Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.11.2013, 19:08   #1
Helldiver
Član
 
Član od: 1.4.2011.
Lokacija: 80s
Poruke: 360
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 39 puta na 31 poruka
Exclamation Pomoc oko graficke

Pozdrav svima, kao sto naslov kaze imam neke probleme oko graficke pa mi je potrebna vasa pomoc. Dakle, juce sam kuoio gigabyte hd7770 oc edition i time zamenio staru hd4870, medjutim naisao sam na par problema. Prvo sam izbrisao drajvere za 4870 preko device managera gde je inace pisalo da brisem i uredjaj tj. Uninstal this device?, a zatim i drajvere preko control panela iz liste instaliranih programa. Izvadio graficku, stavio novu 7770 i kada sam ukljucio komp, prijavilo mi je da imam dva device-a, u grupi other devices, koji nisu instalirani ia ime im je bilo unknown. Zatim samskinuo i instalirao drajvere za novu grafiku nakon cega mi se posle restarta racunara pojavio isti report u vezi ta dva devicea ali sada sa imenom pci bus, tako nesto, i sm bus controller. Posto windows sam po sebi ne moze da nadje drajvere za njih isao sam uninstal devices, ali su se opet pojavili nakon restarta. Onda sam reinstalirao drajvere za mobo i problem je nestao, takodje su se i drajveri za graf pokazivali kao ispravno instalirani. Kada je dosao red da je oprobam pomrenuo sam igru the saboteur. Stavio sva podesavanja na max iako ih nema mnogo i rezoluciju na 1440x900 s obzirom da mi je monitor 19.1", poceo da igram i odmah primetio da je fps nqcisto slab i da igra ne radi kako treba. Na staroj graf. podesavanja su bila malo slabija i igra je radila bolje nego sada na maximumu. Onda sam probao neverwinter online , takodje na max gde sam dobio bolje poprilicno bolje rezultate, ali opet u delovima sa vise detelja fps je slabio, primetno. Sledeca igra je bila deadfall adventures, izasla je pre nedelju dana, na istim detaljima kao sto je igrana na staroj grafici, sva posesavanja na high, fps je bio primetno bolji takodje ali opet je u delovima sa vise detalja fps bio slabiji, a kada sam stavio sve na very high, nisam primetio veliku razliku, radilo je gotovo isto kao na high. Poslednje sto sam probao bio je gta 4. Pustio sam da sam odredi podesavanja, i stavio je otprilike neki medium. Fps je bio uzasan, itekako se primecivso njegov pad, a igra je stara 5 god. Pa pomislih dal je moguce da posle 5 god od izlaska igre ne mogu da je igram kako treba pa ni na grafickoj koja je izasla 4 god nakon izlaska igre. Takodje kada sam otisao na can u run it sajt da proverim kako bi radile neke igre, sajt je prikazivao da za grafiku i dalje imam hd4000 serhes.Na kraju svega, utisci su mi bili razocaravajuci. Sada me interesuje da li postoji neki problem u vezi graficke, da li sam nesto lose instalirao, uradio, ili sam ipak previse ocekivao, da navedene igre rade na max sa neprimetnim padom fpsa. Sta da uradim, sta je u pitanju, da li bi reinstalacija sistema pomogla? Sto se ostalih komponenti tice cpu je amd x4 750k quad core 3,4 ghz, 4gb rama. Izvinite zbog pregolemog tekksta ali mislim da je bolje da sve opisem. Hvala unapred.

Poslednja ispravka: Helldiver (27.11.2013 u 20:21)
Helldiver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2013, 20:32   #2
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko graficke

Previše si očekivao. Možda ti pomogne reinstalacija Windowsa, ali razlika u performansama između 4870 i 7770 i nije tako velika, nekih 15-20%. GTA IV ne računaj za ozbiljno, u pitanju je najgore neoptimizovano đubre koje zna da secka i na mojoj mašini iz potpisa.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2013, 21:17   #3
Helldiver
Član
 
Član od: 1.4.2011.
Lokacija: 80s
Poruke: 360
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 39 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko graficke

Citat:
SlobaL kaže: Pregled poruke
Previše si očekivao. Možda ti pomogne reinstalacija Windowsa, ali razlika u performansama između 4870 i 7770 i nije tako velika, nekih 15-20%. GTA IV ne računaj za ozbiljno, u pitanju je najgore neoptimizovano đubre koje zna da secka i na mojoj mašini iz potpisa.
Da, sto se gta tice to znam, ali sm mislio da ce biti bolje s obzirom da su izbacili kilo patcheva nakon njenog izlaska. Medjutim nesto slicno sam video i za saboteura da je takodje lose optimizovana igra. Inace ukoliko reinstaliram win, u vezi cega tacno bi to pomoglo, tj koji je problem u vezi ovoga koji bi resila reinstalacija, ako me razumes? Inace 10ka za tvoju konfu
Helldiver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2013, 21:42   #4
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko graficke

Citat:
helldiver kaže: Pregled poruke
da, sto se gta tice to znam, ali sm mislio da ce biti bolje s obzirom da su izbacili kilo patcheva nakon njenog izlaska. Medjutim nesto slicno sam video i za saboteura da je takodje lose optimizovana igra. Inace ukoliko reinstaliram win, u vezi cega tacno bi to pomoglo, tj koji je problem u vezi ovoga koji bi resila reinstalacija, ako me razumes? Inace 10ka za tvoju konfu
Да, нећу да кажем да си "омашио" са куповином, али 7700 и није баш прави апгрејд у односу на 4870. Јесте "седам" веће од "четири", али карта једва да је бржа од "маторе" 4870. Нажалост, већ годинама постоји одређен застој у овој класи графичких. Пример, мој друг има 6870, платио ју је 17 000 пре две године. Данас, тек 650ти може да се носи са њом, чак је и спорија понегде, а ту је и она, око 14 000. Две године!
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2013, 23:23   #5
Helldiver
Član
 
Član od: 1.4.2011.
Lokacija: 80s
Poruke: 360
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 39 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko graficke

Aha, pa verujem, i ja sam ovu 4870 pre 5 godina platio 22.000 din. Okej, ali pitao sam gore, da li je mozda doslo do nekog problema prilikom instaliranja i brisanja drajvera i device-a, i da li bi mozda reinstalacija windowsa poboljsala performanse?
Helldiver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2013, 23:43   #6
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko graficke

Nekad zna da se zaglupi Windows nakon instalacije nove grafike, sa raznoraznim manifestacijama tipa sporijih performansi u igrama, artefakti ili kasnije problemi sa reinstalacijom drajvera. Nema garancija, ali ako nemaš gomilu programa što moraš reinstalirati ili da ti je baš nešto bitno na tom sistemu, neće te puno koštati da probaš.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SlobaL na korisnoj poruci:
Helldiver (28.11.2013)
Stara 28.11.2013, 20:58   #7
Helldiver
Član
 
Član od: 1.4.2011.
Lokacija: 80s
Poruke: 360
Zahvalnice: 82
Zahvaljeno 39 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko graficke

Okej, hvala na odgovorima, reinstaliracu ovih dana. Inace sinoc sam probao saints row 4 automatski je podesio na ultra, i resultati su bili vise nego odlicni. Dolazilo je do pada fpsa ali je zanemarljivo. Prethodni deo , the third radio je jedva na mediumu na staroj grafici, tako da sam prilicno zadovoljan novom grafom Hvala jos jednom, tema moze da se zakljuca.
Helldiver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Molim za pomoc oko graficke ivasic ŠDK - Grafika 6 23.3.2011 13:59
Pomoc pri kupovini graficke kartice Hold ŠDK - Grafika 0 22.2.2011 18:22
Pomoc oko izbora graficke! Zloca11 ŠDK - Grafika 21 2.2.2011 13:49
Mala pomoc oko kupovine AGP graficke kartice vladen.b Grafika 3 12.1.2011 18:59
Pomoc oko graficke!!! Konstantin91 Grafika 9 19.3.2006 20:26


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com