Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Pregled rezultata glasanja: Koji deo je po vama bolji
Max Payne 1 177 54,13%
Max Payne 2 ''The Fall of Max Payne'' 150 45,87%
Glasova: 327. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.1.2007, 0:21   #101
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
6am3 Fana71c kaže:
Ali ta osoba ostane ziva ako igru zavrsis na Dead on Arrival
Koja,osoba iz prvog ili drugog dijela?
Sumnjam da Mona ostaje ziva,ono ne bi ni Robokap prezivio...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2007, 1:18   #102
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Mozda Valdimir?
Ko zna!
Ajde reci ko prezivi.
Inace Max roka pa rastura.Extra igra (oba dela). Prvi je ipak bolji sto se tice price(sem treceg poglavlja to je tako banalno te zavera tajne organizacije te vojska te tajne sluzbe, bilo mi je bolje dok sam ratovao sa mafijozama) i zbog upotrebljivijeg krateza i deserta, a drugi oruzija(AK-47 i HK sniper) i fora (Goti u kostimu, prisluskivanje, Max totalano odlepio, Mona u akciji sa hiruskim snajpom itd.)
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2007, 15:57   #103
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
Mean_Machine kaže:
Mona u akciji sa hiruskim snajpom itd.)
Taj dio mi je bio zesce zeznut,posebno na kraju kad sam morao da sa one platforme pokrivam Maxa paljbom dok se on ne provuce do onih vrata.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2007, 16:21   #104
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
Dimo kaže:
Taj dio mi je bio zesce zeznut,posebno na kraju kad sam morao da sa one platforme pokrivam Maxa paljbom dok se on ne provuce do onih vrata.
Jeste. Taj deo je nekim ljudima bio problem u "dvojci" ali meni je iskreno igra sa Monom jedna od omiljenih deonica Posebno kada pokrenete igru sa opcijom "developer" i pritisnete par puta "Page Down" kada se učita taj nivo
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2007, 17:28   #105
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Cool Re: Max Payne 1 i 2

************** SPOILER WARNING ******************








Da vam resim muku, posto sam i prvi i drugi deo obrnuo 3 puta, i zadnjeg puta na Dead on Arrival, evo sta se desava:
Max Payne 1 - sve ostaje isto tokom igre, osim sto posle zadnje cut-scene ne idu credits nego dobijes mini level u kojem se stvoris pri pocetku jedne velike prostorije, oko tebe leze painkilleri i oruzija i cim ih pokupis vreme se uspori i tako u slow motionu ides od pocetka do kraja prostorije a sa druge strane ti dolazi oko 20-30 agenata sa jackhammerima... mozda zvuci prosto, ali je fora sto gledaju da te opkole a onda nikakav bullettime ne pomaze... Ali osecaj je super - hiljadu zrna sačme iz jackhammera lete oko tebe, ides u slow motionu i polivas, a na kraju dignes 10 agenata odjednom u vazduh sa M79... ako prezivis, ceka te soba sa galerijom slika
Max Payne 2 - u finalnoj cut-sceni nakon sto Max ubije Vlada i krene nazad do Mone, pogleda je, i poljubi, one dodje sebi, i ustane da ga zagrli... Zbog ovog definitivno vredi igru zavrsiti na Dead on Arrival, trust me...
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2007, 21:40   #106
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Ovo zasluzuje da igre odigram jos jednom.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 1:53   #107
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Cool Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
Dimo kaže:
Ovo zasluzuje da igre odigram jos jednom.
Da ne bi 2 puta prelazio igru da bi otkljucao Dead on Arrival, lepo uradi registry hack sa kojim ce ti se otkljucati ta tezina [potrazi na netu kako se radi hack] a zatim patch-uj igru na 1.05 verziju... i to je to... BTW igra je dosta teska na tom levelu tezine i imas ogranicen broj save-ova...
A sto se Max Payne 2 tice, to ne'am pojma, provali sam kako da otkljucas
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2007, 4:39   #108
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
6am3 Fana71c kaže:
Da ne bi 2 puta prelazio igru da bi otkljucao Dead on Arrival, lepo uradi registry hack sa kojim ce ti se otkljucati ta tezina [potrazi na netu kako se radi hack] a zatim patch-uj igru na 1.05 verziju... i to je to... BTW igra je dosta teska na tom levelu tezine i imas ogranicen broj save-ova...
A sto se Max Payne 2 tice, to ne'am pojma, provali sam kako da otkljucas
Nije potrebno da trazi hackeve i patcheve, dovoljno je samo da uradi kako je holodoc rekao. Samo da se uradi ovo kao na slici i sve težine će se otključati odjednom (plus možeš da kucaš šifre itd). Obavezno da se od znaka navoda odvoji jedno polje!

P.S.: Ne preporučujem da se igra sa šiframa jer onda igra postaje brzo nezanimljiva. Izvinjavam se što je slika sa GW ali sam jedino ovako mogao fino da objasnim.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	-developer.jpg
Viđeno:	115 puta
Veličina:	42,9 KB
ID:	5339  
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2007, 2:17   #109
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citam ponovo ovaj thread, slusam "Late Goodbye" i jeza me hvata

Vi, ljudi koji ne pratite pricu u igrama ne znate sta propustate. Max Payne je jedan od doticnih primera...

To jednostavno ne moze da se "ne svidi". Jednostavno ili si dorastao ili ne
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 17:59   #110
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Max kec je zakon...film noir atmosfera,zakon grafika,super prica i koncept...vrh...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2007, 0:47   #111
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Poslednjih nedelju dana prelazim MP1 i MP2 (Dvojku sam presao za vece i jutro). Dvojku sam presao drugi put (prvi put nisam obreceo paznju na pricu), a keca prvi. I evo su moji utisci:

Prica
Definitivno bolja u dvojci. U kecu je dobra, ali ipak je to neka klasika, ubiju mu zenu i decu, i on krece da se sveti. Klasika, ma koliko obrta bilo... Ali ne kazem da je losa, vec veoma dobra. Ali prica u dvojci, takva kakva je, je za svaku pohvalu. Jeste da je mracna, ali veoma duboka. Ona me je navela da tako brzo predjem dvojku. I jos okruzenje i muzika koji se slazu sa Maxovim osecanjima, genijalnim nazivima nivoa... U kecu me je malo smaralo kad ubijem jednog, pa shvatim da mi nije on ubio zenu, pa opet, pa opet...

Tezina
Prvi deo je tezi. Ovo jos ne mogu da tvrdim zato sto sam oba dela presao na najlaksem nivou, ali cu se ispraviti. Ovako sam drugi presao za jutro i vece, to sve govori.

Grafika
Ma sta vi pricali kako je malo unapredjena u odnosu na keca, dvojka ima dosta bolju grafiku. Prvo, samo lice Maxa. U prvom delu je izgledalo kao da se smeje, imalo neki debilan izraz lica... Kad mu cujes glas, rekao bi da to nije taj lik... U dvojci su vozila, oruzja, lokacije sve graficki bolje uradjene.
I da napomenem fiziku. Ona je u dvojci mnooogo bolja (u kecu je bila smesna). Samo mogu da kazem da sam se odusevio kada sam prvi put video fiziku u dvojci. Mada ima i preterivanja (kao kad upucas onoga na prozoru a on pada i udara u daske dole. Vidi se da hoce da se pohvale fizikom)...

Generalno mi se mnogo vise svidja dvojka. Ako neko kaze da nema mnogo poboljsanja, ne znam sta ste hteli... Pa dodati su neki novi potezi (mnogo pomaze sto mozes jos da pucas kad uradis dodge dok si na zemlji), grafika je poboljsana, dodano je dosta oruzja i ubacena je sjajna prica. Ne razumem, sta ce vam vise??? Maxu ne treba Kung Fu, ne trebaju vozila, neka preterana nelinearnost (dobro, moglo je bar malo)...

Sutra pocinjem prvi deo na drugi nivo tezine... Kad obrnem oba na najtezi, izbacicu ove misljenje o igrama (ako se promeni).
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2007, 11:47   #112
Сухой
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Lokacija: UBI BENE, IBI PATRIA
Poruke: 290
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 56 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Zna li neko, mozda, da li je uopste moguce preci "Dead on arrival"?
Сухой je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2007, 11:52   #113
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Pa zar nisi procitao da su neki presli...
I keca i dvojku.
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mmn2911 na korisnoj poruci:
Сухой (16.4.2007)
Stara 11.4.2007, 13:48   #114
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Cuo sam da je i izradi i Max Payne 3
http://www.gamespot.com/pc/action/ma...tle/index.html
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Predrag Stankovic na korisnoj poruci:
Сухой (16.4.2007)
Stara 11.4.2007, 14:01   #115
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Cool Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
mmn2911 kaže: Pregled poruke
Ovo jos ne mogu da tvrdim zato sto sam oba dela presao na najlaksem nivou...
Citat:
Сухой kaže: Pregled poruke
Zna li neko, mozda, da li je uopste moguce preci "Dead on arrival"?
Presao sam oba dela na najtezem, Dead on Arrival, i prvi deo je neuporedivo tezi. Kad kazem neuporedivo, to znaci da odma na prvom nivou u kecu, u metrou, jedan klosar me je ubio iz 2 metka iz obicne berette, jer sam samo iskocio pred njega misleci da ce bullet time sve resiti. A u dvojci, skoro da nista nije teze, jedino sto je izrazeno je da Max gubi mnogo vise health-a ako padne sa visine. U prevodu, ako silazite niz stepenice i odlucite da preskocite samo poslednjih nekoliko stepenika i skocite, izgubice health... Mada nista posebno, sem naravno kraja igre, koji je drugaciji od ostalih tezina i definitivno vredi preci igru samo zbog toga. A Max Payne keca vredi odigrati na najtezem cisto da se dokazete sami sebi, jer je igra tada... uh
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku 6am3 Fana71c na korisnoj poruci:
Сухой (16.4.2007), hacker_aca (12.4.2007)
Stara 15.4.2007, 14:37   #116
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Evo krenuo sam prvi deo na drugi nivo tezine (stigao sam do PART-a 2, onaj deo kad idem da preuzmem Vladimirov brod od Punchinela. I moram reci da mi nije mnogo teze od najlakse tezine, cak ne vidim razliku. Mozda zato sto sam se izvezbao, ko zna. Verovatno ce Dead On Arrival biti dosta teze.
Nego, sledecem ko kaze kako je grafiku u dvojci jedva poboljsana u odnosu na keca, secem ruku!!! Pa mislim da nema sta da se prica, oba dela igram na high, i nema price da su grafika i fizika u kecu blizu one u dvojci!!! Modeli ljudi, njihova lica, zgrade i vozila (pogledajte koliko su u kecu kockasta, posebno vozila!!!)... Da ne nabrajam vise... Ajd javljam se kad pocnem dvojku na drugi nivo... Pozz
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2007, 15:15   #117
shimec
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Stara Pazova
Poruke: 498
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 122 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Ali kec je opet bolji, bez obzira na grafiku i fiziku... Dvojka nije uvela nesto previse novog
shimec je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2007, 16:02   #118
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Pa to je problem. Sta novo??? Sta hoces, da Max leti kao Superman, i bori se kao da je ovo Matrix, a ne Max??? Pa dodato je dosta novog oruzja, prica je nova (i bolja), lokacije su nove... Likovi neki stari a neki novi... Atmosfera je super.
Nego, zakaci me malopre zesci bug u kecu. Na onom brodu ne mogu da ubijem onog Borisa Dime-a. Istrosim svu municiju na njega (kao i 5 bombi), i on ne umire. Pucam ga u glavu sa 15 metaka iz snajpera i on nece da umre. To je jos jedna mana keca. Bossovima treba mnogo da umru. Ja sam Lema u dvojci ubio mnooogo brze nego bilo koga od ovih u kecu...
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2007, 23:42   #119
shimec
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Stara Pazova
Poruke: 498
Zahvalnice: 79
Zahvaljeno 122 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Ma nisam mislio takve banalne primere za novine... Naravno da ce nova verzija, tj. nastavak imati novu pricu (bolju ili ne nije vazno) i nove lokacije... Ali ono sto je kec uspeo da uradi dvojka nije ni priblizno... Kec je prodrmao gamersku scenu iz temelja. Po mom skromnom misljenju igra je u top 10 ikada...
shimec je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2007, 3:42   #120
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
shimec kaže: Pregled poruke
Kec je prodrmao gamersku scenu iz temelja...
Naravno, kec je inace ispred dvojke a dvojka prirodan naslednik keca (da se tako, apstraktno izrazim)
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
max payne

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com