Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.10.2012, 18:56   #21
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Windows update

Update je svakako pozeljno raditi, ali ne vidim nista lose ako se iskljuci pa se radi na mesec, dva. Neki dizu mnogo veliku frku oko toga. Pa mi smo koristili isti taj win na samom pocetku njegovog izlaska bez i jedne zakrpe pa nista nije skodilo.
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2012, 19:57   #22
Typhoon
Banned
 
Član od: 22.1.2011.
Poruke: 2.187
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 335 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Windows update

Sistem mi je instaliran vise od godinu dana i nikad nisam koristio taj update uvek mi je iskljucen. A sve radi bez problema na kompu. Jel vam taj update pomaze nesto?
Typhoon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2012, 20:26   #23
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Windows update

Citat:
Typhoon kaže: Pregled poruke
Sistem mi je instaliran vise od godinu dana i nikad nisam koristio taj update uvek mi je iskljucen. A sve radi bez problema na kompu. Jel vam taj update pomaze nesto?
ako ti racunar nije na internetu onda mozda i nije bas toliko bitno.
(critical) update cesto sluzi da zakrpi sigurnosne rupe.
i ja ga nisam skoro uopste koristio dok se nije pojavio conficker/downadup (mislio sam firewall je dovoljan)
on pravi haos u vecoj mrezi koja nije updateovana jer se siri bez intervencije korisnika, na racunarima koji koriste windows file/print sharing.
svakako treba raditi update, jer bi trebalo malo da poboljsa rad windowsa. za svaki patch mozes da vidis cemu sluzi.
ima onaj programcic 'autopatcher' koji olaksava update, radi i offline (idealno ako nemas flat rate internet svuda)
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2012, 21:28   #24
Typhoon
Banned
 
Član od: 22.1.2011.
Poruke: 2.187
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 335 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Windows update

Non stop sam online stalno mi je ukljucen internet... aj videcu mozda i probam to ako ima da se vidi svaki update cemu sluzi jer necu da instaliram nesto sto mi ne treba.
Typhoon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2012, 8:35   #25
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Windows update

Citat:
Aleksandar1987 kaže: Pregled poruke
ne vidim nista lose ako se iskljuci pa se radi na mesec, dva
Pa, delimično si u pravu. Međutim, ne razumem ZAŠTO bi isključivao apdejt? Stvarno ne vidim razlog za tako nešto.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2012, 10:36   #26
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Windows update

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Pa, delimično si u pravu. Međutim, ne razumem ZAŠTO bi isključivao apdejt? Stvarno ne vidim razlog za tako nešto.
Samo zato sto nekad zna da iritira, pa dok sacekas da updatu-je da bi se racunar ugasio ili povuce nekad net u trenutku bas kad ti je potreban. Nekoga to iritira, nekoga ne. Inace nemam nista protiv toga, i treba raditi update ali ne treba strahovati od toga ako se iskljuci i radi se na mesec dana a ne na nedelju dana ili koliko vec.
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2012, 11:33   #27
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Windows update

Citat:
Aleksandar1987 kaže: Pregled poruke
Samo zato sto nekad zna da iritira, pa dok sacekas da updatu-je da bi se racunar ugasio ili povuce nekad net u trenutku bas kad ti je potreban. Nekoga to iritira, nekoga ne. Inace nemam nista protiv toga, i treba raditi update ali ne treba strahovati od toga ako se iskljuci i radi se na mesec dana a ne na nedelju dana ili koliko vec.
mislim da ga treba raditi sto cesce (bar critical), jer ne mozes biti siguran da nece biti neki 0day exploit. a ako se cesto update-uje, onda kratko traje (ocigledno). jedino sto mozda mora restart. pogledaj autopatcher, stvarno je odlican programcic.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2012, 12:07   #28
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Question Re: Windows update

Citat:
Aleksandar1987 kaže: Pregled poruke
dok sacekas da updatu-je da bi se racunar ugasio ili povuce nekad net u trenutku bas kad ti je potreban
Ne razumem

a) zašto bi čekao da se ugasi? Ti mu kažeš da se ugasi, on odradi instalaciju zakrpa, pa se onda ugasi (a ako baš mora, može da se ugasi i bez instalacije apdejtova).

b) kako da "povuče Net", kad se skidanje apdejtova radi samo onda kad ti je Net u idle-u
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2012, 14:14   #29
Vule991
Član
 
Član od: 24.11.2008.
Lokacija: Sabac
Poruke: 267
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 61 puta na 47 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Vule991
Određen forumom Re: Windows update

Bogorodice Djevo, savet za ove ljude što pitaju oko apdejta. Nemojte koristiti komp to je viša matematika. Aman, staviš automatic update i šta tu ima nejasno. Kako god da je "krpljen" sistem ima tu pogodnost da možeš preuzeti nove features-e.
Vule991 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2012, 14:57   #30
Jovan4
Član
 
Član od: 9.5.2012.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 286
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 23 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Jovan4
Određen forumom Re: Windows update

Ja sam imao 72 stavke da uradim update,juce ceo dan i celu noc mi se abdejtovao i komp.poceo da radi presporo od koriscenja,jutros mi je od sporog kretanja zabagovao 3 puta i morao sam na silu da ga iskljucim jer poceo sam da skine nove update stavke,sada mu je sistem otkazao i radi kao pentium 1 pun glupostima i virusima,bas sam odlepio pa mi danas dolazi prijatelj koji je majstor za kompjutere da mi obori i digne sistem,nego hocu da vas pitam,kada dobijem nov sistem sa windows 7 ultimate,ja mislim da je krekovan,jel smem svakih nedelju dana da abdejtuvem sve nove stavke?
Jovan4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2012, 15:13   #31
Greko Darstiva
Veteran
 
Član od: 5.4.2008.
Lokacija: Ivanjica
Poruke: 752
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 191 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Windows update

Citat:
Jovan4 kaže: Pregled poruke
Ja sam imao 72 stavke da uradim update,juce ceo dan i celu noc mi se abdejtovao i komp.poceo da radi presporo od koriscenja,jutros mi je od sporog kretanja zabagovao 3 puta i morao sam na silu da ga iskljucim jer poceo sam da skine nove update stavke,sada mu je sistem otkazao i radi kao pentium 1 pun glupostima i virusima,bas sam odlepio pa mi danas dolazi prijatelj koji je majstor za kompjutere da mi obori i digne sistem,nego hocu da vas pitam,kada dobijem nov sistem sa windows 7 ultimate,ja mislim da je krekovan,jel smem svakih nedelju dana da abdejtuvem sve nove stavke?
Sve zavisi od nacina (aktivatora) na koji je sistem aktiviran. Ako je koriscen pravi aktivator onda bez problema mozes da pustas update kada god pozelis.
Greko Darstiva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2012, 15:31   #32
Jovan4
Član
 
Član od: 9.5.2012.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 286
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 23 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Jovan4
Određen forumom Re: Windows update

Meni update ide bez problema nego sam sistem zeznuo posto sam komp.tri puta iskljucivao na silu u toku abdejtovanja,jer mi je abdejt bio namesten na automatsko.
Jovan4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2012, 23:02   #33
Jovan4
Član
 
Član od: 9.5.2012.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 286
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 23 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Jovan4
Određen forumom Re: Windows update

Kazite mi ovako,malo pre sam ukljucio komp.danas mu je obaran sistem,ima windows 7 ultimate i automatski windows update je iskljucen pa jel mi preporucujete da radim windows update svaki dan?
Jovan4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2012, 1:49   #34
OWERKLOKER
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 2.557
Zahvalnice: 204
Zahvaljeno 333 puta na 310 poruka
Određen forumom

Stavi da te obavestava kad ima update-ova bez automatskog downloada i onda ti odaberi sta ces da instaliras. Nepotrebno je svakodnevno proveravanje.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
OWERKLOKER je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2012, 8:46   #35
Jovan4
Član
 
Član od: 9.5.2012.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 286
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 23 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Jovan4
Određen forumom Re: Windows update

Ima onih update koji imaju gresku pa jel nece ti update sa greskom da mi prave problem u kompjuteru i da zeznu sistem i windows?
Jovan4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2012, 12:16   #36
Jovan4
Član
 
Član od: 9.5.2012.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 286
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 23 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Jovan4
Određen forumom Re: Windows update

Citat:
OWERKLOKER kaže: Pregled poruke
Stavi da te obavestava kad ima update-ova bez automatskog downloada i onda ti odaberi sta ces da instaliras. Nepotrebno je svakodnevno proveravanje.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
I
Kada abdejtujem windows pojavi se neki update sa greskom,jel nece taj update sa greskom da pravi problem u mom kompu.i jel nece da smeta sistemu i windowsu?
Jovan4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2012, 14:13   #37
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Windows update

nije to zbog update-a, oni su kolko znam uvek bili dobri. problem je ako imas virus pa se sistem 'zbuni' pri update-u.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2012, 15:35   #38
Jovan4
Član
 
Član od: 9.5.2012.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 286
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 23 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Jovan4
Određen forumom Re: Windows update

Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
nije to zbog update-a, oni su kolko znam uvek bili dobri. problem je ako imas virus pa se sistem 'zbuni' pri update-u.
Nisam uopste imao viruse pa neznam onda odakle te greske?
Jovan4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2012, 16:44   #39
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Windows update

Jovan4@ nece da ti prave problem prijavljuje ti gresku zato sto nije mogao da uspesno instalirta update, desava se kod sistema koji nisu potpuni tj. modifikovani su tkz. lite verzije,,,najbolje da skines windows 7 officijal sa integrisanim sp1 i nece ti javljati gresku prilikom update !
ja koristim update redovno, podesen mi je tako da mi javi kada su dostupne ispravke i ja ih sam preuzimam i instaliram nije automatik update,,,i moja je preporuka da se koristi i instalira svaka ispravka kada izadje pogodovu one koje se odnose na bezbednost,,,ako iskljucite update na mesec,dva pa onda instalirate, to mu dodje kao da iskljucite AV program na 10,15,20 dana pa ga onda pokrenete i azurirate i opet iskljucite do sledeceg azuriranja,,,jer kada je izaso bezbednosni update znaci da je otkriven propust i neko je uspeo da kompromituje sistem i preuzme kontrolu nad njim a taj sistem ako ne instalirate zakrpu (update) moze biti i vas ! !

Poslednja ispravka: Aleksic01 (3.10.2012 u 16:52)
Aleksic01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aleksic01 na korisnoj poruci:
Jovan4 (3.10.2012)
Stara 3.10.2012, 17:58   #40
Jovan4
Član
 
Član od: 9.5.2012.
Lokacija: Pozarevac
Poruke: 286
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 23 puta na 19 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Jovan4
Određen forumom Re: Windows update

Citat:
Aleksic01 kaže: Pregled poruke
Jovan4@ nece da ti prave problem prijavljuje ti gresku zato sto nije mogao da uspesno instalirta update, desava se kod sistema koji nisu potpuni tj. modifikovani su tkz. lite verzije,,,najbolje da skines windows 7 officijal sa integrisanim sp1 i nece ti javljati gresku prilikom update !
ja koristim update redovno, podesen mi je tako da mi javi kada su dostupne ispravke i ja ih sam preuzimam i instaliram nije automatik update,,,i moja je preporuka da se koristi i instalira svaka ispravka kada izadje pogodovu one koje se odnose na bezbednost,,,ako iskljucite update na mesec,dva pa onda instalirate, to mu dodje kao da iskljucite AV program na 10,15,20 dana pa ga onda pokrenete i azurirate i opet iskljucite do sledeceg azuriranja,,,jer kada je izaso bezbednosni update znaci da je otkriven propust i neko je uspeo da kompromituje sistem i preuzme kontrolu nad njim a taj sistem ako ne instalirate zakrpu (update) moze biti i vas ! !
Ali jel je najbolje da radim update svaki dan?
Jovan4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa windows xp posle auto update ever Kvarovi 11 8.3.2010 2:33
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows Defender problem update Captain Jack Sparrow Zaštita 3 10.10.2009 15:52
Windows Automatic update Suad Novic Operativni sistemi 9 16.6.2008 9:54
Kako da izbrišem Windows Genuine (to je Windows Update) Master Of The Air Aplikativni softver 1 24.4.2007 12:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com