Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.11.2008, 17:49   #1
Johnny
Veteran
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 565
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 155 puta na 64 poruka
Određen forumom ADSL modem radi, sa ruterom puca veza

Od PTT-a sam dobio USB modem Sagem F@st 840. Sa njim odlicno radi internet, torenti idu maksimalnom brzinom. Problem je sto koristim Linux i treba mi UTP da se ne bih zezao s' drajverima. Zato sam kupio ruter Netgear DG834BGR. Sa njim veoma cesto puca http saobracaj, dok torenti obicno rade sve vreme ali brzina nikad nije maksimalna (isti torent kao sa modemom, nije on problem).
Za modem sam dobio sledece parametre: PPPoE, LLC, 8/35. To sam upisao i u odgovarajuca polja rutera. Za DSL Mode postoji 3 izbora: Auto(multi-mode), ADSL(G.DMT) i ADSL2+ i sva 3 rade isto.
Iskljucivao sam firewall, Port Scan and DOS Protection, UPnP i nista. Na kraju sam stavio PC u DMZ, ali opet isto.
Postoje i opcije "Enable PPPoE Relay" i "Disable SIP ALG" ali njih odbija da prihvati.
DHCP je iskljucen, mada se isto desavalo i sa njim. Ako je bitno linija je ISDN, filter je postavljen gde treba.
Ne znam vise sta da probam, hteo sam da iskljucim NAT, ali default gateway za staticku rutu mora da bude adresa sa istog segmenta kao i ruter, pa ne prihvata WAN IP. To svakako ne bi ni bilo prakticno resenje zbog dinamicke adrese, samo htedoh da probam. (A mozda je isti efekat kao DMZ?) Zadnje resenje mi je promena firmware-a, samo nisam siguran da li je ovo i za moj ruter ili samo za Anex A: http://kbserver.netgear.com/release_notes/d103283.asp
Svaki predlog je dobrodosao, hvala.

p.s. Ne dolazi u obzir da se vracam na Windows zbog modema, mogu samo da se vratim na SBB.
Johnny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2008, 21:40   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: ADSL modem radi, sa ruterom puca veza

Zanimljivo, kod mene je bilo potpuno suprotno - sa modemom je pucalo svaki čas, a sa ruterom (TP-link, ne sećam se oznake) ne puca.

Što se tiče sporog rada torrenata, tu bi lek trebalo da bude kombinacija statičke adrese na mrežnoj kartici i port forwardinga, o čemu imaš tušta i tma tema na forumu.

Možeš eventualno da u radnji zameniš ruter pa da vidiš da li je u pitanju loš primerak, ili možda da ga zameniš za neki drugi model.

Postoji još jedna začkoljica. Da li si dobio spliter uz ruter, ili koristiš onaj isti od modema? Mnogi ne znaju, ali spliteri za ISDN i običnu liniju se razlikuju i u principu se ne mogu zamenjivati. Ako su ti uz ruter dali pogrešan filter (ili neispravan), a ti ga monitirao, i to bi mogao biti uzrok problema.

Firmver od Anex A verzije (verzije za običnu, POTS liniju) najverovatnije ne možeš da koristiš na Anex B ruteru (ruteru za ISDN liniju).
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Johnny (7.11.2008)
Stara 7.11.2008, 23:06   #3
Johnny
Veteran
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 565
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 155 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: ADSL modem radi, sa ruterom puca veza

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Što se tiče sporog rada torrenata, tu bi lek trebalo da bude kombinacija statičke adrese na mrežnoj kartici i port forwardinga, o čemu imaš tušta i tma tema na forumu.
Znam, dodelio sam staticku adresu PC-u i podesio port forwarding (koji ne postoji kao posebna opcija nego se dodaje port kao novi servis o onda njega omogucim u firewall-u... to mi je malo cudno ). Ali valjda bi i bez toga trebalo da radi kada sam ga stavio u DMZ?

Spliter nisam dobio uz ruter (pise da se u vecini zemalja dobija, ali ocigledno ne i u nasoj ), koristim onaj od modema. Mada je zanimljivo sto mi telefon blago susti kada je u "modem" izlaz ukljucen kabl bez obzira da li je na drugom kraju prikljucen modem/ruter. I to samo jedan broj, drugi ("glavni") ne. Razmisljam da kupim novi, nasao sam neki combo za POTS+ISDN.


Nego, nasao sam podatak da PTT koristi MTU 1400. Sad sam podesio tu vrednost i u OS-u i ruteru pa cu javiti rezultate. Za sada mi se cini da http radi brze, ali torenti rade mnogo sporije iako nisam nista drugo dirao. (cak sam i u Azureusu promenio MTU).

btw, hteo sam da kupim LevelOne 1461B koji ima normalno podesavanje pf-a i QoS, ali ga nigde nisam nasao. Kazu da distributer(PIN) menja LevelOne Netgear-om...
Johnny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2008, 23:02   #4
Johnny
Veteran
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 565
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 155 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: ADSL modem radi, sa ruterom puca veza

Izvestaj: ipak je nastavilo da puca i sa promenjenim MTU. Onda sam promenio firmware i za sada radi super, ne puca veza i torenti idu na max. Firmware sam nasao na nemackom sajtu, evo linka ako jos nekome zatreba: http://www.netgear.de/de/Support/dow...etail&id=12217

U nazivu ovog file-a pise B, ali je potpuno iste velicine kao onaj na netgear.com. Mozda su isti, samo ih drugacije nazvali...
Johnny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2008, 14:10   #5
zokifreak
Član
 
Član od: 10.11.2008.
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL modem radi, sa ruterom puca veza

ja koristim hawei 510,sve sam namestio portforwarding,radi,ali utorent je jos uvek spor,i puca veza posle kraceg vremena,nema sanse da ostavim kuci ukljucen komp,i da odem a da radi,nego se iskljuci,pogotovo na utorentu.citao sam da dosta telekom iskljuci sam,kako da tosprecim, da li je resenje da sve resetujem i ruter ii komp,pa sve ispocetka i kako da to uradim
zokifreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2008, 15:29   #6
Johnny
Veteran
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 565
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 155 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: ADSL modem radi, sa ruterom puca veza

Mozda imas u ruteru opciju auto connect, da se sam konektuje kada pukne veza?
Johnny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2008, 15:57   #7
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: ADSL modem radi, sa ruterom puca veza

uTorrent ima neka podešavanja koja su veoma bitna da bi se isterala pristojna brzina.
Obavesti se preko Interneta kako se to radi.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2008, 16:16   #8
zokifreak
Član
 
Član od: 10.11.2008.
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL modem radi, sa ruterom puca veza

ma izgleda da je do telekoma,posto sam forwardovao port,nije hteo,promenio sam port u utorentu,a u ruteru sam otvorio port na moj ip,pa za sada radi,nije se jos iskljucio
zokifreak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Telekom ADSL - problemi sa eMule-om bzvonko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 29 27.9.2007 12:17
Šta je ADSL? Kako radi ADSL? Struktura DSL mreže..... JovanK Internet tehnologije 9 16.7.2007 12:40
najjeftiniji (najsporiji) neograniceni adsl koji posteno radi? polarnimeda Internet usluge 14 8.3.2007 6:21
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36
deljena adsl veza ne radi Eni Internet usluge 2 17.2.2006 0:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com