Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.5.2011, 16:58   #101
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Stvarno je dizajn oklopa malo promashio vremenski period, po mom mishljenju .
Vremenski period?
U pitanju je fantastika.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2011, 17:08   #102
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Jeste fantastika, ali meni dobar deo oklopa deluje kao da su skinuti sa Jovanke Orleanke . Naravno, chast izuzecima.

S obzirom na to da sam pre pochetka gledanja prvo prochitao neki storyline kako bih video o chemu se radi (ne secam se gde), nekako ih nisam bash tako zamishljao, vec nekako "starije" iako vremenski nisu odredjeni, ako znash na shta mislim.

Uostalom, ovo je toliko sitna zamerka da ne vidim neki razlog da se previshe hvatamo nje.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2011, 17:41   #103
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Ne, oklopi lordova i vitezova i treba da budu puni plocasti, kao iz doba Ratova ruza ili Stogodisnjeg rata (ili bar njegove druge polovine), znaci XV vek. Koza i pancir za nizerodjene. U stvari vecina oklopa u seriji je vrlo fantasticna i stilizovana verzija istih, sto je ok. Ali Lanisterski gardisti u nalik samurajskim oklopima WTF?! Mislim nekako mi ne ide s ovim ostalim, na stranu knjiga i sve...
Ali su recimo oklop Viteza od Cveca i Baristana Hrabrog genijalno odradjeni.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2011, 20:47   #104
Zapdog
Član
 
Član od: 6.4.2011.
Lokacija: Roscoe Street Station
Poruke: 94
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pogledah i petu epizodu i ...tako je...HBO-ovska, tako da seriju vise necu gledati.
Jako sam razocaran sto je GRRM uopste to dozvolio. Samo fali da ubace neke vampire i eto je prava fensi HBO serija.

Poslednja ispravka: Iris (16.5.2011 u 22:22) Razlog: hv=f
Zapdog je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2011, 20:55   #105
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Serija pocinje polako ali sigurno da odstupa od knjige i to ne bas uvek na korektan nacin:
Spoiler za za radnju:
pojavljuju se dijalozi kojih uknjizi nema, grade se odnosi medju junacima koji ne odgovaraju knjizi (eksplicitna homoseksualna veza Lorasa Tyrella i princa Renly-ja), Loras Tyrell je opisan u knjizi kao divan mlad covek "vitez bez mane i straha" a ovde je neki pederski ficfiric), dijalog Cersei i Roberta. Znacajno je promenjen sukob Eddarda Starka i Jaimea Lannistera da bi scena bila filmicnija - Eddard Stark i nije povredjen tako kako je snimljeno vec je polomio nogu..

Jeste jos uvek napeto i dosta dobro ali..moj utisak posle pet epizoda je da su knjige mnogo bolje, a odstupanja postaju vec zabrinjavajuca - dobro je pitanje kako je Martin to uopste dozvolio.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Vulee (16.5.2011)
Stara 16.5.2011, 21:44   #106
Nemanja NS
Član
 
Član od: 21.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 284
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 36 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nemanja NS
Određen forumom Re: Game of Thrones

Pod obavezno pročitati Hedge Knight Stripove!!!
Mene su pogodili 99% u odnosu na doživljaj čitanja knjiga, serija je tek nekih 50%...
Nemanja NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nemanja NS na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (17.5.2011), Laskaris (16.5.2011)
Stara 16.5.2011, 22:33   #107
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Serija pocinje polako ali sigurno da odstupa od knjige i to ne bas uvek na korektan nacin:
Spoiler za za radnju:
pojavljuju se dijalozi kojih uknjizi nema, grade se odnosi medju junacima koji ne odgovaraju knjizi (eksplicitna homoseksualna veza Lorasa Tyrella i princa Renly-ja), Loras Tyrell je opisan u knjizi kao divan mlad covek "vitez bez mane i straha" a ovde je neki pederski ficfiric), dijalog Cersei i Roberta. Znacajno je promenjen sukob Eddarda Starka i Jaimea Lannistera da bi scena bila filmicnija - Eddard Stark i nije povredjen tako kako je snimljeno vec je polomio nogu..

Jeste jos uvek napeto i dosta dobro ali..moj utisak posle pet epizoda je da su knjige mnogo bolje, a odstupanja postaju vec zabrinjavajuca - dobro je pitanje kako je Martin to uopste dozvolio.
Eh, isti fazon kao sa Gospodarem, dalo se za ocekivati. Ipak, ono sto je tebi mozda promaklo ne znaci da ne postoji, i zato je mozda dobilo "zeleno svetlo".

Nisam gledala novu epizodu, ali npr.
Spoiler za poredjenje knjige i serije:
i te kako se moze naslutiti homoseksualna veza izmedju Lorasa i Renly-ja u knjizi! Ili, kako je Laime rekao, "Now sheathe your bloody sword, or I’ll take it from you and shove it up some place even Renly never found!"
To sto je Loras (mozda, verovatno) gej ne znaci i da nije divan mlad covek... zasto jedno iskljucuje drugo? Samo, buduci da je to delikatna tema, Martin nam je na podjednako suptilan nacin prikazao.
Uostalom, Renly je imao Rainbow gardu, zar ne?
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Corwin (17.5.2011), zone2403 (17.5.2011)
Stara 16.5.2011, 22:58   #108
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

^
Beneton garda - nisam na to pomislio. Svejedno, mislim da je preterivanje a pogotovo u spoileru pomenuti nije prikazan u knjizi tako eksplicitno ali priznajem da se da naslutiti (u seriji su mu i faca i glas nekako ljigavi - visi lici na nekog trovaca-spletkara ili ubicu nozem..fuj) Martin suptilan bilo gde? Nigde nista ne stedi pa ne znam zasto bi u ovom slucaju bio obazriv? Milslim da je vise u pitanju "opsta tendencija" u umetnosti i morao je da istolerise...Ima sve vise i vise dijaloga koji u knjizi uopste ne postoje - vidi se da para nema za bacanje (kriza brale) pa se primenjuju nacini pripovedanja kroz neki dijalog-monolog sto je bas "jeftino" a sve da bi se gledaocu saopstile cinjenice koje bi citanjem svakako bez problema dobio kroz par pasusa. Sto serijal vise odmice sve mi se manje svidja. Jackson u LOTR takve stvari nije radio - doduse jeste imao pozamasan budzet ali i mnogo manje vremena za prikazivanje radnje u tri (istina podugacka) filma.

Poslednja ispravka: Laskaris (16.5.2011 u 23:45)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 0:22   #109
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Nemanja NS kaže: Pregled poruke
Pod obavezno pročitati Hedge Knight Stripove!!!
Mene su pogodili 99% u odnosu na doživljaj čitanja knjiga, serija je tek nekih 50%...
Pa ruku na srce ja jos nisam pogledao film ili seriju kaja je bila bolja od knjige po kojoj je snimljena.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 0:23   #110
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Nem' pojma što se toliko žalite, meni je ok. Režija i montaža u prve dve su bile očaj, ali 3-5. su solidno urađene. Naravno da ima izmena, promašaja, zamena i svačega u odnosu na knjige, ali to je već sasvim druga priča koja nema veze sa kvalitetom izvedbe same serije.

Hm, sad sam tek skontao, u celoj 5. epizodi nema
Spoiler za koga:
Daeneris ni malo, osim pomena kad se svađaju oko nje u malom veću.



Inače dopada mi se kako su uradili
Spoiler za šta:
dvoboj između Lanistera i Starka na kraju, jer pokazuje ono što je u knjigama nedostajalo, a to je da je Ned sasvim dorastao Džejmiju 1:1, za razliku od malo koga drugog u kraljevstvu, osim verovatno Baristana Hrabrog. Ko je čitao knjige zna za primere kad Džejmi po mrklom mraku svojeručno ubije desetak teških oklopnika za redom...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 0:23   #111
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Nisam jos odgledao petu epizodu (pushtam je za koji minut), ali shto se tiche komentara o preprichavanju knjige kroz seriju moram da kazem kako je to nuzno zlo. Postoje tri nachina da se onolika masivan radnja i dogadjaji prikazu u seriju:

1. Suptilno, gde se gledaocima ostavlja da hvataju detalje i sami zakljuchuju, koji je najbolji ali ujedno i najgori posto je pitanje koliko ce publika pohvatati i postoji shansa da niko (ljudi koji nisu chitali knjigu) nece shvatiti nishta i batalice seriju osudjujuci je na propast.

2. Kroz milion epizoda, pretvarajuci seriju u Kasandru/Coronation Street sa uzasnom produkcijom

3. Ovako, sa preprichavanjem. Jbg.


EDIT:
Citat:
Režija i montaža u prve dve su bile očaj
Ocaj? Really? Bolje su od 90% svega shto je izashlo ove godine, racunajuci serije, crtace i filmove. Nesavrshene da, ali daleeeeko od ocaj. Taj izraz chuvaj za moderne domace, hrvatske i turske sapunice.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 0:40   #112
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

ni 5 epizoda nije pokvarila veoma pozitivno misljenje koje imam o ovoj seriji, kao sto Nash Knight rece:
Citat:
Bolje su od 90% svega shto je izashlo ove godine, racunajuci serije, crtace i filmove.
polako je pocelo da se zakuvava i jedva cekam naredne epizode, a moga bi da uzmem i knjigu da je procitam jos jednom.
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 1:47   #113
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Taj izraz chuvaj za moderne domace, hrvatske i turske sapunice.
Ne pratim Pokemone.

Spoiler za objašnjenje:
Ne gledam TV uopšte unazad... 5 godina. Pre tog eventualno Discovery ili VH1. Tako da nemam pojma šta pričaš i na koje serije/filmove misliš. Nema potrebe da pojašnjavaš, da me zanima verovatno bih gledao.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 2:39   #114
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Sem nekoliko odlichnih serija, nishta nisi propustio. U stvari, malo ti i zavidim .

Odgledah epizodu, odlichna je. Malo su me iznervirale
Spoiler za spoiler:
eksplicine gej scene
, ali nishta strashno.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 5:23   #115
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Upravo završih sa gledanjem 5. epizode. Do sada, serija mi je fenomenalna!

Utisak za sada, mogao bih da kažem "Rim" u epskoj fantastici, ali ne baš toliko bukvalno.

Jedina manja zamerka što lično očekujem više fantazijskih elemenata za ovakav tip serije: magije, zmajevi, stvorenja, duhovi itd. Ne u dijalozima i lore-u već vizuelizovano. Ima toga u obrisima do sada, ali ništa eksplicitno, pogotovu nema magije, ali videćemo.

Nisam čitao knjige, planiram nakon odgledane serije.
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 8:19   #116
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
bokela kaže: Pregled poruke
Upravo završih sa gledanjem 5. epizode. Do sada, serija mi je fenomenalna!

Utisak za sada, mogao bih da kažem "Rim" u epskoj fantastici, ali ne baš toliko bukvalno.

Jedina manja zamerka što lično očekujem više fantazijskih elemenata za ovakav tip serije: magije, zmajevi, stvorenja, duhovi itd. Ne u dijalozima i lore-u već vizuelizovano. Ima toga u obrisima do sada, ali ništa eksplicitno, pogotovu nema magije, ali videćemo.

Nisam čitao knjige, planiram nakon odgledane serije.
Spoiler za za magiju:
Klasicne "magije" u knjigama jednostavno nema, a ako se budu drzali dela nece je ni biti u seriji, toliko mogu da spojlujem. Ako to ocekujes odmah se spremi da se razocaras.
Knjige su daleko bolje od serije - to se vidi vec posle pete epizode (narocito posle nje). Kada se pojavi jos tri puta ovoliko likova (a u knjigama ih ima) videcemo kako ce pisac scenarija to da resi a da se ocuva duh knjiga uz razumljivost price i "filmicnost" serije.
Uvodna muzicka tema je vrh. Prebacio sam je na mobilni telefon posle malo filtriranja (da ostane samo muzika bez drugih zvukova) i sada me budi i zvoni tako.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 9:40   #117
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Serija pocinje polako ali sigurno da odstupa od knjige i to ne bas uvek na korektan nacin:
Spoiler za za radnju:
pojavljuju se dijalozi kojih uknjizi nema, grade se odnosi medju junacima koji ne odgovaraju knjizi (eksplicitna homoseksualna veza Lorasa Tyrella i princa Renly-ja), Loras Tyrell je opisan u knjizi kao divan mlad covek "vitez bez mane i straha" a ovde je neki pederski ficfiric), dijalog Cersei i Roberta. Znacajno je promenjen sukob Eddarda Starka i Jaimea Lannistera da bi scena bila filmicnija - Eddard Stark i nije povredjen tako kako je snimljeno vec je polomio nogu..

Jeste jos uvek napeto i dosta dobro ali..moj utisak posle pet epizoda je da su knjige mnogo bolje, a odstupanja postaju vec zabrinjavajuca - dobro je pitanje kako je Martin to uopste dozvolio.
Martin je to dozvolio jer odstupanja ni nema. Je li slomio nogu ili ga je neko ubo kopljem, velika stvar.
A što se tiče homoseksualne veze, nauči da čitaš pažljivije pa će ti se kasti samo. U pravu si da Martin to nije nigdje eksplicitno napisao, ali jeste implicirao takav odnos više nego jednom. Pročitaj ponovo pa će ti biti jasno.

Ne zaboravite da je Martin primio mnogo manji honorar nego što je mogao, zato što je tražio da zadrži stepen kreativne kontrole nad serijom. Tako da je sve što u njoj vidite on lično i odobrio.
@Iris
Bravo za Rainbow, meni je promaklo, iako je očigledno.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 11:57   #118
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Sto se tice "veselosti" Renlija i Lorasa http://www.afterelton.com/tv/2011/01...-george-martin
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 12:06   #119
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Corwin kaže: Pregled poruke
Martin je to dozvolio jer odstupanja ni nema. Je li slomio nogu ili ga je neko ubo kopljem, velika stvar.
A što se tiče homoseksualne veze, nauči da čitaš pažljivije pa će ti se kasti samo. U pravu si da Martin to nije nigdje eksplicitno napisao, ali jeste implicirao takav odnos više nego jednom. Pročitaj ponovo pa će ti biti jasno.

Ne zaboravite da je Martin primio mnogo manji honorar nego što je mogao, zato što je tražio da zadrži stepen kreativne kontrole nad serijom. Tako da je sve što u njoj vidite on lično i odobrio.
@Iris
Bravo za Rainbow, meni je promaklo, iako je očigledno.
Citam prilicno pazljivo i nije mi promakla ta veza ("beneton" jeste - hvala Iris) i jasno mi je sve ali eksplicitna NIJE u knjizi i nije trebala da bude ni u seriji - lobiranje za "sarenu" stvar su uzeli maha i u filmovima i u PC igrama tj u svakom obliku danasnje umetnosti, to je ono sto zaista bode oci. Da ne pominjem ljigavi lik Lorasa Tyrella koji nikako ne odgovara onom iz knjige a i izbor glumca je los. Slazem se da nije previse bitno kako se Ned Stark povredio ali
Spoiler za sadrzaj knjige:
cinjenica je da tog dvoboja nema u knjizi
.

pozdrav.

Poslednja ispravka: Iris (17.5.2011 u 15:11)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 12:18   #120
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Citam prilicno pazljivo i nije mi promakla ta veza ("beneton" jeste - hvala Iris) i jasno mi je sve ali eksplicitna NIJE u knjizi i nije trebala da bude ni u seriji - lobiranje za "sarenu" stvar su uzeli maha i u filmovima i u PC igrama tj u svakom obliku danasnje umetnosti, to je ono sto zaista bode oci.
Da se razumemo, nisam citao knjigu, ali koliko kapiram, kniga se fokusira na pojedinacne likove, tj. dogadjaje iz njihove perspektive, tako da mnoge stvari u pozadini nisu opisane ili su ostavljene iterpretaciji.

Tj. materijal ostavlja materijala za dosta dodatnih scena, kojih nema u knjizi, a mogu da se uklope bez problema.

Poslednja ispravka: Iris (17.5.2011 u 15:13) Razlog: ni=ina
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com