Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.12.2016, 21:10   #1
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Normalan, običan miš?

Danas sam bio u radnji da uzmem novi miš za komp. Stari je, posle nekih 10ak godina, završio karijeru. Levi taster o'šo.

Skoro svi ovi novi su kao za pola broja manji. I previše lagani, tasteri ne pružaju nikakav otpor kad se klikne - kao igračke.
Zna li neko preporučiti normalan miš, od aktuelne ponude?

Voleo bih platiti manje od 1000 din, ali ako nema ništa da valja, daću koliko treba - samo da je napravljen kako treba. Za običan rad: uglavnom kuckanje, poneka avantura se odigra - znači ne tražim gejmerski, dva tastera i točkić. Samo da normalno leži u (desnoj) ruci i da imam osećaj da držim miš, a ne prazno parče plastike.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2016, 21:33   #2
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Tesko ces naci nesto sto ce ti odgovarati do 1000 dinara. Pogledaj na sajtu itsvet A4tech i Genius miseve npr. A4 Tech X-710BK 1800 dinara
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2016, 23:55   #3
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Ja koristim Hama Cino.

Mis jeste nesto manji, ali jeste solidno odradjen, kod mene je trpeo dosta nasilja i G sile, izdrzavao je dosad. Nema tog osecaja da je jeftin i supalj, po meni. Jedini "problem" sa njim je to sto je relativno mali, tj, barem je meni nesto manji, zbog toga sto imam lopatu umesto sake.

Kostao je 800 dinara pre dve godine, i dalje radi lepo.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2016, 15:08   #4
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Citat:
Acanen kaže: Pregled poruke
Tesko ces naci nesto sto ce ti odgovarati do 1000 dinara. Pogledaj na sajtu itsvet A4tech i Genius miseve npr. A4 Tech X-710BK 1800 dinara
Koliko god da je najmanje novaca za dobar. I dve-tri mi nije žao dati, ako nema za manje da valja.

Taj A4 Tech X-710BK ima kritika na itsvet sajtu kao brzo crkava skrol taster.
Mada ono što tražim ne mora ni da ima ugrađen isti, samo dva tastera i točkić su mi dovoljni.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2016, 15:32   #5
sasa022
Veteran
 
Član od: 19.7.2008.
Poruke: 840
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 167 puta na 160 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Nadji na KupujemProdajem nekoriscene LOGITECH miseve koji nose HP,Fujitsu,Dell.... logo za oko 500din.
Uglavnom su bolji od najjeftinijih "kineza",A4Tech i Genius modela.
sasa022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2016, 15:37   #6
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Neka mi oprosti osnivac za trenutak paznje. Preporucite neki mis koji ima izdrzljive prekidace za klikanje. Pocne da rade dvoklik posle godinu dana i oni za 'iljadu i oni za pet 'iljada... :/
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2016, 16:49   #7
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Mali on off-topic.

Citat:
Relja kaže: Pregled poruke
Taj A4 Tech X-710BK ima kritika na itsvet sajtu kao brzo crkava skrol taster.
Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
Neka mi oprosti osnivac za trenutak paznje. Preporucite neki mis koji ima izdrzljive prekidace za klikanje. Pocne da rade dvoklik posle godinu dana i oni za 'iljadu i oni za pet 'iljada... :/
Otkaz prekidača je potpuno normala pojava na svim modelima miševa u poslednjih par godina jer proizvođači ugrađuju apsolutno dno-dna prekidača kad je kvalitet u pitanju. Važi za sve modele i sve proizvođače, bez izuzetka.

Primera radi, premium serija Logitech miševa u koju spadaju G700s, G502, G602 itd. za srednji klik koristi "no name" tačkasti prekidač katastrofalnog kvaliteta koji uz umerenu upotrebu garantovano propada za godinu dana. Starije "non S" serije miševa (recimo G700 umesto G700s) za klik koriste OMRON prekidače koji su deklarisani na deset miliona klikova (10M) iako je odavno poznato da su apsolutni šampioni kada je u pitanju pojava problema sa dvoklikom.


(dole originalni krš tačkasti prekidači za srednji klik, gore kvalitetni ALPS prekidači)


(kvalitetni OMRON prekidači za levi i desni klik deklarisani na dvadeset miiliona klikova)

Zato lično već duže vreme praktikujem zamenu glavnih prekidača na svim svojim miševima odmah nakon kupovine. Recimo, "no name " krš od tačkastih prekidača koji se koriste za srednji klik odmah zamenim kvalitetnijim ALPS prekidačima koji koštaju tek par centi svaki. Ili isti slučaj sa prekidačima za klik koje menjam verzijom od dvadeset miliona klikova (20M) koji su neuporedivo kvalitetniji.

Bottom line je, nema više kvalitetnih miševa ni u jednoj jedinoj kategoriji ili cenovnom rangu a prekidači su ubedljivo najčešći razlog za nezadovoljstvo. Moja preporuka ako ste u mogućnosti, uradite zamenu nekim kvalitetnijim prekidačem ili dajte miš nekome ko zna kako to da uradi. Uređaj će trajati godinama bez obzira na stepen eksploatacije.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
doctor (13.12.2016), galebns (12.12.2016), MasterChief2 (22.8.2018), Oggy (24.5.2017), Relja (13.12.2016)
Stara 12.12.2016, 18:08   #8
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Vidis, to mi nije padalo na pamet, zamena prekidaca. Nije losa ideja.

Ruku na srce, moj mis ima ove... izgledaju kao da nisu kante, barem, prekidace, i rade odlicno, sto je cudno, pogotovo za desni klik. Evo, dve godine ga koristim mnogo za LoL, koji je izuzetno naporan za desni klik. Bukvalno, u toku partije verovatno imam nesto tipa 60-70 klikova po minutu... neki od tih klikova se vrse korenom sake, kad midlaner totalno ignorise gank.

Moj najveci problem sa misevima, i periferijama uopste, su kablovi. Da bi se ustedelo, najcesce se koriste lakirane zice... licne. Lak popusti posle xyz savijanja kod kucista, od normalnog koriscenja, i mora da se popravlja. To radim, manje vise rutinski sad, ali je izuzetno iritantno. Spasavam sta se spasti moze tako sto namotam oprugu oko kabla i zaglavim u kuciste, tako da ublazava savijanje, i pomaze mnogo.

Kad Neutrino menja prekidace, mozda nije losa ideja kupiti kamaru dobrih USB kablova od po 2-3 metra, i menjati po potrebi.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2016, 18:10   #9
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Taj sam problem ja odavno rešio prelaskom na bežične miševe. Nema kablova da se lome niti da smetaju pri pomeranju miša.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2016, 20:18   #10
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Rekni ti meni, jel imas ovako problema sa njima ? Lag ili tako nesto ? I ovako, kako ti baterije sluze, koliko traju, kako ih punis i to. Ima svega toga na netu, ali kad si vec rekao, da cujem iz prve ruke.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2016, 21:37   #11
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

@Neutrino - hvala na pomoci, ce da bude budzenja Ima li kod nas negde da se nadju ti kvalitetniji prekidaci? I kako da znam koji idu u mis? Pise li neka oznaka kada se otvori?
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2016, 22:38   #12
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Svaka komponenta ima svoju oznaku... barem bi trebalo.

Znas kako izgledaju prekidaci u misu, ako ne pogledaj u tvom misu, pa idi na neki sajt i pogledaj ima li slicnih. Ja sam nasao sad u jednoj online radnji neke koji su bas slicni, ali su rated da rade na 220V, sto bi tehnicki trebalo da radi i na 5, ali nisam siguran.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2016, 8:05   #13
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

TL;DR Ovaj post je ispao malo (više) duži ali mislim da ga vredi pročitati zbog korisnih informacija.

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Rekni ti meni, jel imas ovako problema sa njima ? Lag ili tako nesto ? I ovako, kako ti baterije sluze, koliko traju, kako ih punis i to. Ima svega toga na netu, ali kad si vec rekao, da cujem iz prve ruke.
Ja sam generalno veliki ljubitelj Logitech opreme tako da kad Švajcarci izbace novi miš velike su šanse da sam ga dovoljno dugo koristio da procenim kakav je ili ga prosto posedujem. Lično sam bio vlasnik starog dobrog MX Revolution, fenomenalnog MX Performance, nezaboravnog MX518, (meni) užasnog G602, odličnog G700 i sada MX Master i G700s (da ne pominjem sitniš tipa M305 itd. koji se koristi za elektroniku).

Što se laga tiče svi noviji bežični miševi koriste poll rate od bar 250Hz (izuzetak su baš jeftini modeli koji silaze do 125Hz) tako da lag praktično ne postoji.

Ono što je još uvek manje-više aktuelna tema je hardverska akceleracija kod modela koji koriste "laserski" senzor. Ukratko, akceleracija je efekat koji se javlja kada senzor nakon odbijanja izvora "svetla" od podloge zbog osetljivosti prima previše informacija pa dolazi do različitog pomeraja pointera na ekranu (strelice, nišana itd.) kada miš pri različitim brzinama pređe istu daljinu na podlozi po kojoj se kreće. Ovaj efekat je popriličan problematičan kod gejminga gde je potrebna preciznost pa su gejmeri dosta dugo preporučivali potpuno izbegavanje bežičnih miševa. Međutim, danas je akceleracija praktično svedena na minimum sa novim senzorima tipa Avago A9808 (današnji Pixart) tako da recimo G700s ima odstupanje od jedva 1% i to pri ekstremno velikom ubrzanju prilikom pomeranja. Neću ni da komentarišem najnoviji G900 koji dolazi sa fenomenalnim Pixart PMW-3366 senzorom koji praktično potpuno eliminiše akceleraciju (treba uzeti u obzir samo da je PMW-3366 optički senzor).

Da skratim priču. Trenutno od bežičnih miševa koristim G700s i MX Master. MX Master je u principu pogodan samo za posao i tu briljira. Baterija koja traje dosta dugo, solidan senzor koji je i više nego adekvatan za poslovnu upotrebu i mogućnost uparivanja sa više računara (postoji prekidač sa donje strane kojim može da se bira aktivni predajnik). Nema laga, softver je i više nego dobar. U principu jedina zamerka ide na dugmad sa strane koja nisu dovoljno odvojena tako da veoma često može da se dogodi da se pristisne pogrešno dugme.

U međuvremenu sam imao i G602 koji je fenomenalan miš što se tiče senzora i autonomije. Jedan set baterija u Endurance modu može recimo da traje dva meseca a može da se koristi i jedna umesto dve baterije kako bi se smanjila težina miša. Ono što je meni užasno išlo na živce je lošiji kvalitet točkića koji je napravljen od plastike i bez karaktersitičnog Logitech menjača sa zujalicom i "continuous" skrolom. Drugi problem je što su bočni tasteri tako pozicionirani da meni bar nikako ne odgovaraju jer je izuzetno lako pritisnuti pogrešan taster. U stvari G602 je jedini miš koji sam zaista zažalio što sam kupio ali ne zato što mislim da je u pitanju loš miš nego zato što meni prosto ne odgovara njegova ergonomija.

I sad dolazimo do G700s koji ja lično smatram najboljim bežičnim mišem u poslednjih par godina. Namenjen je palm grip korisnicima (stav u kojem palac leži bočno po strani miša). Može da radi kao bežični miš a može i da se zakači na kabl tako da se ponaša kao i svaki drugi žičani miš. Maksimalna osetljivost senzora je realnih 8200dpi a poll rate može softverski da se postavi na jednu od sledećih vrednosti: 125Hz, 200Hz, 333Hz, 500Hz i 1000Hz. Za svaki od ukupno pet profila koji mogu da se smeste u internu memoriju miša može da se izabere i režim potrošnje po principu veća potrošnja bolje performanse ali i kraće trajanje baterija. Na performanse miša neću trošiti reči osim što ću reći da je u pitanju jedan od najboljih bežičnih miševa koje sam koristio. Gejming ili posao, potpuno nebitno.

Jedina stvar na koju treba obratiti pažnju su baterije. Uz miš obično dolazi Eneloop baterija manjeg kapaciteta i to negde oko 1900mAh koja može da izdrži maksimalno 7-8 sati intenzivnog maltretiranja. Naravno miš je moguće prikačiti na kabl kad se baterija istroši i tako nastaviti sa korišćenjem ali pošto sam ja alergičan na kablove taj problem sam rešio na drugi način. Nabavio sam punjač za baterije i set punjivih Eneloop baterija od 2400mAh čime sam efektivno produžio upotrebljivost miša na više od 12 sati ekstremnog igranja (1000Hz poll rate i Maximum Power režim) dok standardna upotreba za posao i slično (250Hz poll rate i Balanced power režim) može bez problema da izdrži 24 sata. Uveče pred spavanje samo gurnem kabl za punjenje u miš ili sutra ujutru me čeka naopunjen. Ukoliko se baš dogodi da mi se isprazni baterija u toku korišćenja a miš mi treba prosto zamenim bateriju jednom od baterija koje stoje stalno napunjene na punjaču.

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
@Neutrino - hvala na pomoci, ce da bude budzenja Ima li kod nas negde da se nadju ti kvalitetniji prekidaci? I kako da znam koji idu u mis? Pise li neka oznaka kada se otvori?
Većina proizvođača koristi iste ili slične prekidače jer su jeftini i podjednako nekvalitetni. Pa ipak pre bilo kakve nabavke treba proveriti koji se prekidači koriste u konkretnom uređaju. Za to je najbolje otvoriti uređaj i pogledati oznake na samim prekidačima ili ako to nije moguće postoji opcija Google Image pretrage u kojoj se traži model miša uz dodatak jednog "tear down" na kraju. Recimo za G700s bi to bilo "logitech g700s tear down". Ovakva pretraga obično daje jako lepe i detaljne slike svih bitnih detalja unutar uređaja. Ako ni to ne upali onda je pretraga tipa "logitech G700s switch type" obično sasvim dovoljna da se sakupi dovoljno informacija o upotrebljenim komponentama.

(nastavak u sledećem postu)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (14.12.2016), galebns (13.12.2016), MasterChief2 (22.8.2018), Relja (13.12.2016), Strider (13.12.2016)
Stara 13.12.2016, 8:06   #14
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

(nastavak)

Što se nabavke tiče tu sad postoji više opcija. Najveći problem je dostava jer komponente mogu da koštaju par desetina centi po komadu a poštarina i usputni troškovi da budu deset pa i više puta veći. Ja lično delove nabavljam od pouzdanih i proverenih prodavaca kao što je recimo Mouser Electronics ali samo i isključivo u ciklusima od po par meseci kada se nakupe komponente koje su mi potrebne. Ako mi je nešto baš hitno onda to nabavim preko prijatelja koji žive preko pa mi u roku od par dana pošalju klasičnom pošiljkom. Carina čak ni ne pokušava da ocarini pošiljke tako male vrednosti (približno $10).

Druga opcija, kada brzina isporuke nije baš toliko bitna, je nabavka preko eBay-a i to specifično iz dalekoistočnih zemalja tipa Kina, Malezija itd. Ovakav vid nabavke snosi naravno i određeni rizik ali kako se sve komponente i onako prave u tim zemljama gde po bagatelnim cenama mogu da se nabave i originalne komponente rizik od par dolara (uključujući i poštarinu) po meni i nije toliko velik.

Kako god finalni savet svima koji imaju nameru da se upuštaju u avanturu oko zamene komponenti u osetljivoj elektronici kao što su miševi je da ne pokušavaju to da rade ako nemaju bar koliko-toliko adekvatnu opremu. Bar neka prosečna lemilica (nikako pijačare koje dolaze sa naponom na vrhu), vakuum pumpa ili žica za razlemljivanje, nešto tinol paste i kalaja. Ukoliko niste vični takvim stvarima bolje posao prepustite nekom drugaru elektroničaru nego da rizikujete da spalite ploču ili neku komponentu.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
galebns (13.12.2016), MasterChief2 (22.8.2018), Relja (13.12.2016)
Stara 13.12.2016, 10:12   #15
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Hvala puno Neutrino. Eto meni neke koristi od srednje elektro
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2016, 16:19   #16
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Meni su se najbolje pokazali oni najjeftiniji stariji misevi. Kabal mi uopste ne smeta, ne volim kad moram da pazim na bateriju. Bas na mx performance misu se s***** levi klik posle mesec dana (standardno ono, dupli radi).. zakacio matori mis koji je radio 5 godina pre toga, i radi sve do danas bez problema.. Jedino sto mi je bitno da ima bar 2 dodatna dugmica jer sam navikao, a u mnogim igrama je prilicno zgodno da se nesto bajnduje na njih. Bezicni bi samo na lapu koristio, ne vidim nikakvu prednost kod desktop racunara, samo mane (baterija, i ta preciznost).

Btw sta si rekao, gde mogu da se nabave ti klikovi? ipak greota da mi stoji taj performans u fioci i skuplja prasinu.. da probam da ga ozivim. Nije startovan jedno 2 godine bar, ne znam kako se to odrazava na bateriju?
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2016, 17:41   #17
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Citat:
Mare! kaže: Pregled poruke
Btw sta si rekao, gde mogu da se nabave ti klikovi? ipak greota da mi stoji taj performans u fioci i skuplja prasinu.. da probam da ga ozivim. Nije startovan jedno 2 godine bar, ne znam kako se to odrazava na bateriju?
MX Performance isto koristi standardne D2FC-F-7N prekidače ali u 10M varijanti stim što su te prve serije prekidača bile kvalitetnije a danas se čak i kod originala škrtari na kvalitetu (plagijate da ne pominjem).



E sad, samo zato što pokušavaš da vratiš u život MX Performance koji je ostavio izuzetno pozitivan utisak na mene tokom pet godina korišćenja dobićeš kompletan set prekidača za zamenu I to dva D2FC-F-7N klik prekidača u 20M varijanti (kvalitetniji) i dva tačkasta prekidača za srednji klik (original + kvalitetniji ALPS od 100g). Za tačkaste prekidače vidi da li si voljan da eksperimentišeš sa kvalitetnijim ALPS-om ili prosto samo da zameniš stari prekidač originalnim "pozlaćenim".

Samo mi pošalji adresu za slanje privatnom porukom i dobićeš ih kurirskom službom u toku ove ili verovatnije sledeće nedelje. Platiš jedino troškove dostave (otprilike 150 din.) i to je to.

Vodi samo računa da MX Performance ima jednu malu dizajnersku falinku koja može da dođe do izražaja ako ti je miš stajao negde i nije korišćen. Naime, veliki deo površine miša je prekriven gumiranom smesom koja od stajanja ume da poprimi neprijatan miris koji ne može da se ukloni. To je jedan od razloga zbog kojih sam ga zamenio sa G700 koji je isto delimično patio od tog problema. Problem je tek ispravljen sa G700s koji nema više tih gumiranih površina.

Poslednja ispravka: Neutrino (13.12.2016 u 17:50)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2016, 14:02   #18
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Ooo osecam se kao da sam dobio na lotto-u. Hvala ti, saljem ti pp. I da, guma je poprimila miris, i to miris vanile
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2016, 14:18   #19
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Neutrino, malo smo mozda dosadni, ali sam si se namestio...

Jel mozes da mi predlozis neki wireless mis u rangu do 20-30 evra, bitno je da je kvalitetan, da skrol zapravo ima bregove, a ne free roll, po mogucstvu dva dugmeta sa strane i da je ovako... oveci mis. Imam saku dimenzija prosecne pekarske lopate.

@Mare Ako si malo vest, sto bi se reklo, verovatno mozes i da zamenis gumu sam, sa nekim drugim odgovarajucim i prilagodjenim komadom... ili parcetom koze, ili parcetom smirgle (sto ja preferiram xD). Osim ako ne smrdi, briga te, ali ja ne mogu da podnesem kad se guma razvlaci - povuces prstom preko nje i ona krene da se peruta i ljusti. Nikad ne izgleda cisto.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2016, 15:45   #20
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Normalan, običan miš?

Citat:
Strider kaže: Pregled poruke
Jel mozes da mi predlozis neki wireless mis u rangu do 20-30 evra, bitno je da je kvalitetan, da skrol zapravo ima bregove, a ne free roll, po mogucstvu dva dugmeta sa strane i da je ovako... oveci mis. Imam saku dimenzija prosecne pekarske lopate.
Takav miš ne postoji, bar da ja znam za njega. Kvalitetan bežični miš obično ne košta ispod 50€ stim što su cene preko daleko povoljnije. Recimo, na Amazonu sada za $20 možeš da pazariš Logitech M705 koji ispunjava sve tvoje zahteve osim možda veličine. Ili recimo G602 koji može da pojede većinu miševa u ponudi (iako se meni kod njega nije svidela ergonomija). U stvari kad malo bolje razmislim pošto je ergonomija i veličina verovatno najbitniaj stvar tebi bi najviše odgovarao MX Performance ali to su sve miševi koji daleko prevazilaze cenu koju si ti naveo.

Možeš da porazmisliš o kopijama tima Rapoo 7800P ali aj stvarno ne bih radio tako nešto zato što je Logitech po meni kralj bežičnih periferija.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
zašto sistem radi sporije kada sam ulogovan kao običan korisnik? technikum Operativni sistemi 4 20.5.2015 7:46
Normalan Refresh Rate za oci ?i Monitor ? Sladjan85 Grafika 46 14.10.2012 6:04
Normalan CS 1.6 server Boris B. Mrežne igre 6 17.7.2010 17:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com