Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.7.2012, 16:43   #1
Simunek Boris
Novi član
 
Član od: 5.7.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom nemam local disk D-(veoma vazni podatci)POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE

Pozdrav Kolege, dobri ljudi. Potrebna mi je ocajno vasa pomoc.

Ne znam ni sam odakle da pocnem.

Dok sam imao Xp uvek sam Brisao local disk C sa Hirenes Bootabilnim CD-om
i uvek mi je savrseno odradio posao.

Sad imam WIN 7 i nisam imao potrebu da reinstaliram racunar 2 godine. I kao i svih ovih godina ja pokrenem Hirenes Boot CD > Particion tools > Particion Magic Pro

I lepo mi kaze





Ja sam sve to video ali mi ni na kraj pameti nije bilo da ce se nesto poremetiti. Jer sam bio ubedjen da ce program odraditi svoj posao kao sto mi je do sad odradjivao SAVRSENO vec 100 puta.

I sada posledice ovoga su mi velike jer mi na ivici provalije stoji moj Local disk D. A na njemu imam 5 GODINE RADA NA RAZNIM PROJEKTIMA ( koje nisam do sad nisam NIGDE sacuvao ) Ako ih izgubim bolje da me nema jer imam i dosta vec pri kraju zavrsenih radova za nadoilazece projekte za koje radim. I nesmem ( opet kazem ) nikako da izgubim te failove. A ni svu moju kolekciju KNJIGA i slika. Bukvalno skoro svih 307 GB koje tamo koristim.

Ovako Sad da vam pokazem kako stojim i koje opcije imam na raspolaganju i koje nemam.
1. U WIN7 imam samo C. A u Bootabilnom Hirenes mini windows XP-u mi vidi sve Local diskove. Problem je Sto ne mogu da Narezujem od tamo. Verujte da bi narezao svih 307 GB na 80 DVD-ova ako treba



znaci na Win 7 on ne moze da vidi local disk D. Pokusao sam da Preimenujem disk u neki drugi slovni znak. Ali izadje mi da je Disk Menadjment console view is not up to date.



Pronasao sam na netu neko windosovo resenje sa preimenovanje diska preko command promta ali nije uspelo
isto nevidi D.

Isto ima jedna stvar u 7mici. NERO BeckUP bidi D ako zadam komandu da napravi kopiju local diska D.. tada ga vidi. A kada ocu da selektujem failove pojedinacno tada ga opet ne vidi.




Sad nisam siguran sta ce mi uraditi sa failovima ako uradim beckup. i da li ce mi se ponovo pojaviti. I da li ce mi skratiti textove na 6 slovnih znakova. od svih datoteka u kompu. Tako ako ima neko licnih iskustva sa NEro beck Up nek mi Javi da li moze da se napravi neki BeckUP od 307 GB. Sto cisto sumnjam da moze jer imam na C samo 35 GB slobodnig.

Hteo sam i da nastavim sa planom da OBRISEM C pomocu Windows mini boot Hirenes Cd om ali sam ipak hteo da vidim sta ce mi ponuditi od Local diskova. Mozda mi bude ponudio mojih izgubljenih 368. Ali ipak mi je ponudio samo C.
Tako da sam odustao od te ideje



Ali jos jednom kaem da u tom Hirenes bootabile Win XP mi vidi lepo sve diskove ali ne mogu da narezujem odatle.



Nadam se da ima neko iskustva sa ovim problemom i da moze neko da mi da nekavo resenje.
Simunek Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2012, 17:01   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: nemam local disk D-(veoma vazni podatci)POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE

Nabavi drugi hard disk koji ima najmanje 307GB slobodnog prostora i skini komercijalnu verziju Zero Assumption Recovery i pokušaj da njime izvučeš podatke ukoliko prepozna tu particiju.

Ne hiljadu, već milion puta do sada je rečeno da se na sistemima sa Win 7/Vistom ne koristi Partition Magic.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Peruzzi (16.7.2012), Simunek Boris (16.7.2012)
Stara 16.7.2012, 17:06   #3
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: nemam local disk D-(veoma vazni podatci)POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE

podaci*
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2012, 19:43   #4
Simunek Boris
Novi član
 
Član od: 5.7.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: nemam local disk D-(veoma vazni podatci)POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Nabavi drugi hard disk koji ima najmanje 307GB slobodnog prostora i skini komercijalnu verziju Zero Assumption Recovery i pokušaj da njime izvučeš podatke ukoliko prepozna tu particiju.

Ne hiljadu, već milion puta do sada je rečeno da se na sistemima sa Win 7/Vistom ne koristi Partition Magic.
Zahvaljujem- Picard
Da ja i pored bloga pokusavam da nabavim neki prenosni HDD. JEr sam primetio da u Mini Windows XP mogu da copiram datoteke. Ali i kad budem to sve odradio. Plasim se da nece i dalje videti particiju D prilikom instalacije WIN 7.
Necu dirati nista oko tog dela diska sve dok CELA particija D ne bide na sigurnom.
pa te molim ako imas neku ideju kako da vratim D. Jer ako vidis iz fotografija da mi je out of date conzola. Ne pomaze ni Command promt.

Izvinjavam se jos jednom ja se obracam Svetu kompjutera samo kad mi treba nesto. Citao sam svet kompjutera pre 3,4 godine. Dok nisam imao internet. To mi je bio jedini izvor saznanja o racunarima.
Nakon interneta o novijim dogadjajima nemam vremena da pratim jer pratim druge forume. Obicno su to Conceptart3.org, CGSociety, DeviantArt, Bloggeri itd itd.. Nikad nisam naisao na takvu informaciju. Nisam mogao da predpostavim da ce mi se ovo desiti. Jer (opet kazem) program mi je savrseno radio posao na XP-u. Ali eto covek se na greskama uci.
Simunek Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2012, 19:45   #5
Simunek Boris
Novi član
 
Član od: 5.7.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: nemam local disk D-(veoma vazni podatci)POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE

Citat:
Peruzzi kaže: Pregled poruke
podaci*
Peruzzi-hvala ni na cemu.
Simunek Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2012, 22:54   #6
PS mode
Član
 
Član od: 26.3.2012.
Poruke: 335
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 36 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: nemam local disk D-(veoma vazni podatci)POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE

Citat:
Simunek Boris kaže: Pregled poruke
Zahvaljujem- Picard
Da ja i pored bloga pokusavam da nabavim neki prenosni HDD. JEr sam primetio da u Mini Windows XP mogu da copiram datoteke. Ali i kad budem to sve odradio. Plasim se da nece i dalje videti particiju D prilikom instalacije WIN 7.
Necu dirati nista oko tog dela diska sve dok CELA particija D ne bide na sigurnom.
pa te molim ako imas neku ideju kako da vratim D. Jer ako vidis iz fotografija da mi je out of date conzola. Ne pomaze ni Command promt.

Izvinjavam se jos jednom ja se obracam Svetu kompjutera samo kad mi treba nesto. Citao sam svet kompjutera pre 3,4 godine. Dok nisam imao internet. To mi je bio jedini izvor saznanja o racunarima.
Nakon interneta o novijim dogadjajima nemam vremena da pratim jer pratim druge forume. Obicno su to Conceptart3.org, CGSociety, DeviantArt, Bloggeri itd itd.. Nikad nisam naisao na takvu informaciju. Nisam mogao da predpostavim da ce mi se ovo desiti. Jer (opet kazem) program mi je savrseno radio posao na XP-u. Ali eto covek se na greskama uci.
Brate ako su ti toliko vazni podaci a imas novac,postoje servisi koji mogu da ti vrate sve podatke.Ljudima se pokvari hard disk u kompletu pa se izvuku podaci sa njega i to po ceni novog hard diska.Tako da pretpostavljam da za max nekih 60 eura to mozes povratiti u ovlascenim servisima.Ako ne,onda ce se neko javiti na forumu koji zna kako se to radi.Al kazem,postoji i brza varijanta.Nije sve izgubljeno,samo nemoj da radis nesto za sta nisi potpuno siguran da ga ne zeznes vise.I ja ne razumem.Ovde na slici pise Local disc D sa preko 300 GB?A ti ne smes da iskopiras fajlove sa njega na drugi hard?Nemas drugi hard?Ili nemas Local disk D ili imas local disc D ali nema fajlova u njemu?Pitam te ovo kad normalno radi Windows.o cemu se radi?Je l ti treba svih 368 GB ili samo deo tj.projekti?

Poslednja ispravka: PS mode (16.7.2012 u 23:07)
PS mode je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PS mode na korisnoj poruci:
Simunek Boris (17.7.2012)
Stara 16.7.2012, 23:54   #7
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Re: nemam local disk D-(veoma vazni podatci)POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE

Imas gomilu recovery programa na netu.
Ako nisi formatirao particiju, tebi je sve tu. Samo sto se windows zaglupeo, nista strasno.

Imao sam slicnu situaciju kao ti. Windows je odbijao da mi vidi drajv (nekad i dodjem do njega, ali je odbijao da mu pristupi). Podatke sam (SVE) povratio sa nekim od ovih top programa za data recovery. Ne znam koji je tacno bio, ali sigurno ce funkcionisati.
Sa tim, sto ce ti trebati tih 300GB slobodno da negde prekopiras sve to.

Takodje, nosenje hard diska u servis neka ti bude poslednja opcija. Jer tu papreno naplacuju (daleko vise od 60evra).
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ivan452 na korisnoj poruci:
Simunek Boris (17.7.2012)
Stara 17.7.2012, 0:19   #8
Simunek Boris
Novi član
 
Član od: 5.7.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: nemam local disk D-(veoma vazni podatci)POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE

Hvala Ivan452. i ja mislim da mi se to desilo. Jednostavno se windows zaglupeo. Jer u Bottabilnom windows XP modu. Koji svoje podatke vuce sa CD-a vidi sve podpuno normalno. Od tamo mogu da copyram , namestam, beckupujem, podesavam. Skoro sve samo ne mogu da narezujem. Tako da cu nabaviti prenosni HDD.
E sad mislim da kad mi sve bude na sigurnom. Formatiram C i Instaliram WIN7 kako sam i planirao. I da ce mi automatski povratiti D. Iako na pocetku Instalacije ne pokazuje D. Barem ja smatram da ce se tako desiti.
Hvala jos jednom.

a PS mode. Pa ovako nije nikakav problem. Sto se vreme odmice ja sam smireniji Jer stvarno nije nista ozbiljno. A kad kazes Jer mora sve da se snimi pored radova. Pa naravno, Sve je to sto sam godinama skupljao kolekciju Illustratora, knjiga, videa, tutorijala. Sve je to meni dragoceno i nebi voleo to da izgubim Naravno da ne moram filmove da snimam. Mozda mi bude zao nekih posebnih ( veoma kvalitetnih) ali je ipak moja stvar.

E da normalno radi windows zato sto sve programe veoma striktno stavljam samo u C , niposto u D. To mi je praksa odavno. Ne volim da instaliram malo u C pa malo u D.
Ali zato u D stavljam samo failove. Eto tako.
Simunek Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2012, 1:50   #9
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: nemam local disk D-(veoma vazni podatci)POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE

Instaliraj Acronis Disc Director 11 Home i pomocu njega preimenuj tu particiju trebalo bi da je vidi.. ili instaliraj novi windows xp na C ili opet windows 7 slobodno formatiraj C ostace podaci na D jer nju ne diras. Doslo je do greske jer koliko vidim nemas licencu za program sa kojim si radio ili je istekla...! jednom sam imao slican problem kada sam pravio dodatne particije, da mi win 7 ne vidi celu particiju sa podacima ali sam je povratio sa gore pomenutim programom sad dali sam iso na preimenovanje samo ili na ponovno kreiranje te particije ne saecam se uglavnom je to program za rad sa particijama verujem da ce ti pomoci !

Umesto sadasnjeg diska E bio mi je disk D koji se vec sam rekao nije video i na njemu su mi bili podaci, e sad mislim da sam isao na preimenovanje posto se promenilo D u E ali opet nisam siguram da nisam iso na ponovno kreiranje i dodelio slovo E !

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Image 000.png
Viđeno:	56 puta
Veličina:	90,7 KB
ID:	43708

Poslednja ispravka: Aleksic01 (17.7.2012 u 2:07)
Aleksic01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aleksic01 na korisnoj poruci:
Simunek Boris (17.7.2012)
Stara 17.7.2012, 7:54   #10
despot77
Veteran
 
Član od: 29.11.2006.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 562
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 128 puta na 109 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku despot77
Određen forumom Re: nemam local disk D-(veoma vazni podatci)POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE

Izgleda si nešto zeznuo te particije, u 7-ici ti je C sistemska a u Mini XP na C su ti podaci...Ako možeš pristupiti podacima iz Mini XP-a onda ne vidim u čemu je problem, ne moraš kupovati externi HDD ako nemaš, pozajmi od nekoga i iz Mini XP-a fino prekopiraj podatke ... x puta sam to radio iz miniXP-a...
despot77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku despot77 na korisnoj poruci:
Simunek Boris (17.7.2012)
Stara 17.7.2012, 11:37   #11
Aleksic01
Veteran
 
Član od: 6.8.2010.
Poruke: 555
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 118 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: nemam local disk D-(veoma vazni podatci)POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE

This copy of windows is not genuine, kako si mogao da radis sa takvim windowsom koji ometa korisnika pri radu izbacuje pop-up prozor na svakih pet minuta da nije original i brilikom buootovanja upozorava da nije activiran da ga trebas activirati ?.... eto moguceg uzroka greske ! Zato lepo reinstal taj win, samo ako instaliras taj isti win tokom instalacije iskljuci windows update da ne bi bilo opet "is not genuine" ili kasnije ukloni wat, u glavnom nemoj tako da koristis win jer nije 100% funkcionalan!
Aleksic01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2012, 12:12   #12
jahi
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Poruke: 357
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 95 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: nemam local disk D-(veoma vazni podatci)POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE

Само додели слово из вин / другој партицији и требало би да буде све у реду . Када подигнеш седмицу уђи у Disk management desni klik na tu particiju od 368 Gb па change drive letter and path.. и додај било које слово .
jahi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2012, 2:42   #13
Simunek Boris
Novi član
 
Član od: 5.7.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: nemam local disk D-(veoma vazni podatci)POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE

Citat:
jahi kaže: Pregled poruke
Само додели слово из вин / другој партицији и требало би да буде све у реду . Када подигнеш седмицу уђи у Disk management desni klik na tu particiju od 368 Gb па change drive letter and path.. и додај било које слово .
Vidim da nisi procitao post. To je bas prvo sto sam probao i evo.




znaci na Win 7 on ne moze da vidi local disk D. Pokusao sam da Preimenujem disk u neki drugi slovni znak. Ali izadje mi da je Disk Menadjment console view is not up to date.



Pronasao sam na netu neko windosovo resenje sa preimenovanje diska preko command promta ali nije uspelo
isto nevidi D.
Simunek Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2012, 7:59   #14
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: nemam local disk D-(veoma vazni podatci)POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE

Ovako - poslušaj ono što ti je Picard napisao. Nije problem samo u glupavom slovu particije. Partition Magic ne podržava Vistu i Win 7 kao i promene koje je Microsoft uveo u formiranju particija i kod particione tebele, te je celu stvar zabrljao. Što više budeš čačkao, manje su šanse da ćeš podatke uspeti da povratiš. Snađi se lepo i nabavi punu verziju ZAR-a i pozajmi ili nabavi neki hard disk sa dovoljno prostora i spasi sa tim programom što se spasiti može.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2012, 8:11   #15
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: nemam local disk D-(veoma vazni podatci)POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE

kolko sam shvatio u 'butabilnom xp-u' se vide podaci lepo. pa mislim da bi najbolje bilo iskopirati ih odatle na drugi hard disk.
ps. pretero si sa slikama.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2012, 18:37   #16
Simunek Boris
Novi član
 
Član od: 5.7.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: nemam local disk D-(veoma vazni podatci)POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE

OFF topic. Stvar je resena.
1. Nije hteo da mi instalira WIN 7. Pa sam instalirao Win xp
2. Tamo sam scenirao drive i ukljucio opcije da mi popravi bad sectore i errore na disku. I pustio da mi Tune UP odradi svoju magiju u Disk Doctoru.
3. Nakon toga mi je sve normalno bilo prilikom instalacije WIN 7.

Stvar je resena HVALA SVIMA! Sljaka kao da nikad nije imao problema.


Simunek Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com