Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.2.2017, 16:23   #1
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom GreedFall

Reveal Trailer


Citat:
GreedFall is the latest RPG from Spiders, currently in development for PlayStation 4, Xbox One and PC. Revealed at "le What's Next de Focus" event last week, GreedFall today unveil a first teaser trailer, hinting at the 17th century setting of the game and its ambiance embedded in magic. As showcased in this video, Greedfall aims for a very unique visual identity, inspired by Baroque art from 17th Century Europe, depicting grandiose sceneries in muted warm colors and dark undertones.

Explore a fresh new world as you set foot - alongside many other settlers, mercenaries and treasure hunters - on a remote island seeping with magic, rumored to be filled with riches and lost secrets. A grand journey filled with mystery follows, as you find yourself in the middle of ever-increasing tensions between the invading settlers and the locals, protected by supernatural beings, manifestation of the island’s earthly magic.

With a strong focus on its core RPG identity, GreedFall follows Spiders' experience in building intricate worlds filled with mysteries to discover, weaving deep character interactions, and offering players great freedom to achieve quests and objectives in a multitude of different ways – through combat of course, but also through diplomacy, deception or stealth. The island of GreedFall is a living, ever-evolving world. Your actions, from seemingly trivial choices to the most important political decisions, will influence and affect its course as well as the relationship between the different factions established on the island.

"With GreedFall, Spiders is happy to renew its collaboration with Focus Home Interactive, our publisher for many years. The relationship of trust and transparency we have been developing together makes us particularly confident about the creation of this new project, more ambitious than all our past productions. Few publishers have the ability to support totally distinctive games like GreedFall and this secures us in our belief that we will manage with Focus Home Interactive to make this experience in a brand new universe both unique and unforgettable", says Jehanne Rousseau, CEO of Spiders.

"We are happy to once again support the studio, directed by Jehanne Rousseau, in a new collaboration. If Spiders’ titles could have divided gamers in the past, they are gathering a bigger and bigger audience that enjoys the studios approach to the role-playing genre, allowing Spiders to improve game after game. Through this new collaboration, the studio will have more means to fully achieve its ambition. Thanks to its theme, its universe and its promise, Spiders’ GreedFall will be a game to closely follow, for RPG lovers", says Cédric Lagarrigue, President of Focus Home Interactive.

GreedFall is planned for release in 2018. We will reveal more about the game the weeks and months to come.
http://www.eurogamer.net/articles/20...century-europe
http://www.greedfall.com
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Emix na korisnoj poruci:
Malik Tintilinic (22.2.2017)
Stara 9.2.2017, 17:06   #2
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: GreedFall

Izgleda zanimljivo, steta samo sto je u pitanju Spiders koji imaju dobre ideje ali su im konacni proizvodi cist prosek.

trailer song


btw muzika iz tizera

Poslednja ispravka: Exia (9.2.2017 u 17:14)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2017, 19:39   #3
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: GreedFall

Sviđa mi se setting. Baš bih rado igrao ovakav RPG. Sad još samo bilo kakav gameplay da vidimo pa da znamo da li vredi bilo šta...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2018, 20:27   #4
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: GreedFall

E3 Trailer
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2018, 2:35   #5
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 900
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: GreedFall

Citat:
Aibo kaže:
Sviđa mi se setting. Baš bih rado igrao ovakav RPG. Sad još samo bilo kakav gameplay da vidimo pa da znamo da li vredi bilo šta..

Имаш овде мало приказаног, делује ок

Interview with Gameplay footage
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2019, 12:06   #6
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: GreedFall

Story Trailer
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2019, 8:19   #7
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: GreedFall

10 Minutes



zapravo uopste nije lose i izlazi u septembru
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
altb (22.6.2019), Ichigo222 (2.10.2019)
Stara 22.6.2019, 11:03   #8
S.t.a.r.a.c.
Član
 
Član od: 24.3.2018.
Poruke: 264
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 104 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: GreedFall

Tim od 40 ljudi, plus koriste svoj engine.
S.t.a.r.a.c. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2019, 16:52   #9
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom GreedFall

Da igra izlazi sutra a još nema zvaničnih recenzija
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2019, 16:54   #10
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: GreedFall

Focus Home Interactive ima politiku da nema recenzija do izlaska igre. Daju kljuceve i kopije za recenziju unaprijed ali embargo za recenzije je u ponoc na dan izlaska.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2019, 16:58   #11
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom GreedFall

Da znam za to ACG je već spremio recenziju isto kao i još neki yt kanali, malo glupa odluka pogotovu kad imaš potencijalno dobru igru i onda je gurneš u sendvič izmedju Gears 5 i BL3
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
altb (10.9.2019), Shonkas (9.9.2019)
Stara 9.9.2019, 22:51   #12
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: GreedFall

Video
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Krilce (9.9.2019)
Stara 11.9.2019, 12:44   #13
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom GreedFall

Posle 15tak sati igra je dobra mada odmah se vidi da je u pitanju mali tim developera pošto ima podosta copy paste, što npc što gradova i objekata, komentara i banterovanja itd, optimizacija je tu i tamo, na startnoj lokaciji fps mi je bio na sve strane mada kad sam završio prolog i prešao u new world optimizacija je postala bolja i fps stabilniji.

Igra nije standardni ow nego pozajmljuje ideje iz Origins a i Inkvizicije dakle hub lokacije što nazalost povlači mane iz Inkvizicije a to je praznjikavost doduše ovde je to skejlovano pa i ne bode toliko oči (meni više smetaju nevidljivi zidovi koji se nalaze na mestima gde im i nije baš mesto) mislim da nisam još otkjučao ni pola lokacija u main priči jer se bas fokusiram na kvestovanje, ali uglavno lokacije nisu loše mada kao sto sam rekao imaju svoje mane koje će uticati u zavisnosti od tolerancije igrača

Combat je onako okejiš mada mislim da je više ostao na dobroj idejia, kamera je dosta wonki tonki, borba u prsa se svodi dosta na odbijanje napada i kontra istih (neprijatlelji imaju i dodatni armor pored health bara). Najveća mana po meni jeste apsurdna količina mane (punz) koja se potrosi za kastovanje madjija tako da sam je batalio i prešao na cc build sa puskama pištoljima i bacanjem bombi i poisona. Uglavnom na combat se treba navići (postoji i taktički pause u borbi mada bi ga ja menjao za klasičan jump i roll) i jos jedna mana dolazi u vidu težine koja postaje trivijalna kako se leveluje

Priča i setting su zanimljivi, igra je inspirisana 18tim vekom sto povlači kolonizaciju (Amerike) koju su iz Spiders a predstavili na svoj način. Glavni protagonista je pripadnik neutralne frakcije (merchant guild) koji kreće put novog sveta da izdestvuje mir izmedju kolonista i lokalnih plemena kao i da usput nadje lek za plague koji hara njegovom/njenom domovinom (majka protagoniste boluje od dotične zaraze) U toku igre igrač sreće pratioce (ja sam za sada našao troje od valjda pet pratilaca) svako od njih ima nekoliko stage ova personalnih kvestova koji otkljucavaju progresiju igrača sa njima i potencijalnu romansu. Nisam još uvek daleko odmakao u tom delu tako da ne bih mogao šta više reći sem da se trenutno fokusiram na te delove. Uglavnom ovaj deo igre je dobar mada se i tu vidi pojedina limitiranost pogotovu u vezi lore a i nacija kojega naseljuju

Za kraj dolazim do najboljeg dela igre a to je kvestovanje. Najbolji kvest dizajn koji sam video duži niz godina, svaki kvest ima više stageova i svaki se račva u nekoliko grana koje daju igraču nekoliko načina da ih završi. Ja igram sa vrlo harizmatičnim likom i uspeo sam da većinu kvestova (do sada) zavrsim bez sukoba dakle sto ubedjivanjem sto mitom, tako da od mene ide veliki plus developerima na ovakvim potezima. Koliko su me TES i Fallout odvlačili od main priče svojim dizajnom gameworld a i istraživanjem istog toliko me ova igra odvlači side kvestovima i kvalitetom istih.

To je to za sada uz dodatak da je audio takodje dobar što va što sama muzika

Poslednja ispravka: Exia (11.9.2019 u 12:54)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Ichigo222 (2.10.2019), Krilce (11.9.2019), Leonida (11.9.2019), pentraksil (11.9.2019), Vladimirus86 (11.9.2019)
Stara 14.9.2019, 15:26   #14
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: GreedFall

Kompletirao igru sa nekih 35 sati, uglavnom ostaje to da je igra ok ali realno mnogi delovi se raspadaju kako se sve duze igra, leveli koji su jako lose dizajnirani, vecina zona lici jedna na drugu sa gomilom retardirano postavljenih nevidljivih zidova, takodje pojedine lokacije mogu vrlo lako da zbune a mapa je u nekim slucajevima beskorisna, svaka cast na pokusaju ali realno zone su u stvari obicni hodnici koji okruzeni sumama i rekama.


Najveca mana ove igre jeste absolutno glup pokusaj Spiders-a da je razvuku na sto je vise moguce sati, igra je komotno mogla da se zavrsi za 20tak ali su pokusali da je razvuku sto se nazalost vratilo kao bumerang...poslednjih 15stak sati igranja za mene su bili klasican chore posto su questovi tako napravljeni da ce za vecinu trebati cekati po nekoliko in game dana da se nastave, plus teraju vas da po 10ti put spartate od jednog do drugog kraja jedne te iste zone, cak su isli dotle da vam u nekim slucajevima quest markeri postave putanju koja je duplo duza do objective-a nego sto je potrebno, namerno zaobilazeci precice koje ste sami otkrili ranije, dakle maksimalno su se trudili da razvuku sto ruinira celo igracko iskustvo. Neprijatelji se precesto ponavljaju sto dodatno donosi monotoniju posle nekog vremena. Zaista dupli minus za developere


Prica pocinje zanimljivo i zbog dobrog quest sistema racva se u nekoliko celina ciji nacin kompletiranja dramaticno menja finale igre...nazalost zbog vestackog razvlacenja koje su autori implementirali mnogi ce izgubiti konekciju sa pricom negde na pola igre, pozitivno je sto su odluke ovde itekako bitne za sam kraj i finalni okrsaj tako da to vadi dosta finalni utisak. Ja sam kompletirao sve main i side questove jedino nisam odradio sve ugovore i bounty je jer nisam imao snage da po zilioniti put trckaram kroz jednolicne lokacije. Takodje posto igra ima gomilu sitnih bagova tipa da mi se desilo vise puta da journal uopste ne da ikakvo objasnjenje za nastavak quest-a morao sam par puta da konsultujem google.


Igra je dosta inspirisana DA i uopste starijim BW igrama, tako da je finalni obracun i kasnije objasnjavanjem naratora o posledicama odluka igraca itekako prisutan, igra je imala nekoliko zanimljivih okrsaja ali nista epic kao u DA doduse nije ni lose ispalo, finale je ok i kraj potvrdjuje izjavu developera da nemaju u planu dlc-jeve (meni deluje da nece biti ni nastaka) Uglavnom igra pocinje dosta dobro ali se dobar deo gubi negde na polovini kad sve postane repetativno, tako da nije bilo solidnog settinga, class sistema i quest dizajna ovo bi bio jos jedan mediokritet iz Spiders-ove kuhinje, ovako mislim da igru definitivno treba probati ali i biti svestan da ce uzivancija dosta zavisiti od tolerancije.

Igra ima potencijalni replay/value (pogotovu zbog rpg delova kao sto su odluke, pristup i resavanje questova itd) ali kad se setim da bih opet morao da prolazim korz dobar deo repetativnog chora kojeg ima u ovoj igri...mozda je predjem opet jednog dana...Od mene 7/10
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
altb (16.9.2019), Ichigo222 (2.10.2019), Leonida (14.9.2019), RedMantella (14.9.2019), Skenderevo (15.9.2019)
Stara 15.9.2019, 11:32   #15
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: GreedFall

Exia, ako ti je quest dizajn ovde bio dobar, igraj Pathologic 2.
Tamo koriste sličan fazon sa granama (a la mape uma), s tim što je u P2 uvek prisutno proticanje vremena, i onda moraš da prioritizuješ na šta ćeš da se fokusiraš.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2019, 12:26   #16
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: GreedFall

Treba uzeti u obzir da je ovo AA igra na kojoj je radilo 30-40 ljudi sa navodnim budzetom od oko $5M. Za te pare i sa tom radnom snagom ovo je vise nego dobra igra.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2019, 14:55   #17
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: GreedFall

Vestacko produzivanje igre i dizajnerske odluke nisu posledica budzeta i broja ljudi, imas invisible wall na mestu gde ne treba da bude i to ne zato sto je kraj mape ili sta vec nego da bi te naterali da trcis oko cele mape da bi dosao sa druge strane.


Igra je sigurno dobila bar ocenu vise zbog toga da je ovo small scaled projekat, ali dobar deo propusta i maan nemaju veze sa time
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com