Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.7.2011, 21:00   #261
leonine
Član
 
Član od: 24.5.2011.
Poruke: 39
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju

Citat:
organizam kaže: Pregled poruke
Daleko od toga da sam taj "nezainteresovan" korisnik, naprotiv sasvim sam druga krajnost ali mislim da je bolja strategija da se pušta čista, ogoljena verzija Firefoxa a da svaki korisnik shodno svojim navikama i potrebma "napravi" sebi šta mu je volja. A te "nezainteresovane" korisnike da Mozilla nekako podstiče, zapravo informiše o postojanju dodataka. A realno, mislim da korisnici koji ne znaju i za postojanje dodatke, ne znaju sa razlogom - jednostavno im nije potrebno ništa sem osnovne funkcije, pregleda.
Znas kako, slazem se sa ovom recenicom jednostavno im nije potrebno ništa sem osnovne funkcije, pregleda, ali kada im se pokaze da postoje razne mogucnosti, zele da saznaju sta jos ima. Podstice Mozila, kad instaliras frisku verziju napisu da se poseti Mozilin sajt i da se pogledaju dodaci, teme, itd. (ako me dobro sluzi krstenica ), ali znas koliko to ljudi cita - svaki 5. A i taj peti pomisli - gluposti.
leonine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2011, 21:18   #262
organizam
Član
 
Član od: 31.5.2007.
Poruke: 319
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 89 puta na 65 poruka
Određen forumom Re: Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju

Pa recimo da stave u navigation toolbar neko dugme Get Add-ons ili sl, svi bi kliknuli
organizam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2011, 21:23   #263
leonine
Član
 
Član od: 24.5.2011.
Poruke: 39
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju

Haha...pa u pravu si. Radoznalost uvek nadjaca nezainteresovanost
leonine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2011, 12:08   #264
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju

Citat:
leonine kaže: Pregled poruke
NewTab URL - odlican dodatak jer uz njega Home dugme vise ne otvara blank page vec stranicu ciji URL sami upisete.

Undo Closed Tabs Button - bez ovog dodatka ne bih mogla da "zivim" . Nema vise straha od brzopletog ili slucajnog zatvaranja taba koji prethodno nije dodat u bukmark ili pregledan do kraja .

YouTube Download - vise ne postoji pesma koja se ne moze naci na netu .

Duplicate This Tab - ne nesto neophodan dodatak ali jednostavno ponekad neki tab zelim da dupliram ili dupliram ali u novom prozoru.
Super je FF zbog mogućnosti dodavanja raznih extenzija

E, sad, kad pogledam ove dodatke, navedene gore, zapitam se (redom, kako je navedeno):

Ne razumem svrhu "Home dugmeta" - zar to nije nešto kao bilo koji bookmark? Ili zašto u HOME ne dodati URL po želji, pa da standardno Home dugme otvara taj link? Nešto mi tu nije jasno...

Undo closed... ovo nije loše, mada ta opcija već uveliko postoji u FFu: FF dugme > History. Ok, sa dugmetom je za nijansu brže, ali samo pod uslovom da je to zaista često potrebno.

YT downloader... navodno ne radi preko FF 3.6. Mislim da postoje i bolja rešenja, kao extenzije i kao skripte za Scriptish/Greasemonkey... Mada, glavno pitanje je zašto bi neko skidao pesme sa YT? Mislim, pored Grooveshark-a, koji ima mnooogo bolji kvalitet zvuka...

Duplicate Tab... ovo je OK, ali samo nekome kome to zaista treba - znam da ja nisam taj

Što se tiče Tab Scope-a... Definitivno je bolje da tako nešto bude extenzija, ne deo samog programa.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2011, 12:47   #265
leonine
Član
 
Član od: 24.5.2011.
Poruke: 39
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Super je FF zbog mogućnosti dodavanja raznih extenzija

E, sad, kad pogledam ove dodatke, navedene gore, zapitam se (redom, kako je navedeno):

Ne razumem svrhu "Home dugmeta" - zar to nije nešto kao bilo koji bookmark? Ili zašto u HOME ne dodati URL po želji, pa da standardno Home dugme otvara taj link? Nešto mi tu nije jasno...

Undo closed... ovo nije loše, mada ta opcija već uveliko postoji u FFu: FF dugme > History. Ok, sa dugmetom je za nijansu brže, ali samo pod uslovom da je to zaista često potrebno.

YT downloader... navodno ne radi preko FF 3.6. Mislim da postoje i bolja rešenja, kao extenzije i kao skripte za Scriptish/Greasemonkey... Mada, glavno pitanje je zašto bi neko skidao pesme sa YT? Mislim, pored Grooveshark-a, koji ima mnooogo bolji kvalitet zvuka...

Duplicate Tab... ovo je OK, ali samo nekome kome to zaista treba - znam da ja nisam taj

Što se tiče Tab Scope-a... Definitivno je bolje da tako nešto bude extenzija, ne deo samog programa.
Sa pravom ti nije jasno. Ja sam pogresila. Ustvari to dugme sluzi da kada otvoris novi tab ne otvara blank page vec URL koji navedes u opcijama ekstenzije. Moja greska, izvinjavam se. Zato ti i jeste bilo nelogicno.

Sto se tice dugmeta Undo closed tabs button...nekad bude precesto

Sto se tice YT-a...za Grooveshark nisam znala

A sto se tice dupliranja, meni ocigledno treba sve sto tebi ne treba...da li da gledam sajt uopste onda?
Sala...
leonine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2011, 22:40   #266
Gosa
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 158
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 12 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju

https://addons.mozilla.org/en-US/fir...on/speed-dial/
Za sve one kojima nedostaje Fast Dial u Firefox 5 a Fox tab im pravi probleme ili im ne odgovara.
Gosa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2011, 2:44   #267
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju

Ne vidim zasto bi neko koristio Undo Closed Tabs Button dodatak, pored kombinacije tastera ctrl+shift+T koja otvara poslednji (slucajno) zatvoren prozor.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2011, 0:24   #268
McNAIR
Član
 
Član od: 24.9.2007.
Poruke: 216
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 18 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju

Koristim adon screenshot pimp 3.4.Mnogo dobra stvarcica pravi screen ekrana i snima video.Dos pre neki dan je radilo snimanje videa na skoro svim sajtovima ali sada nece sa YT.Ne znam da li su oni nesto cackali pa zbog toga nece,ako neko koristi nek napise da li mu radi snimanje videa sa YT
McNAIR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2011, 9:19   #269
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju

Ukoliko neko koristi Rapidshare Links Checker skriptu za Scriptish/Greasemonkey za brzu proveru ocena filmova na IMDB-u, verovatno je primetio da se ocena ne vidi otkako je IMDB nešto izmenio:



Da bi se to rešilo, do apdejta skripte, potrebno je uraditi sledeće:
User Script Commands -> [Rapidshare Links Checker] Configuration -> Settings - Links Styling -> čekirati "Show info in tooltip"



Naravno, ovo aktivira i IMDB info prilikom "hoverovanja" po linku:

ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2012, 13:48   #270
I Am
Novi član
 
Član od: 1.12.2009.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Undo closed... ovo nije loše, mada ta opcija već uveliko postoji u FFu: FF dugme > History. Ok, sa dugmetom je za nijansu brže, ali samo pod uslovom da je to zaista često potrebno.
Mislim da nije potrebna dodatna extenzija za ovo, probati ctrl+shitf+T, i uvek vrati poslednji zatvoreni tab.
I Am je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2012, 19:27   #271
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju

Postoji li x64 bitni flash ili samo java?
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2012, 21:29   #272
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju

Citat:
yhaker kaže: Pregled poruke
Postoji li x64 bitni flash ili samo java?
Pogrešna tema

Odgovor: http://filehippo.com/download_flashplayer/
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
yhaker (2.12.2012)
Stara 2.12.2012, 19:56   #273
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju

Postoji li addon za reprodukovanje flash videa u novom prozoru,takodje me interesuje da li ima neki addon koji nece prikazivati nazive tabova vec samo onu ikonicu.
kakav je ovaj proxy http://proxy.chris-pc.com/ ?



Ja koristim AdBlock+,Better Privacy,Disconnect,DNT+,Tracker Block,Traffic Light,AVG Do Not Track,HTTPS Finder,Bug Me Not,Turn Off Lights i No Squint.

Poslednja ispravka: yhaker (2.12.2012 u 22:07)
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2012, 11:13   #274
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju

koju download aap.koristite na ovu novu verziju mozile a da je pouzdan?easy download manager je disableovan na ovu zadnju verziju,a ostali mi prave problem,rade pa ne rade.preporuke?

Poslednja ispravka: ILEW (11.12.2012 u 16:38)
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2012, 11:38   #275
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju

Već imaš izlistane dobre pluginove koje tražiš ranije u temi, pretraži je.
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2012, 16:38   #276
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Već imaš izlistane dobre pluginove koje tražiš ranije u temi, pretraži je.
EYT video downloader mi je bio bez premca,instalirah novu verziju mozile,i za**bah se vratih na verziju prije i opet isto e sad,video downlad helper sam ranije koristio ali mi on cesto baguje,nekad radi nekad ne,konkretno nekad ne moze skidat preko 2 fajla istovremeno,nekad moze i vishe njih,prosto,nije mi nimalo pouzdan.flashgot ne umijem podesit da valja kao i ovaj downthem all...bash nemam srece sa ovim download add-onovima...
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2012, 18:00   #277
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju

Citat:
ILEW kaže: Pregled poruke
koju download aap.koristite na ovu novu verziju mozile a da je pouzdan?
Pogrešna tema, jer mi se čini da ti pričaš o samostalnom programu, ne extenziji za Firefox.

Da li ti treba download manager? Ili nešto za skidanje videa sa YT i sličnih sajtova? Ili nešto treće?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2012, 17:02   #278
ILEW
Član
 
Član od: 21.1.2008.
Lokacija: Podgorica-Zlatica
Poruke: 237
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Pogrešna tema, jer mi se čini da ti pričaš o samostalnom programu, ne extenziji za Firefox.

Da li ti treba download manager? Ili nešto za skidanje videa sa YT i sličnih sajtova? Ili nešto treće?
ne,ne zoni,evo o cemu pricham:
https://addons.mozilla.org/en-US/fir...ad-management/
to mi treba,ali nesto da radi nijesam imao problema dok mi nije pukla mozila nedje ljetos,i od tad muku muchim sa mozilinim extenzijama.mislim,nista strasno,ali volim ponekad sacuvat ponesto sa tjuba i slicnih sajtova.
ILEW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2012, 16:24   #279
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju

na koji način da uklonim extenzije. Imam 4 koje su disejblovane (3 od Kasperskog i 1 Search Helper extension) i kad kliknem na njih nema ono Remove niti Option, ne znam šta da radim?
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2013, 10:18   #280
herrnikolic
Član
 
Član od: 14.12.2009.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 392
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 29 puta na 21 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku herrnikolic Slanje poruke preko AIM-a korisniku herrnikolic Slanje poruke preko MSN-a korisniku herrnikolic Slanje poruke preko Yahooa korisniku herrnikolic Slanje poruke preko Skypea korisniku herrnikolic
Određen forumom Re: Firefox plugins - preporučite drugima svoju omiljenu ekstenziju

FF 20.0.1. poslednja verzija tab mih plusa.
Šta god da obelezim ili restore ili ask,on mi izbacuje ovaj pop up na početku.Iako sam mu ja po izlasku rekao da ne sačuva sesiju.Znači ,po podešavanjima bi trebalo da otvori blanko tab,kao sto je to i pre radio.A uvek dobijam pitanje.A kad obeležim dont restore ,e onda lepo sluša i ne pita ali i ne vraća sesiju iako sam mu rekao save sesion,sto je i normalno jer je tako u podešavanjima..
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Capture.JPG
Viđeno:	24 puta
Veličina:	77,9 KB
ID:	46228   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Capture2.JPG
Viđeno:	20 puta
Veličina:	24,0 KB
ID:	46229  
herrnikolic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
firefox ekstenzije, firefox extensions


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com