buniš malo, i Consort bi te odmah pozvala (tako je bilo bar u mom slučaju).

Kada si pomenuo importovanje lika u dvojku...budi spreman na promenu borbene mehanike koje se, po meni, mnogo razlikuje od keca i koja je, opet po meni, znatno lošija. Naime, ja sam tako bio prešao keca i bukvalno sam posle 15 min instalirao dvojku, importovao lika i krenuo da igram...Sve mi je bilo nekako naopako, prešao nekoliko misija i batalio. Hteo sam da malo slegne "navika" iz keca pa da počnem ponovo s dvojkom. U međuvremenu zbog reinstalacije win-a, skroz sam batalio dvojku.
Ovih dana opet igram keca i to, moram da kažem, sa osobitim zadovoljstvom, trudeći se da rešim svaki zadatak, a kad završim oladiću malo (jedno mesec, dva) pa ću da navalim na dvojku, taman dok ne "iskoči" trojka.
Ziginho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2011, 13:19   #1052
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
Ziginho kaže: Pregled poruke
promenu borbene mehanike koje se, po meni, mnogo razlikuje od keca i koja je, opet po meni, znatno lošija.
U potpunosti se slazem.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2011, 16:47   #1053
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

zasto je losija??

nema baga sa pregrejavanjem i uopste nema pregrevanja oruzja i ima municije za razliku od prvog.. postoji headshot, tj detekcija pogotka nije isto ako u glavu upucas nesto ili u nogu.. ma bolja je bre mnogo i tecnija .. pravo unapredjenje u odnosu na kec..
sidewinder989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2011, 17:24   #1054
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

po meni je borba u dvojci bolja jer nije klasichna rpg-ovska stats borba gde ti veshtina maltene i ne treba nego je sve mikromenadzment kombinacije opreme/levelovanja
u dvojci morash malo da se potrudish maltene nema skoro nikakav uticaj koji si nivo i koju opremu koristish (dobro ima ali ne preovladjujuc)
a ne ko u kecu da ako si "iskusan"rpg gejmer i nabudzish lik sve je shetnja
jedini misnus borbe u dvojci je gubljenje snajperisanja kao jake taktichke opcije zbog suzavanja velichine mapa gde se borbe vode
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2011, 18:21   #1055
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Ja sam prekjuče završio. Igrao sam je sa ljubavlju, odlična igra i odlična atmosfera. Na normal mi je bila skroz laka, zato sam pred kraj izgubio motivaciju da tražim i kupujem nove predmete. Ni nekolio poslednjih side planeta nisam istražio jer me je smorila rutina: spuštanje na planetu, malo vožnje, survey mineral, malo vožnje, recover artifact... Da su ti questovi bili raznovrsniji rekao bih 10-ka ko vratra, ovako jaka 9-ka. Jedva čekam da probam drugi deo, mada sad baš nemam vremena, al' taman ću stići da odigram negde na pola puta do trećeg.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2011, 19:15   #1056
Parkman
Član
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 418
Zahvalnice: 74
Zahvaljeno 63 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Parkman Slanje poruke preko Skypea korisniku Parkman
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Ma Consort me je primila odmah ali mi je posle hostesa zakazala još nešto za par meseci (možda je samo usputan nebitan detalj).

Što se tiče Dvojke, jeste malo čudno. Nisu trebali da diraju ništa. Sada nema inventara, niti skraćenica na tastaturi za brzi pristup Codexu, Žurnalu itd. I nema minimape koja je stalno tu. Pritisnem M, pojavi se minimapa da mi pokaže gde je "objective" ili se pojavi full mapa.
Parkman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2011, 8:46   #1057
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

E vako, juce sam po prvi put krenuo igram ME. Instalirao sam igru, dva dlc-a pa 1.02 patch. Igra radi savrseno, medjutim imam neke crne okvire po ivici ekrana i jako mi bode oci. Moze li to da se iskljuci nekako?
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2011, 10:27   #1058
Ziginho
Član
 
Član od: 12.1.2007.
Lokacija: КиМ
Poruke: 285
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Citat:
MacGruber kaže: Pregled poruke
E vako, juce sam po prvi put krenuo igram ME. Instalirao sam igru, dva dlc-a pa 1.02 patch. Igra radi savrseno, medjutim imam neke crne okvire po ivici ekrana i jako mi bode oci. Moze li to da se iskljuci nekako?
Кад кликнеш на иконицу игре, и када се појави онај почетни прозор, имаш опцију "configure". Ту у менију "Video" дечекирај опцију "windowed" и то би требало да је то.
Ziginho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2011, 10:35   #1059
MacGruber
Starosedelac
 
Član od: 16.9.2010.
Lokacija: Ispred dragstora
Poruke: 1.697
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 415 puta na 327 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Nisi me razumeo, imam ovakav efekat ingame i u cutscene



po ivici ekrana mi je ta crna senka.. mnogo me iritira
MacGruber je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2011, 10:43   #1060
Ziginho
Član
 
Član od: 12.1.2007.
Lokacija: КиМ
Poruke: 285
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 73 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect PC version

Признајем да ми то није познато .Једино што ми пада напамет јесте да пробаш са гама подешавањима у сетингсима у игри и(ли) да пробаш да искључиш опцију "film grain"...
Ziginho je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bioware, mass effect, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls IV: Oblivion Aljosa Role-Play 3769 8.8.2023 12:21
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
Benny Hill gaming effect uslijazaninje Osnovne komponente 16 10.10.2007 21:02
PROBLEMI SA "USB Mass Storage Device" Chemist Kvarovi 0 23.10.2006 19:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com