Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.1.2006, 22:03   #1
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Arrow Halo - Combat Evolved

Neznam sta vam padne na pamet kada cujete ovaj naslov, neka zezalica ili pak poznata ww2 serija "Halo-halo", ja znam da ta rec u meni budi lepa secanja na dane kada sam bio toliko zarazen ovom igrom da nisam silazio sa kompa - sta reci o Halo-u - odlicna grafika, sjajan multiplajer, neverovatno zarazna prica, cudna oruzija i super AI = odlicna igra. Jedino sto mi je zao sto nikada drugi deo nije izasao za PC. Znam da ovaj naslov nije toliko poznat kod nas, ali na zapadu ova igra je potisnula sve svoje konkurente, jako mi je zao sto i kod nas nije postala hit i potisnula CS iz igraona. Pitty fate. No, sta vi mislite ?
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2006, 22:40   #2
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Halo mi je jedna od omiljenih igara, jer ima ima nešto više od običnog shootera. Završio sam ga već 4 puta a kada mi dosade glupe igre u poslednje vreme ga instaliram i odigram ponovo. Priča atmosfera sve je super. Jedino što se dizajn nivoa ponavlja pa sam tek iz trećeg puta kada sam odigrao provalio kuda treba da idem bez lutanja (prvi put kada susrećete zombije tj. flood).
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2006, 22:54   #3
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Pa da the Flood, mrzim nivo Lirbary !!! ja prvo bezim ko lud - oni me ubiju, drugi put skontam da treba da ih koljem i da se ne spawnuju beskonacno, pa nestane struje, taman mislim da sam presao ovaj nightmare kad ono ispise "it is not over yet !" ili nesto slicno - agrrrrrr - poludeo sam i tako do besvesti, i kada sam na napokon presao - aaaa tooooooooo !!! Presao sam ovaj je***i nivo !!! samo sam legao i malo odspavao.
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2006, 23:02   #4
Manda
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 91
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Solidna igra, nista posebno. Multiplejer je zanimljiv, u singlu me je jako brzo smorila... Btw. Serija se zove 'Allo Allo'.
Manda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2006, 23:13   #5
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

"NISTA POSEBNO" !?! Ova igra je donela neku malu revoluciju u svetu igara - mnogo intenzivnija akcija umesto "trci po health" imas shield koji se vremenom puni - e to je Halo imao prvi - i igra te smorila u single player-u !?! neznam onda mora da bas neznas naljbolje engleski zato sto je "story" neverovatno dobar - ima cak 3 knige o Halo-u i evo sada snimaju film skoro svi poznatiji gnimci i reziseri.
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2006, 23:56   #6
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Ja za ovu igru nisam ni znao dok mi drug nije preporučio prije nekih godinu-dvije. Bilo je to ljeto, a Budva ko Budva, puna ko brod turistima, kafići, plaže, ovo-ono. Izađem ja jednu noć sa drugom, i posle zezancije tamo-amo, ostane meni para dovoljno za igru na jedan cd. Pitam ja njega imali što da mi predloži, on mi kaže:"Uzmi Halo." Ja reko nešto bezveze, on kaže da nije, vrh igra, igrao je sa drugom pola godine i nisu je prešli..... Ja ajde, ono da uzmem, da isprobam kakva je, prešao je ja za 10 sati na "eks". Inače, igra je dobra, i začudio sam se kako može tako dobra igra da stane na jedan cd. Multiplayer nisam igrao, nemam s kim. A baš je bezveze što nisu drugi dio napravili i za PC. A sad mi se i nešto ne kupuje PS2 zbog jedne igre.....
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 18:41   #7
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
hacker_aca kaže:
prešao je ja za 10 sati na "eks". Inače, igra je dobra, i začudio sam se kako može tako dobra igra da stane na jedan cd.
Aj ne lazi da si je presao za 10 sati.Da si rekao 20 i to na "Easy" jos bi ti i poverovao.Inace,i ja sam se cudio kako je stala na 1CD,a prilicno je dugacka. Vanserijska igra,ima neki poseban smek i atmosferu,a najsmesniji su mi Gruntovi - oni najmanji Covenanti.Zvuce kao deca,bilo mi je cak zao da ih ubijam,narocito kad se pojavio "Flood".

Poslednja ispravka: Jim Bravura (18.1.2006 u 18:49)
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jim Bravura na korisnoj poruci:
filpan (30.9.2012)
Stara 18.1.2006, 18:49   #8
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Dobra prica.Takva i akcija.Za grafiku se to bas ne moze reci,posebno ako se gleda optimizovanost.Originalna pre svega.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 20:02   #9
reljaz
Novi član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 25
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Dobra prica.Takva i akcija.Za grafiku se to bas ne moze reci,posebno ako se gleda optimizovanost.Originalna pre svega.
Covjek je u pravu... originalna, dobra akcija i dobra prica. Optimizacija je potpuna nula a to je ne oprostivo jer igra izgleda isto kao i na Xbox-u.
reljaz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 21:24   #10
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
reljaz kaže:
Covjek je u pravu... originalna, dobra akcija i dobra prica. Optimizacija je potpuna nula a to je ne oprostivo jer igra izgleda isto kao i na Xbox-u.
Koliko vidim niko ovdje ne zna da je Halo prvobitno pravljen za PC, ali kada je Microsoft poceo da muti oko XBOX-a primijetio je Bungie software i fino ih kupio. Nakon toga sam bio ocajan jer je igra trebala da bude pc ass-kicker. I tako ja kupim igru nakon tri godine od tog dana i sta vidim?
-Dobra mjuza
-Solidna grafika
-Solidna fizika
-Zabavna igra
-Uzasno optimizovana [hvala gearbox-e]
-Hodnici kroz koje moramo proci po 5puta da bi presli nivo [zbog nedostatka vremena programeri su morali igru zavrsiti do izbacivanja XBOX-a]

I tako smo mi PC useri uskraceni za jos jedan odlican serijal.
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 22:41   #11
Manda
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 91
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
Inuyasha kaže:
"NISTA POSEBNO" !?! Ova igra je donela neku malu revoluciju u svetu igara - mnogo intenzivnija akcija umesto "trci po health" imas shield koji se vremenom puni - e to je Halo imao prvi - i igra te smorila u single player-u !?! neznam onda mora da bas neznas naljbolje engleski zato sto je "story" neverovatno dobar - ima cak 3 knige o Halo-u i evo sada snimaju film skoro svi poznatiji gnimci i reziseri.
Dobro, o ukusima ne vredi raspravljati... Nisam dovoljno dugo igrao da bih nesto uhvatio pricu, ali koliko sam cuo od drugih prica je ekstra glupa (pogotovo kraj), ali ponavljam ne mogu da tvrdim. Ono sto sigurno mogu da ti kazem je da bas i nije nesto revolucionarna igra, po meni.
Manda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 22:58   #12
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
Jim Bravura kaže:
Aj ne lazi da si je presao za 10 sati.Da si rekao 20 i to na "Easy" jos bi ti i poverovao.Inace,i ja sam se cudio kako je stala na 1CD,a prilicno je dugacka. Vanserijska igra,ima neki poseban smek i atmosferu,a najsmesniji su mi Gruntovi - oni najmanji Covenanti.Zvuce kao deca,bilo mi je cak zao da ih ubijam,narocito kad se pojavio "Flood".
Ne umijem ja da lažem! Ozbiljno vam kažem, za 10 sati (nije tačno 10, ali je ipak 10) sam ga prešao, i to na NORMAL. Posle sam hteo na HARD da ga pređem i kad sam stigao do onog nivoa gde trebam da pratim onog malog loptastog letećeg mehaničkog stvora dok mi iskaču na stotine onih zombijskih vanzemaljaca, što su već. Tu mi je nešto presmrđelo i izbrisao sam igru.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2006, 23:48   #13
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
Manda kaže:
Dobro, o ukusima ne vredi raspravljati... Nisam dovoljno dugo igrao da bih nesto uhvatio pricu, ali koliko sam cuo od drugih prica je ekstra glupa (pogotovo kraj), ali ponavljam ne mogu da tvrdim. Ono sto sigurno mogu da ti kazem je da bas i nije nesto revolucionarna igra, po meni.
U vezi sa pricom nisi dobro cuo.
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 2:06   #14
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Игра је врло добра, прича је занимљива и оригинална, похваљујем могућност управљања возилима, као и autoheal, највећа замерка је што се у другом делу игре неки нивои бесумучно понављају, значу буквално сам десетак пута прелазио ходнике који су готово идентични, значи помислио сам да је у питању неки bug Још једна замерка је што део непријатеља који нападну брод у првој мисији (Covenant ваљда) помало личи на телетабисе или тако неке дебилне ликове
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 2:16   #15
F@n@T!c_KV®
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 324
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Ma igrica je zakon... Ok je i prica i atmosfera i dizajn... Igrica je vrh... Steta samo sto nema 2. dela za PC... ala bi to ila igrica... ali mozda ce i da bude.... Nikad se ne zna!
F@n@T!c_KV® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 3:46   #16
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
hacker_aca kaže:
Ne umijem ja da lažem! Ozbiljno vam kažem, za 10 sati (nije tačno 10, ali je ipak 10) sam ga prešao, i to na NORMAL. Posle sam hteo na HARD da ga pređem i kad sam stigao do onog nivoa gde trebam da pratim onog malog loptastog letećeg mehaničkog stvora dok mi iskaču na stotine onih zombijskih vanzemaljaca, što su već. Tu mi je nešto presmrđelo i izbrisao sam igru.
Aj dobro nek bude 10.A jesu li oni uopste pucali na tebe? Ja sam je presao dva puta i to oba na "Hard".Prvi put sa GeForce 4,a drugi put sad nedavno na GF6600 i oba puta mi je trebalo oko nedelju dana,cirka 30 sati.Zao mi je sto nisam probao na "Insane",bas me zanima kako bi bilo.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 5:10   #17
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
Jim Bravura kaže:
Aj dobro nek bude 10.A jesu li oni uopste pucali na tebe? Ja sam je presao dva puta i to oba na "Hard".Prvi put sa GeForce 4,a drugi put sad nedavno na GF6600 i oba puta mi je trebalo oko nedelju dana,cirka 30 sati.Zao mi je sto nisam probao na "Insane",bas me zanima kako bi bilo.
Kako misliš jesu li pucali na mene? Pa koliko se sećam, neki su me pucali, dok su neki skakali po meni, a ima i onih malih bubica, valjda, ne sećam se, davno sam igrao igru. Inače, grafička mi je GF 4MX od kad sam kupio komp, tako da sam sa njom igrao.

Gadno mi je što lako prelazim igre pa se dosađujem odmah jedan-dva dana posle kad kupim neku igru. Ima dosta igara koje sam prešao za čas posla, ali ajd sada, neću da se hvalim.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 12:39   #18
Slick
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 51
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

I uspeo si preci igru za 10 sati na GF4 uz frame rate 10-20 fps
Za neverovati
Slick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 15:17   #19
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
Slick kaže:
I uspeo si preci igru za 10 sati na GF4 uz frame rate 10-20 fps
Za neverovati
I meni izgleda nemoguce,al ne smem da se zakunem.Cini mi se da je i M.Kuzmanovic rekao da je igra dovoljno dugacka da ne moze da se "svari" za dva popodneva.Ali eto,nekom je uspelo.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 16:06   #20
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Određen forumom Re: Halo - Combat Evolved

Citat:
Slick kaže:
I uspeo si preci igru za 10 sati na GF4 uz frame rate 10-20 fps
Za neverovati
Ja isto imam GF 4 mx 440 i kod mene na 1024-768 i grafikom na high radi bez seckana i usporivanja (naravno nemogu da aktiviram senke i reflekcije).
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com