Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.11.2018, 18:34   #21
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Android 9.0 (Pie)

Samsung je najgori sa updateovanjem svog androida. Treba im nekoliko meseci da update dodje na prošlogodišnji flagship.

Prednost iOS-a je manja fragmentacija, pa aplikacije rade stabilnije. Na Android svaka firma ima potrebu da stavi još jedan layer sa svojim UI.

Prednost Androida je pristup fajlovima. Mnogo je lakše ubacivati svoje fajlove na Android uredjaje. U mom slučaju .pdf .cbr .cbz .epub

Moja kombinacija je iOS na telefonu, Android na tabletu.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2018, 23:37   #22
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Android 9.0 (Pie)

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
1- Objasni po cemu empl ima bolju sihronizaciju od windows pc\android ili chromebook\andrid?

2- Daj mi konkretan primer u cemu je eplov cip bolji od ovog exinosa u mom telefonu?

3- Taj S4 koji jeste i dalje je na 5.0.1 i dalje moze da uradi vise od bilo kog eplovog telefona

4- Losa ti ta lista Ide Samsung,Huawei pa epl samo ta dva kad saberes koji pojedinacno imaju veci udeo na trzistu od epla imas imas tu brojku a gde su ostali proizvodjaci.

Ne ovo mi je cetvrti Samsung i svaki je perfektno radio,nisam od onih koji menjaju telefone na mesec dana to mi je moronski

Inace sto se update_a tice nisi u pravu evo npr J7 2016 koji je mid range a izasao je sa 6.0 ima 7.0 a u februaru dobija 8.1.0 tako da ti to to ne stoji
1. Po tome da je misaona imenica za te operativne sisteme. Lepo ti kažem da je ekosistem ono što prodaje Epl uređaje (pričam o ljudima koji prate koliko-toliko tehnologiju, ne kao modni status ili šta god) i da su njihovi uređaji (Macbook, iMac, iPhone, iPad, iWatch) pod instant sinhronizacijom. Dakle kreneš da radiš u nekom programu/aplikaciji na jednom uređaju, možeš to isto u pokretu završiti na drugom. Takve lakoće na Windows PC-u sa Android/iOS uređajima prosto nema.

2. Da ne pišem u prazno pogledaj Android Authority klip o tome. Ista stvar je i danas sa novim procesorima. https://youtu.be/TiVF_ZzzLM0

3. Ovo je tako neargumentovani klinački komentar.

4. To što ti sada pišeš su podaci u vidu isporučenih mobilnih telefona, dok sam ja pisao o odnosu operativnih sistema (u šta spada i tablet tržište).

*Ja nisam pomenuo da Samsungov telefon od pre 2½ godine neće dobiti update na Oreo, već poređenje koliko je Epl ispred njih jer podržavaju telefon od pre 5 godina. Nemaš predstave kako može stari telefon da oživi u radu i ponaša se življe sa svežim OS-om. Njihova prednost je ta što sami prave i hardver i softver i time vrše odličnu optimizaciju.

Uopšte nemam nameru na neko fanboy prepucavanje jer sam prevashodno na izlasku iP8 odabrao da koristim Samsungov Galaxy S8, ali s obzirom da je u pitanju tehnički forum sa namerom što boljih informacija, valja malo objektivnosti.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2018, 23:03   #23
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Citat:
mare037 kaže: Pregled poruke
1. Po tome da je misaona imenica za te operativne sisteme. Lepo ti kažem da je ekosistem ono što prodaje Epl uređaje (pričam o ljudima koji prate koliko-toliko tehnologiju, ne kao modni status ili šta god) i da su njihovi uređaji (Macbook, iMac, iPhone, iPad, iWatch) pod instant sinhronizacijom. Dakle kreneš da radiš u nekom programu/aplikaciji na jednom uređaju, možeš to isto u pokretu završiti na drugom. Takve lakoće na Windows PC-u sa Android/iOS uređajima prosto nema.

2. Da ne pišem u prazno pogledaj Android Authority klip o tome. Ista stvar je i danas sa novim procesorima. https://youtu.be/TiVF_ZzzLM0

3. Ovo je tako neargumentovani klinački komentar.

4. To što ti sada pišeš su podaci u vidu isporučenih mobilnih telefona, dok sam ja pisao o odnosu operativnih sistema (u šta spada i tablet tržište).

*Ja nisam pomenuo da Samsungov telefon od pre 2½ godine neće dobiti update na Oreo, već poređenje koliko je Epl ispred njih jer podržavaju telefon od pre 5 godina. Nemaš predstave kako može stari telefon da oživi u radu i ponaša se življe sa svežim OS-om. Njihova prednost je ta što sami prave i hardver i softver i time vrše odličnu optimizaciju.

Uopšte nemam nameru na neko fanboy prepucavanje jer sam prevashodno na izlasku iP8 odabrao da koristim Samsungov Galaxy S8, ali s obzirom da je u pitanju tehnički forum sa namerom što boljih informacija, valja malo objektivnosti.
Teko da bilo sta osim stvari tipa office budu sihronizovane sto je opet identicno na bilo kojoj platformi pa cak i na mrtvom windows phone\pc varijanti ,ako gresim daj prosvetli me ali konkretno ne bajke

Nema sta da gledam AA imam svoje oci a one vide da se aplikacije otvaraju jako brzo ,dakle daj mi konkretan primer ne bajke

Opet ti kazem pusti bajke one su za decu i daj mi konkretan primer sta novi epl os moze a 5.0.1 ne?

Vidis Samsung od pre 5 godina nema potrebe za OS update jer mu sve radi i idalje je zivahan kao i prvog dana cak mu za divno cudo i baterija drzi sto me je bas iznenadilo obzirom koliko sam ga akao, dok ako me secanje dobro sluzi mmm kad bese onaj update za epl koji je omogucio korisnicima da menjaju wallpaper?

P.S. Daleko sam ja od fanboy_a nisam rob ni jednog brenda niti sam ikada bio jer je prosto moronski a hvala bogu imao i epl telefone\laptop i windows i sad android tako da sam veoma objektivan a za razliku od vecine vas kojima telefoni\tableti sluze za drustvene mreze il eventualno neki kratki surf ja itekako mogu da pricam na ovu temu
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2018, 18:31   #24
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Stigao Pie za Mi A2, za sad nista revolucionarno nisam primetio. Nadao sam se mogucnoscu za full screen gesture, tj bez navigation Bar-a kao na MIUI, ali nista. Ne znam. Za sad sam primetio samo par iritantnih stvari
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2018, 1:58   #25
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Android 9.0 (Pie)

Citat:
Bujosh kaže: Pregled poruke
Stigao Pie za Mi A2, za sad nista revolucionarno nisam primetio. Nadao sam se mogucnoscu za full screen gesture, tj bez navigation Bar-a kao na MIUI, ali nista. Ne znam. Za sad sam primetio samo par iritantnih stvari
Baterija je bolja, to jest duze traje.
Brze radi, manje baguje.
Kamera je u portret modu losija, ako je objekad dalje od 2m nece da fokusira.
Aplikacija za snimanje razgovora ne radi kako treba, ne cuje se glas sa suprotne strane, jako je tih.
Ovo je nesto sto sam ja do sada primjetio, za ovih 4-5 dana koliko sam na 9.0

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Ostalo] ANDROID Mini PC S19C Filip89x Opisi, recenzije i testovi 15 6.2.2015 17:13
[Android] Android One - jeftini, a dobri telefoni ZoNi Aparati i oprema 7 22.9.2014 23:02
[Android] Android telefon sa Qwerty ? Sladjan85 Aparati i oprema 17 4.6.2013 23:19
[Android] AIDE - Android Java IDE MG-RAY Programi za mobilne telefone 0 10.3.2012 11:07
Vip Android izazov (prijave do 31. decembra 2009) Chivan Dešavanja i događaji 0 1.12.2009 17:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com