Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.9.2018, 23:30   #1
Mare13
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Poruke: 345
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Tastatura - Koja vam je "najudobnija"?

Pozdrav, interesuje me, koja vam je najudobnija tastatura koju ste koristili za višečasovno kucanje?

Najudobnija u smislu, da vam je visina/dubina tastera odgovarala, taj neki sam osecaj pri kucanju. Meni je npr najvise odgovarala ona najobicnija, Genius YU, nije ni 1000 dinara bila, valjda zato sto ima te tastere, izmedju plitkih i normalnih, ne znam kako se zovu, i nemam pojma iz kog razloga sam na njoj imao osecaj da brze kucam.

Razmisljam sta da kupim, ne bih opet tu Genius, pa bih razmotrio neke vase predloge. Cenovni rang do 5000 din
Mare13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2018, 3:11   #2
sasa022
Veteran
 
Član od: 19.7.2008.
Poruke: 840
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 167 puta na 160 poruka
Određen forumom Re: Tastatura - Koja vam je "najudobnija"?

Imaj na umu da je navika cudo... Ako si navikao na Genius i ona ti odgovara , trazi istu ili slicnu.

Nisam daktilograf , ali cini mi se da znam koliko je nezgodno kada su tasteri previse plitki i mekani ( kao na vecini laptopova )
i kada predjes na tastaturu na kojoj tasteri nisu istog oblika i rasporeda kao na onoj na koju si navikao.
( razmaknuti - zbijeni , izboceni - ravni - malo udubljeni , Enter nije istog oblika )

Najvise volim klasicne tastature koje su dolazile/dolaze uz brend konfiguracije ( npr. Compaq 166516 - poslala je u penziju nekoliko mojih kompova i jos uvek je ispravna , HP KU-0316 )
Neunistive su , mogu da se koriste godinama , a polovne sasvim ispravne i one nekoriscene iz starih zaliha mozes kupiti za par €.
sasa022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2018, 3:30   #3
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Tastatura - Koja vam je "najudobnija"?

ja sam navikao na plitke tastere ne baš kao laptop, ali pliće od tih klasičnih koje mi sad izgledaju kao da kucam po kucaćoj mašini...
imam microsoft wireless laser keyboard 6000.. prezadovoljan...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2018, 7:12   #4
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Tastatura - Koja vam je "najudobnija"?

Genesis Thor. Ako nisi sam u kancelariji, možda neće biti najbolji izbor.


Tema:

https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=105893&page=2
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2018, 9:19   #5
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Tastatura - Koja vam je "najudobnija"?

ja vec 15 godina koristim neku Logitech Deluxe Keybord Y-SU61 koja je posle toliko godina pocela da bledi (slova se izbrisala). Tokom godina pokusavao sam da je zamneim sa HP,MS,Genesis cak i novijim Logitech tastaturama ali bi se veoma brzo vratio na ovu,jednostavno mi sve odgovara i zao mi je sto nemogu novu vise da pazarim. Jos jedna stvar je da novije tastature nedolaze sa wrist supportom koji mozes da skines ili drzis zavisnosti od preference.
Ovih dana ce da mi stigne novi pokusaj, Red Dragon Kumar K552 RGB koja je dosad najskuplja tastaura za koju sam dao pare pa cemo da vidimo kako ce ta pocetna mehanicka da se pokaze(ironicno skuplja je od celog kompa na koji ce biti nakacena).
Preferiram IBM model M hod ali toga vise nema a i ako se nadje kosta dosta,nisam bas obozavatelj laptop(plitkih tastera) tako da sretno u potrazi za svojim sledecim svetim gralom (ja sam u istoj dilemi).
Trenutno kosrtistim neku sugavu MS IDUSTRIAL KB-01 i mrzim je iz dubine duse,mlohava je,tasteri su klimavi,jadna u svakom slucaju ima da je bacim kroz prozor cim mi dodje nesto pristojno) i jos je YU sto mi ide na zivce
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2018, 17:36   #6
R.L.
Član
 
Član od: 3.4.2014.
Poruke: 59
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Tastatura - Koja vam je "najudobnija"?

Nikad prezaljena Logitech UltraX Premium Y-BL49A. Plitki tasteri, bez razmaka izmedju tastera, nista slicno nisam koristio ni pre ni posle. Da je ima u prodaji, uzeo bih 5 da imam do kraja zivota.
R.L. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2018, 18:36   #7
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Tastatura - Koja vam je "najudobnija"?

Citat:
R.L. kaže: Pregled poruke
Nikad prezaljena Logitech UltraX Premium Y-BL49A. Plitki tasteri, bez razmaka izmedju tastera, nista slicno nisam koristio ni pre ni posle. Da je ima u prodaji, uzeo bih 5 da imam do kraja zivota.
Prati oglase, ako ti nije mrsko da uzmeš polovnu, naleti poneka slična.

@Mare13

Što se tiče udobnosti - na poslu imam ovakvu prilično bazičnu Dell tastaturu i prilično je ok za kucanje, a verujem da mogu da se nađu na svakom ćošku.

Kod kuće Logitech MK520 komplet - isto jako udobno za kucanje. U principu bilo šta što je iole plitko odgovara.

Inače, pre ovog Logitech-a sam jurio Omega Cassiopeia u koju sam se kleo (može isto po oglasima da se nađe), ali me je baš povoljno uletela Logi kombinacija, pa reko ajde da promenim malo.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2018, 18:58   #8
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Tastatura - Koja vam je "najudobnija"?

Imam takvu Logitech kod keve i ćaleta, radi već desetak godina.

Lično koristim Dell SK-8135, ali razmišljam da je zamenim za neku mehaničku, najviše zbog toga što nema backlight. Dobra mi je, udobna, ima medijske tastere, što mi je jako bitno, samo ta svetla fale.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2018, 20:25   #9
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Tastatura - Koja vam je "najudobnija"?

Meni najviše prijaju plitki tasteri koji gore imaju flat površinu i reaguju jednako gde god da pritisnem na njoj. Trenutno koristim ovu Canyon i smeta mi samo što nisu svi tasteri pune veličine. Idući put ću isto ovaj tip birati ali normalne dužine i svi tasteri pune veličine da budu - npr. ovako.

Dubok hod i mehanički tasteri me lično ne rade. A najviše ne volim vrlo jeftine tastature sa klimavim tasterima koji škripuckaju, pogotovo ako ih ne ubodeš u centar.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2018, 22:18   #10
Mare13
Član
 
Član od: 4.12.2007.
Poruke: 345
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Tastatura - Koja vam je "najudobnija"?

Sto ljudi, sto ćudi sto bi se reklo, svako voli drugacije tastere

Hvala na predlozima i sugestijama pogledacu sve. Prosto je nemoguce izabrati sam, udjem u neki online shop milion tastatura ima
Mare13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2018, 10:33   #11
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Tastatura - Koja vam je "najudobnija"?

Thinkpad
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koja marka Razer ili Logitech diodamajstor ŠDK - Ostale komponente 1 14.10.2012 23:17
Logitech Washable Keyboard K310 tastatura koja se lako pere asteriks254 Ostale komponente 0 1.9.2012 20:34
Koja tastatura??? dario_cile Ostale komponente 2 21.2.2012 20:20
Koja mehanicka tastatura? stankovic82 ŠDK - Ostale komponente 3 10.7.2011 14:50
Koja logitech-ova tastatura za gaming, a da nije preterano skupa 2000-2500 din stewazy ŠDK - Ostale komponente 17 3.1.2008 14:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com