Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente > Vesti
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Vesti Vesti koje se tiču osnovnih komponenti (procesora, ploča, memorije...)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.3.2009, 20:55   #1
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom U al nagrdise Apple...

http://www.itx.ba/index.php?option=c...=9791&Itemid=1

Citat:
Tvrde da su jeftiniji

Proizvođač skupe i nepouzdane opreme, Apple, pokušava prodati svoje Mac mašine kompanijama tvrdeći da su jeftinije od Windowsa ili Linuxa.

Istina, Apple je uspio uvjeriti ljude da su njegovi proizvodi bolji od ostalih na tržištu, ali se poslovni ljudi ipak bave istim poslom i imaju običaj uzeti u obzir činjenice, a ne lijep izgled mašine, kao i cijenu proizvoda koju uporede sa proizvodima istih specifikacija, tako da će se Apple sigurno namučiti.

Apple je započeo seriju seminara pod nazivom "Your business on a Mac. A better bottom line” po cijeloj Americi. Tri i pol sata će posjetioci slušati kako je Apple najbolji i kako ne trebaju slušati zdrav razum, već ono što im Steve Jobs kaže.

Seminar pokriva osnove Mac OS X-a, konektovanje na postojeće mreže, uključujući i Windows radne grupe, file sharing i korištenje iWork i iLife aplikacija za posao.

Apple se nada da će uvjeriti ljude da je njegov operativni sistem za idiote koji podržava samo onaj softver koji Steve blagoslovi jeftiniji od Free Linux operativnog sistema koji može biti isto konfigurisan ili Windowsa koji većina osoblja već zna koristiti, tako da nema potrebe za podučavanjem.
Smejao sam se do suza dok sam ovo citao. Iako volim OS X i koristim ga i sam, moram da priznam da ovde ima istine.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Mickie na korisnoj poruci:
3LANCER (28.3.2009), iMa_NeKo_PljUgU (29.3.2009), Picard (27.3.2009), player1 (28.3.2009)
Stara 27.3.2009, 22:50   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: U al nagrdise Apple...

Ahahahaha, jos nisam video ovako direktno pljuvanje po svetoj Jabuci.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2009, 23:28   #3
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: U al nagrdise Apple...

Ceo članak bi bio mnogo zanimljiviji da nije sledeće rečenice
"
Proizvođač skupe i nepouzdane opreme, Apple, pokušava prodati svoje Mac mašine kompanijama tvrdeći da su jeftinije od Windowsa ili Linuxa." Ovako se članak pretvara u hejterski i gubi na efektu. Inače Stiv Džobs je uspeo da od nečeg propalog napravi elitni proizvod, što nije malo ni za potcenjivanje. To što on radi , to na različite načine rade i MS i Linux zajednica. Svako ima svoj način Inače čovek je koliko znam veoma bolestan, tako da i nije baš umesno praviti šale na njegov račun.
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2009, 23:49   #4
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: U al nagrdise Apple...

Citat:
vlajo kaže: Pregled poruke
Ceo članak bi bio mnogo zanimljiviji da nije sledeće rečenice
"
Proizvođač skupe i nepouzdane opreme, Apple, pokušava prodati svoje Mac mašine kompanijama tvrdeći da su jeftinije od Windowsa ili Linuxa." Ovako se članak pretvara u hejterski i gubi na efektu. Inače Stiv Džobs je uspeo da od nečeg propalog napravi elitni proizvod, što nije malo ni za potcenjivanje. To što on radi , to na različite načine rade i MS i Linux zajednica. Svako ima svoj način Inače čovek je koliko znam veoma bolestan, tako da i nije baš umesno praviti šale na njegov račun.
i zbog toga ga ne treba kuditi? jer je bolestan?! slazem se sa tekstom pogledaj cene Mac-a i cene normalnog laptop-a i performanse. Za bar 2x manje kinte kupis bolje... A Stiv mozda ce opet da uspe da proda maglu, mozda nece, ipak su to amerikanci , njih mozes ubediti u sve.
Crusader88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2009, 23:53   #5
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: U al nagrdise Apple...

Clanak je od glave do pete hejterski, i nebi bio hejterski jedino kad bi ceo bio obrisan. Ali tacno je da Jobs nema pravo da se hvali bilo kakvom jeftinocom, jer su Mac-ovi skuplji od najskupljih racunara od ostalih proizvodjaca iako Apple u njih (macove) stavlja Low end hadrver.

Nisam znao da je Jobs bolestan... mada cuo sam da je letos imao neku opraciju.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2009, 23:59   #6
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: U al nagrdise Apple...

Ma bre pusti fudzilu... oni pljuju apple bez razloga uglavnom... cisto autori tih tekstova imaju neki trip oko toga i vole da pricaju svasta...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2009, 0:00   #7
vlajo
Starosedelac
 
Član od: 5.10.2008.
Lokacija: na terenu, po rubovima civilizacije
Poruke: 2.376
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 441 puta na 373 poruka
Određen forumom Re: U al nagrdise Apple...

Ne piši gluposti, kakvi su to komentari tipa "ameri su ovakvi ili onakvi"? Inače kupovina iMac računara podrazumeva kupovinu legalnog softverskog paketa i tako računajući cena je približna Win proizvodima, ko je nama kriv što živimo u carstvu piraterije - doduše mi smo "pametni" pa koristimo piratski softver, a gomila mojih drugara radi u inostranstvu ili za strane firme u BG jer kad nema autorskih prava, nema ni zarade od te rabote (bar ne u meri gde je piraterija svedena u razumnu meru).
Da se razumemo Ok je kritikovati Applemac, ali Stiv je čovek koji je sve drugo nego loš u onome što radi, tako da za njega nema kritike. Svaki marketing (a u to se baš razumem) jeste na neki način nagovaranje i opsena. A pošteno malo je i momenat neumesan...
vlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vlajo na korisnoj poruci:
Doomche (28.3.2009)
Stara 28.3.2009, 0:15   #8
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: U al nagrdise Apple...

A Stiv Dzobs je svetac, a? Ja cenim njegovu NeXT tehnoligiju iz koje je nastao OS X, ali covek ko da je bolestan u mozak. Kada je Vista pucala po svim savovima i kad niko nije hteo da je pipne ni stapom od 3 metra, Apple je imao sansu da pocne da prodaje svoj OS X slobodno i odvojeno od hardvera. I lako bi pretekao Windoz po popularnosti. Ali Jobs to nije hteo, vise voli da uvaljuje bezvezan hardver kao nuzno zlo. Ako OS X ostane vezan za Mac-ove, apple-tu se ne pise bas najbolje.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mickie na korisnoj poruci:
player1 (28.3.2009)
Stara 28.3.2009, 0:30   #9
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: U al nagrdise Apple...

Citat:
vlajo kaže: Pregled poruke
Ne piši gluposti, kakvi su to komentari tipa "ameri su ovakvi ili onakvi"? Inače kupovina iMac računara podrazumeva kupovinu legalnog softverskog paketa i tako računajući cena je približna Win proizvodima, ko je nama kriv što živimo u carstvu piraterije - doduše mi smo "pametni" pa koristimo piratski softver, a gomila mojih drugara radi u inostranstvu ili za strane firme u BG jer kad nema autorskih prava, nema ni zarade od te rabote (bar ne u meri gde je piraterija svedena u razumnu meru).
Da se razumemo Ok je kritikovati Applemac, ali Stiv je čovek koji je sve drugo nego loš u onome što radi, tako da za njega nema kritike. Svaki marketing (a u to se baš razumem) jeste na neki način nagovaranje i opsena. A pošteno malo je i momenat neumesan...
ajd ne zezaj me pa ti. Svi znaju kako su ameri naivan i neobavesten narod, koji misle da je evropa 1 zemlja, mesalju Australiju sa Iranom..... ma nabrajanjima nema kraja.
"kupovina iMac računara podrazumeva kupovinu legalnog softverskog paketa " da i za velike pare krsa od racunara, za 1500 evra neki c2duo, 160 gb hard, neka integrusa... ali vazno da je MAC... mani se pa ti...
Crusader88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2009, 0:35   #10
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: U al nagrdise Apple...

Ja sam veliki Apple hater, ali da li će ljudi pokapirati da Mac prodaje operativni sistem, a ne ono ispod haube.
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2009, 0:37   #11
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: U al nagrdise Apple...

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Ja sam veliki Apple hater, ali da li će ljudi pokapirati da Mac prodaje operativni sistem, a ne ono ispod haube.
ne mogu da kazem da sam bas apple hater, ali mi je totalna glupost kupiti nesto skuplje a gore, samo zato sto je nasminkano i ima lepu nalepnicu.
Crusader88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2009, 0:55   #12
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: U al nagrdise Apple...

Stiv se trudi da ljudima dokaze da je skuplje u stvari jeftinije, a to moze samo u americi i nigde drugde. To je poenta svega.

Poslednja ispravka: Partybreaker (28.3.2009 u 5:53)
Crusader88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2009, 1:30   #13
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: U al nagrdise Apple...

Citat:
Crusader88 kaže: Pregled poruke
da da si citao tekst i detaljno pratio shvati bi to sto sam rekao. Jer se stiv trudi da ljudima dokaze da je skuplje u stvari jeftinije, a to moze samo u americi i nigde drugde. To je poenta svega.
Ma svi bi vi bili pravedni sveci kada dobijete posao, i niko se ne bi trudio da po svaku cenu proda stvar od koje zaradjuje, jer to nije etichki. Molim te, prodji me se te priche. Chovek radi svoj posao vrlo dobro, prodavao on Mac, Windows ili papuche na pijaci. Ne vidim nijedan razlog da se pljuje po njemu zato shto je izuzetno dobar u onome shto radi. Ja takodje mrzim Kristijana Ronalda zato shto je p..., ali opet ne idem okolo i pricham da chovek ne zna da igra . Da tebi ponude njegov posao, i da prodaja Mac-ova ide izuzetno loshe, ti se ne bi ochajnichki trudio da to krene nabolje, imajuci u obziru koliko zaradjujesh?

Shto se generalizacije da su Amerikanci glupi tiche, ona je odavno kod nas prisutna. Kazhesh da nigde ljudi ne mogu da se ubede da je jeftinije skuplje? Shta mislish koliko ljudi u Srbiji nema pojma da srachuna neke svemirske kamate (dodje i kazhe, 10% godishnje, ih pa shta je to samo 10% !?), pa se zavuku u kredite zbog kojih zhive u bedi 3 godine samo zato shto su mislili da ce to ispasti jeftinije, a u stvari je ispalo skuplje? I ko ih je u to ubedio, ako nije neki brkati snob koji stoji iza sharene reklame na TV-u? Koliko ljudi dodje ovde zhaleci se na kupljene konfiguracije koje na papiru deluju super jer je iskorishceno mnogo stranih rechi, pa deluju kvalitetnije, tj. da ce dobiti vishe za male pare? I po chemu se mi onda razlikujemo od Amerikanaca? Imajuci u vidu iza koliko danashnjih mega-uspeshnih firmi stoje Amerikanci, nemash nikakvo pravo da toliko generalizujesh. Znam, gledao sam i ja snimke na youtube-u, i gotovo isti broj tih klipova na kojima se nalaze nimalo inteligentniji Srbi...

Da malo prokomentarishem i chlanak da ne odem na neku desetu stranu:

Apple kao kompanija je mozhda i zasluzhio ovo, ali mislim da je, kao shto neki rekoshe, chlanak hejterski i da je mogao mnogo profesionalnije da se uradi. Ovako izgleda kao da je neki nVidia fanboy chekao 2 godine da se ATi spotakne na neshto, pa onda otishao i napisao izveshtaj u novinama, onako sa onim mentalno-obolelo-srecnim kezom i podignutim obrvama u znak opshteg ushicenja.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
A M G (28.3.2009), Tornado (28.3.2009), vlajo (28.3.2009)
Stara 28.3.2009, 2:14   #14
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: U al nagrdise Apple...

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Ma svi bi vi bili pravedni sveci kada dobijete posao, i niko se ne bi trudio da po svaku cenu proda stvar od koje zaradjuje, jer to nije etichki. Molim te, prodji me se te priche. Chovek radi svoj posao vrlo dobro, prodavao on Mac, Windows ili papuche na pijaci. Ne vidim nijedan razlog da se pljuje po njemu zato shto je izuzetno dobar u onome shto radi. Ja takodje mrzim Kristijana Ronalda zato shto je p..., ali opet ne idem okolo i pricham da chovek ne zna da igra . Da tebi ponude njegov posao, i da prodaja Mac-ova ide izuzetno loshe, ti se ne bi ochajnichki trudio da to krene nabolje, imajuci u obziru koliko zaradjujesh?

Shto se generalizacije da su Amerikanci glupi tiche, ona je odavno kod nas prisutna. Kazhesh da nigde ljudi ne mogu da se ubede da je jeftinije skuplje? Shta mislish koliko ljudi u Srbiji nema pojma da srachuna neke svemirske kamate (dodje i kazhe, 10% godishnje, ih pa shta je to samo 10% !?), pa se zavuku u kredite zbog kojih zhive u bedi 3 godine samo zato shto su mislili da ce to ispasti jeftinije, a u stvari je ispalo skuplje? I ko ih je u to ubedio, ako nije neki brkati snob koji stoji iza sharene reklame na TV-u? Koliko ljudi dodje ovde zhaleci se na kupljene konfiguracije koje na papiru deluju super jer je iskorishceno mnogo stranih rechi, pa deluju kvalitetnije, tj. da ce dobiti vishe za male pare? I po chemu se mi onda razlikujemo od Amerikanaca? Imajuci u vidu iza koliko danashnjih mega-uspeshnih firmi stoje Amerikanci, nemash nikakvo pravo da toliko generalizujesh. Znam, gledao sam i ja snimke na youtube-u, i gotovo isti broj tih klipova na kojima se nalaze nimalo inteligentniji Srbi...

Da malo prokomentarishem i chlanak da ne odem na neku desetu stranu:

Apple kao kompanija je mozhda i zasluzhio ovo, ali mislim da je, kao shto neki rekoshe, chlanak hejterski i da je mogao mnogo profesionalnije da se uradi. Ovako izgleda kao da je neki nVidia fanboy chekao 2 godine da se ATi spotakne na neshto, pa onda otishao i napisao izveshtaj u novinama, onako sa onim mentalno-obolelo-srecnim kezom i podignutim obrvama u znak opshteg ushicenja.
opet se neko okrece i hvata samo za jedno...
ne tice se to mene, ni tebe, ni Jeb#### amera, nego Mac-a koji zesce ne opravdava svoju cenu performansama, vec markom.
Lepo reko neko da ono prodaju softver i ugradjuju low end komponente u najskuplje racunare. U TOME je cela poenta.
a da li je to eticki ili ne neka se bavi onaj ko mora, meni se samo povraca vise sto se neko lozi na Mac kad za te pare iam 2-3 puta bolja masina od bilo kog drugom proizvodjaca.....
Crusader88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.3.2009, 13:38   #15
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: U al nagrdise Apple...

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Ma svi bi vi bili pravedni sveci kada dobijete posao, i niko se ne bi trudio da po svaku cenu proda stvar od koje zaradjuje, jer to nije etichki. Molim te, prodji me se te priche.
Oces da ti ja kazem sta bih radio da sam na mestu Stiva Dzobsa? Evo:

Prvo bih zaposlio one hakere (sto sto hakuju OS X da radi na PC) da rade za Apple. Onda bih ponudio velikim OEM-ovima da preinstaliraraju OS X na njihove masine (naravno uz naplatu svake licence, isto kao za Win) ali da oni sami resavaju probleme sa kompatibilnoscu i da resenja daju na uvid Appletu. Onda bih sa proizvodjacima maticnih ploca sklapao ugovore da ploce budu kompatibilne sa OS X-om i da se tako reklamiraju. Isto i za ostatak PC hardvera. Onda bih srezao cene Macova na razumnu meru. I onda ide verzija OS X-a koja je potpuno kompatibilna sa PC hardverom, koja se prodaje malo jeftinija od Windoza, i koja ce ocas posla da uzme 30-50% PC trzista i da pretvori M$ov monopol u proslost.

E da Steve Jobs ima barem blagi kontakt sa realnoscu, on bi to uradio odavno. A prodaja Macova bi mozda posle ovoga svega i porasla, jer to jesu vrlo kvalitetni racunari, samo precenjeni. Ja razumem da Apple mora da ih precenjuje da bi preziveo jer im je to najveci izvor prihoda, ali kad bi i OS X pretvorio u izvor prihoda vise nebi morao.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mickie na korisnoj poruci:
Crusader88 (28.3.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Apple store detains teens for installing iPhone game nighthawk Brbljaonica 6 18.6.2008 18:02
[03/08] Apple TV: TV Jabuka kovacm Tekstovi u SK 21 7.3.2008 21:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com