Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.1.2022, 13:09   #221
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: God of War

Drago mi je da si bar to uspeo da primetiš.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2022, 14:58   #222
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: God of War

Meni je igra odlicna. Igra je manje vise klasicna 3D Metroidvania gdje imas centralni HUB iz kojeg pristupas linearnijim dijelovima. Po meni ima dovoljno slobode za istrazivanje i ja uzivam u istom. Mozda bi bilo malo bolje da su pojedine lokacije dizajnirane sto bi se reklo u wide linear sistemu (nesto tipa Metro Exodus) ali i ovako nemam nekih vecih zamjerki sto se dizajna lokacija tice. Za sada sto mogu primjetiti jeste da su malo pretjerali sa kovcezima i generalno sa stvarima koje sakupljas, tu je moglo biti malo vise raznovrsnosti.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2022, 15:53   #223
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.881
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 495 puta na 344 poruka
Određen forumom Re: God of War

Neutrino cesto mi zapadnu za oko tvoji postovi i primetio sam da uglavnom imas taj negativan stav prema dosta igara, pa me zanima zasto ih igras uopste ?

Smatram te inteligentnom osobom, i verujem da se informises sta ces da igras, koji film i seriju ces da pogledas, koju knjigu ces da procitas.

Vidim da igras open ARPG igre ali ti smeta grind.
One po definiciji imaju grind kao jedan od sastavnih delova. Horizon Zero Dawn, Spiderman, GoW, Death Stranding, da ne pricam o AC igrama, i ima jos brdo ovakvih primera.
Sve te igre mozes da igras 35-40h a mozes lagano i 100h.
Napravljene su da ih svako igra kako mu odgovara, i ne ocekuje se svako da predje 100% za 100h.

Mozda si ocekivao nesto kao The Last of Us, gde ni nema sporednih kvestova, ili nesto kao Hellblade.

Ne znam, stvarno ne razumem da se kritikuje GoW.
Ok, ni jedna igra nije savrsena, ali ovo je jaaako jako dobra igra. I ako ti se ne svidja ne moras bas sve side questove da odradis, niti da uzmes Platinu.
Ima mana, ali takve kritike bas ne zasluzuje, i ispada da na silu igras nesto sto ti ne lezi.
DBrave je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DBrave na korisnoj poruci:
Bryan Fury (23.1.2022), Vlajk@ (22.1.2022)
Stara 23.1.2022, 3:22   #224
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: God of War

Došao sam do Muspelheim-a, probao prvi koloseum i zaginuo jedno deset puta. Smučilo mi se da stalno pešačim natrag pa sam smanjio težinu na normal i u cugu očistio prve četiri arene.

Znači nenormalno je kolika je razlika u težini, na Give me a Challenge (hard) neprijatelji se mnogo teže ubijaju jer su kao tenkovi a i teže se stagger-uju. Postalo mi je mučno da igram na ovoj težini jer se posle pređene dve trećine igre uopšte nisam osećao kao bog rata, već kao neki bradonja koji se bori za goli život. Da bih iole bio konkurentan za određene izazove moram da grindam za bolji armor jer bez toga ništa ne vredi, neprijatelj te jednostavno oduva sa jednim ili dva udarca.

Svaka čast svim ludacima koji igraju na GMGOW težini, koja je po meni pravljena da kida živce, mrvi kosti i sisa dušu svakom dovoljno hrabrom da se izbori sa količinom grinda koja se zahteva da bi nešto uopšte moglo da se uradi u borbi jer po meni ono, git gud, nije dovoljno. A onima kojima je ovo lako slobodno mogu da se vrate na planetu sa koje su došli.

Dakle, vratio sam se na normal jer jednostavno više ne vidim poentu mučiti sebe, a i nagrade su, čini mi se, apsolutno iste.
Uživanje u igri je, naravno, daleko veće.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 12:43   #225
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Došao sam do Muspelheim-a, probao prvi koloseum i zaginuo jedno deset puta. Smučilo mi se da stalno pešačim natrag pa sam smanjio težinu na normal i u cugu očistio prve četiri arene.
Sve opcione "izazove" ili bar ta 3 glavna koji su dosta teži možeš opušteno da ostaviš za zezanje i nakon završetka kampanje jer se igra ne prekida, a Kratosa dodatno ojačaš.

Dobro se sećam da nije bilo moguće maximalno unaprediti sve u prvom prelazu, možda može u PC verziji mada ne verujem da su to menjali.

Zbog toga mi je veća težina bila logičnija za drugi prelaz (NG+) jer ne krećeš ponovo od nule nego nastavljaš sa unapređenjima svega tamo gde si stao, kraftuješ jaču opremu koja postaje dostupna tek u NG+... Ofc, sve to ako je planu da se igra prelazi dva puta....
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 12:50   #226
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: God of War

Možeš sve na max u prvom prelazu. Kasnije su dodali NG+ sa onim dodatnim sistemom sa još većim apgrejdovima.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 12:56   #227
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: God of War

I runic powers do kraja? Moguće da se nisam dovoljno posvetio, maj bed.

Za nove armore koji idu samo u NG+ se sećam jer ide i novi materijal za njih.
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 12:58   #228
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: God of War

Da, jer u početku nije bio NG+.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
zorx (23.1.2022)
Stara 23.1.2022, 13:33   #229
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: God of War

Jel i vama ovaj mali nekad baguje? Meni je sad konkretno bug da ne mogu da ispalim plavu strelu da bi se napravio most. Klikcem F i nista, a mali zabagovan bez strele u ruci. Reload igre ne pomaze, nekad ga samo zateknem u ovom polozaju kao na snimku i ne mogu mu nista.

https://www.youtube.com/watch?v=IExT7FrFpRo
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2022, 13:52   #230
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Svaka čast svim ludacima koji igraju na GMGOW težini, koja je po meni pravljena da kida živce, mrvi kosti i sisa dušu svakom dovoljno hrabrom da se izbori sa količinom grinda koja se zahteva da bi nešto uopšte moglo da se uradi u borbi jer po meni ono, git gud, nije dovoljno. A onima kojima je ovo lako slobodno mogu da se vrate na planetu sa koje su došli.
To igraju oni s minimalno trocifrenim brojem sati, stvarno ne vidim zašto bi neko ko prvi put vidi ovu igru birao bilo šta iznad prosečnog nivoa.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2022, 3:11   #231
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: God of War

Presao danas, ostalo jos par nekih sporednjaka ali nista preterano bitno.
Uzivao od pocetka do kraja, odlicna prica i pored toga sto sam jos davno spojlovan za kraj i neka otkrovenja.

Borba zanimljiva, dizajn nivoa i taj klasican Metroidvania stil igre je nesto sto mi leze kao budali samar, a ovde je odlicno odradjen.

Radujem se Ragnaroku, cak iako ce kasniji jedno godinu, dve, ili ko zna koliko. Nadam se da ce ispuniti ocekivanja
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2022, 21:55   #232
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: God of War

Za sada su Mimir i Brok najbolji sporedni likovi XD Sindri je onako meh.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2022, 0:08   #233
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: God of War

I pored tehničke i vizuelne savršenosti treba napomenuti neke njene mane, previše se ponovlja i to mislim na lokacije neprijatelje i ima taj simptom veštačke dužine. Naravno previše je lepo upakovano pa ne smeta što kroz jednu istu lokaciju tumarate, i što vas talasi neprijatelja sa manje više istim strategijama smaraju previše. Nedostatak inovacije je primetan, nekako mi gemplaj deluje prežvakan i ako prvi put igram GoW. Mada kao i kod zgodne ribe, prećuti se ako je malo glupa kada je fizički besprekorna.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku rendzer25 na korisnoj poruci:
DBrave (25.1.2022)
Stara 25.1.2022, 3:45   #234
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: God of War

Apsolutno, igra ima svoje mane, repeticije kod protivnika ima, oni hintovi u knjigama i nisu nesto preterano uglavnom se svaka varijacija resava slicno...Sporednjaci (osim par) nisu nista toliko specijalno a igra ima sporedne aktivnosti koje jesu klasicne akcione zavrzlame poput sakupljanja blaga, ubijanje vrana, otkrivanje kovcega, mitologije itd. Meni licno je i pored toga bilo zanimljivo malo sakupljati i te stvari jer nisu gusili previse sa njima.

Vizuelno-audio deo je svakako besprekoran, ali mislim da je pre svega cela igra kao paket dobro upakovana od istazivanja, price, borbe, metroidvania dizajna pa te mane izgledaju zaista nistavne (barem meni). Iako su neprijatelji slicni borba je i dalje dobro odradjena i uvek je nekako na ivici i ne moze se resavati samo sa jednim orudjem u nedogled itd.

Meni nakon nekih 35 sati igre ne deluje bas previse vestacki produzena, najvise vremena je otislo na glavni kvest a vreme utroseno na sporednjake je uglavnom otislo na navikavanje na neke sitnice, istrazivajuci da li neka deonica moze da se predje ili su potrebne dodatne alatke itd. Cistog grinda ima na dve lokacije i to samo zbog pravljenja neke opreme, po meni nista previse bitno niti veliko. Mislim da je igra odlicna i samo sa glavnim kvestom, sve ostalo bonus ko voli i zeli.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2022, 14:02   #235
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Apsolutno, igra ima svoje mane, repeticije kod protivnika ima, oni hintovi u knjigama i nisu nesto preterano uglavnom se svaka varijacija resava slicno...Sporednjaci (osim par) nisu nista toliko specijalno a igra ima sporedne aktivnosti koje jesu klasicne akcione zavrzlame poput sakupljanja blaga, ubijanje vrana, otkrivanje kovcega, mitologije itd. Meni licno je i pored toga bilo zanimljivo malo sakupljati i te stvari jer nisu gusili previse sa njima.

Vizuelno-audio deo je svakako besprekoran, ali mislim da je pre svega cela igra kao paket dobro upakovana od istazivanja, price, borbe, metroidvania dizajna pa te mane izgledaju zaista nistavne (barem meni). Iako su neprijatelji slicni borba je i dalje dobro odradjena i uvek je nekako na ivici i ne moze se resavati samo sa jednim orudjem u nedogled itd.

Meni nakon nekih 35 sati igre ne deluje bas previse vestacki produzena, najvise vremena je otislo na glavni kvest a vreme utroseno na sporednjake je uglavnom otislo na navikavanje na neke sitnice, istrazivajuci da li neka deonica moze da se predje ili su potrebne dodatne alatke itd. Cistog grinda ima na dve lokacije i to samo zbog pravljenja neke opreme, po meni nista previse bitno niti veliko. Mislim da je igra odlicna i samo sa glavnim kvestom, sve ostalo bonus ko voli i zeli.
Svaki dan dođem pročitam šta ima u temi i nikako da ostavim i ja komentar.Do duše baš kad sam hteo bila zaključana tema

Meni treći put da ga prelazim.2x na soniju, do duše, prvi put još nisam imao svoj, pa mi ortak dao soni i nedelju dana da ga pređem što mi isteklo negde pred kraj.Drugi put sam ga presao na svom soniju, a evo konačno stigao i na PC.Igretina par ekselans! Kratos i ekipa su po meni postali institucija i dalje su.Razmišljao sam čak, igrajući ga sada, da otvorim temu gde će se birati naj veća faca gaminga, tj. nešto tipa izbora najboljeg junoše ikada.Ko bi pobedio u duelu tom i tom... Sad dok lutam po realmovima, vitlam sekirom ili sečivima, vrištim, urlam, i edukujem svog nadr****g blentu, razmišljam ima li ko jači.
Predeli, likovi, interakcija, priča... ma sve mi je predobro.Dobrano izlazi iz okvira jedne obične igre.Igram na Hard i igra je prilično izazovna ali poštena, u main questu, i prilično surova u sporednim delovima.Malo veća gužva ili malo jači protivnik i kao da sam se preselio u Lordran.Nije baš da čistim sve, jer sam se sa mnogih lokacija do sada vratio posramljen, ali ga lagano gustiram.
Moram da kažem da je, nakon HZD i Days Gone, GoW port kod mene očajan!Na lokacijama koje su odvojene od Lake of Nine mi frame rate ide i preko 50, a ovde mi pada i na jednocifreni broj povremeno.Solidno radi, kada radi, na High podešavanjima u rezoluciji skaliranoj na 2k preko FSR, ali i kada ne radi ne mogu da spuštam jer je prosto sve tako lepo.Inače taj trend da nema podešavanja rezolucije već je ista zaključana na desktop rezoluciju a onda skaliram sa ovim ili onim je
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2022, 14:34   #236
Markius
Veteran
 
Član od: 12.7.2007.
Lokacija: Požega
Poruke: 513
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 56 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: God of War

da ne fali jezgara na tom ryzenu, ja takve padove ni u ludilu ne primetih..
Markius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2022, 15:19   #237
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Markius kaže: Pregled poruke
da ne fali jezgara na tom ryzenu, ja takve padove ni u ludilu ne primetih..
Znam da igra ima problema sa curenjem memorije na nekim konfama, nakon nekog vremena desavaju se padovi, pogotovu oko Nine Lakes. Neki kazu da BETA pec resava probleme, uskoro i zvanicno.
pentraksil je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2022, 15:48   #238
Markius
Veteran
 
Član od: 12.7.2007.
Lokacija: Požega
Poruke: 513
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 56 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: God of War

pa eto meni je igra umela posle dosta sati jer se desavalo da samo pauziram i odem pa nastavim, dolazila do 12-13 gb rama, ali povecavanja dropova nije bilo..
Markius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2022, 17:55   #239
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.490
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: God of War

rešio je novi patch to sa memorijom, sada uzima manje RAM-a i VRAM-a
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2022, 15:48   #240
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: God of War

Priznajem da uživam u igri, ne toliko kao u nekim, ali je zaista dobra. Jedino što se meni LIČNO (da ponovim samo meni lično) više sviđa Horizon, jer volim takav tip igara. Ali nema sumnje da je GoW natprosečno zabavan.

Ne mogu sad da tražim po temi ali neko napisa da je ovo igra sa najboljom grafikom za PC. Složio bih se da je zaista dobra, ali ne i najbolja.
Prvo. Midgard je izmišljeno mesto, likovi su fantazijski, priča takođe, ali nema onih malih sitnica realizma koje neku igru čine vrhunskom u svakom smislu.
Kao što to po meni (gle čuda) ima RDR2. Nema spektakla Midgarda, ni apsurdnosti stvorenja, već "realism at its best". Jer te neke naizgled glupe sitnice su upravo ono zbog čega se "uživiš" u neki svet na ovaj ili onaj način. A RDR2 ih ima toliko da je teško zamislivo da je neko obraćao pažnju na to prilikom kreiranja igre, što se vidi i na ovom snimku...
Realizam


A đto se tiće GoW jedino mi malo ide na nerve kako se Kratos odnosi prema sinu. Očigledna je njegova ljubav, ali ponaša se kao da vodi tek puštenog kera, a ne svoje dete i mislim da je prenaglašavanje toga jedina "too cliche" stvar u samoj priči. Pored toga koliko im znači pokojna žena/majka. Ali, naravno, najbolje priče i jesu uspešna mešavina klišea. Za ime Božje, prva Mafia ili SW:KotOR su uspešno sklepane gomile klišea koje su stvorile natprosečne priče u igrama. A i ova o Kratosu (mislim na sve igre) zaslužuje mesto među njima.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com